New Posts New Posts RSS Feed - Dijeta 9 kg
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijeta 9 kg

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dijeta 9 kg
    Posted: 26 Veljaca 2007 at 10:03
evo ovo pronadjoh na zena.hr 
 
Ova dijeta omogucava vam da smrsavite do 9 kg u š4 dana, pod uvjetom da se striktno drzite plana dijete. Po ovoj dijeti dolazi do promjene metabolizma, te ukoliko nastavite normalno jesti nakon 2 tjedna, kilogrami se nece vracati.

Ponedjeljak

Dorucak :
crna kava bez secera

Rucak:
2 kuhana jaja
spinat skuhan u slanoj vodi (kolicina nije ogranicena)

Vecera: 
š veliki odrezak ili biftek pecen na š-2 zlice ulja 
zelena salata

Utorak

Dorucak :
crna kava bez secera
š mala zemlja

Rucak:
š veliki odrezak na zaru
zelena salata
za desert voce po zelji

Vecera:
kuhana sunka (kolicina nije ogranicena)

Srijeda

Dorucak :
crna kava bez secera
š mala zemlja

Rucak:
2 kuhana jaja
zelena salata
š paradajz

Vecera:
sunka (kolicina nije ogranicena)
zelena salata

cetvrtak

Dorucak :
kava bez secera
š mala zemlja

Rucak:
š kuhano jaje
kuhana repa ili mrkva
š0 dkg  svjezeg sira

Vecera:
voce
jogurt (kolicina nije ogranicena)

Petak

Dorucak :
kava bez secera
naribana svjeza mrkva ili repa sa limunom

Rucak:
kuhana riba
š paradajz

Vecera:
š veliki odrezak na zaru
zelena salata

Subota

Dorucak :
crna kava bez secera
š mala zemlja

Rucak:
pile na zaru

Vecera:
2 kuhana jaja
svjeza mrkva ili repa

Nedjelja

Dorucak :
caj sa limunom (bez secera)

Rucak:
š veliki odrezak pecen na š-2 zlice ulja 
salata po izboru
za desert voce po izboru

Vecera:
po zelji izaberite nesto sa jelovnika

Ponovite isti jelovnik slijedecih 7 dana.

Obavezno morate piti minimalno 2 litre tekucine dnevno (najbolje voda, ali mozete caj bez secera ili limunadu bez secera). Alkohol je strogo zabranjen.
Salatu mozete zaciniti octom ili limunom i soli.
Voce, salatu i mrkvu ili repu mozete jesti u neogranicenim kolicinama kada su  na jelovniku.
Odrezak mozete zaciniti soli, paprom, zacinima. Uzmite odrezak tezine cca 250g. Odrezak neka bude od nemasnog ili malo masnog mesa (junece, bijelo ili telece meso).
Umjesto secera mozete koristiti zasladjivac.
Za vrijeme drzanja dijete preporuca se dodatno uzimanje vitamina.
Ako se striktno drzite dijete izgubit cete do 9 kg nakon š4 dana. Nakon 2 tjedna pocnite normalno jesti. Mora proci najmanje š4 dana da bi ponovili dijetu.
Po ovoj dijeti dolazi do promjene metabolizma koji se zatim ne mijenja 3 godine.
Dijete se mozete pridrzavati samo ukoliko nemate nikakvih zdravstvenih ili probavnih problema. Preporucamo da se prije zapocinjanja dijete konzultirate sa lijecnikom.

tko hoche nek proba..sretno..

al ja bash i ne vjerujem u tak shta..

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 12:45
Hahahah pa ja bi se srusio da ovoliko jedem!
To nije normalno to je bas ono minimum kalorija da se ne srusis!
A i cim se  prestane s tim vrlo vjerojatno se dobije sve kile nazad, a i ne vjerujem svejedno da ce se s tim izgubit 9 kg u 2 tjedna!!! A i to ovisi o covjeku individualno

Ne vjerujem u tu, al tko voli nek izvoli, meni dijete ionako ne trebaju , to mi je sreca
Back to Top
Tanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:01
E danas sam se skoro srusila na poslu koliko je meni bilo slabo jer sam pojela Rio mare pastetu oko šš i tek sam oko pola 3 rucala. Koma..slabost, pocnem se uzasno trest, sva pozelenim.. ja se isto divim ljudima koji pojedu spinat u š popodne i do navecer nis.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:04
Ma to su za mene obicni ludjaci, nema nikakve koristi od toga, i ti ljudi koji tako gladuju obicno misle da ce smrsavit od gladovanja, bez vjezbanja, a takvi mi idu na zivce!

Moze se ozgubit kile al vratit ce ih odmah sa takvim razmisljanjem
Back to Top
antalya View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote antalya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2007 at 09:44

U pravu si Ive..

toliko ljudi ima sto su ovisni o tim dijetama..a nista ne mrsave,jer samo gladuju...

moje pravilo:

š.pojesti nesto ujutro,tek toliko da zeludac nije prazan

2. rucati normalno

3. ne jesti poslije š8h i obavezno MIN 3x tjedno vjezbati..

4. jesti SVE,ali u manjim kolicinama..naci ne pojesti cijelu cokoladu odjednom..razvuci ju na cijeli tjedan po 2-3 kockice dnevno i eto ti odrzavanja linije  jer organizmu su potrebne sve namirnice,sva hrana..jer u protivnom ces doci u napast i smazat 2 coklade dok si reko keks..a ovako ti organizam ima svega,taman koliko mu treba,a mi opet zadovljni



EDIT: Promijenjena velicina i boja fonta


 

Edited by Fitness.com.hr
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2007 at 19:39
Da, slazem se potpuno s tobom, osim sta ja jedem 5-6 puta na dan pomalo (jedino za dorucak i rucak malo vise) , a ne jedem samo 3 puta to mi je premalo, a i ovako mi je bolje za trening!
 
I vjezbam 3x tjedno u teretani plus jos neki put doma jer imam uteg  i vijacu, a i trcim neki put tako da mislim da imam dovoljno fizickih aktivnosti
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2007 at 08:47

 jesti 6-7 obroka dnevno. Tri glavna. Uravnotezeno i mudro. Uz to tekucine ovisno o masi. Imate si tu negdje za izracunat koliko. Ja na 55 kg moram piti š,5l vode.malo vise.

Ovo gore je mucenje! I ko moze bet posljedica izgubit 9kg u 2 tjedna. Gubi se 0,5 do škg tjedno ako se zdravo gubi

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2007 at 13:59
Ja ne racunam to po kilazi koliko moram popit vode, kad sam zedan onda popijem i gotovo, ali dosta pijem jer sam uvijek zedan tako da popijem dosta vode na da, sigurno negdje 2-3 l minimalno, a pijem i dosta mlijeka tako da se ne brinem da dosta ne pijem , jer sta se toga tice mi je prehrana stvarno ok, a sad sam poceo i dosta dobro jest tako da sam zadovoljan 
Back to Top
antalya View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote antalya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2007 at 11:50

 I ja isto locem vode da ne znam ni sama koliko...pogotovo za vrijeme treninga i poslije...znam za vrijeme jednog treninga stepa ili crobika popiti š,5l...pogotovo kako se sad blizi toplije vrijeme...izgleda da cu se baciti na role do ljeta..drazi mi je svjezi zrak!!! I doma trbusnjake vjezbat :))))

A i ja sam skuzila da ako vise puta jedem dnevno,a po malo..znaci izmedju glavnih obroka da ubacim neku sitnicu...uopce nema one faze da sam gladna ko vuk :)))

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2007 at 23:51
Da, to sam i ja primijetio i to je dobro, jer kad imas taj osjecaj onda se obicno prejedes totalno, puno pojedes odjednom a to nije dobro!
A i bolje se osjecam ovako ful, super je tako 5 do 6 puta jest na dan, nikad nisam gladan a zeludac mi nikad nije prepun ono bas super
Back to Top
ciganche View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Ožujak 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ciganche Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2007 at 23:13
gdje je tu dorucak? Crna kafa bez secera???? bas super pocetak he he
Back to Top
tonnka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Ožujak 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonnka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2007 at 12:36

 ...ovo je dijeta za pociniti samoubojstvo. 

Pretpostavljam da je autor/ica anoreksicna...jer nitko normalni ne bi predlagao za najvazniji obrok u danu...crnu kavu!!!

Kad vidim ovakve prijedloge prehrane...dodje mi da se smijem, ali onda se sjetim da sigurno netko vjeruje u takve stvari...pa mi je sve to zalosno. Ako se ide na promjenu prehrane...treba se puno informirati. Rijetko kad su dobar izvor informacija zenski casopisi i sl. jer precesto nude blic dijete i fantasticna obecanja. 

 

Predlazem knjigu Hrana pod povecalom D. Vranesic i I. Alebic. Ima je u vecini knjiznica.

 

 

 

Edited by tonnka
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2007 at 22:05
Pa vidis da smo svi ovdje komentirali da je ovakva prehrana jednostavno suluda, samo se mozes razbolit i nista od toga 

A sta se tice autorice , ona nije anoreksicna, ona je isto protiv toga, i to bi vidjela da si do kraja citala post!

Autorica je samo to ovdje stavila da nam da informaciju kakve se sve gluposti pisu i na dnu je napisala da ona u to ne vjeruje i da to ne moze biti dobro!

Tako da ne moras odmah mislit da je netko anoreksican po njezinom postu, ionako se zna da se ni ona s tim ne slaze


Edited by Ive_ri
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2007 at 22:40
 fala ti ive sto me branish.. joj daleko sam vam ja od anoreksije.. 
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2007 at 00:35
I bolje da si daleko od anoreksije, budi sretna, ovako si bas taman  
Back to Top
tonnka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Ožujak 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonnka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2007 at 15:29

 

  ...pogresno ste me shvatili.

Pod autorom ...mislim na autora te dijete...ili novinarku koja je napisala taj clanak na stranicei Žena.hr.

Ugl. ispricavam se ako sam nekog uvrijedila. Nije bilo namjerno.

Htjela samo izraziti svoj bijes nad tim blic dijetama i savjetima koji su sve vise opasni po zdravlje. Znam vec par djevojaka koje su na nekakvoj dijeti s kuhanim spinatom i bananama (samo to jedu!!!) ...i njima ne mozes dokazati kako je to nezdravo...unositi samo 2 namirnice u organizam. Znam da je to psiholoska stvar.....ali mrzim biti nemocna. Inace tu dijetu su pokupile na nekom blogu.

Internet...mediji su mocna stvar. Ima mnostvo informacija, sto dobrih, sto losih...jednostavno sam htjela reagirati.   

 

 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.