New Posts New Posts RSS Feed - Ananas
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ananas

 Post Reply Post Reply
Author
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ananas
    Posted: 19 Travanj 2010 at 15:09
Originally posted by Siren Siren wrote:

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

"Ananas je najbolji saveznik tankog struka pod uvjetom da se koncentriramo na njegovu stabljiku. E da, uvijek se nastojimo riješiti tog tvrdog i kiselog dijela ananasa, a upravo je on najvažniji, jer stabljika ananasa sadrži u sebi bromelain - zanimljiv enzim koji strucnjaci nazivaju i „žderac masti". Razbija krupne proteine i olakšava njihovo uklanjanje, osim toga, omogucava cijepanje celulitnog tkiva i tako olakšava eliminaciju masnoca."

Razbija krupne proteine i olakšava njihovo uklanjanje

ovaj dio mi nije baš najjasniji

Pa vjerojatno razgradnja i apsorpcija složenih proteina...taj dio sa uklanjanjem i mene pomalo buni.
Strong is the new skinny.
Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 14:35
Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Nikako iz limenke.
Svježi obožavam i cesto ga papam.
Znate kako cete saznati jeli ananas zreo? Ne po mirisu (kako vecina misli), nego po listovima- zgrabite jedan list iz sredine na vrhu- ako se lako da iscupati- zreo je, ako ne, potražite drugi ananas.

Još malo korisnih cinjenica:
"Ananas je najbolji saveznik tankog struka pod uvjetom da se koncentriramo na njegovu stabljiku. E da, uvijek se nastojimo riješiti tog tvrdog i kiselog dijela ananasa, a upravo je on najvažniji, jer stabljika ananasa sadrži u sebi bromelain - zanimljiv enzim koji strucnjaci nazivaju i „žderac masti". Razbija krupne proteine i olakšava njihovo uklanjanje, osim toga, omogucava cijepanje celulitnog tkiva i tako olakšava eliminaciju masnoca."

Razbija krupne proteine i olakšava njihovo uklanjanje

ovaj dio mi nije baš najjasniji
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 14:15
Nikako iz limenke.
Svježi obožavam i cesto ga papam.
Znate kako cete saznati jeli ananas zreo? Ne po mirisu (kako vecina misli), nego po listovima- zgrabite jedan list iz sredine na vrhu- ako se lako da iscupati- zreo je, ako ne, potražite drugi ananas.

Još malo korisnih cinjenica:
"Ananas je najbolji saveznik tankog struka pod uvjetom da se koncentriramo na njegovu stabljiku. E da, uvijek se nastojimo riješiti tog tvrdog i kiselog dijela ananasa, a upravo je on najvažniji, jer stabljika ananasa sadrži u sebi bromelain - zanimljiv enzim koji strucnjaci nazivaju i „žderac masti". Razbija krupne proteine i olakšava njihovo uklanjanje, osim toga, omogucava cijepanje celulitnog tkiva i tako olakšava eliminaciju masnoca."

Strong is the new skinny.
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 14:01
neeeeee iz limenke , slatko, preslatko (iako piše light)! svježi je naj naj, a cesto bude na akciji u trgovinama pa na kraju ispadne jeftiniji i od banana i jabuka
ja ga papam za dorucak, na kockice narežem i uz zobene - nema bolje kombinacije za razbuditi se
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 23:08
joj ja ga volim susenog, al je kalorican uzas... onak iz
limenke ponekad, al pazim da je ujutro
Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 22:33
ena nemoj sudit dok ne probaš
meni je baš fina pizza s ananasom,al morate voljet tu slatkocu i sam ananas
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 12:23
mmmmm...ananas obožavam svakako... ili svježi, ili u konzervi, a suhi ufff...bolje da ne pricam....lajkaaaaaammm
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 11:17
Originally posted by jole00 jole00 wrote:

Meni je ananas jedno od omiljenih
voca..volim iz limenke onaj,malo ocijedim i dobro je

Jeste jeli kad pizzu sa ananasom?


ewwwww :(
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 11:17
Originally posted by jole00 jole00 wrote:

Meni je ananas jedno od omiljenih voca..volim iz limenke onaj,malo ocijedim i dobro je

Jeste jeli kad pizzu sa ananasom?


Nismo. Kakva je?
Da, i ja kupim ananas u limenci, u konzumu, 5 limenki u kojoj su po 3-4 koluta ananasa.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 00:22
Meni je ananas jedno od omiljenih voca..volim iz limenke onaj,malo ocijedim i dobro je

Jeste jeli kad pizzu sa ananasom?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 00:13
Jedete li ananas ili smatrate ga vocem s previše šecera?



Danas sam ga maznuo nakon duuugo vremena, malo gledao sastav, puno šecera, no dobro me osvježio..
Mislim da ga je OK oko jutra pojesti, ipak za veceru su P+M.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.