New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 47>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 16:18

Originally posted by dalila dalila wrote:

  Evo da i ja dam kratak osvrt, kada vidim da je Thorn sve to lijepo sažeo...;)

 Prehrana: Slažem se u potpunosti sa Thornom da je super na keto to što i voce pocinješ gledati kao cheat, tako da puno više kontroliram što jedem, jedina je razlika što sam ja ušla u ketozu sigurno, jer su UH na minimumu, ali mogu izdržati i nije mi preteško....eventualno što 5 i 6 dan ujutro malo ubacim voca...
 Jedan dan u tjednu radim punjenje, obadva puta je bilo manje više cisto, ujutro zobene, zatim moj grijeh sladoled...ali sa puno plivanja taj dan...i kasnije opet cisto..oslic sa povrcem, i meso sa roštilja sa šopskom saltom kao zadnje obrok, sa tim da je taj dan dosta kardia.

 Trening: Ja sam tu nekako obrnuto od Thorna, imala sam svega 6 anacronbih treninga kroz ova 3tjedna, jer jednostavno nisam stizala uz posao i more. Ali sam gotovo svaki dan imala li kardio ujutro, i još jedan tokom dana koji se ne isplati previše spominjati..ono brzo hodanje.... I cak sam napravila nekoliko heet kad nisam znala što bi sa sobom...;) Vrlo ivjerojatno cu sa ovakvim trreninzima nastaviti kroz sljedeca 3tjedna, jer sam na godišnjem...i tako mi trenutno odgovara zbog mora i plivanja...a onda u 9.-om mjesecu cu ubacivati više ancrobnog treninga...


 Zakljucak: Keto mi donosi puno više samokontrole, lakše mi je pratiti što sam pojela, osobno sam puno budnija nego kada jedem UH, i onda kad si dopustim neki obrok sa UH...puno ga više cijenim i doživim nego prije...;)
U tri tjedna sam izgubila 3 i pol kg, jedan konfekcijski broj, struk puno izraženiji, i cini mi se da se napokon topi salo sa bokova i bedara...nadam se da si nisam zabrijala...;) Uglavnom..imam motivacije više nego ikada, nadam se da nece biti previše katabolizma...


 

 super, oboje ste odlican primjer kako se i bez ili sa minimumom UH-a može preživjet tjedan i cak imat i više energije..

samo me tu malo taj katabolizam muci...s obzirom na nedostatak UH...ne cini li previše kardia tu problem? Nebi li te masne naslage nestale i bez njegova forsiranja cisto micanjem UH-a uz recimo samo ancrobni trening?Keto mi se cini dobra stvar za ocuvat mišice s obzirom na toliku kolicinu proteina, ali u kombinaciji sa puno kardia mi je nekako too much risky da veci dio te izgubljene težine otpadne na izgubljene mišice...booo ne znam, ucim se još

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 16:32
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

samo me tu malo taj katabolizam muci...s obzirom na nedostatak UH...ne cini li previše kardia tu problem? Nebi li te masne naslage nestale i bez njegova forsiranja cisto micanjem UH-a uz recimo samo ancrobni trening?


Upravo tako kako si navela. Kao što sam vec naveo, cilj je što više cuvati mišice i skidati što je moguce više sala, tj. potaknuti organizam da u nedostatku uh-a troši masti (kako svoje, tako i one unešene hranom) za energiju.

No cini se da to Dalili ne stvara probleme tako da može nastaviti ako joj tako odgovara. Možda je njezin organizam stvarno efikasniji u iskorištavanju masnih stanica kao goriva za aktivnost a manje se koristi glikogen.

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Keto mi se cini dobra stvar za ocuvat mišice s obzirom na toliku kolicinu proteina, ali u kombinaciji sa puno kardia mi je nekako too much risky da veci dio te izgubljene težine otpadne na izgubljene mišice...booo ne znam, ucim se još

 

Ovo sam osobno iskusio i evo vec drugu godinu radim istu grešku jer taman na prijelazu sa proljeca sa ljeto i sam pocetak ljeta se prefosiram s kardiom (cak i na low carbu), pogotovo sa jutarnjim i eto ga na - katabolizam da ne može biti veci.. Problem mi je još uvijek naci granicu di prestajem sa puno kardia i gdje polako uvodim p+m kroz dan.


Inace, evo tece mi 3.tjedan bez junkova i nekakve hibridne keto jer od ovog tjedna si uvodim i izotonik za vrijeme treninga (cool stvarcica) al jbg, ima i nešto UH u sebi, ali kao što sam i to vec rekao - dokle god mi ide dobro necu se zamarati s time.
Back to Top
audreyh2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 22:43

Originally posted by dalila dalila wrote:

  Slažem se i ja...i opcenito mrkvu, ciklu i slicno izbjegavam na keto...;) Kao i grašak,  grah , kukuruz........... ;)

 

Hm... kužim zašto grašak, grah, kukuruz... ali zašto mrkvu i ciklu?

 

Edited by audreyh2
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 22:46
 Tako...preslatke su...;)

 A znam da nebi trebala toliko crobnog....ali ono...trenutno mi to više odgovara,jer ne stižem raditi baš ancrobne treninge...to ce se promjeniti u 9. mj, a opcenito ne mogu bez crobnog dijel...to meni ni nije neki trening više...nekako mi je to normalno....;)
Trenutno neki katabolizam nije jako bitan..želim smanjiti bf, ako uz ti i izgubim neš mišica...necu previše plakati...vracati cu ih tjekom zime...;) BItno da nema sala...;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 23:47
Originally posted by audreyh2 audreyh2 wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

  Slažem se i ja...i opcenito mrkvu, ciklu i slicno izbjegavam na keto...;) Kao i grašak,  grah , kukuruz........... ;)

 

Hm... kužim zašto grašak, grah, kukuruz... ali zašto mrkvu i ciklu?

 

 

ah vražji šecer, posvuda ga ima...

ma super dalila, glavno da si ti zadovoljna :) Ja isto volim crobni i onda ga znam tolko zaredat da se uništim sva na kraju...sad sam ga smanjila al kvragu, vuce me ..

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2009 at 00:20
 e i da se razumijemo, nema niš loše u grickanju mrkve, dapace, pogotovo sirove koja ima puno manji GI od kuhane ali cisto je puuno bolji izbor za navecer prije spavanja popapat posni sam ili u kombinaciji s mastima...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2009 at 11:58
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 e i da se razumijemo, nema niš loše u grickanju mrkve, dapace, pogotovo sirove koja ima puno manji GI od kuhane ali cisto je puuno bolji izbor za navecer prije spavanja popapat posni sam ili u kombinaciji s mastima...


Kakvo je stanje stvari s ciklom? Uglavnom koristim kuhanu ciklu(istina, postoji recept i za peci u pecnici) koju sama kuham u kori, ogulim i zacinim samo jabucnim octom i kimom.

šta se tice posnog, evo samo primjer kako jedna moja frendica to kombinira: Posni+ malo soli+ politi sa malo maslinovog. Komentari?
Back to Top
audreyh2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2009 at 20:34

http://www.capoeira-rijeka.com/forum/index.php?action=printp age;topic=š94.0

''Tko se želi udebljati, neka ubaci obrok posnog sira prije spavanja i cim se ujutro digne iz kreveta.'' Piše na navedenoj stranici pod PROTEINI.

Ne vjerujem svemu što piše na internetu, a i nije mi baš logicno, ali... buduci da ovo radim svaku vecer... Rado bih bila sigurna.

 

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2009 at 21:55
Originally posted by audreyh2 audreyh2 wrote:

http://www.capoeira-rijeka.com/forum/index.php?action=printp age;topic=š94.0

''Tko se želi udebljati, neka ubaci obrok posnog sira prije spavanja i cim se ujutro digne iz kreveta.'' Piše na navedenoj stranici pod PROTEINI.

Ne vjerujem svemu što piše na internetu, a i nije mi baš logicno, ali... buduci da ovo radim svaku vecer... Rado bih bila sigurna.

 


Heh ovako gledano sa strane fitnesa/bb-a ovo je cista nebuloza i ko zna možda se u njihovom žargonu udebljanje koristi za rijec masa, no bilo kako - pogrešno.

Istina je, opet s druge strane, da ce ako ne uneseš ništa osim posnog prije spavanja tijelo to najvjerojatnije pretvorit u glukozu ili cak spremit u masne zalihe ako nema (najbolje) nekakvih zdravih masti s tim sirom. Dakako da takav obrok neceš jesti netom prije spavanja (osim u slucaju da prije toga nisi imala nekakvu aktivnost). cisto sumnjam da su oni misli u tom smjeru
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 15:06

 Posni je mlijecni proizvod, a svi oni neki više, neki manje, dižu inzulin. Zato ih vecina na definiciji izbacuje....no mislim da se nebi trebali opterecivati time ako ne mislimo izac na natjecanje, a i još više ako se cijeli dan pazimo. Zato rekreativci slobodno . Ne moraš ga svaku vecer, ja ga pojedem jedino ako sam baš gladna pa da ne drmnem nešto još gore.

Generalno dobar text, osim ovog: Zobene pahuljice su inace prokleto tvrde, suhe i bezukusne, ali ako se pomiješaju sa vocnim muslima, jogurtom, mlijekom, medom postaju, uz malo mašte, cak i fine. Kakve laži 

Možda se on debljao jer je jeo pol kile posnog i još jogurt s tim, prije bi to rekla nego da ga je skombinirao s nekim mastima. Tako da....nema frke

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 17:54

 pozrav svima... :)) more, ljeto..dva slobodna dana ::))

citam malo ovo o posnom siru i totalno mi je smjesno... ako postoji jedna stvar koju mozes jest u bilo koje dana onda je to posni sir...a ovo za navece , normalno je da ukoliko nisi trcao ili odradio trening prije spavanja i tad pojedes bilo sta, dio energije iskoristit ce tijelo na bazalni metabolizam tijekom spavanja a ostatak ide u guzicu :))...

ja svako vece prosetam kojih 7km uz more i vratim se prillicno kasno (23h), iako mi je zadnji obrok bude oko 20h nekad i prije, ako ne pojedem kad se vratim bar jogurt ili malo posnog sira , trening popodne pada u vodu... katabolizam i to :(  tako da posni jedem uvijek poslije neke fizicke aktivnosti..s malo grozđica ili suhih marelica...

btw: kate... samo jos za onu termozdjelu:).. to je najbolja investicija koju sam napravila u zadnjih 5 god:) predobra je

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2009 at 21:32
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

 pozrav svima... :)) more, ljeto..dva slobodna dana ::))


citam malo ovo o posnom siru i totalno mi je smjesno... ako postoji jedna stvar koju mozes jest u bilo koje dana onda je to posni sir...a ovo za navece , normalno je da ukoliko nisi trcao ili odradio trening prije spavanja i tad pojedes bilo sta, dio energije iskoristit ce tijelo na bazalni metabolizam tijekom spavanja a ostatak ide u guzicu :))...


ja svako vece prosetam kojih 7km uz more i vratim se prillicno kasno (23h), iako mi je zadnji obrok bude oko 20h nekad i prije, ako ne pojedem kad se vratim bar jogurt ili malo posnog sira , trening popodne pada u vodu... katabolizam i to :(  tako da posni jedem uvijek poslije neke fizicke aktivnosti..s malo grozđica ili suhih marelica...


btw: kate... samo jos za onu termozdjelu:).. to je najbolja investicija koju sam napravila u zadnjih 5 god:) predobra je





Ena   :)

Definitivno se bacam u potragu za kvalitetnom a istovremeno povoljnom investicijom!

Meni je formalni trening u fitness centru uglavnom š8-š9 h, tako da nakon vode, prvo kaj uzmem je posni s jogurtom. Osvježi, energizira, a muskulfiber i ostale tegobe nestaju u tren oka. Mljac, posni, naj stvar za vecernji obrok. Istina, otkrila sam još jednu slicnu poslasticu-lagani svježi sir s crvenom paprikom, posušen i oblikovan u male stošce/piramide(kaj vec), može se rezat(malo se mrvi, al nema veze). Uz miješanu zelenu salatu(ja nabacam svega-kristalke, puterice,endivije, crvenog radica,a najviše divljeg radica) ili rajcicu, fantasticno. Preporucam ovaj novitet na tržištu-Prgica od Vindije(Zoki, valjda smijem dat ideju, NIJE reklama )
Back to Top
carissima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote carissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2009 at 13:26

 Evo i mene,smanjila sam ugljikohidrate i moram primijetiti da vidim poboljšanje-u ovo kratko vrijeme i nije nešto-ali covjeka veseli!

Jedino što i ja vidim problem u previše crobnog treninga,cini mi se da mi malo pojelo mišica,tako da cu to malo smanjiti,ipak sam se previše mucila da narastu da ih sada  tako olako izgubim zbog te 2 trule kile!

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2009 at 13:41
Originally posted by carissima carissima wrote:

 Evo i mene,smanjila sam ugljikohidrate i moram primijetiti da vidim poboljšanje-u ovo kratko vrijeme i nije nešto-ali covjeka veseli!

Jedino što i ja vidim problem u previše crobnog treninga,cini mi se da mi malo pojelo mišica,tako da cu to malo smanjiti,ipak sam se previše mucila da narastu da ih sada  tako olako izgubim zbog te 2 trule kile!

 

 super!

Pa koliko crobnog radiš - dnevno, tjedno?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2009 at 14:34

 kate, jos uz sve to sto si nabrojala ja stavim i rukole... meni je to s onim malim pomidoricima genijalno.... malo je gorka ali potice izlucivanje vode...cudo od salate :)) nisam vidjela prgicu... bas cu pogledat...

inace kad mi dosadi posni, jedem zrnati sir ali ne od dukata(preskup je i preslan) vec u lidlu kupim njihov neki kosta 6.99kn i najbolji je koji sam ikad probala ima i light verzija s manje masnoce ma prefin malo kremast, cudo..

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2009 at 14:41
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

inace kad mi dosadi posni, jedem zrnati sir ali ne od dukata(preskup je i preslan) vec u lidlu kupim njihov neki kosta 6.99kn i najbolji je koji sam ikad probala ima i light verzija s manje masnoce ma prefin malo kremast, cudo..


Tako je. Definitivno najfiniji, najjeftiniji i najbolji je taj zrnati sir u lidlu.
Ne mogu više jesti posni sir jer mi je presuh, pa taj zrnati odlicno sjedne. 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.