New Posts New Posts RSS Feed - Riza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Riza

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Riza
    Posted: 26 Veljaca 2007 at 12:40
Haha sta nikad nisi rizu jela?  
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 10:13
 ja josh nisam jela rizhu..morat chu probat..
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2007 at 17:06
Potpuno se slazem 
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2007 at 11:24
Rizoto sa piletinom

Skuhajte rizu, pripremite pileca prsa (marezana na kockice) malo na umaku od rajcice, dodajte i luk ako zelite (ja osobno ne volim) i onda promjesajte sve skupa.


A po ljeti volim skuhati piletinu, isto i rizu i to pomijesati, zaciniti i ima se odlican obrok.
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2007 at 11:19
Meni je odlicna salata:

Riza
Crvena i zita paprika (friska)
Paradajz isto friski
Tuna iz vode
Kukuruz
i zacini (ja osobno volim sol, papar, maslinovo i malo octa)

Odlican obrok, pogotovo kada odstoji u frizideru po ljeti.
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2007 at 09:19

 I ja sam se iznenadila!

Ali meni je lakse jer sto se hrane tice mogu jesti sve, samo gledam sto je zdravije!

 

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2007 at 00:14
Za ovakvu mjesavinu jos nisam cuo, ali svasta se da smjesat , puno toga sta se uopce nebi reklo , mislio bi da ce bit bljutavo a bude dobro 
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2007 at 14:43

 Samo da podjelim s vama.

Danas sam si napravila integralnu rizu sa tunjevinom, svjezim sampinjonima , malo salse(rajcica pasirana) i parmezan, sve na maslinovom ulju -naravno!

 nisam ocekivala da ce biti tako ukusno!

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 15:52

 Vanja, super su recepti!

Dobra mi je riza, a najbolja mi je samo skuhana u vodi (ko kak Kinezi rade) pa pomijesana s gljivama i povrcem. Zbilja se moze razno povrce staviti u rizoto, ovisno o sezoni, bezbroj je kombinacija. I ono kaj mi savrseno pase uz rizu je soja sos. Njami! Ili domaci pasirani paradajz. Mmmm....

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 12:47
Hvala 
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 21:42

 Rado pomognem ako mogu!

Evo recepata sa rizom koliko ti dusa zeli!

http://www.coolinarika.com/pretrazivanje?upit=ri%C5%BEa+& ;scope=recept

Dodar tek! 

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 17:33
šta nisi znao sta je parmezan?? Hehe, ja to stavljam neki put malo u juhu, pase i sa pastom i piletinom super je stvar , a obican ribani sir ali puno poboljsa ukus!

E i Vanja nisam ocekivao da cu dobit i recepte stvarno si se potrudila

Svaka cast
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 15:42

Originally posted by emilio emilio wrote:

  bravo mcstro...dobri su recepti, jedino neznam sta je to PARMEZAN....nadam se objasnjenju............
 

naribani, PUNOMASNI sir......odlican je...

 

"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 15:30
  bravo mcstro...dobri su recepti, jedino neznam sta je to PARMEZAN....nadam se objasnjenju............
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 15:01
 hvala na receptima
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 13:42

 Ja obozavam rizu, iako nemam azijskih korijena.

Super je sa safranom takvu sam zadnje probala. Mozes je napraviti i kao salatu, npr. hladna riza, komadici piletine, komadicci paprike, u principu dodas dodatke koje preferiras i zacinis po ukusu.

Onda npr.
 

Crvena riza (predjelo),
Specijalitet kreativne kuhinje


 
Sastojci:
300 g rize
mrkva
crveni luk
stabljika celera
crveno vino
ribani Parmezan
govedja juha (ili od povrca)
maslinovo ulje


Opis:
Operite i ocistite crveni luk i celer pa ih grublje nasjeckajte.
Pirjajte ih na laganoj vatri na 4 - 5 zlica ulja.
Nakon 8 - š0 minuta dodajte rizu i pirjajte na zivljoj vatri. Podlijte sa salicom vina, posolite, popaprite, smanjite vatru i kuhajte. Ulijte kutlacu juhe i kuhajte rizoto, mijesajuci kuhacom, cetvrt sata. Ako je potrebno podlijte povremeno mjesavinom juhe i s nekoliko kapi vina.
Maknite s peci i zacinite parmezanom jos vrucu rizu mijesajuci 3 - 4 minute.
Pustite da odstoji nekoliko minuta pa posluzite.

Pecena riza (prilog),
Specijalitet kineske kuhinje


Sastojci:
200 g rize duguljastog zrna
20 vodenih kestenova (iz konzerve)
70 g uzgojenih gljiva
2 rebra celera
š mladi luk
sojin umak
sol
biljno ulje


Opis:
Rizu kuhajte š0 minuta u puno kipuce vode koju ste lagano posolili, ocijedite je i drzite sa strane. Gljive operite i ocistite, ocijedite kestene i ocistite celer. Luk ocistite, narezite na listice i popirjajte u woku (ili u posudi) na zlici ulja. Dodajte rizu i pecite je 5 minuta na jakoj vatri, neprekidno mijesajuci. Primijesajte listice gljiva, kestenja i celera, posolite, smanjite vatru i nastavite kuhati, jos uvijek mijesajuci, jos š0 minuta. Rizi primijesajte zlicicu sojinog umaka, jos jednom promijesajte i posluzite ̶š;.


 

Riza Lawrence (glavno jelo),
Specijalitet internacionalne kuhinje


 
Sastojci:
500 g riza
pile od š,5 kg
tikvice
polovica poriluka
persin
suho bijelo vino
juha od povrca
ribani Parmezan
40 g maslaca
maslinovo ulje


Opis:
Ocistite pile i plamenom odstranite preostalo perje. Nasjeckajte ocisceni poriluk te ga pirjajte na 4-5 zlica ulja.
Zazutite pile, okrecuci ga drvenom zlicom, ulijte pola case vina i pustite da ispari na srednje jakoj vatri. Smanjite vatru pa ulijte kutlacu juhe, dodajte sol i papar te poklopite i kuhajte 20 minuta, podlijevajuci po potrebi s jos juhe.
Odstranite pilece kosti i narezite meso na komade pa vratite u tavu i pustite na toplom.
Ociscene i oprane tikvice skuhajte zajedno s rizom u velikoj posudi u koju ste ulili litru i pol osoljene vode te litru juhe. Nakon š5 minuta ocijedite i zacinite rizu s malo maslaca i parmezanom te narezite tikvice. Premjestite rizu i tikvice u tavu s piletinom i lagano prokuhajte.
Ovo glavno jelo posluzite ukraseno sjeckanim persinom.

Ima hrpa mogucnosti, samo ti je potrebna volja !  

Edited by Vanja
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.