New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 3435363738 47>
Author
Crossfit_boy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit_boy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 11:03
to sam i ja citao, cak dosta davno. Jednostavno mislim da su to malo senzacionalisticki novinski clanci, ne kazem da nije istina, ali jednostavno mislim da smo u takvom doba da nista vise nije 100% zdravo i cisto od losih supstanci.Pocevsi od jaja, mlijeka, mesa pa do konzerviranih stvari ukljucujuci i tunu. Mislim da je to jednostavno nesto s cime se mora zivjeti, osim ako je netko sretan pa ima svoje koke, jaja, povrce i sl.

Edited by Crossfit_boy - 09 Svibanj 2014 at 11:04
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 11:57
Kad bi u danasnje vrijeme covjek razmisljao sta je zagadjeno a sta je ne, samo na vodi bi morao zivjeti (a i to je upitno).
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2014 at 10:18
Originally posted by tare tare wrote:

Primjer jelovnika danas:

 
dorucak - tri kuhana jaja, jedna tunjevina mala, kasika maslinovog ulja
medjuobrok - 50 g przenog kikirikija
rucak - 200 g piletine, povrca svakakvog neskrobastog (spanak, blitva, zelena salata, rukola), dvije kasike maslinovog ulja
medjuobrok - 80 g badema, jedna tunjevina
vecera - 200 g piletine, dvije velike kasike lanenog ulja, brokule, istopljeni kozji sir posut suncokretovim sjemenkama
 
Jel ovo OK jelovnik za keto?
 


Zašto ovaj prženi kikiriki? Možda bolje neki zdraviji orašasti, ili barem da nije prženi kikiriki ...šteta kikirikia :D
Onda, zašto ne ubaciš neko crveno meso? Nisam primjetila da ga imaš? I kako je ovo početak...ajde probaj 250g mesa...teško ćeš rezati kcal ako si već doosta nisko... Iako znam kako je teško iz čistih izvora jesit puno kkcal...ali potrudi se.....
Zelenog povrća jedi što više... znači salate (sve zelene salate) blitva, špinat, brokule, šparoge....
Gljive su isto dobar predlog, malo oh popržiti uz meso poslužiti i zelena salata..i super obrok....

Kako su ti treninzi uz ovakvu prehranu? Barem 1x tjednoo punjenje ......
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2014 at 20:47
Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Primjer jelovnika danas:

 
dorucak - tri kuhana jaja, jedna tunjevina mala, kasika maslinovog ulja
medjuobrok - 50 g przenog kikirikija
rucak - 200 g piletine, povrca svakakvog neskrobastog (spanak, blitva, zelena salata, rukola), dvije kasike maslinovog ulja
medjuobrok - 80 g badema, jedna tunjevina
vecera - 200 g piletine, dvije velike kasike lanenog ulja, brokule, istopljeni kozji sir posut suncokretovim sjemenkama
 
Jel ovo OK jelovnik za keto?
 


Zašto ovaj prženi kikiriki? Možda bolje neki zdraviji orašasti, ili barem da nije prženi kikiriki ...šteta kikirikia :D
Onda, zašto ne ubaciš neko crveno meso? Nisam primjetila da ga imaš? I kako je ovo početak...ajde probaj 250g mesa...teško ćeš rezati kcal ako si već doosta nisko... Iako znam kako je teško iz čistih izvora jesit puno kkcal...ali potrudi se.....
Zelenog povrća jedi što više... znači salate (sve zelene salate) blitva, špinat, brokule, šparoge....
Gljive su isto dobar predlog, malo oh popržiti uz meso poslužiti i zelena salata..i super obrok....

Kako su ti treninzi uz ovakvu prehranu? Barem 1x tjednoo punjenje ......


Ma to sam samo naveo primjer jelovenika za taj dan, svaki dan mijenjam i ne jedem jednolično... prženi kikiriki baš rijetko jedem, možda jednom u 7 dana 50ak grama... godi mi nekada, al se koncentriram na ostale orašaste - bademe, lješnjake, pistacije, cashew, orahe... iako i oni imaju UH pa ne pretjerujem... Crveno meso jedem, al ne tako često, bijelo meso mi je draže puno.
Jedem zelenog povrća svakakvog, al ne mogu baš neograničeno, jer onda se ipak nakupi UH kroz sve to, a vlakna osiguravam iz lanenog sjemena i psylliuma...
Malo sam opet razmišljao i keto hoću da radim sve dok ne skinem sve što želim, ako bude išlo ovim tempom to su neka dva mjeseca ukupno.. jel to predugo, jel bolje da odradim dva ciklusa ako bude potrebno sa pauzom između....
A punjenje radim, danas je upravo bio dan punjenja, krcam se UH, većinom dobrim, al je uletilo i malo junka (kroasan i sladoled jedan), no nema veze...
Treninzi su mi i dalje dobri, snaga na nivou, nimalo opala nije... većinom compound vježbe sa velikim težinama, ponekad neka izolacija...
Razmišljam da ubacim kardio ujutru od pola sata 3-4 puta sedmično da se malo ubrza proces... ima li potrebe?


Edited by tare - 10 Svibanj 2014 at 20:49
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2014 at 21:14
Originally posted by Crossfit_boy Crossfit_boy wrote:

to sam i ja citao, cak dosta davno. Jednostavno mislim da su to malo senzacionalisticki novinski clanci, ne kazem da nije istina, ali jednostavno mislim da smo u takvom doba da nista vise nije 100% zdravo i cisto od losih supstanci.Pocevsi od jaja, mlijeka, mesa pa do konzerviranih stvari ukljucujuci i tunu. Mislim da je to jednostavno nesto s cime se mora zivjeti, osim ako je netko sretan pa ima svoje koke, jaja, povrce i sl.

Ne znam, ali znam da moj dobar prijatelj koji je završio medicinski faks nikada ne jede tunu i paradajz sos iz konzerve. I kokice iz mikrovalne.
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2014 at 21:28
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

Originally posted by Crossfit_boy Crossfit_boy wrote:

to sam i ja citao, cak dosta davno. Jednostavno mislim da su to malo senzacionalisticki novinski clanci, ne kazem da nije istina, ali jednostavno mislim da smo u takvom doba da nista vise nije 100% zdravo i cisto od losih supstanci.Pocevsi od jaja, mlijeka, mesa pa do konzerviranih stvari ukljucujuci i tunu. Mislim da je to jednostavno nesto s cime se mora zivjeti, osim ako je netko sretan pa ima svoje koke, jaja, povrce i sl.

Ne znam, ali znam da moj dobar prijatelj koji je završio medicinski faks nikada ne jede tunu i paradajz sos iz konzerve. I kokice iz mikrovalne.

studiram nesto vezano uz medicinu i takoder ne jedem paradajz iz konzerve..opcenito te konzervirane stvari..ali opet nemoguce je hraniti se skroz zdravo osim ako ti sve namirnice ne rastu i ne hodaju po dvoristu tako da... Smile
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2014 at 22:29
a dobro, samo kažem kako je on to klasificirao, pa i ja vidjela od njega :D
No, neću vam više brljati po temi...sretno sa tom dijetom :)
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 09:53

Makrosi u jucerasnjem jelovniku:

 
35 g UH, 225 g masti, 185 g proteina, 2850 kalorija; TDEE mi je 3400 kalorija. Odradjen cross fit trening.
 
 


Edited by tare - 12 Svibanj 2014 at 09:54
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 10:40
Ja sam upravo maznio dvije konzerve inćuna iz Lidla, dvije rajčice i  dvije Wasa šperploče, i onda na sve to još jedan proteinski shake. Još sam živ, a inćuni su bili prva liga. Stvarno mi nije jasno zašto kod nas praktički nema inćuna osim usoljenih fileta. Jel to toliko rijetka riba u Jadranu? Sardine im nisu ni do koljena, ili peraje u ovom slučaju.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 11:47
Originally posted by tare tare wrote:

 
Trenutno na 97 kg.
Cikliranja sam se drzao nekih dva mjeseca otprilike. Iskreno, keto mi godi sad za sada. Izgleda da nenormalno osjetljivo reagiram na UH, cak i kada ih drzim samo ujutro i oko treninga. Kad unosim dosta UH, kile slabo i tesko idu cak i sa redovnim jutarnjim kardiom i dobrim treninzima sa tezinama i skoro pa nikako junk, 90% clean prehrana. Sve da se na trepavice postavim, nece i nece. Pomalo frustrirajuce.


Otkad primjećuješ takve reakcije na uh? Ne znam, nekad mi se čini da ljudi samo zabriju na to, valjda se programiraju tako ili griješe u nečem drugom ali ako si već duže vremena na razno raznim cikliranjima i low carbsima moguće da ti tijelo zbilja više ni ne zna što bi s uh-ima kad ih vidi :) Teško je sad reći u čemu je stvar ali zbog tih stvari ni nisam za neke duže eksperimente s tim principima. 

Mislim da ima manje ljudi koji loše reagiraju na uh-e nego što se misli, danas valjda svaki peti ima tu fobiju :)


Ok, već je prošlo nekih 2-3 tjedna otkad si počeo s ovim - kakvi su rezultati sa ovim jelovnikom? 


I da ukratko iskomentiram ovo oko konzervi - što se više brinete oko toga, više vam škodi :)












"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 12:00
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

 
Trenutno na 97 kg.
Cikliranja sam se drzao nekih dva mjeseca otprilike. Iskreno, keto mi godi sad za sada. Izgleda da nenormalno osjetljivo reagiram na UH, cak i kada ih drzim samo ujutro i oko treninga. Kad unosim dosta UH, kile slabo i tesko idu cak i sa redovnim jutarnjim kardiom i dobrim treninzima sa tezinama i skoro pa nikako junk, 90% clean prehrana. Sve da se na trepavice postavim, nece i nece. Pomalo frustrirajuce.


Otkad primjećuješ takve reakcije na uh? Ne znam, nekad mi se čini da ljudi samo zabriju na to, valjda se programiraju tako ili griješe u nečem drugom ali ako si već duže vremena na razno raznim cikliranjima i low carbsima moguće da ti tijelo zbilja više ni ne zna što bi s uh-ima kad ih vidi :) Teško je sad reći u čemu je stvar ali zbog tih stvari ni nisam za neke duže eksperimente s tim principima. 

Mislim da ima manje ljudi koji loše reagiraju na uh-e nego što se misli, danas valjda svaki peti ima tu fobiju :)


Ok, već je prošlo nekih 2-3 tjedna otkad si počeo s ovim - kakvi su rezultati sa ovim jelovnikom? 


I da ukratko iskomentiram ovo oko konzervi - što se više brinete oko toga, više vam škodi :)












 
Pa oduvijek lose reagiram na UH - u smislu dobijanja sala... Kad ih dosta unosim, opet izgradim dobru misicnu masu, al se dosta i umastim obavezno, pa to sve izgleda neskladno. Nikada u zivotu nisam postigao cut izgled, i pitam se hocu li ikada, iako dajem sve od sebe i u treninzima i sto se tice prehrane. A vlastiti brat blizanac moze da mjesec dana ne mrdne sa sobom, pojede 10 bounty cokoladica dnevno i opet ima six pack cijele godine... E to je pomalo frustrirajuce.
Na keto sam vec nekih 14 dana, i skinuo sam dosada 3 kila, iako sam svjestan da je vecina toga voda, al polako, ici ce valjda i salo... Iako sam na jako nisim UH (oko 30 g svaki dan) nisam isguran da sam u ketozi - ne osjecam nikakve klasicne nus pojave o kojima se pise (umor, mantanje itd.), vec upravo suprotno - super se osjecam. Zato veceras kupujem keto stix cisto da se uvjerim da sam uopce u ketozi.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 15:08
Pa možda si ti jednostavno puno više na redukcisjkim dijetama pa si si zeznuo metabolizam..dok on nikada u biti nije niti pretjerano išao gore nniti doolje... i to je razlog da ima pločice ;) Znači, tti genetiku imaš...sada samo pametno restartaj metabolizam i  ne žuri se....za sve treba vremena.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 15:08
Vjerojatno si se adaptirao na masti, tako da nemaš nikakvih nuspojava. Ja osobno nisam imao nikakvih nuspojava. Jedini siguran test je mjerenje ketona u krvi što je total nepraktično, ne moraš nužno imati ketone u mokraći. Osobno miris ketona osjetim isključivo kad pretjeram s kalorijama, pa se tijelo rješava viška.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 15:29
Tako je, što se mjerenja ketona u mokraći tiče, neka te to ne zbuni tare ako to bude slučaj. Uostalom, teško da nisi u ketozi na ovoliko malo uh-a, jedino ako je P previše pa da te izbacuju iz ketoze.


Kako i kaže Goranchero, nuspojave su najveće na početku, prvih dana, prvi tjedan, dok se mozak ne adaptira. A i opet je individualno, kako ko šta podnosi te s kojeg je tko principa uopće uletio u ketozu. Sigurno da ti je bilo lakše ako si i prije toga bio na malo uh-a pa ti to nije bila novina. Stavi nekog sa 300g uh-a na 30g pa ga pitaj kako je :)


Nego...endo, ha :) Ok, vjerojatno i inače profitiraš od manje uh-a nego ostali ako si baš sklon skupljanju masti ali ja bih gotovo posumnjala da si se još i više udesio s tim cikliranjima s tim u vezi pa ih sada još i gore podnašaš. Ja ne znam da li bih te tjerala dalje kroz ketozu ali prije toga bi trebala znat što si sve radio godinu dana unazad :)


Možda stalno radiš i ste greške, a da ni ne znaš iako misliš da daješ sve od sebe. A i možda biš se do tog cut izgleda toliko trebao izdrobiti da nije toga ni vrijedno :) U svakom slučaju, ne frustriraj se radi drugih - što se mene tiče, ja se ne bih trpala čokoladicama ni da imam najbolju genetiku na svijetu, ima još toga bitnoga osim izripanog trbuha :)


Mjeriš li se ili samo pratiš kilažu?

Jesi imao u cijelom tom periodu do sada neku fazu održavanja, više ravnoteže?








Edited by Gym_girl - 12 Svibanj 2014 at 15:33
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 15:44
Originally posted by dalila dalila wrote:

Pa možda si ti jednostavno puno više na redukcisjkim dijetama pa si si zeznuo metabolizam..dok on nikada u biti nije niti pretjerano išao gore nniti doolje... i to je razlog da ima pločice ;) Znači, tti genetiku imaš...sada samo pametno restartaj metabolizam i  ne žuri se....za sve treba vremena.
 
Ne vidim kako se moze zenuti metabolizam zdravom prehranom i svim osiguranim nutrijentima i openito zdravim nacinom zivota, a to je princip koji slijedim vec godinama.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 15:45
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Vjerojatno si se adaptirao na masti, tako da nemaš nikakvih nuspojava. Ja osobno nisam imao nikakvih nuspojava. Jedini siguran test je mjerenje ketona u krvi što je total nepraktično, ne moraš nužno imati ketone u mokraći. Osobno miris ketona osjetim isključivo kad pretjeram s kalorijama, pa se tijelo rješava viška.
 
Ma osjetim ja neke nuspojave al samo dan dva poslije dana punjenja, vrtoglavica, nemoc itd. al to traje 2-3 sata i onda prodje sve... Vjerovatno je to stanje upadanja u ketozu, i onda sve pase.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3435363738 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.