New Posts New Posts RSS Feed - Sauna
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sauna

 Post Reply Post Reply
Author
NNixa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NNixa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sauna
    Posted: 09 Veljaca 2010 at 11:08
pozdrav ekipi, ne znam dali je ovo pitanje vec postavljeno uglavnom idem u teretanu vjezbam nekih šh i poslje toga odem u saunu dva puta po š0 min sa pauzom od pola sata izmedu i jel to dobro ili  ne, i cuo sam da se u sauni(finskoj 90c) topi 80% stetnih tvari iz tjela i 20% masti i koliko je to istina hvala svima .. pozz od Nixe
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2010 at 19:49

Originally posted by NNixa NNixa wrote:

i cuo sam da se u sauni(finskoj 90c) topi 80% stetnih tvari iz tjela i 20% masti i koliko je to istina hvala svima .. pozz od Nixe
 

 

baš da se topi 80% štetnih tvari i 20% masti u sauni - nekak mi je nelogicno... mast je rezerva energije koju treba potrošiti vježbanjem... kroz znojenje toksini (štetne tvari) izlaze iz tijela... ona kilaža koju ceš izgubiti proveduci u sauni je voda (ak se npr važeš prije i poslije sauniranja), a ne mast - ak si možda i na to mislio pod ovime da se gubi 20% masti...

Back to Top
NNixa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NNixa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2010 at 22:24
  ma mislio sam ja da se samo gubi voda i stetne tvari ali mast ne, ali htio potvrdu i potvrdu dali je to dobro poslje treninga i recimo 3-4 puta tj. hvala
Back to Top
Conly View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Conly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 19:50
Sauna je dobra u svakom slucaju...nemoj se opterecivati s
tim što se u njoj odvija i u kojim postotcima - uleti u nju
i samo se relaksiraj
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2010 at 18:35
  Mislim da je too much tako cesto ici u saunu. To je detoksikacija organizma, a kao takva istovremeno i iscrpljuje organizam. 3,4x tjedno je daleko, daleko previse! Mozda š tjedno, a u principu se preporuca š mjesecno.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2010 at 12:38
Koliko od vas ide u saunu?
S kojim razlogom ste išli?
Koliko košta sauna?

Idemo malo obraditi ovu temu..


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 07:49
Nikad nisam bila u sauni. Ne volim toplinu opcenito, i mislim da bi se ugušila unutra od tolikog toplog zraka.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 07:51
Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:

Nikad nisam bila u sauni. Ne volim toplinu opcenito, i mislim da bi se ugušila unutra od tolikog toplog zraka.


Totalno, totalno se slažem... nemam nikakvu potrebu tamo ici..... ;)
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 08:36
Ja preferiram tursku kupelj.
Zrak u sauni mi je presuh i kao bivšem astmaticaru to mi ne paše previše... ali volim saunu u kombinaciji sa turskom, malo u saunu, pa u tursku, pa bazen, pa repeat.
Strong is the new skinny.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 10:45
 meni je na poslu sauna,nema potribe za ovin
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 10:54
Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:

Nikad nisam bila u sauni. Ne volim toplinu opcenito, i mislim da bi se ugušila unutra od tolikog toplog zraka.


Eh, da, to sam si i ja mislila i zato sam uvijek išla u tursku (to je ona sa parom).

Jednom prilikom me je decko nagovorio da odemo u finsku - ili cete se ugušiti od vrucine kao što sam ja prvi put (mislila sam da cu se doslovno zapaliti) i onda sam nakon par god opet dala šansu i - shvatila da je to takva meditacija i kontrola tijela da ne možete vjerovati šta sve možete izdrzati - i još uz to i uzivati!

Turska mi je, da se razumijemo, još uvijek draža - volim nekako taj osjecaj rose na tijelu. Mmmmm....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2010 at 23:00
Slažem se sa theaiom.. turska je predobra.. iako treba malo da se naviknete na razinu vlage u zraku
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
njanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote njanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2010 at 13:44
U sklopu teretane u koju idem postoji sauna. Istu dozvoljeno je
koristiti samo u zimskom periodu i to jednom tjedno.
Za sve polaznice koje se rekreiraju u teretani/crobik
doplate š5kn. Za sve ostale korisnike saune cijena je 40kn
kad ima volje ima i nacina
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2010 at 22:38
Sauna mi je 3 mjeseca tijekom ljeta u mom gradu, gdje se temperatura ne spusta ispod 45 stupnjeva.
Svaki dan puna tri mjeseca
 

Edited by tare
Back to Top
Prasica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prasica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 22:52
 Kada otputujem u susjednu Mađarsku, odem u terme. Tamo je visoko razvijena kultura kupanja u termalnim vodama i bazenima i sauniranje. Obožavam saunu, finska mi je draža od turske, ali ja obiđem sve- i tursku i finske od najmanje do najviše temperature s pauzama i tuširanjem između. Nakon finske je fora istrljati se ledom. Sauna me opušta, koža mi je nakon sauniranja prekrasna- cista, mekana, zategnuta. Žile se prošire i padne tlak, rado bih odspavala nakon sauniranja. U našim wellness centrima je sauna skupa i još uvijek nije normalna stavr, vec nekakv luksuz zato kod nas niti ne idem jer za upola manje novca u Mađarskoj mogu cijeli dan biti u termama, a ne za š50 kn ili više samo sat vremena u Zagrebu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.