New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 3940414243 47>
Author
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 13:41
 kate:)
nije ona s tv-a , mislim da ni ta nije losa, ali ja sam svoju nabavila u italiji, platila sam je 97 eura, znam da ce neki rec da sam nenormalna ali to sam zeljela jako dugo.... , to sam prvi put vidjela kod mame od jedne frendice i totalno sam ostala... ne moze se kuhat direktno na plin vec samo preko struje ili posebnog dodatka koji se stavi na plin , ja sam to dobila s tim
... ako kuhas nesto u donjem dijelu posude  , zadrzava toplinu i do 8h , ma nesto nevjerojatno... znala sam po zimi skuhat manestru ujutro , dodjem navece doma a ono jos toplo... a povrce na pari gotovo za 5 min , ma predobro... :)

sto se tice mijesanja proteina... slobodno mijesajte , ja recimo posni sir stavljam u sve... mjesam ga s mesom i tunom i salamom ma sa svime... jedem jaja i sunku ili jaja i punjenje od tune.... :))
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 11:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:



 
Originally posted by Kate Kate wrote:

Nemojte mislit da ja svemu što procitam odmah i povjerujem, ali me baš zanimalo ima li u tome ikakvog temelja, drži li to vodu .
Necemo bez brige
 



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 23:34

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

  evo i mene... pozdrav gym_:))
mogu vam rec sto se tice povrca da jedna od boljih stvari osim wok-a koje sam kupila nedavno je termozdjela za kuhanje povrca na pari.. dole stavis vodu na to ide drugi dio za povce i  za manje od 5 min povrce kuhano - milina :))) i naravno tefal tava za pec meso :) ma kapljica ulja ali doslovno je dovoljna:))

 

hey ena

ee baš sam tu termozdjelu gledala da je nabavim...ovi moji doma vec ludi od tih mojih ideja hehe..al cini mi se super! S obzirom kolko brstim po tom povrcu isplatila bi se ta investicija :)

Thorn, znaš da mislim da je previše, razmišljam cak da ni ne spavam nego da odem trcat do jutra sad kolko me savjest pece   Ma bilo je dosta mesa i svježeg kupusica, ovo je došlo tek tako da razbije monotoniju :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 23:17
  Gym g, jel nije previše ono jedno š jaje u veceri?

Originally posted by Kate Kate wrote:


Obicni, tvrdi sir kao i mozzarellu, ovcji mladi sir i sl. cesto kombiniram sa recimo purecom/pilecom šunkom, pa cak i sa hladnom pecenom piletinom(rjeđe, ali ipak).
Najcešce su to, dakle, kombinacije kao sa "hladne plate", salama+tvrdi sir.

Posni jedino kombiniram sa kuhanom šunkom i /ili jajetom na Uskrs, pa cisto pitam je li to preporucljivo jer sam negdje citala o posebnom nacinu kombiniranja prehrane gdje razlicite bjelancevine(meso/sir/jaje) nisu kompatibilne jer se razlicito razgrađuju.

E to ti je tako nebitno jer ti sama neceš znati jel ti je želudac preradio jaja za sat vremena a pecenu šunku za 3 sata i 20min a ti si to sve imala u jednom obroku. cak je i dobro da se razlicito razgrađuju tako da uvijek budu pristuni

Jedeš P koliko imaš para i to je to, nikakve mudrolije.

A za posni... ma imaš more kombinacija, slatke, slane, bez okusa i sl

Originally posted by Kate Kate wrote:

Nemojte mislit da ja svemu što procitam odmah i povjerujem, ali me baš zanimalo ima li u tome ikakvog temelja, drži li to vodu .

Necemo bez brige


 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 20:38
Alo, ljudi!
Prvo, hvala vam šta ste u rekordnom roku precizno odgovorili na još mojih pitanja.



Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 

3. Mislim da nema ništa loše u kombinaciji 2 proteina, evo ja sad veceram meso i š jaje, ide ne ide, meni dobro ...misliš na posni sir ili onaj obican?




Obicni, tvrdi sir kao i mozzarellu, ovcji mladi sir i sl. cesto kombiniram sa recimo purecom/pilecom šunkom, pa cak i sa hladnom pecenom piletinom(rjeđe, ali ipak).
Najcešce su to, dakle, kombinacije kao sa "hladne plate", salama+tvrdi sir.

Posni jedino kombiniram sa kuhanom šunkom i /ili jajetom na Uskrs, pa cisto pitam je li to preporucljivo jer sam negdje citala o posebnom nacinu kombiniranja prehrane gdje razlicite bjelancevine(meso/sir/jaje) nisu kompatibilne jer se razlicito razgrađuju.
Nemojte mislit da ja svemu što procitam odmah i povjerujem, ali me baš zanimalo ima li u tome ikakvog temelja, drži li to vodu .

Posni mi je, doduše, najbolji s jogurtom, pogotovo u ove vruce ljetne dane, ta me kombinacija najbolje osvježi.

Ena, je li ti to misliš na ona kuhala na paru na katove, šta ih reklamiraju u Tv Shopu?

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 20:20
  evo i mene... pozdrav gym_:))
mogu vam rec sto se tice povrca da jedna od boljih stvari osim wok-a koje sam kupila nedavno je termozdjela za kuhanje povrca na pari.. dole stavis vodu na to ide drugi dio za povce i  za manje od 5 min povrce kuhano - milina :))) i naravno tefal tava za pec meso :) ma kapljica ulja ali doslovno je dovoljna:))

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 19:40

 š. Ja inace preferiram što manje termicke obrade, dakle baziram se na lešo povrcu i to što krace kuhanom, nekad zacinim maslinovim, nekad ne al mislim da generalno ne škodi..

2. Grah, grašak, slanutak, mahune i tome slicno imaju nešto veci omjer UH-a pa time i veci GI...dakle, vjerujem da bi tu trebalo malo pripazit na kolicinu navecer ili ih cak izbjegavat u to vrijeme..

3. Mislim da nema ništa loše u kombinaciji 2 proteina, evo ja sad veceram meso i š jaje, ide ne ide, meni dobro ...misliš na posni sir ili onaj obican?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 19:30
Prije svega hvala svima za onakve reakcije

Originally posted by Kate Kate wrote:



Inace, sad me zanima nešto vezano za tipican obrok proteini + povrce NAVEcER. Pitanja su:

š. Kako se tu uklapa termicki obrađeno povrce(variva, dinstano, kuhano, u pecnici i na žaru)- pretpostavljam da je maslinovo ulje kao zacin u tim slucajevima u redu?

Varivo vec teže za navecer kao i dinstano što je tu negdje po obradi, kuhano, pecnica i na žaru su vec bolji izbor
Maslinovo je svakako super izbor

Originally posted by Kate Kate wrote:

2. Postoji li ogranicenje za neke vrste povrca ovisno o njihovom GI?

Generalno ne, jer je vecina povrca koju konzumiramo tokom sezone niskog ili srednjeg gi-a, pogotovo je dobro lisnato poput kupusa recimo. Paprika, krastavci, rajcica, kupus, zelena salata i dr. - samo rokaj

Originally posted by Kate Kate wrote:

3. Kako i da li uopce kombinirati 2 ili više vrsta proteina razlicitog podrijetla u istom obroku? Npr. pecena piletina i sir, sir i salama od purecih prsa, sir i jaja?

Možda bi netko znao objasniti?

Sad tu ocito fali koja rijec u pitanju heh al razumijem, nije potrebno kombinirati ali možeš zašto ne - zapravo su i rijetki obroci gdje ceš imati samo jedan izvor p - posebno na keto.
 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 17:12
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
Evo i nekoliko mojih zapažanja u vezi ovog nacina prehrane, stavljat cu naziv keto (cisto jednstavnosti radi) iako sam siguran da nisam ušao u ketozu ali niti mi je to cilj





Moram pohvaliti ovaj izvještaj/dnevnik jer se tako rezultati najbolje predoce i to u cijelosti, znaci ne izolirano, nego kompletna slika. Ustvari, sve ovdje naznaceno, od prehrane do vježbanja i inace ide samo skupa, nikako samostalno.

Inace, sad me zanima nešto vezano za tipican obrok proteini + povrce NAVEcER. Pitanja su:

š. Kako se tu uklapa termicki obrađeno povrce(variva, dinstano, kuhano, u pecnici i na žaru)- pretpostavljam da je maslinovo ulje kao zacin u tim slucajevima u redu?

2. Postoji li ogranicenje za neke vrste povrca ovisno o njihovom GI?

3. Kako i da li uopce kombinirati 2 ili više vrsta proteina razlicitog podrijetla u istom obroku? Npr. pecena piletina i sir, sir i salama od purecih prsa, sir i jaja?

Možda bi netko znao objasniti?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 14:37

 

Pronalazim se u tvom postu. Ja sam na slicnom "režimu" vec 3 god. i stvarno se nisam nikad bolje osjecala, a da ne govorimo o energiji koju imam 200% više nego prije. Razlika je u tome što ja, kako sam vec rekla, ubacim UH ujutro uz one poslije treninga. Voce sam dosta smanjila, nešto slatko tu i tamo (sve manje, više mi ni ne ide kao prije) i punjenje rižom jednom tjedno. Drugo sve povrce, proteini i masti. Zanimljivo kako se tijelo toliko navikne na tu prehranu da ti stvarno više ne padne ni na pamet pojest neki junk, kao što kažeš, postaneš svjesniji o tome što jedeš i kako ceš se osjecat nakon toga. Prije sam stvarno jela sve i svašta, sad sam najsretnija kad vidim pun tanjur povrca, mama ne može doc sebi . Da li to tako samo nama endomorfima odgovara ili što, ne znam ali šta je je, topi se sve :)

Na keto još nisam probala, nikako da se odvojim od UH ujutro...a i nemam baš potrebe za skidanjem kila, više me bf muci ...tako da ne znam kakvi bi tu bili rezultati ali vidit cemo, možda se i ja odlucim kad vidim da stojim na mjestu, zasad mi i ovako odlicno ide.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 13:48
 
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 11:49
  Evo i nekoliko mojih zapažanja u vezi ovog nacina prehrane, stavljat cu naziv keto (cisto jednstavnosti radi) iako sam siguran da nisam ušao u ketozu ali niti mi je to cilj.

Prehrana

-zadnja 2 tjedna keto režima su donijela puno promjena i dobroga. Prije svega, disciplinu i još jednu glavnu stvar - na jela poput junka i ne pomišljaš iz više razloga (kombinacija m+uh, sadrže previše nepotrebnih kalorija, žgaravica, pospanost itd) a izvore uh poput voca pocneš gledati kao svojevrstan cheat (iako ono to zapravo nije), tako da ipak povisuješ nivo razmišljanja o junku i uh-ima.

-dakle, svi obroci osim pwm-a su p+m i doslovno kao što sam vec pisao i dalila potvrdila mogu se uništiti u hrani bez osjecaja grižnje, pospanosti, gladi nakon sat dva, i drugih simptoma prejedenja uh-ima. Bitna je još jedna stvar koju sam primijetio a to je da i ako unesem neki uh obrok tu i tamo (krompir, riža i sl) ne osjetim simptome koje se inace javljaju nakon što pojedem uh-e niti mi pokvari formu tako da mislim kako se dobro iskoriste za popunjavanje glikogena a ne za preljevanje. Još jedna je stvar bitna - jako puno povrca i vlakana iz orašastih plodova i sjemenki lana.

Trening

-ništa neuobicajeno, nema gubitka snage, volje i slicnog.
-također, jutarnji kardio nisam napravio pa ima sigurno vec mjesec i po dana i nemam volje za tim jer su treninzi u teretani stvarno ubitacni a kad si na keto ipak ti je cilj što više ušparati mišice i smanjiti katabolizam što je moguce više kroz:
 š) veci broj obroka
 2) cak bi išao i na ovu varijantu bez jutarnjeg kardia jer je glikogen ionako nisko a kroz san od cca 8h i još sat kardia na tašte samo provociraš katabolizam
 3) onda radije šetnja, lagana vožnja biciklom, kupanje il vec tako nešto u ostatku dana i prije spavanja dakako
 4) odmor, u kojem god obliku - pošten san, relaksacija tokom dana, smanjivanje izvora stresa i sl.

Sveukupno

Da nije bilo jucerašnjeg šopinga ne bi ni primijetio razliku u ogledalu heh. Zasad mi se sviđa kako ide napredak, ja ga vidim svakako, vec se pocinju ocrtavati glavne skupine i di koja strijacija, salo sa bokova i donjeg dijela je nekako manje i opcenito cijeli središnji dio se polako zateže. Super zadovoljan i nastavljam ovim režimom.

Jesam se raspisao, ne
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2009 at 19:10
  Ti si noob...:P

  Od pon je više kardia....;)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 23:55
Originally posted by dalila dalila wrote:

  Ha ha ha... pa i nije prestrašno.... do šh dnevno, ali planiram to pojacavati polako.......;) i ne budi neozbiljan...;)

noob


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 23:00
  Ha ha ha... pa i nije prestrašno.... do šh dnevno, ali planiram to pojacavati polako.......;) i ne budi neozbiljan...;)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 20:41
Originally posted by dalila dalila wrote:


Nije da se ne javljam..ne biti tužne...;) Sve cu vas izvještavat, zagrizla sam na opasnu defku...;))))

Radiš puno kardia jel?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3940414243 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.