New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 47>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 19:40

 š. Ja inace preferiram što manje termicke obrade, dakle baziram se na lešo povrcu i to što krace kuhanom, nekad zacinim maslinovim, nekad ne al mislim da generalno ne škodi..

2. Grah, grašak, slanutak, mahune i tome slicno imaju nešto veci omjer UH-a pa time i veci GI...dakle, vjerujem da bi tu trebalo malo pripazit na kolicinu navecer ili ih cak izbjegavat u to vrijeme..

3. Mislim da nema ništa loše u kombinaciji 2 proteina, evo ja sad veceram meso i š jaje, ide ne ide, meni dobro ...misliš na posni sir ili onaj obican?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 20:20
  evo i mene... pozdrav gym_:))
mogu vam rec sto se tice povrca da jedna od boljih stvari osim wok-a koje sam kupila nedavno je termozdjela za kuhanje povrca na pari.. dole stavis vodu na to ide drugi dio za povce i  za manje od 5 min povrce kuhano - milina :))) i naravno tefal tava za pec meso :) ma kapljica ulja ali doslovno je dovoljna:))

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 20:38
Alo, ljudi!
Prvo, hvala vam šta ste u rekordnom roku precizno odgovorili na još mojih pitanja.



Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 

3. Mislim da nema ništa loše u kombinaciji 2 proteina, evo ja sad veceram meso i š jaje, ide ne ide, meni dobro ...misliš na posni sir ili onaj obican?




Obicni, tvrdi sir kao i mozzarellu, ovcji mladi sir i sl. cesto kombiniram sa recimo purecom/pilecom šunkom, pa cak i sa hladnom pecenom piletinom(rjeđe, ali ipak).
Najcešce su to, dakle, kombinacije kao sa "hladne plate", salama+tvrdi sir.

Posni jedino kombiniram sa kuhanom šunkom i /ili jajetom na Uskrs, pa cisto pitam je li to preporucljivo jer sam negdje citala o posebnom nacinu kombiniranja prehrane gdje razlicite bjelancevine(meso/sir/jaje) nisu kompatibilne jer se razlicito razgrađuju.
Nemojte mislit da ja svemu što procitam odmah i povjerujem, ali me baš zanimalo ima li u tome ikakvog temelja, drži li to vodu .

Posni mi je, doduše, najbolji s jogurtom, pogotovo u ove vruce ljetne dane, ta me kombinacija najbolje osvježi.

Ena, je li ti to misliš na ona kuhala na paru na katove, šta ih reklamiraju u Tv Shopu?

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 23:17
  Gym g, jel nije previše ono jedno š jaje u veceri?

Originally posted by Kate Kate wrote:


Obicni, tvrdi sir kao i mozzarellu, ovcji mladi sir i sl. cesto kombiniram sa recimo purecom/pilecom šunkom, pa cak i sa hladnom pecenom piletinom(rjeđe, ali ipak).
Najcešce su to, dakle, kombinacije kao sa "hladne plate", salama+tvrdi sir.

Posni jedino kombiniram sa kuhanom šunkom i /ili jajetom na Uskrs, pa cisto pitam je li to preporucljivo jer sam negdje citala o posebnom nacinu kombiniranja prehrane gdje razlicite bjelancevine(meso/sir/jaje) nisu kompatibilne jer se razlicito razgrađuju.

E to ti je tako nebitno jer ti sama neceš znati jel ti je želudac preradio jaja za sat vremena a pecenu šunku za 3 sata i 20min a ti si to sve imala u jednom obroku. cak je i dobro da se razlicito razgrađuju tako da uvijek budu pristuni

Jedeš P koliko imaš para i to je to, nikakve mudrolije.

A za posni... ma imaš more kombinacija, slatke, slane, bez okusa i sl

Originally posted by Kate Kate wrote:

Nemojte mislit da ja svemu što procitam odmah i povjerujem, ali me baš zanimalo ima li u tome ikakvog temelja, drži li to vodu .

Necemo bez brige


 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 23:34

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

  evo i mene... pozdrav gym_:))
mogu vam rec sto se tice povrca da jedna od boljih stvari osim wok-a koje sam kupila nedavno je termozdjela za kuhanje povrca na pari.. dole stavis vodu na to ide drugi dio za povce i  za manje od 5 min povrce kuhano - milina :))) i naravno tefal tava za pec meso :) ma kapljica ulja ali doslovno je dovoljna:))

 

hey ena

ee baš sam tu termozdjelu gledala da je nabavim...ovi moji doma vec ludi od tih mojih ideja hehe..al cini mi se super! S obzirom kolko brstim po tom povrcu isplatila bi se ta investicija :)

Thorn, znaš da mislim da je previše, razmišljam cak da ni ne spavam nego da odem trcat do jutra sad kolko me savjest pece   Ma bilo je dosta mesa i svježeg kupusica, ovo je došlo tek tako da razbije monotoniju :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 11:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:



 
Originally posted by Kate Kate wrote:

Nemojte mislit da ja svemu što procitam odmah i povjerujem, ali me baš zanimalo ima li u tome ikakvog temelja, drži li to vodu .
Necemo bez brige
 



Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 13:41
 kate:)
nije ona s tv-a , mislim da ni ta nije losa, ali ja sam svoju nabavila u italiji, platila sam je 97 eura, znam da ce neki rec da sam nenormalna ali to sam zeljela jako dugo.... , to sam prvi put vidjela kod mame od jedne frendice i totalno sam ostala... ne moze se kuhat direktno na plin vec samo preko struje ili posebnog dodatka koji se stavi na plin , ja sam to dobila s tim
... ako kuhas nesto u donjem dijelu posude  , zadrzava toplinu i do 8h , ma nesto nevjerojatno... znala sam po zimi skuhat manestru ujutro , dodjem navece doma a ono jos toplo... a povrce na pari gotovo za 5 min , ma predobro... :)

sto se tice mijesanja proteina... slobodno mijesajte , ja recimo posni sir stavljam u sve... mjesam ga s mesom i tunom i salamom ma sa svime... jedem jaja i sunku ili jaja i punjenje od tune.... :))
Back to Top
audreyh2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 18:21

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

2. Grah, grašak, slanutak, mahune i tome slicno imaju nešto veci omjer UH-a pa time i veci GI...dakle, vjerujem da bi tu trebalo malo pripazit na kolicinu navecer ili ih cak izbjegavat u to vrijeme..

 

Ja volim za rucak ili za veceru oko 5,6 pojesti grah/graškak/kukuruz/mahune iz konzerve. (svaki put nešto drugo od toga) O.k. ili...

A tunu sam cula da navodno ne valja više od tri,cetiri puta tjedno jer ima dosta žive?

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 20:59
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

 kate:)nije ona s tv-a , mislim da ni ta nije losa, ali ja sam svoju nabavila u italiji, platila sam je 97 eura, znam da ce neki rec da sam nenormalna ali to sam zeljela jako dugo.... , to sam prvi put vidjela kod mame od jedne frendice i totalno sam ostala... ne moze se kuhat direktno na plin vec samo preko struje ili posebnog dodatka koji se stavi na plin , ja sam to dobila s tim... ako kuhas nesto u donjem dijelu posude  , zadrzava toplinu i do 8h , ma nesto nevjerojatno... znala sam po zimi skuhat manestru ujutro , dodjem navece doma a ono jos toplo... a povrce na pari gotovo za 5 min , ma predobro... :)sto se tice mijesanja proteina... slobodno mijesajte , ja recimo posni sir stavljam u sve... mjesam ga s mesom i tunom i salamom ma sa svime... jedem jaja i sunku ili jaja i punjenje od tune.... :))


Ciao Ena :)

Ajme, zvuci ti predobro ta posuda/aparatura.
Vec dugo si namjeravam kupit nešto slicno, prošvrljat cu po trgovackim centrima, još bolje, po specijaliziranim ducanima s tehnikom.

Navodno je okus hrane iz toga kao pecen ispod peke ili tako nešto, a ne može bit zdravije pripremljeno.

Bacam se u potragu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 22:41
Originally posted by audreyh2 audreyh2 wrote:

Ja volim za rucak ili za veceru oko 5,6 pojesti grah/graškak/kukuruz/mahune iz konzerve. (svaki put nešto drugo od toga) O.k. ili...

A tunu sam cula da navodno ne valja više od tri,cetiri puta tjedno jer ima dosta žive?

hmmm ma gle, nekome je ok, nekome ne. Stvar je u tom da te grahorice imaju više UH i nešto veci GI nego ostalo "laganije" povrce pa bi ih možda bilo bolje pustit za rucak recimo, a za veceru nešto od ostalog povrca nižeg GI-a...al opet kažem, svako tijelo drukcije reagira i trebaš sama vidjet da li ti tako odgovara! Ovo je cisto moje mišljenje, možda te thorn spasi, ja sam stroga

a što se žive tice...prica se o tome, da, al ko bi više znao što je dobro, što nije...ovo puno žive, ono kolesterola, povrce i voce pesticida, voda floura...ponekad razmišljam da živim od gledanja u sunce  al eto, ni ja je ne jedem baš previše radi toga (pogotovo onu u konzervama od ko ce ga znat gdje)..prestrašili me ipak

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 22:44
 i da audreyh, nadam se da ti taj obrok oko 6 nije zadnji?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 10:53
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by audreyh2 audreyh2 wrote:

Ja volim za rucak ili za veceru oko 5,6 pojesti grah/graškak/kukuruz/mahune iz konzerve. (svaki put nešto drugo od toga) O.k. ili...

A tunu sam cula da navodno ne valja više od tri,cetiri puta tjedno jer ima dosta žive?

hmmm ma gle, nekome je ok, nekome ne. Stvar je u tom da te grahorice imaju više UH i nešto veci GI nego ostalo "laganije" povrce pa bi ih možda bilo bolje pustit za rucak recimo, a za veceru nešto od ostalog povrca nižeg GI-a...al opet kažem, svako tijelo drukcije reagira i trebaš sama vidjet da li ti tako odgovara! Ovo je cisto moje mišljenje, možda te thorn spasi, ja sam stroga


Mica maca po strogosti

Inace dobar odgovor, slažem se

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

a što se žive tice...prica se o tome, da, al ko bi više znao što je dobro, što nije...ovo puno žive, ono kolesterola, povrce i voce pesticida, voda floura...ponekad razmišljam da živim od gledanja u sunce  al eto, ni ja je ne jedem baš previše radi toga (pogotovo onu u konzervama od ko ce ga znat gdje)..prestrašili me ipak

 

Pa ne vjerujem ni da ceš ju jesti više od 3, 4 puta tjedno tako da ne vidim probleme. Meni je ta tuna u konzervi rješenje kad nemam šta drugo pojest i s njom također možeš napraviti mini cuda za poboljšat okus
Morao bih vec više probat recept za pljeske od tunjevine
Back to Top
audreyh2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 12:59

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 i da audreyh, nadam se da ti taj obrok oko 6 nije zadnji?
 

Nije... Imam još laganu veceru poslije i prije spavanja posni s necim (mrkva ili malo badema ili...)  :)

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 15:20

 mica maca kažeš, morat cu se zaoštrit onda još malo

super audreyh, vec sam se prepala da nije ono do 6 i kljuc u bravu . Mislim da ti ova mrkvica nije potrebna u posnom, bolje ti to s mastima miješaj pred spavanje...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 15:21
  Evo da i ja dam kratak osvrt, kada vidim da je Thorn sve to lijepo sažeo...;)

 Prehrana: Slažem se u potpunosti sa Thornom da je super na keto to što i voce pocinješ gledati kao cheat, tako da puno više kontroliram što jedem, jedina je razlika što sam ja ušla u ketozu sigurno, jer su UH na minimumu, ali mogu izdržati i nije mi preteško....eventualno što 5 i 6 dan ujutro malo ubacim voca...
 Jedan dan u tjednu radim punjenje, obadva puta je bilo manje više cisto, ujutro zobene, zatim moj grijeh sladoled...ali sa puno plivanja taj dan...i kasnije opet cisto..oslic sa povrcem, i meso sa roštilja sa šopskom saltom kao zadnje obrok, sa tim da je taj dan dosta kardia.

 Trening: Ja sam tu nekako obrnuto od Thorna, imala sam svega 6 anacronbih treninga kroz ova 3tjedna, jer jednostavno nisam stizala uz posao i more. Ali sam gotovo svaki dan imala li kardio ujutro, i još jedan tokom dana koji se ne isplati previše spominjati..ono brzo hodanje.... I cak sam napravila nekoliko heet kad nisam znala što bi sa sobom...;) Vrlo ivjerojatno cu sa ovakvim trreninzima nastaviti kroz sljedeca 3tjedna, jer sam na godišnjem...i tako mi trenutno odgovara zbog mora i plivanja...a onda u 9.-om mjesecu cu ubacivati više ancrobnog treninga...


 Zakljucak: Keto mi donosi puno više samokontrole, lakše mi je pratiti što sam pojela, osobno sam puno budnija nego kada jedem UH, i onda kad si dopustim neki obrok sa UH...puno ga više cijenim i doživim nego prije...;)
U tri tjedna sam izgubila 3 i pol kg, jedan konfekcijski broj, struk puno izraženiji, i cini mi se da se napokon topi salo sa bokova i bedara...nadam se da si nisam zabrijala...;) Uglavnom..imam motivacije više nego ikada, nadam se da nece biti previše katabolizma...


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2009 at 15:22
  Slažem se i ja...i opcenito mrkvu, ciklu i slicno izbjegavam na keto...;) Kao i grašak,  grah , kukuruz........... ;)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.