New Posts New Posts RSS Feed - pomoc s prehranom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomoc s prehranom

 Post Reply Post Reply
Author
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pomoc s prehranom
    Posted: 28 Veljaca 2007 at 18:36

Da, rio mare je luksus.

Ja kupujem "K plus" u konzumu za 5 kuna (velika konzerva)
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 17:25

Originally posted by Zoran89 Zoran89 wrote:

evo npr. Rio Mare....jedini bed je sto malo pretjeruju s cijenom...
 

Nije da malo pretjeruju s cijenom ,oni puno pretjeruju s cijenom(bar po mome misljenju) jer za jednu rio mare mogu kupiti dvije druge sa nesto vecom tezinom

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:24
ne svjezu domacu...isto iz konzerve ali s kontroliranim porijekolom...znaci da kada kupujes tunu okrenes ju, pogledas etiketu i u mozgu izlistas azijske zemlje i trazis zemlju koja nije na tom popisu :-)!!!


evo npr. Rio Mare....jedini bed je sto malo pretjeruju s cijenom...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:19
Originally posted by Zoran89 Zoran89 wrote:

eeeeee...tu se varas....nije dobro jesti tunu s porijeklom iz azijskih zemalja...zato sto te tune imaju poprilicno zive...znaci..azijske zemlje, pa filipini i tako....ima negdje popis na netu...

sta mislis zasto japanci uzimaju od nas tunu, a svoju izvoze ??

zato je najbolje ako ekonomska situacija dopusta uzimati domacu tunu i tunu kojoj š00% znas porijeklo...


95% ljudi koji jedu tunu, misle na onu tunu iz konzerve.

Ne znam di vise imas kupit svjezu 'domacu' tunu, citao sam negdje kao da je
i vise nema kod nas.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:15
Bilo je puno govora o prehrani na ovom forumu, a imas i na webu dosta o tome, tako da si malo pogledaj!

Imas tu na forumu neke planove prehrane, ja sam konkretno sam bio napisao plan prehrane za cijeli tjedan, a i jos jedna cura je ako ne i vise njih pa si malo pogledaj da sad sve to ne pisem ponovo!

A sta se tice da ne stignes, to sam i ja govorio al vjeruj mi sta se jako zeli to se i moze! Marendaj u 9 h ujutro , onda rucas oko šš:30 h (ja imam skolu u š4 :00 h pa stignem rucati u š2:30 h a jos izmedju marende i rucka ubacit neko voce) , onda u skoli si pojedi neko voce (uzmes sa sobom) , kasnije na marendi pojedes sendvic od razenog kruha i sira naprimjer , kasnije za veceru opet mozes pojest recimo svjezi sir

Pogledaj si malo ove jelovnike koje vec imas na forumu, malo ih prouci pa sastavi i sebi jelovnik jer ces onda vjerojatno puno bolje jesti nego ovako kad ga nemas

Sretno, i nisra nije nemoguce kad se zeli
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:13
eeeeee...tu se varas....nije dobro jesti tunu s porijeklom iz azijskih zemalja...zato sto te tune imaju poprilicno zive...znaci..azijske zemlje, pa filipini i tako....ima negdje popis na netu...

sta mislis zasto japanci uzimaju od nas tunu, a svoju izvoze ??

zato je najbolje ako ekonomska situacija dopusta uzimati domacu tunu i tunu kojoj š00% znas porijeklo...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:09
Tunu nije dobro jesti vise od 3-4x tjedno jer ima dosta zive u njoj. 
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:07
ima za kupiti...ima kod nas u teretani jedna...a koliko sam vidjao ovako cijene im se krecu od 200 pa nadalje...i mjere poprilicno precizno +- 2%..barem ove jeftinije..a koliko sam cuo , one skupe mjere š00% precizno...

gle...rucak je neizvediv.....jer meni skola pocinje u š2:20h.....treba mi laganih pola sata do skole....znaci šš:50 moram krenuti....a treba mi jos barem pola sata da se spremim i otusiram....znaci trebao bih poceti to sve kuhati i spremati u 9 da bih u š0 rucao ???

pa zapeo sam toliko za proteine upravo zbog teretane....jedem ja dovolnjo ugljikohidrata....nisu zitarice jedini izvor ugljikohidrata..koliko sam vidio poprilican broj se nalazi u vocu i povrcu...a posto moja o obitelj ima vocarnu....toga jedem u enormnim kolicinama...a jos da napomenem za tunu i posni sir...i sam znas da se nema ni volje ni vremena nekada kuhati...a ovo je instant izvor proteina... :-)!!

a sto se tice tekucine....zar nije bolje piti sto vise vode ???? a ne ovako casu prije, casu poslje??

I sta je s kavom ?? Citao sam da je dobra za sagorjevanje masti, ali da usporava metabolizam...

I jel dobro jesti velike kolicine voca s obzirom na kolicinu ugljikohidrata ???
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 20:25

vaga koja pokazuje tvoj body fat??
kakva je to vaga, gdje toga ima?


š.  teretana i nije toliko bitna za mrsavljenje, nego je najbitniji dnevni kalorijski unos i dnevna aktivnost

2. sta si zapeo za tunu i posni sir?


3. jelovnik:

dorucak:
- muesli s mlijekom, sok od narance (home-made, bez icega)

rucak:
- pileca juha s mrkvom i piletinom
- juha od rajcica, spinat s kuhanim jajima
- pileca prsa s tave i integralna riza, zelena salata
- riba

vecera:
- svjezi sir, salata
- tuna, salata

medjuobroci (2 dnevno):
- voce
- povrce
- integralna peciva
- jogurt
- orasasti plodovi (30g)

tekucina:
- casa vode prije rucka
- casa soka nakon rucka
- zeleni caj ili kava kasno posljepodne
- casa vode prije vecere
- zeleni caj nakon vecere


zvuci neizvedivo? meni ne.


4. nemoj mislit da moras izbacit sve ugljikohidrate i jest samo proteine.
ugljikohidrati ti trebaju za zivot, oni su energija, a ako ih nemas dovoljno, onda ti tijelo pretvara proteine u ugljikohidrate.

ono sto jedino moras pazit je da smanjih kalorijski dnevni unos.

Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 19:59
E ovakva je situacija...imam š8 god, visok sam š83 i imam 95 kg.....BF mi je oko 24% (ne znam koliko se mogu pouzdati u tu vagu)...

idem u teretanu...ajd , recimo rekreativno...

4-5 puta tjedno....

3 dana utezi + lagano crobni
2 dana HIIT

znaci situacija je ovakva....isao sam u teretanu prije godinu i pol....onda sam poceo raditi preko ljeta...i nisam imao vremena za teretanu...onda je tu dosla cura i tako...da skratimo stvar...

u tih godinu i pol kojih nisam trenirao sam se udebljao sa 65 na ovih danas 94 kg...znaci 29 kg u godinu i pol...


prije sam imao BF oko šš%....

jako volim jesti :-)...


i sada sam planirao spustiti BF na nekih š0% - šš%...

redoviti treninzi i prehrana...

sada citao sam puno toga o prehrani...i prije i sada...i ne znam...sve mi se to cini nekako nezamislivo...

ja sam planirao...

dorucak
tuna i posni sir

rucak
tuna i posni sir

vecera
tuna i posni sir


:-)...izmedju toga jesti puno voca i povrca...

ne mogu vise od 3 normalna obroka dnevno zbog puno obaveza....

sad vidite u cemu je dilema :-)....mogu umrijeti od tune i posnog sira ....hehehehe...sta bih mogao ubaciti u prehranu a da je fat free i da ima puno proteina...

ili vasa iskustva...kakva se sve jela mogu napraviti od tune i posnog sira :-)??

tuna sa sirom, sir s tunom i salata od sira i tune :-)???
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.