New Posts New Posts RSS Feed - Masne naslage na trbuhu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Masne naslage na trbuhu

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 14>
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2009 at 17:37
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by luna_555 luna_555 wrote:

 
hehe super e znaš što me zanima još? mogu li hrenovke, purece ili pilece, biti međuobrok?


ne, jer su smece
Zašto ne tu i tamo, dobar izbor za p+m obrokZa mene su UH najvece smece i zlo


nije sve do omjera UH i P, hrenovke su sastavom loše, nekvalitetni ostatci, a imaju 20 - 25 % masti koja nije dobra, <span style="font-weight: bold;">kao mast iz orašastih plodova recimo</span>
Auuuu ovo nije trebalo, ne moš usporedit masti iz orašastih sa tima iz hrenđi Znam ja šta su hrenovke, ali za tu i tamo pojest, ja sam za


normalno da mogu

p.s tko voli nek izvoli
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2009 at 17:55
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by luna_555 luna_555 wrote:

 
hehe super e znaš što me zanima još? mogu li hrenovke, purece ili pilece, biti međuobrok?


ne, jer su smece
Zašto ne tu i tamo, dobar izbor za p+m obrokZa mene su UH najvece smece i zlo


nije sve do omjera UH i P, hrenovke su sastavom loše, nekvalitetni ostatci, a imaju 20 - 25 % masti koja nije dobra, <span style="font-weight: bold;">kao mast iz orašastih plodova recimo</span>
Auuuu ovo nije trebalo, ne moš usporedit masti iz orašastih sa tima iz hrenđi Znam ja šta su hrenovke, ali za tu i tamo pojest, ja sam za


normalno da mogu

p.s tko voli nek izvoli

A dobro imaš pravo, jednostruko zasicene nasuprot višestruko nezasicenih, sve je to isti vrag
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2009 at 18:00
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by luna_555 luna_555 wrote:

 
hehe super e znaš što me zanima još? mogu li hrenovke, purece ili pilece, biti međuobrok?


ne, jer su smece
Zašto ne tu i tamo, dobar izbor za p+m obrokZa mene su UH najvece smece i zlo


nije sve do omjera UH i P, hrenovke su sastavom loše, nekvalitetni ostatci, a imaju 20 - 25 % masti koja nije dobra, <span style="font-weight: bold;">kao mast iz orašastih plodova recimo</span>
Auuuu ovo nije trebalo, ne moš usporedit masti iz orašastih sa tima iz hrenđi Znam ja šta su hrenovke, ali za tu i tamo pojest, ja sam za


normalno da mogu

p.s tko voli nek izvoli
A dobro imaš pravo, jednostruko zasicene nasuprot višestruko nezasicenih, sve je to isti vrag


pa i govorim da nije baš si
funny
Back to Top
korina123 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korina123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 16:35
  hej ljudi
zanimjiva tema... i mene nešto zanima.
Paprika, kikiriki i cokolada sa 72% kakaa imaju isti GI(glikemijski indeks), a to je š5.Zašto se onda paprika može jesti u velikim kolicinama a cokolada samo par kockica ili kikiriki jedna šakica?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 16:40
Originally posted by korinaš23 korinaš23 wrote:

  hej ljudi
zanimjiva tema... i mene nešto zanima.
Paprika, kikiriki i cokolada sa 72% kakaa imaju isti GI(glikemijski indeks), a to je š5.Zašto se onda paprika može jesti u velikim kolicinama a cokolada samo par kockica ili kikiriki jedna šakica?

Zbog kalorija koje sadrže.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 17:57

Originally posted by korinaš23 korinaš23 wrote:

  hej ljudi
zanimjiva tema... i mene nešto zanima.
Paprika, kikiriki i cokolada sa 72% kakaa imaju isti GI(glikemijski indeks), a to je š5.Zašto se onda paprika može jesti u velikim kolicinama a cokolada samo par kockica ili kikiriki jedna šakica?
 

zato se nikad ne može gledat samo jedan pokazatelj...ni kalorije nisu uvijek znak da je neka hrana dobra ili ne...nešto ti može imat malo kalorija ali svejedno imat loš sastav i obrnuto...tako da se tu mora gledat i sastav hrane, i kalorije, i GI..

ne možeš baš cokoladu usporedit sa paprikom

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
korina123 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korina123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 18:33
  nažalost hehe
e i jel mogu ja pojest kekse grancereale za veceru ? pola naravno ..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 19:14

Originally posted by korinaš23 korinaš23 wrote:

  nažalost hehe
e i jel mogu ja pojest kekse grancereale za veceru ? pola naravno ..
 

pola keksa ili pola pakiranja?

a cuj, ima i boljih rješenja :) a i ovisi dal želiš smršavit, održavat težinu, udebljat se, treniraš, ne treniraš...makar ni u jednom od ovih slucajeva to se baš nebi moglo nazvat vecerom

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
korina123 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korina123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 19:35
  hmm ... pa s težinom nemam problema, jedino isto taj trbušcic, bolna tocka treniram iako sam u zadnje vrijeme zabušavala
a te kekse obožavammmm možda bi ih mogla u međuobrok
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 20:00
 ee onda taj trbušic navecer nagradi nekim proteinom i povrcem, a keksice ostavi za jutarnji međuobrok ako vec moraš
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 21:00
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by korinaš23 korinaš23 wrote:

  hej ljudi
zanimjiva tema... i mene nešto zanima.
Paprika, kikiriki i cokolada sa 72% kakaa imaju isti GI(glikemijski indeks), a to je š5.Zašto se onda paprika može jesti u velikim kolicinama a cokolada samo par kockica ili kikiriki jedna šakica?
 

zato se nikad ne može gledat samo jedan pokazatelj...ni kalorije nisu uvijek znak da je neka hrana dobra ili ne...


Ne znam zašto ali osjecam se pozvan ovdje na raspravu

A kad pogledaš odgovor na njezino pitanje i je iskljucivo razlike u KALORIJAMA što je nekako i logicno buduci da su po drugom kriteriju podjednaki. Nit je ta tamna cokolada tolko loša nit je kikirki a pogotovo ne paprika. Za osjecaj sitosti odgovorne su kalorije i/ili sadržaj vlakana u namirnici. 

cesto ljudi uspoređuju po vanjskim obilježjima, npr. "kockice" cokolade i kockice paprike recimo, a nemaju u igri kalorijski sastav obiju namirnica.

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

nešto ti može imat malo kalorija ali svejedno imat loš sastav i obrnuto...tako da se tu mora gledat i sastav hrane, i kalorije, i GI..

ne možeš baš cokoladu usporedit sa paprikom


Ja još nisam dosad naišao na takvo nešto, znaš li ti koji primjer?


što se tice grancerealea, zašto ne, u svakom slucaju bolje to nego ona ostala šecerna smeca. Po sastavu sasvim ok, ali baš za navecer..ne baš svaku vecer.
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 21:54
grancereale...isssss koji savršeni keksi..najbolji...pogotovo zeleni mmmmmm
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2009 at 22:31
 

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Ne znam zašto ali osjecam se pozvan ovdje na raspravu

A kad pogledaš odgovor na njezino pitanje i je iskljucivo razlike u KALORIJAMA što je nekako i logicno buduci da su po drugom kriteriju podjednaki. Nit je ta tamna cokolada tolko loša nit je kikirki a pogotovo ne paprika. Za osjecaj sitosti odgovorne su kalorije i/ili sadržaj vlakana u namirnici. 

 

Thorn, uvijek si pozvan

Sigurno da je prvenstveno ogromna razlika u kalorijama ali i u sastavu...tu ne možemo uspoređivati nešto što je prirodno i što se najvecim dijelom sastoji od vode i nešto što je industrijski dobiveno i što se najvecim dijelom sastoji od šecera....to sam samo htjela dodat, a ne da si ti nešto krivo rekao 

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Ja još nisam dosad naišao na takvo nešto, znaš li ti koji primjer?


 

 

ok možda sam se malo krivo izrazila...ajmo uzet primjer vocnog jogurta recimo - ima malo kalorija pa neki misle da ga mogu na litre pit, a zanemaruju šecer u njemu...ili voce isto tako, preporucuje se u neogranicenim kolicinama, a eto, meni baš i ne odgovara tako :) ...ili fitness pahuljice...malo masti, manje kalorija, a opet ko zna što unutra....

znaci, ne mora bit nužno loš sastav...nego sam htjela rec da malo kalorija u necemu ne znaci uvijek da je to bolje od neceg što ima malo više kalorija ali bolji sastav

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


što se tice grancerealea, zašto ne, u svakom slucaju bolje to nego ona ostala šecerna smeca. Po sastavu sasvim ok, ali baš za navecer..ne baš svaku vecer.
  

Bolje nego ostala šecerna smeca ali ne možeš rec da je par keksa dobra vecera , a i svaka cast koga to zasiti

     

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2009 at 00:06
Slušajte gym girl, cura zna      
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2009 at 07:47
  Gym g, to stoji, cura je usporedila nešto što uopce nije ista klasa al eto..

što se tice malo kalorija a loš sastav, tu bi se baš dalo raspravljat, ali evo povezat cu to i s tim granc keksima, za koje sam još naglasio da može navecer ako vec ima carb craving i da to ne bude baš svaka vecer.

Dakle poveznica su kalorije i ako je netko u deficitu nije bitno odakle su taj dan došle kalorije. Ali naravno da nece SVAKI dan jest te kekse, jogurte il one "fitnes" pahuljice..dugorocno gledano nije baš poželjno.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2009 at 09:43

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 

što se tice malo kalorija a loš sastav, tu bi se baš dalo raspravljat, ali evo povezat cu to i s tim granc keksima, za koje sam još naglasio da može navecer ako vec ima carb craving i da to ne bude baš svaka vecer.



ma gle, ne kažem ja da ona ne smije ni pogledat te kekse navecer :) pogotovo ako nije mršavljenje u pitanju...samo da to nebi smjelo zamijenit veceru. Znaci može pojest neki normalan obrok i povremeno zasladit to kojim keksom - tako ce pojest kvalitetan obrok, više se zasitit, a time i pojest manje tih keksa na kraju - a možda joj se nece ni jest jer ce bit sita 

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Dakle poveznica su kalorije i ako je netko u deficitu nije bitno odakle su taj dan došle kalorije. Ali naravno da nece SVAKI dan jest te kekse, jogurte il one "fitnes" pahuljice..dugorocno gledano nije baš poželjno.

 

Je li to baš tako?  Mislim, teoretski u smislu in<out je, kile ce se tako sigurno gubit...ali koliko kvalitetno? Mi deficit možemo napravit i sa svakakvim cudima od hrane - za onog koji ne zna puno o ovome ova recenica se može krivo shvatit  Naravno, ako si mislio da se ubaci tako nešto u uobicajeni normalni izbor obroka al da je još u okviru deficita, onda ok - kužim 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 14>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.