New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1 340341342343344 358>
Author
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 22:06
Danas nije bilo bajno, ali ne brinem
zeleni čaj s cijeđenim limunom
D: 50g zobenih + naribana jabuka + cimet + 5 brazilskih oraha + 3 dcl jogurta (2.8 m.m.)
Mo: komad pizze (margarita) + 1 fritula
šetnja 35 min
R: 100g kukuruznog kruha + 100g gaude + 50g tune + slanutak, kukuruz, pomidor
zeleni čaj s cijeđenim limunom
V: 100g tune + slanutak + kukuruz + pomidor + 2 brazilska oraha
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 22:17
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

Danas nije bilo bajno, ali ne brinem
zeleni čaj s cijeđenim limunom
D: 50g zobenih + naribana jabuka + cimet + 5 brazilskih oraha + 3 dcl jogurta (2.8 m.m.)
Mo: komad pizze (margarita) + 1 fritula
šetnja 35 min
R: 100g kukuruznog kruha + 100g gaude + 50g tune + slanutak, kukuruz, pomidor
zeleni čaj s cijeđenim limunom
V: 100g tune + slanutak + kukuruz + pomidor + 2 brazilska oraha

Volim tu tvoju opuštenost i takvu prehranu....svaka čast scarpeta!Clap 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 14:59
Thx mett:)) da ljudi rade ono što ja radim i da svaki dan gledaju neke stvari ne bi se sekirali zbog komada torte ili kutije keksa nego bi uživali u tome povremeno (umjerenost prije svega, raznolikost i to je to)

kava s mlijekom
D: 150g posnog sira + 50g zobenih + 100g banane + 20g kokosa + 10g kakaa + 2 dcl mlijeka (2.8 m.m.)
kava s mlijekom
R: 100g sardine + 2 tvrdo kuhana jaja + 60g raženog kruha sa sjemenkama + svježa paprika
V: 100g mozzarele + kuhano povrće (brokula, cvjetača, mrkva)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 15:07
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

Thx mett:)) da ljudi rade ono što ja radim i da svaki dan gledaju neke stvari ne bi se sekirali zbog komada torte ili kutije keksa nego bi uživali u tome povremeno (umjerenost prije svega, raznolikost i to je to)

kava s mlijekom
D: 150g posnog sira + 50g zobenih + 100g banane + 20g kokosa + 10g kakaa + 2 dcl mlijeka (2.8 m.m.)
kava s mlijekom
R: 100g sardine + 2 tvrdo kuhana jaja + 60g raženog kruha sa sjemenkama + svježa paprika
V: 100g mozzarele + kuhano povrće (brokula, cvjetača, mrkva)


Eto upravo to što ja tupim , i pokušavam dokučiti ljudima.... :) Ma Svaka čast još jednom!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 15:36
Scarpetta i mett, mislim da za dosta velik dio populacije(ali ne većinu) ipak nije tako jednostavno. Zaboravila već endokrinologiju, fiziologiju? :))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 15:39
osim ove opaske htjedoh samo zamjetiti da dan poslije pizze, fritule i ostalog si smanjila hranu na minimum
zeleni čaj s cijeđenim limunom
D: 50g zobenih + naribana jabuka + cimet + 5 brazilskih oraha + 3 dcl jogurta (2.8 m.m.)
Mo: komad pizze (margarita) + 1 fritula
šetnja 35 min
R: 100g kukuruznog kruha + 100g gaude + 50g tune + slanutak, kukuruz, pomidor
zeleni čaj s cijeđenim limunom
V: 100g tune + slanutak + kukuruz + pomidor + 2 brazilska oraha
             vs.
kava s mlijekom
D: 150g posnog sira + 50g zobenih + 100g banane + 20g kokosa + 10g kakaa + 2 dcl mlijeka (2.8 m.m.)
kava s mlijekom
R: 100g sardine + 2 tvrdo kuhana jaja + 60g raženog kruha sa sjemenkama + svježa paprika
V: 100g mozzarele + kuhano povrće (brokula, cvjetača, mrkva)

čisto da ne bi novi ovdje pomislili
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 15:39
Ja samo želim dokučiti ljudima da trebaju uživati u onome što rade... a ne obratno :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 15:41
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

a ne obratno :)

raditi da bi uživali? ah, danas me moja filozofska strana napala, mora da sam pojela previše povrća
cookies are for pussies
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 15:50
ključ je u tome da se jede normalno dok se ne osjeti sitost, znači bez prežderavanja i kile sigurno neće ići gore a osjećat ćete se 100 puta bolje i zadovoljnije.
brojanje kalorija zna ponekad ljudima izazvati frustracije ali to su brojke koje ne treba doslovno shvaćati. mnogi ljudi kad dosegnu tu određenu magičnu brojku koju su si zacrtali a još su gladni neće više taj dan ništa jesti jer su dosegli kalorije iako se osjećaju slabo i bezvoljno jer su gladni.

 to sam i i sam radio i smatram da to nije ispravan pristup (osim za one koji su baš na dijeti i žele izgubiti poveći broj kilograma).

ponekad treba probati i malo opušteniji pristup i pratiti kuda to vodi. i one priče ne smiješ miješati masti sa ugljikohidratima i te sheme su mi isto malo bezvezne jer sam na vlastitoj koži osjetio da nema nikakve razlike jeo p+m obroke ili p+uh ili p+uh+m. sve se na kraju svodi na isto. bitno je samo rasporedit više manjih obroka i ne prežderavat se i to je sve. jer oni koji premalo jedu kad-tad će pokleknuti i prežderat će se do maksimuma pa će se onda sutradan vratiti na staro a to onda postaje začarani krug kojemu nema kraja.
Never give up
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 15:57
Originally posted by zeusko87 zeusko87 wrote:

bitno je samo rasporedit više manjih obroka i ne prežderavat se i to je sve

odkad to i zašto? jeo ti 4 veća obroka ili 7 manjih i budi u suficitu debljat ćeš se. Iver ovdje ne govori o ljudima koji su zdravi, već onima s metabolickim poremecajima. A sto se tice kontrole to se slazem, iako vecina koji imaju problema s viskom kilograma,iz svog iskustva govorim, upravo ima s tim problem- teško da si takva osoba može reći- " e pojest ću 1 red milke, a ne cijelu čokoladu". Ne vidim nista lose u opustenom pristupu ali bih ga ja ogranicila na ljude koji znaju sta rade i kako im tijelo reagira, a to svakako nisu oni koji se lose hrane i imaju lose navike
cookies are for pussies
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 16:08
ma može se jesti i 1 obrok dnevno ali veća je vjerovatnost da ćeš se tada prežderati jer ti je tijelo 24 sata bez hrane.
mnogi misle ako pojedu nešto "ZABRANJENO" taj dan da je sve palo u vodu i onda nastave udarati po junku jer su već pogriješili. ali ne vidim ništa loše za one koji su psihički stabilni i mogu se kontrolirati pojesti tu i tamo komad torte, koji kolač ili 2 reda čokolade. osjećat će se 5 puta sretnije i zadovoljnije, a to im sigurno neće naštetiti. 


Never give up
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 16:10
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

a ne obratno :)

raditi da bi uživali? ah, danas me moja filozofska strana napala, mora da sam pojela previše povrća

O moj Bože  Confused
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 16:11
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

a ne obratno :)

raditi da bi uživali? ah, danas me moja filozofska strana napala, mora da sam pojela previše povrća


O moj Bože  Confused

predugo zatvorena u kući
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 17:44
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

a ne obratno :)

raditi da bi uživali? ah, danas me moja filozofska strana napala, mora da sam pojela previše povrća


O moj Bože  Confused

predugo zatvorena u kući


I ja neko vrijeme neću van iz nje :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 19:22
Originally posted by iver iver wrote:

Scarpetta i mett, mislim da za dosta velik dio populacije(ali ne većinu) ipak nije tako jednostavno. Zaboravila već endokrinologiju, fiziologiju? :))


da puno toga zaboravila:))priznajem
ali i dalje smatram da može biti jednostavno odnosno ono što želim reći da mnogi jako jako puno kompliciraju, a ne znaju osnove mislim da ako želiš nešto više moraš krenuti od temelja pa nadograđivati (neki bi htjeli odmah od krova, a to baš ne ide)

@avangarde nije hrana smanjena zbog fitula i torte nego zbog stresa (pripremam se za nekakvo predavanje pa mi bude odmah slabo) i drugi razlog moj glavni kuhar je već dugo na putu, a ja volim jest ali ne volim kuhat
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 21:16
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:


moj glavni kuhar je već dugo na putu, a ja volim jest ali ne volim kuhat

blago tebi kad imaš kuhara
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 340341342343344 358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.