New Posts New Posts RSS Feed - Mlijeko
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mlijeko

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mlijeko
    Posted: 17 Veljaca 2007 at 23:58

 MLIJEKO....DA ILI NE??

Sadrzi kalcij koji je jako bitan za cvrstocu i izgradnju kostiju,imunitet itd,,vitamine A,D,E,,,tu su kalorije ,proteini masti kao i ugljikohidrati....negdje oko 90%mlijeka je voda......ima dosta dobrih stvari koji tijelo treba..............

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 03:31
Ja mlijeku kazem: DA
Pogotovo ako mores nabaviti frisko muzeno, onda je super. Barem meni.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 08:13

 frisko muzeno obavezno treba zagrijati na temp od 70 stupnjeva bar 2 min. Da samo znas koje sve bolestine mozes dobiti iz termicki neobradenog mlijeka i sira..Tuberkuloza, bruceloza, listerioza.. Kad sam polagala ispit iz mlijeka i mlijecnih proizvoda trebao mi je jedan dan da sam te bolesti naucim.

Pa ko voli nek izvoli, ja ni sir vise ne kupujem od bakice na placu. Svo mlijeko po ducanima je 99,9% sigurno i ne treba se kuhati. I u mlijeko se NE DODAJU konzervansi pa cak ni u trajno, samo sto je trajno mlijeko ubijeno temperaturom i zapravo jako nekvalitetno

 

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 11:31
 Moj rodjak ima krave, tako da i mi imamo mlijeka, rijetko kada kupujemo, i tocno je to sto kazes da kada je frisko treba ga zagrijati na 70 celzija barem 2,3 min, tako meni je uvijek govorila i pranona. 
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 17:07
Ja isto imam kod bake domace mlijeko i istina je da ga treba zagrijati na 70 to se ocito svi slazemo tako je i meni nona govorila

Ali najvise pijem kupovno jer mi je nona u Lici a tamo rijetko idem
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 20:05
 Meni domace mlijeko ima ruzan okus, nisam se navikao na njega i pre masno je. A kupovnog pijem oko litar svaki dan
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 22:14
 Bake i prabake su najbolji agronomi!
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 17:54
Doduse , ja isto pretjerano ne volim to domace , jer mi se cini nekako ful masno previse i ukus je nekako drukciji, ali to je sve stvar navike, da si stalno pio domace bilo bi ti cudno pit ovo kupovno!

Ali naravno da je domace zdravo
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 10:20
 ja kupujemo ono sa 0,9% m.m. .. nisam vidla da ima s manje.. je l' postoji i sa manje?=)
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 12:27
Ja uglavnom pijem ono od 2,8% , jer mi takvo starci piju a meni se neda posebno kupovat
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2007 at 00:15
 je l' neko mozhda probo koje od onih novih z'bregov mlijeka..efekt(a)? il kako god vech.. s dodacima..
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 13:22
Ja sam primjetila da kad pijem mlijeko da mi je osjecaj zedji sve izrazeniji, a i cula sam da u mlijeko i sokove stavljaju neke supstance tako da jos izrazenija potreba za picem .
Unatoc tome volim piti mlijeko!
 

Edited by Vanja
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2007 at 18:21
 ne stavljaju...mlijeko sadrzi minerale.a minerali znaju odredene ljude tjerat na povecano uzimanje tekucine.isto tako mozda ti fali nekih elemenata koji se nalaze u mlijeku, pa kad ga okusis, oorganizam daje signal da oce jos toga. za sokove ne znam al za mlijeko garantiram da se ne stavlja nist takvo
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2007 at 18:30
 vidim nitko mi nie odg..evo ja probala danas to efekt mlijeko (+omega 3).. bash je fino..naravno ne mozhe se okus ne znam kako promijenit, al koda se osjeti mal razlika neka.. a trazhila i jogurte po trgovini, josh nisu dobili valjda =(
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2007 at 19:26
Ako ti kazes da je fino, probat cu i ja ! A sta se tice jogurta nisam vidio ni kod mene da ih ima (mlijeko jos nisam kupovao jer imam paket od prije za popit )
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2007 at 16:08
 ma imam i ja od prije ono 0,9% m.m. , eno josh par litara stoji, al sam morala ovo probat
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.