New Posts New Posts RSS Feed - Prijedlog vježbi za noge?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prijedlog vježbi za noge?

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2010 at 16:50
  Ja imam stanje koje se zove hondromalatio patellc (znaci osteceno tkivo hrskavice,meniskusa) u oba koljena...
terapija: jacanje misica kvadricepsa, da se koljeno vrati u normalni polozaj kad hodam i da ne ide dalje ostecenje
medjutim, kad radim cucnjeve, koljena me (kad se misici ohlade) NENORMALNO bole, toliko da drmnem odmah analgin da prodje probadajuci,jaku bol...
Ne znam kak da ojacam kvadricepse ako su mi koljena toliko osjetljiva na vjezbe za njih...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 19:40
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Potraži na googlu razliku cucnja na smithu i slobodnog cucnja jer o tome možeš potegnut raspravu do sutra u korist slobodnog cucnja i svatko tko ima ima malo soli u glavi ce ti preporuciti slobodni cucanj.

Jednom rjecju smith cucanj - totalno neprirodan pokret cucnja i samim time loše djeluje na zglobove, kralježnicu itd itd.



baš to, razumjemo se thorn i ja
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 20:18

 Potraži na googlu razliku cucnja na smithu i slobodnog cucnja jer o tome možeš potegnut raspravu do sutra u korist slobodnog cucnja i svatko tko ima ima malo soli u glavi ce ti preporuciti slobodni cucanj.

Jednom rjecju smith cucanj - totalno neprirodan pokret cucnja i samim time loše djeluje na zglobove, kralježnicu itd itd.

Back to Top
ddtos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ddtos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 10:02
Radim na smith-u iz ciste predostroznosti s obzirom da sam postigao kilaze jednake svojoj vlastitoj pa da ne bih nedajboze ostao u cucnju i nemao gdje okaciti stangu :)

Radio sam prije slobodni cucanj, isao kolega sa mnom pa da malo pripazi iza...a sad sam solo pa mi malo nezgodno traziti nepoznate ljude da pomazu itd

Moze li objasnjenje zasto bi slobodni cucanj bio bolja varijanta...s obzirom da se i na smithu postavim tako da radim isti pokret i osjetim da dobrano pogadja kvadriceps? Ledja ravno, pogled ravno, prsa malo naprijed, pokret poput sjedanja

I imas li neki komentar na ostatak programa? Vidim iz prijasnjih postova da se dosta preporucaju iskorak i deadlift

Thanks
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 15:53
hmmm... moj savjet ti je da se uhvatiš proucavanja tehnike slobodnog cucnja 
Prvo radi bodyweight, onda sa šipkom, pa tek kasnije dodaj kilažu!
Bilo bi dobro kad bi ti ga netko mogao pokazati
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ddtos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ddtos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 11:58
Pozdrav svima

Imao sam slicnu ozljedu, prije cca 2 godine napravio operativnu rekonstrukciju prednjeg kriznog i koljeno je uglavnom stabilno...osim sto imam osjecaj da u njemu ima vise prostora nego u zdravom...pa pokusavam ojacati misice da to anuliram

Radim 2x tjedno teretanu po cca 45 min - šh. Zagrijavanje na biciklu prije, istezanje na kraju

a) cucnjevi na smith masini (mislim da mi je tehnika ok, ucio sam s ovog site-a )
b) leg press jednonozni tom kilavijom nogom kao nadopuna cucnjevima e ne bi li stigao kilavom nogom ovu zdravu
c) ekstenzije s malim tezinama takodjer jednonozne
d) lezeci nozni pregib sunozni - straznja loza
e) podizanje na prste s opterecenjem na smith masini

Nisam strucnjak, osmislih ovo sam proucavanjem neta...pa ako ima kakav komentar&savjet...fala.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 02:12
cuacanj i iskoraci su sve što ti treba za noge, mani se ekstenzija!
listove možeš isto raditi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 18:09

 


Ok za listove :), a što si još radio?

 

[/QUOTE] Pošto sam prvi puta u životu bio u pravoj teretani malo sam se upoznavao sa spravama,radio sam i ekstenziju(iako zbog koljena možda ne bi trebao,ali sam stavio zaista malu težinu) a od vježbi za noge planiram u buducnosti tu za listove, dizanje na prstima,eksteziju, iskorak s bucicama, cucnjevi postepeno, mrtvo dizanje također postepeno.Inace imam dosta jaku muskulaturu nogu pa mi one nisu toliko u fokusu, ali mišljenja sam da treba skupine proci, a dosta trcim, a na biciklu sam š0 mjeseci godišnje...Hvala na savjetima
 

Edited by manu chao fan
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 17:34

Originally posted by manu chao fan manu chao fan wrote:

Jel mogu za pocetak i bucicama raditi mrtvo s ravnim nogama?  

Možeš.

 

Originally posted by manu chao fan manu chao fan wrote:

Inace bio sam u sub i u teretani(vježbao sam prije u kuci ne bencu i multi spravi tak da nisam apsolutni pocetnik) i radio sam na nekoj spravi za listove( ne znam kako se zove), to je vjerovatno ok?
 

Ok za listove :), a što si još radio?

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 16:38
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 Najbolje mrtvo s ravnim nogama i miran si sa zadnjom lozom
Jel mogu za pocetak i bucicama raditi mrtvo s ravnim nogama? Inace bio sam u sub i u teretani(vježbao sam prije u kuci ne bencu i multi spravi tak da nisam apsolutni pocetnik) i radio sam na nekoj spravi za listove( ne znam kako se zove), to je vjerovatno ok?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 12:36
 Najbolje mrtvo s ravnim nogama i miran si sa zadnjom lozom
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 16:19
Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

za stražnju ložu preporucam...
 

Ili neka proba glute-ham raise, ako uspije



Vidiš...baš oko te vježbe sam bila na seminaru di jedan predavac (inace prof sa kineziološkog je ne preporuca) a drugi....dr i prof je preporuca...;) Inace kažu da ni dobra za koljena....(cini mi se...;) , a i je puno previše opterecenja... )Tako da nisam sigurna jel bi tu vježbu preporucila ili ne... Ali recimo da ce mu ionako trebati puno puno vježbanja prije nego što dođe do tog nivoa tak da...;)
 

Naravno

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 15:47
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

za stražnju ložu preporucam...
 

Ili neka proba glute-ham raise, ako uspije



Vidiš...baš oko te vježbe sam bila na seminaru di jedan predavac (inace prof sa kineziološkog je ne preporuca) a drugi....dr i prof je preporuca...;) Inace kažu da ni dobra za koljena....(cini mi se...;) , a i je puno previše opterecenja... )Tako da nisam sigurna jel bi tu vježbu preporucila ili ne... Ali recimo da ce mu ionako trebati puno puno vježbanja prije nego što dođe do tog nivoa tak da...;)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 00:27

Originally posted by dalila dalila wrote:

za stražnju ložu preporucam...
 

Ili neka proba glute-ham raise, ako uspije

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 23:01
 Slažem se...plus puno puno statickih kontrakcija da biš dobio štoj aci quad....
za stražnju ložu preporucam veliku loptu i stopala gore...lec na leđa i podizati zdjelicu , kontrolirano gore i nazad....a također možeš kombinirati i kad podigneš da ispružiš noge, polako sa kontrolom, pa lagano vratiš nazad i tek se onda spustiš...(ali samo akko imaš punu kontrolu)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 15:13
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Vježbaj tehniku powerlifting cucnja.

Koliko sam primijetio manje je opasno po koljena i prirodniji je pokret, nego kad radiš cucanj BB stilom i koljena prelaze liniju stopala i "idu naprijed"

 



Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.