New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1 222223224225226 358>
Author
sarmica1311 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sarmica1311 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2012 at 08:13
Riža se se mjeri sitova,tj.sva hranasemjeri sirova Wink tako dato možeš slobodno svaki dan jest Big smile
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2012 at 11:54

ok hvala, sad mi je lakše Big smile


A ostalo povrce i meso?? ja to sve važem prije nego stavim na tanjur, dakle kuhano...

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2012 at 12:37
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

ok hvala, sad mi je lakše Big smile


A ostalo povrce i meso?? ja to sve važem prije nego stavim na tanjur, dakle kuhano...



Sirovo važi ,kuhane namirnice imaju manju težinu, ali više proteina ima u 100 g kuhanog mesa neg u 100g sirovog .........iako svejedno je , ali onda racunaš vrijednosti za kuhane namirnice
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2012 at 21:47
dali mi ko može pokazati crveni mladi luk, jel nisam siguran tocno koji je to luk !
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2012 at 06:51



Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

dali mi ko može pokazati crveni mladi luk, jel nisam siguran tocno koji je to luk !

Smile

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2012 at 11:46
jucer: 
8:00 150g piletine, zelena salata, pol žlice maslinovog ulja
trening
11:00 250g posnog, pol vrhnja, cherry rajcica, zelena salata
14:00 30g badema
15:00 100g piletine, 30g komadica soje, umak (paprika, pomidori, luk zdinstani na vodi) žute mahune
17:00 jabuka
trening
18:30 50g zobenih, 30g whey, 1,5dcl mlijeka, 3 jagode
trening 
trening
20:30 200g zrznatog, žlica lanenih
23:30 200g piletine, mahune

1700kcal, bez povrca i voca ;) sa tim oko 1900...
Imala sam jako dug i naporan dan.... a takav je i danas ;)
trening (body tehnika -lakšti tempo)
3 jaja, zelena salata
200g zrnatog, žlica lanenih, zelena salata
trening (srednji tempo)
150g piletine, dinstane mahune
125g posnog, mjerica wheya, žlica lanenih
50g zobenih, 30g whey, 1.5dcl mlijeka
trening (teretana)
50g riže, 150g piletine, dinstane mahune
Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2012 at 14:15

d:  2 integ peciva+ 100g tune+ jogurt
mo: 250g jagoda
r:puretina 200g+ 200g brokule+ rukola,rajcica+1 integ pecivo

kasnije još 
mo: 40g badema+ jogurt
v: piletina+ blitva+zrnati
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2012 at 11:23
50g zobenih, 30g whey, 1.5dcl mlijeka
200g zrnatoh, kuhana brokula, žlica lanenih
200g lososa, brokula, salata, pola žlice maslinovoh
125g posnog, 30g whey, pol žlice lanenih, kakao smanjene masnoce 
200g lososa, dinstane mahune, pomidor, tikvica i crveni luk
5bjelanjaka, 1 žutanjak, zelena salata, pol žlice maslinovog

puno soli, 2g vitamina C, omega, magnezij i Zn prije spavanja .....
Back to Top
Kiir View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 150
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kiir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 12:31
Ok, molim za savjet.
Ajmo rec da sam krenuo sa striktnim rezimom (ok, barem za mene je to striktno :D), pa bih zelio vidjeti vasa misljenja:

Otprilike ce izgledati dan ovako:

7:30 3 jaja (samo bjelanjak)
8:15 Mlinar sendvic (Ovo mi je najslabija karika, al ajmo rec da cu tu varat malo :P)
10:15 Bioaktiv jogurt (mali 150g)
12:15 2 snite kruha, malo margarina, oko 10-15dkg pureca prsa (ona slim&fit), 3 jaja (1 cijelo, 2 bjelanjka), krastavci ili cikla
15:00 Bioaktiv (veci, 330g), tu cu nekad probat ili ubacit ili zamijenit sa posnim
16:45-17:45 Zagrijavanje + Insanity vjezbe
18:15 - Shake Whey
18:45 - piletina na grill tavi (ne znam kolko, 20-30 dkg?), kap ulja da se ne lijepi :D, cikla/krastavci/povrce neko, posni sir

Nakon toga kad god budem gladan, roknem posnog malo i milina.

Naravno tu su preko 2.5L+ vode, nekad solom nekad iscijedim limun unutra, plus Kukicha zeleni caj bez icega

Ajmo reci da mi je cilj oko 2200cal pojest.

Any advice?
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our mind"
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 21:50
Dourcak : 150 g zobenih + 15 g whey-a
PWM : 30 g whey-a + 50 g dekstroze
Rucak : 175 g prsa + oko 100 g riže i 2 šnite kruha
MO : 75 g ribe iz konzerve + šnita kruha
MO : oko 50 g pilece šunke sa 3 šnite kruha
Vecera : varivo pun tanjur ( pileca prsa , cvjetaca , krumpir )
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2012 at 22:56
Danas:
dorucak: jabuka, 100g zobenih sa niskomasnim mlijekom i mjericom wheya
medjuobrok: sendvic sa puretinom i sirom (onim koji sam nedavno napisao ovdje, sa 36 g proteina na 100 g)
rucak: 150g piletine sa malo krompira, zelena salata
medjubrok: 200g posnog plus kikiriki
nakon treninga: 30 g dekstroze, mjerica wheya
vecera: omlet (jaja plus isti ovaj sir odozgo)
sada pred spavanje: 60 g tunjevine sa 10ak maslina
od tecnosti otprilike 4 litra vode

bez ijednog grijeha u hrani danasSmile


Edited by tare - 27 Travanj 2012 at 22:59
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2012 at 23:03
Originally posted by dalila dalila wrote:

50g zobenih, 30g whey, 1.5dcl mlijeka
200g zrnatoh, kuhana brokula, žlica lanenih
200g lososa, brokula, salata, pola žlice maslinovoh
125g posnog, 30g whey, pol žlice lanenih, kakao smanjene masnoce 
200g lososa, dinstane mahune, pomidor, tikvica i crveni luk
5bjelanjaka, 1 žutanjak, zelena salata, pol žlice maslinovog

puno soli, 2g vitamina C, omega, magnezij i Zn prije spavanja .....


2 g Vitamina C je definitivno previse, apsolutno nikakav dodatni efekat... Samo stete mozes imati ako dugotrajno tako radis.
Koliko Zn unosis dnevno ?
Najbolje kombinuj uzimanje cinka u isto vrijeme sa vitaminom c jer poboljsavaju adsorpciju i djelovanje jedan drugom u organizmu- pogotovo u imunom sistemu i na kozi.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2012 at 23:17
Pred spavanje popijem 400mg, 30mg Zn i 200mg vit C, inace... bila sam dizala vitzamin C jer mi je imunitet jako loš.... u biti cim krenem na neku definiciju se razbolim. Inace uzmem 500mg ujutro, tokom dana 200mg i pred spavanje kako sam navela.... 
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2012 at 23:28
Originally posted by dalila dalila wrote:

Pred spavanje popijem 400mg, 30mg Zn i 200mg vit C, inace... bila sam dizala vitzamin C jer mi je imunitet jako loš.... u biti cim krenem na neku definiciju se razbolim. Inace uzmem 500mg ujutro, tokom dana 200mg i pred spavanje kako sam navela.... 


1. Ne treba ti toliko vitamina C, sav visak se odmah izluci preko bubrega, dugotrajno tako visoko doziranje vitamina C moze uzrokovati oksalatne kamence u bubrezima. 500 mg je dovoljno, do 1 g dnevno pri jacim fizickim naporima. 2 g je preeeevise !
2. Cinka ti ne treba 30 mg, za zene je preporuceni dnevni unos 7 mg, pri fizickim naporima duplo. Moras uzeti u obzir da unosis cink i prehranom, npr. ljesnjaci,bademi su krcati cinkom, dakle ti dodjes dnevno na 40-ak mg, sto je opet previse. Dugotrajno to izaziva upravo suprotan efekat- supresiju imuniteta,akumuliranje cinka i manjak bakra (jer se iziskuju medjusobno). Smanji i to, ne treba ti toliko.

Za jacanje imuniteta ukljuci i druge vitamine, al opet umjereno (ne predozirati), npr. vitamine B, vitamin E i druge antioksidanse. Postoje odlicni preparati za jacanje imuniteta, npr. ekstrakti Echinacee ili Umkaloaba.





Edited by tare - 27 Travanj 2012 at 23:30
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2012 at 17:08
Obicno uzimam znaci do 1g vit C, izuzetno sam fizicki aktivna, imam aktivan posao i do 2 treninga dnevno.... ZN sam na sugestiju bb trenera, uzela 30mg, prije spavanja u kombinaciji kako sam ti rekla...više da bi potaknuli testosteron.... Nisam primjetila da mi smeta...krva slika mi je uredna... hormonalna malo manje...ali to nije krivnja suplamenata...Tongue

Htjela sam pronaci studije o doziranju vecih doza vitamina C kod fizicki aktivnijih osba, ali nisam naišla, no cak mi je i lijecnica savjetovala do 1g jer ga puno trošim, kao i omege da ubacim više.... Citala sam ta istraživanja davno...sad ih ne mogu naci...ukoliko netko drugi nadje...svakako neka ih ubaci.... ;)

Da napomenem da ja nikoga ne savjetujem da se tako suplementira... sve neka prilagode svojim potrebama..kao i što se hrane tice :D
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2012 at 00:52
cink potice testosteron? kupuješ ga u ljekarni? koja firma?
 
moja današnji meni:
 
dorucak - proteinska palacinka sa 4 bjelanjka
 
rucak - patka (2 komada mesa kao manja šaka-moja), žlica mlinaca, 4 žutanjka s pola šnite crnog i zelena salata
 
vecera i PWM u jednom - whey s vodom + 20g dekstroze
 
nisam bila gladna, a inace imam i medjuobroke
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 222223224225226 358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.