New Posts New Posts RSS Feed - Povrce - što jedete?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Povrce - što jedete?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Povrce - što jedete?
    Posted: 19 Ožujak 2010 at 13:19
što volite od povrca? što najcešce s povrcem kombinirate?



Ja osobno volim rajcicu, papriku, špinat, brokulu, krastavce, mrkvu i mahune. Recimo da mi je to OK. Kombiniram to uglavnom s mesom i to uobicajeno jedem najcešce za rucak.

Vi?

Slobodno neke omiljene recepte s povrcem stavite ovdje..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
sanjalica29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 14:33

 Ja volim brokulu, cvjetacu, mrkvu, krompir i špinat. I rajcicu kad joj je sezona, sad ne.

Volim špinat s integralnom rižom. Skuham špinat i rižu, dodam so i vegetu. Kratko zapecem u rerni i prelijem s jajima.

Danas sam skuhala krompir, nisam dodavala masnoce. Napravila sam krompir salatu s lukom. Uz to sam jela filete od oslica.

Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 19:15
Ja žvacem sve povrce, jedino mi mahune ne leže baš..i rotkvica nikak,ostalo sve prolazi,pogotovo ljeti kad je sezona..najbolje mi povrce onako samo skuhat u vodi i zacinit malo sa sol,papar,maslinovo ulje i cešnjak..
uuuuu i sa roštilja mmmm

Jedete više svježe ili smrznuto povrce? cak sam procitao negdje da je brzo smrznuto povrce zapravo bolje po pitanju zadržavanja vitamina i ostalih kvalitetnih sastojaka..makar ljeti ipak više po svježem lupam
Back to Top
Shiny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 129
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shiny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2010 at 00:02
Hmm paradajz,kupus,mrkva,krastavice,krompir i mahune najvise i najcesce kombiniram s mesom naravno.

A brokule,grasak,karfiol,paprike i sve ostalo sto sam zaboravila nabrojati jedem uglavnom onako smiksano kad i ne mogu raspoznati sta je tacno u tanjiru posto ih ne volim jesti same
"Samo ljudi najuzviąenijeg i najniľeg karaktera se ne mijenjaju."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2010 at 09:38

 

brokula, prokulice, karfiol, kupus, cvjetaca, špinat, blitva, mrkva, tikvice, mahune, grašak...i sve ostalo što ide u salatu :)

 ma nema što ne volim....u svim kombinacijama, sa rižom, sa mesom, sa ribom....kao glavni obrok, međuobrok...živilo povrce

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2010 at 10:17
Pravo pitanje za mene

Svaki dan u svim kombinacijama:

brokula, karfiol, salate svih vrsta - radic divlji, radic crveni, endivija, matovilac, mišancija...

Blitva, špinat (vrlo cesto u mene na meniju), tikvice na sve nacine, mahune varivo/lešo, prokulice, kelj, kupus, rajcica, patliđani na grillu...........






Jedino ne volim luk i krastavce (smetaju mi i nisu mi fini - al kisele krastavce ponekad), dok papriku volim ali isto NE SMIJEM Razlog: gastritis



Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2010 at 13:25
  tikvice, patliđan, paprike,pomidori, riga, matovilac, kristalka, puterica, endivija, radic, blitva, špinat, mahune, kelj, kupus, prokulice...........


š. 200g brokule, š rajcica, malo cešnja cešnjaka, malo parmezana, maslinovo ulje, ocat (po želji) sol, brokulu skuhati, dodati rajcicu i cešnjak i zaciniti uljem , octom , dodati parmezana i soli po želji... ;)
 
2. zelena salata, 2 krastavca, malo rotkvice, malo mladog luka, vezica kopra, vezica peršina, 2 jaja, š dcl kiselog vrhnja i sol.... Jaja skuhati, sve sitno nasjeckati izmješati, dodati vrhnje i malo soli... (može i varijanta sa maslinovim uljem umjesto vrhnja...za defku ;)

3. tikvice, cešnjak, maslinovo ulje, alceto balsamico, kopar i malo soli...
 Tikvice kratko popržiti na malo ulja, ocijediti ih, dodati sitno nasjeckan cešnjak i kopar, posoliti, popapriti, dodati ocat dobro izmješati i papati dok je još toplo... ;)


Drugi put cu još receptica...;)


Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2010 at 13:30
Vidim da ima dosta obožavatelja povrca... kad pazimo na liniju.. mora biti! 

Slobodno nabacite još receptica.. uvijek dobro dođu...

Decki, di ste mi vi - kako vama ide povrce? Lega, zmaj i natjecatelji - da vidim koliko tamanite povrce...
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2010 at 15:53
  Sve povrce osim cvjetace, ali baš sve...
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2010 at 17:05
Paradajz,spanak,mrkvu,patlidzane,krastavce,papriku,salatu,lu k,saransak (pogotovo u kakvom jogurtu)...
i sve to uzgojeno u vlastitoj basti, mljac
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2010 at 15:37
Jeste znali za ovo: strah od povrca

Ludilo..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2010 at 15:43
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Jeste znali za ovo: strah od povrca

Ludilo..
Heh.

U današnje vrijeme postoji fobija za sve.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 12:19
Originally posted by Kate Kate wrote:



Jedino ne volim luk i krastavce (smetaju mi i nisu mi fini - al kisele krastavce ponekad), dok papriku volim ali isto NE SMIJEM Razlog: gastritis





Rješenje: oguli ih! Imam žucni kamenac pa znam o cemu pricaš.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 12:24
  Ah, povrce.....

Paprike (oguljene), rajcica, krastavci, brokula (cvjetaca ne napuhuje pa ju izbjegavam, kao i rotkvice), tikvice, razne zelene salate..... Ma sveeeee!!!!

Uvijek uz obrok, bez obzira što mi je i povrce prilog mesu/ribi, ja uvijek jedem i salate.


OMILJENA SALATA:
3 paprike u bojama + rajcica + masline + feta + tuna!!!! Još je bolje sa kukuruzom, ali ga ne jedem vec dugo.....
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 21:35
Theia, hvala ti na preporuci

A ova ti salata super zvuci

Inace mislim da samo treba imat mašte s povrcem i kombinirat, igrat se. Najgluplje mi je kad netko kaže da ne voli povrce. Pa kak tu možeš generalizirat kad ima tako puno vrsta, svih okusa i mirisa, za svakog ponešto
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2010 at 16:20
  Da, a i sama priprema je u pitanju. Npr, nikad nisam voljela mahune i grah na salatu, a cušpajze sam obožavala!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.