New Posts New Posts RSS Feed - Clean&Press
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Clean&Press

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 15:19
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


To što pricaš je Waterbury-eva metoda 25-ica i ima smisla ako se provodi u full body programu, u suprotnom baš i nema smisla i ne vidim joj mjestu tu gdje pricamo o clean/pressu.

Možeš otvorit novu temu pa cemo tamo raspravljat o full bodyu i 25-icama.


Ne bih se složio da nema nikakvog smisla bez full body programa. Probao sam na sebi i drugima, a dobri rezultati nisu izostali. Bilo je tu full body programa ali i onih kod kojih je bio glavni cilj bio u relativno kratko vrijeme poboljšati press.

Jasno, moguce je da su rezultati nešto slabiji izvan full body programa, ali nisam primjetio neku bitnu razliku. Obratit  cu pozornost na to ubuduce.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 15:33
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 Gledao sam taj program s 25-icama, no ja kad gledam, odradim recimo bench 8,6,4, ili 8,4,2... mrtvo isto odradim mozda 2 serije po 8, pa jedna od 6 pa zadnja od 3,4 ponavljanja.. postepeno mi se smanjuje broj ponavljanja kako podizem tezinu.

Cak 5 x 5 bi mi u ukupnom broju ponavljanja ispalo previse s obzirom da mi trening otprilike izgleda ovako:

bench press
zgibovi
rumunjsko mrtvo dizanje

cucanj
military press

biceps pregib sipkom
triceps pregib sipkom



Ovisi o tvojim prioritetima. Vidim da ti je dosta važan bench press. Prilicno je teško fokusirati se na sve odjednom i sve raditi s jednakim uspjehom. Military press radiš tek kao petu vježbu...

Inace, ja kad radim clean i press (s kbellima) radim možda još jednu ili dvije vježbe  uz to, a cesto i samo C i P. Ako sam u prijelazu na vecu težinu, normalno je da ne forsiram jednak broj ponavljanja i dužinu odmora kao prije s manjom težinom, vec si dopuštam odmor između serija koliko god mi treba da bih opet napravio jednak broj ponavljanja (npr. 5) te odmor postepeno smanjujem iz treninga u trening. Danas bez problema radim kbell press jednom rukom s 28 kg u serijama po 3 ponavljanja, a kad radim s dvije ruke odjednom koristim dva kbella od 24kg... Do toga sam došao, između ostalog, koristeci 25-ice kao mjesecni ciklus...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 15:41
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:


Ne bih se složio da nema nikakvog smisla bez full body programa. Probao sam na sebi i drugima, a dobri rezultati nisu izostali.

To je Waterburyeva metoda hipertrofije i uz to se veže njegova teza o 25 ponavljanja u raznim kombinacijama (3x8, 8x3, 4x6 itd) kako bi se pogađala razlicita vlakna. Sve što nije odrađeno prema tom protokolu više nije taj program vec osobna varijacija (kao što si ti predložio da se radi bez full body programa) ali poanta je dakako Waterburyeva 25-ica za hipertrofiju.

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Bilo je tu full body programa ali i onih kod kojih je bio glavni cilj bio u relativno kratko vrijeme poboljšati press.

Kada je cilj poboljšati pojedinu glavnu vježbu onda se radi pretežito o programu koji zahtijeva usmjeravanje na snagu. A tu se dakako 25-ica i hipertrofija gube i usmjerava se pretežito na manji broj pon/vecu kilažu/veci odmor između treninga.

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Jasno, moguce je da su rezultati nešto slabiji izvan full body programa, ali nisam primjetio neku bitnu razliku. Obratit  cu pozornost na to ubuduce.

Svakako, samo sam primijetio da je to o cemu pricaš Waterbury i dakako da nema problema ako ga prilagodiš sebi samo je ipak "ljepše" kada govoriš o njegovim principima da uz to staviš njegovo ime
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 16:15
  Thorn
Iskreno, ne znam za tu metodu preko neke knjige ili interneta. To mi je "otkrio" jedan od mojih "mentora" i nisam znao da se radi o Waterburyevoj metodi. Iako, mislim da postoje neke razlike između onog što mi je receno i ovog o cemu ti pišeš. Naime, ja nikad nisam prelazio 5 ponavljanja niti radio više od 8 serija, tako da opcija sa 8 ponavljanja u 3 serije nije bila ukljucena u moje treninge.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 17:54
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Thorn
Iskreno, ne znam za tu metodu preko neke knjige ili interneta. To mi je "otkrio" jedan od mojih "mentora" i nisam znao da se radi o Waterburyevoj metodi. Iako, mislim da postoje neke razlike između onog što mi je receno i ovog o cemu ti pišeš. Naime, ja nikad nisam prelazio 5 ponavljanja niti radio više od 8 serija, tako da opcija sa 8 ponavljanja u 3 serije nije bila ukljucena u moje treninge.

Kao što sam rekao, može se izmijeniti i koristiti na svoj nacin i zvati se drugim imenom, jer npr. 5x5 sistem treninga u WB-oj 25-ici se nalazi i u drugim strength trening sistemima. No ovaj dolje post me upravo naveo na WB-ija.

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Davore
Kao što ti napisaše, raditi 5 serija x 5 ponavljanja je dobra stvar za snagu. Također, dobro je držati se oko 25 ponavljanja sve skupa (5x5 = 25), pa je isto tako dobro da radiš i 4 ponavljanja u 6 serija s težinom kojom ne možeš napraviti 5 ponavljanja, ili 3 ponavljanja u 8 serija.

Nije loše sve to skupa iskombinirati, pa raditi:

š. trening 3x8 (npr. ponedjeljak)
2. trening 4x6 (npr. srijeda)
3. trening 5x5 (npr. petak)

Probaj ovo mjesec dana. Jasno, s prikladnim težinama i odmorima između serija.


Možda nisi radio ali evo ovdje preporucuješ davoru upravo ono što je glavna bit Waterburyeve sheme 25-ica.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 20:12
  Evo danas sam napredovao na vjezbi clean

Prva serija od 5 ponavljanja sa 40kg

2. i 3. serija od 5 ponavljanja sa 50 kg
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 23:14
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Davore
Kao što ti napisaše, raditi 5 serija x 5 ponavljanja je dobra stvar za snagu. Također, dobro je držati se oko 25 ponavljanja sve skupa (5x5 = 25), pa je isto tako dobro da radiš i 4 ponavljanja u 6 serija s težinom kojom ne možeš napraviti 5 ponavljanja, ili 3 ponavljanja u 8 serija.

Nije loše sve to skupa iskombinirati, pa raditi:

š. trening 3x8 (npr. ponedjeljak)
2. trening 4x6 (npr. srijeda)
3. trening 5x5 (npr. petak)

Probaj ovo mjesec dana. Jasno, s prikladnim težinama i odmorima između serija.


Možda nisi radio ali evo ovdje preporucuješ davoru upravo ono što je glavna bit Waterburyeve sheme 25-ica.


Podebljao sam bitno. Nisam savjetovao nigdje više od pet ponavljanja niti više od 8 serija. Dakle, prvi trening 3x8 sam mislio na 3 ponavljanja u 8 serija. Tako sam i sam radio.

Ali nema veze, samo nisam htio da ostane nejasno što želim reci/napisati.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 23:15
  Davore, svaka cast. Poprilican skok u težini. Misliš li da ceš uskoro moci svih pet serija odraditi s 50kg?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 23:17
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Davore, svaka cast. Poprilican skok u težini. Misliš li da ceš uskoro moci svih pet serija odraditi s 50kg?


A ne radim ti ja nijednu vjezbu 5 serija... 3 serije max, samo mrtvo i cleans da se radi max po 5 ponavljanja.. ali vdjet cemo, od nove godine mjenjam program
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 23:33
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Davore, svaka cast. Poprilican skok u težini. Misliš li da ceš uskoro moci svih pet serija odraditi s 50kg?


A ne radim ti ja nijednu vjezbu 5 serija... 3 serije max, samo mrtvo i cleans da se radi max po 5 ponavljanja.. ali vdjet cemo, od nove godine mjenjam program


Novogodišnje odluke...hehehe. Obecajem da više nikad necu raditi s manje od 50kg.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 23:35
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Davore, svaka cast. Poprilican skok u težini. Misliš li da ceš uskoro moci svih pet serija odraditi s 50kg?


A ne radim ti ja nijednu vjezbu 5 serija... 3 serije max, samo mrtvo i cleans da se radi max po 5 ponavljanja.. ali vdjet cemo, od nove godine mjenjam program


Novogodišnje odluke...hehehe. Obecajem da više nikad necu raditi s manje od 50kg.


Ha ha.. moglo bi biti tako nesto.. a to slucajno danas..mislio 30kg prva serija..kad ono pogledam bolje nakon zavrsetka, eto 40
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 00:36
Hang clean (vjerojatno davore misliš na hang clean a ne obicni clean s poda) je još ok i užitak radit jer moš tovarit više kg neg na presu ali kad treba potisnuti iznad glave, e tu pocinje hebada.


Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 09:12
Tek sam sad skužio da se radi o cleanu...a ja mislio da je rijec o pressu.

cestitke i dalje stoje.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 11:24

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Hang clean (vjerojatno davore misli± na hang clean a ne obicni clean s poda) je jo± ok i uµitak radit jer mo± tovarit vi±e kg neg na presu ali kad treba potisnuti iznad glave, e tu pocinje hebada.


 

E o hang clean-u je rijec. tocno Thorn. Pa taj dio je najtezi da, prebacaj.. lako je kad imas na stalku tezinu iznad pa samo podignes, a ovako kad moras sam dignut.. hm hm..

Inace bih ja sve vjezbe u garaz radio, imam sve potrebno.. Jedino je problem cucanj jer nemam di fiksirat uteg na visini, pa bih ga ovako trebao sa poda podignut pa na sebe, a to bas nejde

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 12:27
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Inace bih ja sve vjezbe u garaz radio, imam sve potrebno.. Jedino je problem cucanj jer nemam di fiksirat uteg na visini, pa bih ga ovako trebao sa poda podignut pa na sebe, a to bas nejde


Kak ne? Probaj raditi Zercher squat. Navodno taj isti nije imao doma squat rack pa je morao tako improvizirati. Malo je hebada al vjerujem da bi imao bolji obicni cucanj od svih nas da probaš tako raditi
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 13:54
  Bas cu pogledat.. prvi put cujem sada za to
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.