New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1 235236237238239 358>
Author
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2012 at 00:59
Jelovnik za one koji ranije ustaju. (masa)
1.Dorucak Shake 2 banane, 4 dl mljeka, 2 kuhana jajeta = 550 kcal 35g p, 65 g uh, 16g m

2. Medjuobrok 4 snite integralnog hljeba + 100 g pilecih prsa susenih= 400 kcal 25g p, 60 g uh, 2g m
      jabuka + 2-3 mandarine 25g uh 100 kcal

3. Rucak 200g nekog nemasnog mesa, + 100 g rize + 200g graška + 4 snite itegralnog 850 kcal 50g p, 160 uh, 3g m
   

4. Medjuobrok, pwm 30g whey + 60g dex-a 200 kcal

5. Vecera 160 g tune u maslinovom ulju + 200 g posnog + 4 snite integralnog 900 kcal, 45g p, 60h uh, 55g m

=3000 kcal, 185g p, 405g uh,76g m - ovo je jelovnik za masu

Edited by diinnoo - 19 Prosinac 2012 at 17:14
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
Jonnas View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jonnas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2012 at 08:09

citam vaše jelovnike ima ih par koje cu kombinirat sigurno...

ja inace jedem slicno ovome
5.15   -100g zobenih sa jogurtom,banana
10h   - pojedem piletina(puretina) sa prilogom,
16 h -rucak doma kada se dodje sa posla piletina,riza,povrce salata
19 h zobene jogurt,jabuka
zatim nakon treninga cca oko 23h(trening je od 21.30-23h) pojedem zobene banana,posni sir,
znam da ovaj "moj jelovnik" nije kako treba pa bi zato trebao pomoc iskusnijih,jer imam problem sa planiranjem jelovnika,a znam  da je jelovnik JAKO bitan.
problem je trening tako navecer pa onda nemogu bas u ponoc da jedem neko mesoLOL
  inace visok 194 cm,89 kg.prije teretane sam imao 91 kg.
opet bi htio imati 90-91kg.pa jeli tko ima nekakav jelovnika za preporucit (znam da ima ih dosta na netu) pa se covjek izgubi u svemu tome...
bio bih jako zahvalan!!Clap
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2012 at 08:54
za masu? evo dinooo-in iznad ti je za masu pa pogledaj kako on kombinira. Inace ovo sto si napisao ima previse UH a premalo proteina..takoder prvo izmjeri svoj TDEE pa pogledaj koliko kcal ti je odrzavanje i onda ides iznad toga br. kcal da bi dobio na masi
Back to Top
Jonnas View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jonnas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2012 at 09:24

da tih1-2 kg da nabacim

inace tdee mi je 3188Exclamation
hvala na savjetu....Thumbs Up
oduvjek sam imao problem sa jelovnikom nikada nisam znao napravtiti pravi jelovnik...Angry
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2012 at 09:50
evo gore dinin sa 3000kcal pa idi jos 200-300 gore i to ce bit ok. samo ne zaboravi proteine podebljat ;)
sretno! pozz
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2012 at 17:39
Originally posted by Jonnas Jonnas wrote:

citam vaše jelovnike ima ih par koje cu kombinirat sigurno...

ja inace jedem slicno ovome
5.15   -100g zobenih sa jogurtom,banana
10h   - pojedem piletina(puretina) sa prilogom,
16 h -rucak doma kada se dodje sa posla piletina,riza,povrce salata
19 h zobene jogurt,jabuka
zatim nakon treninga cca oko 23h(trening je od 21.30-23h) pojedem zobene banana,posni sir,
znam da ovaj "moj jelovnik" nije kako treba pa bi zato trebao pomoc iskusnijih,jer imam problem sa planiranjem jelovnika,a znam  da je jelovnik JAKO bitan.
problem je trening tako navecer pa onda nemogu bas u ponoc da jedem neko mesoLOL
  inace visok 194 cm,89 kg.prije teretane sam imao 91 kg.
opet bi htio imati 90-91kg.pa jeli tko ima nekakav jelovnika za preporucit (znam da ima ih dosta na netu) pa se covjek izgubi u svemu tome...
bio bih jako zahvalan!!Clap

Uz te zobene ujutro ili dodaj whey ili 2-3 kuhanih jaja, mozes i neki seik smiksati pa to samo ujutro popiti na brzinu. Ugl ujutro mora biti vise proteina. Ne znam zasto treninga tako kasno, ak ikako mozes pomjeri ga malo ranije, te zobene ti u 19 ne trebaju(ak bas hoces stavi ih u 10), tad bi ja ubacio trening, nakon treninga whey + dex, bar to nije tako skupo, i za veceru onaj obrok u 10h piletina puretina, veoma malo hidrata i zdrava masti. Gle ti za pwm kombiniras brze hidrate i spore proteina, a to i ne ide bas.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2012 at 11:28
Moja jucerašnja warrior vecera:

jednostavna salata napravljena od pola kilograma posnog sira, konzerve tune (ocijedio sam što se bolje moglo), bonduelle meksickog miksa (280 grama ocijedjene mase) i cašice tekuceg jogurta (nije malomasan jer mogu takve kupit u menzi pa su mi jeftiniji a pošto sam na warrioru nece mi ništa bit :P)

baš mi se jelo nešto slatko poslije pa sam pojeo šnitu kalnickog i nutellu (koju sam jeo iz posude pa ne znam tocno koliko sam pojeo) i kad sam nakon toga popio litru i nešto sitno vode bilo mi je taman, ne znam kalorije jer ne brojim :P

preko dana sam popio zeleni caj i pojeo 2 jabuke i nešto sitno kikirikija
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2012 at 00:47
koliko dugo si tjedana na worrioru vec? :)
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2012 at 01:25
Pazite se vi na toj warrior dijete, da ne dobijete tzv trovanje vodom, vrijedi pogledati
LINK

Edited by diinnoo - 23 Prosinac 2012 at 01:25
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2012 at 12:08
nije to vodeni post, možeš preko dana pojest voce neko svježe niskog GI, kefir ili jogurt ili orašaste plodove i ako vježbaš ujutro   imaš obrok za oporavak, možeš whey (sa ili bez glukoze) jogurt i bananu, posni sa groždjicama itd ;)
Back to Top
McQueen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote McQueen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 15:45
Prva stvar ujutro: topla voda + pola iscjedjenog limuna
D: 30 g zobenih + 80 ml mlijeka + zlica grckog jogurta + chia sjemenke i u to narezana jabuka, zlica mrvljenih ljesnjaka,cimet i nareckana kockica crne cokolade
M: Nesquik (pauza na poslu)
R: Salata od jednog cijelog kuhanog jaja i jedan bjelanjak, komadic kuhane mrkve, radic,kiseli krastavci, masline zacinjeno sa zlicom jogurta,zlicicom maslinovog i zacinima (sol,papr,crvena paprika) + malo integralno pecivo
TRENING
V: sacica tjestenine sa umakom od paprika, gljiva i pasirane rajcice

Nemam pojma jel valja i koliko kalorija nit kolko uh/p itd . Cilj mi je samo jesti sto zdravije i uz to vjezbati, viska kila nemam,samo se trebam ucvrstit i izdefinirat.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 16:11
Ovo je premalo kcal.... mislim da nije ni 1000kcal... to da imaš 30kg je premalo.... Ako želiš zdravo jesti, jedi hranu a ne šacicu tjestenine i šacicu zobenih.... 

Back to Top
McQueen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote McQueen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 16:29
A je lol,ja uvijek mislim da premasim kalorije,vise nego treba, nemogu nikako odredit te kolicine kolicine hrane
U principu jedem dok se ne zasitim,nije bas da sad uzimam hranu na miligrame Nikad nisam gladna i uvijek imam energije. U dorucku je svasta natrpano,nije bas da jedem samo sacicu zobenih. Sto se tice tjestenine, sacica je jer je bijela tjestenina i bila je vecer tako da sam zakljucila da je bolje pojest manje uh a vise povrca pa je na tanjuru bilo manje tjestenine a vise paprika i gljiva

A ovo:
Odmah nakon budjenja: zeleni caj
D: zobene,mlijeko,grcki jogurt,chia,pola narance,zlica meda i kockica crne cokolade ( ovo mi je najdrazi dorucak na svijetu :D)
M: Nesquik + integ.pecivo sa sirnim namazom, sirom i mariniranim gljivama (maslinovo ulje,origano,bosiljak,majcina dusica,chilli papricica)
R: salata od batata,masline,krastavaca,zelene salate i tuna
V: jogurt sa ljesnjacima i cimetom

Trening je bio samo 40 min yoge jer imam upalu misica
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 16:44
Imaš upale mišica jer premalo jedeš, ovo je malo više hrane ;) 
Inace se kcal iz povrca baš i ne racunaju, to ni ne gledam kao izvore energije ili za izgradnju mišica ev :D

Ovaj drugi je nešto bolji jelovnik ;) 
Zobenih neka bude oko 50g, i neke proteine ubaci, trebaju ti u dorucku...
Ne znam kakav je to sirni namaz, uglavnom, ako tako nešto voliš napravi neki sa posnim sirom i da bude opet proteina nešto 15og posnog npr.
Ovaj rucak mi se cini ok.... tuna je valjda cijela veca :D
V. možda bolje posni sa lješnjacima i cimetom? 


Back to Top
McQueen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote McQueen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 17:19
Hehehe ma nije, neg sam se tek vratila treningu, bila sam mjesec dana na putovanju a ni mjesec prije toga nisam trenirala tako da je ovo sad onaj prvotni sok :D
Uh ja povrce obozavam,meso ne volim bas

Sto se tice proteina u dorucku koliko ja znam chia sjemenke su pune proteina i to kompletnih,kao meso.
Abc sir :D al volim i sa posnim :)
Je, normalna tuna normalne velicine :D
Pretpostavila sam da, al imala sam puno jogurta u frizideru a nista posnog :D
Hvala puno na savjetima ;)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 17:22
Povrce slobodno jedi ;) 
Ok, ako je pun AK profil, samo ne znam koliko tih sjemenki uspiješ pojesti :D 

I nema na cemu ;) 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 235236237238239 358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.