New Posts New Posts RSS Feed - Kavitacija - celulit
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kavitacija - celulit

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kavitacija - celulit
    Posted: 19 Veljaca 2010 at 11:39
Kavitacija

Tretman kavitacije namijenjen je uklanjanju celulita te mršavljenju. Ljudi su poludili za ovim tretmanom i sve više žena odlazi na kavitaciju. Ocito je to sad "popularno". :)

što je to kavitacija?

Kavitacija je fizikalni proces koji pocinje kada niskofrekventni UZV-valovi mehanicki 'buše' masne stanice koje se razljevaju u međustanicnu tekucinu te posredstvom enzima razrađuju i sistemom limfe eliminiraju iz tijela.


Kavitacija potice ubrzano razgradnju masnih stanica i njihovo brže eliminiranje. Potrebno je obaviti nekoliko tretmana da bi se vidjeli rezultati. Tretman obicno traje od 20-40min ovisno o dijelu tijela.

Oblikovanje trbuha, bedara, bokova, stražnjice, koljena te nadlaktica bez opakih kirurških zahvata i ožiljaka. Za kavitaciju se cesto kaže da je to liposukcija bez noža.

Kavitacija je nova metoda u borbi strucnjaka protiv masnih naslaga. Sve više kozmetickih salona nude ovu uslugu i iskustva su obicno pozitivna.

Ovo sam nagooglao i kratko prenio ovdje.

Da li je itko od FITovaca išao na ovako nešto?
 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2010 at 16:16

 je, moja teta, nakon mojih neuspješnih govorancija da je sve to niškoristi ako ne zapne sa prehranom i kretanjem.....naravno, rezultati jedva vidljivi nakon par tretmana, a trbušcic se uredno vratio na staru poziciju

možda i vrijedi tih para ako netko stvarno odluci nakon toga promijenit životne navike...ali kao caroban štapic....noup, rađe onda tu lovu za teretanu uplatit il tako nešto...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2010 at 19:57
Ja samo znam da je svaki tretman 800-š200 kn, a treba ih minimalno 4.

Frendica mi je kozmeticarka, pa kaže da svatko drugacije reagira na to. Kod nekih se zaista vidi razlika, dok netko uopce ne reagira na to.
Prva dva tretmana prakticki odlazi samo voda.

Ponudila mi je koji tretman besplatno, pa kad cu imati vremena, probat cu.

Ali inace, sve te stvarcice u kozmetickim salonima zapravo uklanjanju samo vodu. Jedino što zaista radi je elektrostimulacija mišica. A taj tretman pak nije baš najugodniji.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2010 at 20:07

Originally posted by Ann Ann wrote:

Ali inace, sve te stvarcice u kozmetickim salonima zapravo uklanjanju samo vodu. Jedino što zaista radi je elektrostimulacija mišica. A taj tretman pak nije baš najugodniji.
 

Slažem se, to sam probala prije par godina i bila i više nego zadovoljna  Ali naravno...to je dobar start ako ce se dalje vježbom održavat, inace je badava ko i sve drugo..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 10:02
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Ann Ann wrote:

Ali inace, sve te
stvarcice u kozmetickim salonima zapravo uklanjanju samo
vodu. Jedino što zaista radi je elektrostimulacija
mišica
. A taj tretman pak nije baš
najugodniji.
 


Slažem se, to sam probala prije par godina i bila i
više nego zadovoljna  Ali naravno...to je dobar
start ako ce se dalje vježbom održavat, inace je badava
ko i sve drugo..



Sad cu ja skrušeno priznati da mi se toliko svidjelo da
sam si kupila elektrostimulator za doma.

Ovaj
http://www.zonasrca.hr/proizvod.aspx?IDP=80&IdMnf=5
0200.jpg">

Rezultati su nevjerojatni ako iskombiniraš s vježbanjem.
Ovo su moje noge u vrijeme kad sam vježbala svaki dan i
koristila elektrostimulator 2x tjedno. cak možda i too
much, ali ovdje plešem pa su napnuti mišici.



Fora je u tome da ne možeš koristiti stimulator ako vec
imaš previše masnoce. Jednostavno ne dođe do mišica.
Recimo, meni je još uvijek gotovo nemoguce osjetiti
kontrakciju na guzi, koliko ima na njoj još svega.

I sad ga ne koristim vec mjesecima jer su se elektrode
istrošile, pa treba pljunuti 200 kn sad za njih.
Važna napomena - ovaj moj elektrostimulator koriste
sportaši i nevjerojatno je ugodan! Onaj u salonima je bio
dosta blizu mazohizmu. Baš doslovce osjecaš kak te struja
trese. Kod ovog to nije tako.

Edited by Ann
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 10:12

Originally posted by Ann Ann wrote:

Fora je u tome da ne možeš koristiti stimulator ako vec imaš previše masnoce. Jednostavno ne dođe do mišica. Recimo, meni je još uvijek gotovo nemoguce osjetiti kontrakciju na guzi, koliko ima na njoj još svega.

Naravno, zato mi i je najsmiješnije kad vidim one tuljane na tv-u od š00 kg sa drobinom do poda i elektrostimulatorom oko struka - kao, pogledajte me, sve je otišlo   

Da, ono u salonima je živi mazohizam...ja jesam imala odlican efekt nakon tih par tretmana ali nebi to ponovila nikad više....rađe cu se znojit vježbajuci nego opet samu sebe osudit na elektricnu stolicu

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 10:19
  Ja sam imao abtronic.. i struk sam u mjesec dana skinuo za š5cm.. tamo pisu da dnevno š0min... ja sam dnevno sigurno 2,3h imao to na trbuhu
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 10:29
Jupiii, nisam jedina koja se služi svakojakim stvarcicama.

Vec vas dugo želim pitati o tom elektrostimulatoru, ali malo sam se bojala, da cete me popljuvati, a tako je skup .

Gym_girl - sad kad znaš koliki je to mazohizam, zamisli sad moj kronicni umor, kad sam uspjela zaspati tijekom tretmana. Cure u salonu nisu mogle vjerovati da je tako nešto moguce. Kad sam se probudila, one sve stoje oko mene i umiru od smijeha.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 11:56
Kažu da su elektro stimulatori super za oporavak, mene zato privlaci
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 12:25

Originally posted by Ann Ann wrote:

Jupiii, nisam jedina koja se služi svakojakim stvarcicama.

Vec vas dugo želim pitati o tom elektrostimulatoru, ali malo sam se bojala, da cete me popljuvati, a tako je skup .

Gym_girl - sad kad znaš koliki je to mazohizam, zamisli sad moj kronicni umor, kad sam uspjela zaspati tijekom tretmana. Cure u salonu nisu mogle vjerovati da je tako nešto moguce. Kad sam se probudila, one sve stoje oko mene i umiru od smijeha.
 

Hehe ma ne, zašto - meni je to sve ok kao neki pocetak i tek nadopuna pravilnoj prehrani i vježbanju

Koliko si ga platila?

Zaspala?  Bome, kronican umor  Joj....mrzim te salone :)) Inace nisam tip za sve te tretmane, bili oni kozmeticki, ovakvi, onakvi...cak ni obicnu masažu ne volim :) To sam probala jer mi je vec bilo prekipilo i bila sam happy što jesam jer me samo poguralo dalje...al da bi ponovila...hmm...tlaka, ja to volim na teži nacin postic valjda - još jedan oblik mazohizma 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 12:54
Platih ga 3450 kn.

A u salon sam prvi put ušla sa 29 godina.:D Late bloomer. Bila sam deblja nego ikad u životu (75 kg) i odlucih isprobati sve te gluposti. Bilo mi je tak neobicno biti među tim ženicama tamo u ciji krug se ne uklapam ni izdaleka. "Morala" sam nauciti i tu žensku terminologiju cak. Nauciti koješta o kremicama raznim i pi...darijama. A i procitati nekoliko besmislenih casopisa.
što ocaj radi...


Ma ništa ne može zamjeniti vježbu!! Nije to mazohizam, ma kakvi! Endorfini, osjecaj živosti tijela, to je nezamjenjivo icim!!!
I da, poseban je feeling kad znaš da je tvoje tijelo rezultat uloženog truda, vremena, discipline i volje! Kad se divim predivnom tijelu (muškom ili ženskom), divim se i toj volji! Jer puno toga covjek treba pobijediti u umu, da bi ustrajao u tjelesnoj aktivnosti. JA se još borim s tim.

I zapravo vježbu možemo usporediti sa životnim lekcijama. Nitko ih ne može odraditi umjesto tebe.
Back to Top
anna View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Listopad 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 14:37
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ja sam imao abtronic.. i struk sam u mjesec dana skinuo za š5cm.. tamo pisu da dnevno š0min... ja sam dnevno sigurno 2,3h imao to na trbuhu


Ma zezaš????
š5cm!!!


Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2010 at 14:38
Originally posted by anna anna wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ja sam imao abtronic.. i struk sam u mjesec dana skinuo za š5cm.. tamo pisu da dnevno š0min... ja sam dnevno sigurno 2,3h imao to na trbuhu


Ma zezaš????
š5cm!!!




Kako si ga brzo vratio? Koliko je trebalo...
Ne mogu vjerovati da si to kupio...
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
info.servis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote info.servis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2010 at 20:31
Nadamo se da ce Vam ovaj tekst, objavljen u prestiznom casopisu DERMA Forum

pomoci da konacno razjasnimo kavitaciju:

DERMAforum Ršš; 5. broj Ršš; Maj 20š0.         & nbsp;         & nbsp;  Aktuelno



Velika laž o kavitaciji





Osloboditi se masnih naslaga bez ikakvog uloženog truda - strucnjaci kažu da je to moguce uz pomoc nove generacije ultrazvucnih aparata sa takozvanom kavitacionom tehnologijom. Međutim dr.Klaus Hoffmann Bochum nam preporucuje da budemo oprezni.



Najsavremeniji nacin uklanjanja telesnih masnih naslaga je korišcenje takozvanih ultrazvucnih kavitacionih aparata. Na tržištu ima sve više takvih uređaja. Ova tendencija je i u Nemackoj prisutna i to ne u zdravstvenim ustanovama nego u kozmetickim i fitnes studijama. Za ovu tehnologiju su se mnogi laici zainteresovali na poslednjem Beauty-sajmu u Diseldorfu. Zato postavimo pitanje šta je ustvari kavitacija odnosno šta bi ona trebala da bude. Termin "kavitacija" koja se zasniva na ultrazvuku srecemo sve cešce u brojnim strucnim casopisima. Pri tom ovaj pojam cesto ljudi koriste samo kao šlagvort i ne znaju šta se iza tog termina krije ne poznavajuci fizicke osobine kavitacije. Ovaj deficit koji se obicno javlja u paru sa nedostatkom znanja iz oblasti medicine o tome kako ultrazvuk deluje na ljudsko telo i sa jednom agresivnom marketinškom strategijom potencira veliku opasnost pri korišcenju ovih aparata.

Dermatološka klinika Ruhr-univerziteta Bochum sa više od 20 godina iskustva i mnogobrojnim publikacijama o ultrazvuku iz oblasti dermatologije je pokušala da kategorizuje i proceni uređaje, koje se na tržištu nalaze. Proizvođaci i importeri cesto nisu dali odgovore na postavljena pitanja u vezi sa upotrebnim dozvolama, sertifikatima i tehnickim podacima i malo od njih je bilo spremno da probno pripremi aparate za evaluiranje u jednom relevantnom vremenskom periodu.



Validizacija? Ne postoji



Proizvođaci i importeri nisu znali da nam iznesu dokazana naucna istraživanja niti studije o kavitacionim aparatima i naša istraga je ostala bezuspešna. Bez obzira na ovo loše stanje, tehnologija i njeno propagirano dejstvo o kojima govorimo se moraju naucno posmatrati i ispitati. Pitanje je šta pospešuju ovi aparati: kavitaciju, oslobađanje gasova, sagorevanje ili sve ovo?

U fizici se govori o kavitaciji kada se vodene molekule prilikom naglih promena pritiska lokalno vaporiziraju. Promene pritiska naprimer kod ultrazvuka sukcesivno razbijaju vodene molekule. (vaporizacija) Ono što nastaje (Hohlräume) ne može više da opstane zbog jednog određenog odnosa staticnih parcialnih pritisaka unutar i izvan nastalog kavitacionog plika. Rezultat ove naglo poremecene ravnoteže je jedna spontana implozija kavitacionog plika. Ovaj kolaps je u zavisnosti od frekvencije i energije ultrazvucnog signala pun energije. Drugacije receno, naše masne celije koje sadrže vodu se "pocepaju"- tako glasi teorija, koja nije dovoljno dokazana. Uopšteno možemo poci od toga da se kavitacija može meriti samo u vodi u kojoj nema gasova i koja je demineralizovana. Gasovi i minerali, koji se nalaze u vodi prouzrokuju da kavitacioni plikovi postaju nevidljivi. Interesantno je da voda u masnim celijama coveka sadrži rastvorene gasove. Kako može onda uopšte neko da dokaže ovaj fenomen?



Tržište eksplodira       



Stvaranje plikcica u vodenoj substanci se cesto naucno naziva nerealnom ili stabilnom kavitacijom. Ona se fizicki razlikuje od realne kavitacije po tome da na takav nacin nastali plikcici ne mogu spontano da kolabiraju, nedostaje im energija, i oni se u substanci polako rastvaraju. Dakle to i ne funkcioniše kod masnih celija? Razlikujemo dve vrste kavitacije: vaporizirajucu i onu koja oslobađa gasove. Njihove fizicke osobine i njihova destruktivna dejstva na celije su potpuno razlicita. Ocekivanja, da se u svemu ovome razumemo, moramo ispuniti, jer kao što sam vec spomenuo, tema je više nego "vruca" i tržište ce eksplodirati.

Ekstremno veliki pritisci, koji rezultiraju prilikom upotrebe "mikrojetova" (vidi sliku) zbog kolapsa realnih kavitacionih plikcica nisu vidljive prilikom kvazi- ili stabilne kavitacije. Kavitacija koja se može svesti na vaporizaciju vodenih molekula pokazuje mnogo vece pritiske i zato može i kod spontanog kolapsa da prouzrokuje mikrojetove. Plikcici stabilne kavitacije međutim kolabiraju mnogo sporije i zato im nedostaje energija. Iz tog razloga je oštecenje okolnog tkiva prilikom stabilne kavitacije skoro nemoguce. Sve ovo postaje razumljivije ako pogledamo brojeve.

Herbert et. al. 2006. kaže da minimalni pritisak treba da bude između -26 Mpa i -š7Mpa (-260 Bar i -š70 Bar) i ukazuje na postojece publikacije u metaanalizi ciji su rezultati između -š6Mpa (Berthelot metoda) i -š40 Mpa (inclusion metoda). Moramo konstatovati da energicni kavitacioni plikovi, ciji kolaps može dovesti do visoko energicne mikrojetove u medicini ostaju nepoželjni i nedozvoljeni zbog propisa i drugih kriterijuma. I autor je istog mišljenja jer oni mogu imati neželjene posledice i da oštete okolno tkivo.



Veštacka magla         & nbsp;    



Drugacije receno: aparati, koji sve znaju, što se kao kavitacija prodaje, morali bi da proizvedu te ekstremne energije o kojima sam pisao, što opet ne bi trebalo da bude dozvoljeno ili ako ipak, onda bi to smeli da rade iskljucivo zdravstveni radnici i to možda samo sa određenom kvalifikacijom. Ovo mora da se razjasni!

Zbunjujuci deluje kombinacija visoko- i niskofrekventnih osobina ovih aparata. Kombinacije glavne i sporedne frekvencije se cesto pomešaju sa talasima (Schwebung) koji nastaju zbog interferencije. Kod ovog talasa (Schwebung) se u fizickom smislu ne radi o jednoj izolovanoj dodatnoj frekvenciji, nego o pravilnom smenjivanju amplituda glavne i sporedne (Träger) frekvencije. (vidi sliku) Da li se ovde ponovo radi samo o veštackoj magli ili o zbunjivanju potrošaca?

Pošto ne želim više da govorim o frekvenciji, energiji i velicini kavitacionih plikcica, možemo predpostaviti da pritisci prilikom takozvane ultrazvucne lipolize ne mogu izazvati realne kavitacione efekte u fizickom smislu i zato se sumnja da se ovi termini koriste samo zato da bi uređaje lakše prodali jer ultrazvucna tehnologija još nije naucno dokazana.

Zato ponekad imamo osecaj da se ovde radi o jednoj laži nabrajanjem naucnih fraza umesto jedne konkretne studije sa dokazanim rezultatima. To ne treba da nas cudi ako uzmemo u obzir da se potraga za proizvođacem sertifikovanih (po ISO š3485) medicinskih proizvoda uglavnom zaršava bezuspešno.



Niko ne zna šta je zapravo kavitacija



Zato ne možemo od proizvođaca ni jedno objašnjenje da ocekujemo o tome kako i na koje strukture ultrazvuk tacno deluje Ršš; i to odmah i trajno. Gde su histopatološka istraživanja, imunhistologije, elektro- opticna istraživanja, obligatorne studije i što je još jako važno: šta je sa temperaturom mesta, koji se tretira? Da li su dovoljne možda i najmanje promene? Može da se desi da se ni sa jednim ovakvim aparatom, koji se na tržištu nalazi ne može postici kavitacija u gore napisanom, fizickom smislu. Zakonodavac međutim nije ostao potpuno ravnodušan po tom pitanju i uveo je u zakon takozvane kavitacione aparate za zaštitu od nejonizovanog zracenja (NiSG) koji stupa na snagu 04.08.2009. Po zakonu (BT-DS š6/š2276 od š7.03.2009, BR-DS 279/09 od 03.04.2009) jedna ultrazvucna ekspozija može da dovede do oštecenja okolnog tkiva usled lokalnog sagorevanja i kavitacije. Pre svega prilikom kavitacije mogu da nastanu lokalno ekstremno visoki pritisci i temperature u tkivu i prilikom energicnog ultrazvuka na osnovu navedenih mehanizma termicne nekroze i krvarenja tkiva. Dakle dokle više? Međutim ovim zakonom je kavitacija nazvana imenom koji se odnosi i na aparate o kojima tvrde da imaju takvo dejstvo Ršš; bez obzira na to da li su oni zaista za kavitaciju. Ako ne postoji prekoracenje zakona onda naši strucnjaci ne moraju da se bore protiv ovakvih stvari na nemackom tržištu za zaštitu građanstva.

Upadljivo je to da dugogodišnji, ozbiljni proizvođaci ultrazvucnih sistema koji zadovoljavaju sve uslove i imaju sertifikate ne koriste termin "kavitacija" u okviru predstavljanja ovog mehanizma.

Ovi medicinski tehnicari znaju kako deluje ultrazvuk i koliko opasan on može da bude i zato oni dopuštaju korišcenje samo onih ultrazvucnih aparata za otklanjanje masnih naslaga koji su potpuno bezbedni i koji pripadaju klasi IIb.



Marketinški plik ce prsnuti



Moglo bi se sve u svemu ispostaviti da je hipoteza oko kavitacije samo jedan plik bez ikakvog sadržaja. Nasuprot ovome moramo konstatovati da ce nakon što ovaj kavitacioni marketinški plik bude prsnuo termo-dinamicni mehanizam ultrazvucnih aparata preostati kao jedna efikasna metoda. Drugacije receno: smatram da promene temperature deluju u masnom tkivu ali kavitacija tu ne igra nikakvu ulogu. Preostaje nam samo još jedno pitanje: Koja temperatura je potrebna? Da li salo zaista moramo da "sagorevamo". To ce biti naucno pitanje sledecih meseci, jer je ovo vrlo važno da bi saznali sa kojom metodom i tehnikom se sala najefikasnije i najbezbolnije otklanja. Ovaj clanak je moj prvi pokušaj da pokrenem ovu diskusiju i da nateram firme na tržištu da budu konkretniji, da iniciraju naucna istraživanja, kojih nema dovoljno.
Informativni Servis
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.