New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 454647
Author
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 21:51
  Ovako, nabrzinu pišem prije posla tak da ako nešto nedostaje bude sutra

Vidim jogurte netko spominje..ne! Također su izvor uh i ne trebaju na keto.

Druga stvar, keto je zapravo jedan stil prehrane - ako ceš dijetu tim nacinom onda odeš u deficit p+m obrocima i to je to. Možeš cak i raditi keto masu ali dakako treba biti oprezniji. Nadalje, ovisno o bodyfatu trebat ce razlicito vrijeme da netko uđe u ketozu i o tome ce ovisiti koliko ceš dana biti samo na p+m obrocima i kad ceš imati punjenje Uh+P obrocima a taj dan smanjiti masti, gotovo ih izbaciti kao što se to radi sa uh-ima na p+m obrocima. što si deblji, masniji, vodenastiji kako god kasnije ceš imati punjenje, primjerice svaka 2 tj za pocetak. Vrijedi i obrnuto.

Treca stvar - ako si gladan/gladna znaci da nešto ne štima. Vjerojatno ne jedeš dovoljno i stvaraš si dodatni katabolizam koji je ajmo rec uvijek negdje tu jer ipak nema UH-a koji su potrebni za mišicnu izgradnju i oporavak (govorimo o ostatku dana ako se provodi keto sa pwm whey+desktroza).

Primjerice, nekako sam primijetio da koliko god pojedem p+m obroka i kolicinski cak i više od p+uh obroka manje se lijepi na mene i daje veci osjecaj sitosti. Hocu reci, manje me strah ako se prejedem p+m obroka nego p+uh.

I da, da ne bude zabune targeted keto diet - svi obroci tokom dana p+m, osim pwm-a (uh+p) i ovdje nema punjenja. Možeš eventualno po potrebi uzeti jedan dan za izdovoljit se sa cime hoceš i onda opet p+m.

                                       cycled keto diet - svi obroci p+m, cak i pwm, ali praviš punjenje, najcešce š tjedno.

I evo za kraj, za one nezasitne kojima fali kalorija i osjecaja sitosti - kikiriki. Od svih namirnica najmanje diže inzulin i šecer u krvi, i ima najmanje uh od orašastih plodova.




Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 21:26

 hmm ja sam nekako sumnjicava prema svim dijetama pa tako i prema ovoj pa makar trajala  tjedan-2...više sam pobornik uravnotežene prehrane, a ako vidim da je frka jednostavno pojacam trening, eventualno zamijenim neke namirnice promjene radi...mislim da je recimo princip cikliranja UH-a za rekreativce cisto dovoljno..al ajde ko bi ga znao od toliko savjeta, varijacija, definicija...

dalila, imaš koji dan punjenja ili se nedaš do kraja?  znam da u pravilu nebi smjelo biti ali svakakve kombinacije sam vidjela...

dino: nutricionist, osobni trener..? pa kad vec novci nisu problem, ne znam što te sprjecava, pomogneš sebi,  a i njemu/njoj 

Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 18:11
kako je tesko smislit jelovnik, bože moj, ja bih dao koliko god treba novaca da mi neko osmisli j***mni jelovnik, trudin se al nije lako
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 17:34

 kile idu dole stvarno ako se drzis toga da ne unosis vise od 30-40 grama ugljikohidrata dnevno.... ja sam visoka š72 cm i i trenutno 56 kg... to je faktor koji konstatno varira kod mene :))

tad sam imala koje tri kile viska, zapravo normalno sam izgledala al kao da je trebalo jos kilu dve koje nikako nisu htjele ic ca :))) a trenirala sam , zdrava prehrana i to, al jednostavno organizam je navikao na jednu rutinu pa sam htjela probati... malo sam se mucila u pocetku jer sam navikla ujutro jest zobene s mlijekom a one te stvarno dugo drze sitim i razbude ujutro... a onda naglo prebacim na dorucak od 3-4 kuhana jaja malo sira , neki jogurt i samo brdo proteina kroz dan i povrca.... mozak ti se uspava ful... al djeluje !!  samo mislim da to nije zdravo provodit duze vrijeme, mozda tjedan i pol i onda pocet povecavati unos ugljikohidrata:)

 

Edited by ena:)))
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 17:26
  aha....tek sam krenula sada..pa sam još relativno dobre volje..za par dana cu gristi...;) Jesi ti probala?
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 17:19

bok dalila...

valjda ako sam dobro skontala , provodis keto dijetu? provodila sam nesto slicno ovu zimu, i mogu ti rec da sam poprilicno bila gladna... stalno... smanjen unos ugljikohidrata ujutro me poprilicno uspavao preko dana... dovela sam se u neku glupu situaciju da sam stalno mislila sta cu pojest i na kraju ti se obroci svode na nekreativnih 5 namirnica... doslovno jaja , sir, povrce, meso i jogurti  u medjusobnoj kombinaciji...

kako tebi ide? :)



Edited by ena:)))
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2009 at 17:10
  Evo , prebacujem....;) Pa se nadam kvalitetnim raspravama i postovima, pogotovo od strane onih koji imaju iskustva....;)


  Thorn....znam da whey nebi smio sa dex ici...pa sam ga jucer popila samoga...samo iz razloga jer bi za bilo šta drugo kasnila na posao...;)

Evo obroci od danas....

Kajgana od 3 jaja i 2 pomidora

20dk edamera, salata pomidor i krastavci sa žlicom jogurta

šaka badema

I navecer cu vjerojatno napraviti 200g pileceg filea sa kuhanim povrcem i nekom salatom....

štrening ancrobni danas... i nekih 45min brzog hodanja....
 

Edited by dalila
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 454647
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.