New Posts New Posts RSS Feed - Zamisao mog novog jelovnika =)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zamisao mog novog jelovnika =)

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:49
Kazem ti da nisam racunao te medjuobroke kao sto su jogurt ili bademi ili tako nesto s tim mi i dodje oko 5-6 obroka!
Ajde potrudit cu se sto vise pazit na tu prehranu ubuduce
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:43
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

osobno bih htio imat 6-7 obroka na dan ali jednostavno ne mogu stic vise od 4 maksimalo mi je 5 obroka a to je rijetkost !!
Mislim da cu pocet nosit u skolu hranu u tuperwareu i zderat pod odmorom



daj pa nije tako tesko..... to vrijeme koje provedes u skoli ili na poslu ili (za moj slucaj) na faksu taman ti stane jedan medjuobrok...

a ako imas ducan u blizini (dakle ako ne zivis u nekoj zabiti) onda si mozes kupiti jogurt, pecivo ili voce.... i nema problema
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:07
E da sta ne volis nista od ribe? Joj , a toliko ima dobrih morskih proizvoda mljac ne mogu vjerovat da nista od toga ne volis!
Od ostalog se sve manje-vise slazem
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:06
Opa stvarno si se potrudila, jelovnik ti je sasvim ok, dobro ti je jos ovaj šime savjetovao!
cuj, ako se budes mogla ovog svega pridrzavat bit ce suuuper , al to je tesko uz skolu i sve obaveze (znam po sebi), osobno bih htio imat 6-7 obroka na dan ali jednostavno ne mogu stic vise od 4 maksimalo mi je 5 obroka a to je rijetkost !!

Mislim da cu pocet nosit u skolu hranu u tuperwareu i zderat pod odmorom
jer sad sam se ozbiljno napalio na zdravu prehranu
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 14:16
 thx
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 23:07

nisi nigdje spomenula orasaste plodove - dakle orah, ljesnjak, kiki-riki, badem...
+ imas jos i sljive, smokve, grozdice (uglavnom suseno voce)

to sve gorenavedeno je zgodno kao medjuobrok, ali u malim porcijama jer na primjer ja bez problema mogu pojesti š50 grama badema, ali to je puno kalorija i recimo jedna porcija bi bila 30 grama

onda kao medjuobrok takodjer integralno pecivo

...

bas ti ne vjerujem da ne volis nista od povrca, recimo mrkva u juhi, spinat, zelena salata, pa paradajz, krastavac, paprika - pa sigurno jedes nesto od toga...

...

evo par random prijedloga kako da obogatis jelovnik:

- sok od narance - svijeze iscijedjen bez dodataka (samo naranca i voda)
(recimo uz dorucak ili medjuobrok kao pice)

- spinat s kuhanim jajima

- pileca juha s mrkvom i kuhanom piletinom

- navecer (nakon vecere) par salica zelenog caja (ako ostajes dulje budna zbog nekih obaveza - caj ce te sprijeciti da bezveze jedes nesto, a nema smisla jesti puno navecer)

- paradajz juha

- grah

...

za rucak pojedi porciju ugljikohidrata (riza, tjesto) - obroke s malim udjelom ugljikohidrata (posni sir, bjelanci) ostavi za veceru

...

sto se tice vitamina i minerala, educiraj se koliko ih ima u hrani koju pojedes u jednom danu i kolike su preporucene vrijednosti....

na Wikipediji mozes saznati sve te vrijednosti o valjda svakoj namirnici koja postoji (naravno na engleskom)

i na ovom sajtu imas te podatke: www.kalorije.com
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 22:24
 Evo ovako, nakon sto sam dosta dobro proucila sve na forumu i stranici, pokusala sam sastaviti neki jelovnik koji bi odgovarao onome sto bi ja, ajd mogla jest (jaaaako sam izbirljiva i puno tog ne volim:( , ugadjali mi odmalena pa nisam stekla naviku i sad mi jednostavno ne ide, da su me tjerali sad bih im bila zahvalna=) )
 
oko 6:30- zobene/musli (s mlijekom najmanje masnoche?)/vocna salata od banana i jabuka/rizolino?? =)
 
oko 9:30- jogurt 0,š% mm/jabuka/griz
 
oko š2:30/š3:00- jaja (bjelanci:zumanjci 4:š)/ kuhano ili pecheno bijelo meso /posni sir/tjestenina (integralna?) s posnim sirom/juha (govedja?)/tjestenina (integralna?) s jajima
 
oko š5:30- jogurt 0,š% mm/jabuka/snjita crnog kruha?/griz
 
oko š8:30/š9:00 posni sir/tjestenina (integralna?) s posnim sirom/kuhano ili peceno bijelo meso/jaja (bjelanci:zumanjci 4:š)/ (integralna?) riza
 
kad imam trening (20-22 h)
prije treninga-bananu/jabuka
neposredno poslije treninga(?)-weiderov whey protein(sirutkin protein)-(gdje ga nabavit?najblizi veci grad mi je Osk, ima tamo?moze preko neta?(onda je vjerojatno skuplje)) sa glukozom(grozdanim secerom)/samo glukoza?
oko 23 h- posni sir/bjelanjci (treba li uopce jesti u to doba? (treninzi su kasno :( , al nea drugih termina)
 
dodaci prehrani:whey protein(sirutkin protein) sa glukozom(grozdanim secerom) poslije treninga kao pwm (post work meal), l-carnitin , Protein 80
vitamini:c vitamin, vitamin C-500, ABC+ multivitamin,cink, kalcij,magnezij,vitamin E
------------------------------------------------------------ -----------------------
od onog sto se dosta preporucuje u prehrani:
š. ne volim nikakve vrste riba i morskih plodova
2. ne volim od povrca nish osim onog sto ne valja (krumpir)
3. ne volim puretinu
4. od voca volim-jabuke,banane,tresnje,jagode,kruske (ne znam je l' jos sta, ne mogu se bas sjetit)
 
od picha najvishe pijem vodu i studenu/janu s limunom,al pochet chu i zeleni chaj opet..
 
ajd mi sad, molim vas,  recite shta mi valja u tom jelovniku, shta da izbacim eventualno ubacim(al prije tog prochitajte ovo shto se ne mogu natjerat jest).. koje od nabrojenih vitamina/dodataka prehrani da uzimam koje ne moram?
 
unaprijed hvala
 

 
   

Edited by just_a_girl
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.