New Posts New Posts RSS Feed - Kada nak&#ššš;n treninga uzeti whey?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kada nak&#ššš;n treninga uzeti whey?

 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 11>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 22:07
a mozes ujutro popit whey, tj. bolje ga stavi u zobene dok jedes.. ako imas para za 2 puta na dan whey..
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 22:13
  znaci ako mogu 2 puta dnevno dekstoza i whwy ili samo 2 puta whey i jednom poslije treninga dekstoza??
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 22:39
dekstroza samo poslije treninga.. to ti je jednostavni ugljikohidrat.. pogledaj malo po google-u o glikogenu..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 23:13

 Gogo, mi cemo ti pomoc ali se trebaš i malo sam potrudit, ok?  Ako ti se vec neda tražit po temama ovdje, imaš dobri stari google - meni se vec izlizao

Ajmo ovako zakljucit ovo...

Whey možeš uz zobene i vodu uzet ujutro kao odlican izvor proteina, ako imaš para da ga trošiš 2 put dnevno. Nakon treninga ga uzmeš 2 mjerice zajedno sa dekstrozom i vodom, ne mlijekom (radi brže apsorbcije). Znaci dekstroza samo poslije treninga.

Pitanje Iluvataru :) : zašto dekstroze isto kao i wheya (30 g)? Nismo li komentirali da je to premalo? Nebi li njemu bilo bolje uzet bar 50g ako ne duplo više? Ili misliš da intenzitet treninga nije još toliko jak za toliko

     

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 23:57
  Svaka cast ekipi koja ima volje nakon xy godina i xy clanova iznova raspravljati o obroku poslije treninga i whey proteinu, po meni je to debilizam i zato ne želim ulaziti u ovakve rasprave ciji odgovori leže u 30 tema na ovom podforumu.

Stvarno svaka cast, koliko puta sam pohvalio Gym_girl i Illuvatara za neprestano žvakanje jednog te istog kako dođe novi clan.. samo, nažalost, dugo nisam naišao na temu u kojoj sam procitao nešto novo.

(Nemojte me krivo shvatiti, daleko od toga da sam ja prepametan i nešto puno znam... Ali ovakva pitanja trebaju biti riješena FAQom i nema potrebe da se vec 3 godine, koliko sam na forumu, vodi ista rasprava ide li dekstroze manje, jednako ili više nego wheya.)


Inspired by:

Originally posted by Gogo Gogo wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Ocito nisi dobro citao jer smo vec pisali o tome...

Mrsko mi je sad tražiti zbog tebe te teme jer to bi zapravo trebao biti tvoj posao.

Sretno


dobro ljubavi mislio sam u ovoj temi,ali nema veze netko ce mi vec dati odgovor...


Odgovor na tvoje pitanje je OVDJE.

Dobronamjerni savjet:
Poradi na prvom dojmu koji ostavljaš prilikom stupanja u novu zajednicu.
Kada sam poceo pisati ovaj post, mislio sam da se obracam nekome u prvim srednjoškolskim danima, no prema tvom profilu si š0 godina stariji.

Kukaš, jauceš, ali ne vidim neku pravu odlucnost između tvojih redaka.
Nemam ništa protiv opcije da nisam u pravu, i da u šestom mjesecu postaš transformaciju na koju cu zinuti i skinuti ti kapu..

Dotad si samo n-ti u nizu koji pita za dekstrozu, a nije ju ni kupio. (Ako opet nisam u pravu, ispravi..)

Pozdrav!
Filip


Edit: Nakon citanja posta vidim da možda ispadam grub prema Illuvataru i Gym_girl. To mi nije nikako bila namjera i ovo "svaka cast" je iskreno, bez sarkazma..
  

Edited by Lega
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 00:15
Originally posted by Lega Lega wrote:

Svaka cast ekipi koja ima volje nakon xy godina i xy clanova iznova raspravljati o obroku poslije treninga i whey proteinu, po meni je to debilizam i zato ne želim ulaziti u ovakve rasprave ciji odgovori leže u 30 tema na ovom podforumu.


Iduci vikend dolaze sticky teme u podforume i to ce biti rješeno za vjeke vjekova.
No, svima mora biti jasno da ce uvijek biti podpitanja na vec neke izrecene cinjenice ili da ce uvijek postojati diskusija o određenim stvarima.

Razbit cemo suvišna podpitanja, nesigurnost i utvrditi vec kazano kroz stickye.
Malo sam otišao u offtopic, no morao sam reagirati.
Gym_girl i Iluvatar svakodnevno rade s ljudima, dijele svoje iskustva i u svojem privatno sportsko / trenerskom životu i jako ih cijenimo ovdje.
Suvišna ponavljanja ce biti riješena u roku 7 dana.
 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 00:56
  Konacno netko razuman

Lega


Samo bih još dodao, cak i unatoc sticky-ima, priznali si ili ne, ne možemo pobjeci od cinjenice kako bi cijeli forum mogao pod jedan zajednicki nazivnik - pocetnici, jer otkako sam registriran prave poštene teme mogu nabrojat na prste jedne ruke.

Da ne ulazim u raspravu, zamislite da sam naveo sve razloge za to i vi ste se naljutli zbog toga, pa sam ja onda opet nešto rekao, pa ste mi vi onda spolno opcili s najužom obitelji u pozdravu, pa slijede prijeteci PM-ovi, pa slijede moji, pa nitko sretan svi nakrkani jedni na druge i eto happy enda, ode govno tak da ne smrdi među svim tim tratincicama.

Hvala!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 09:37

 Lega, imaj u vidu da sam ja tek 4 mjeseca ovdje, ko kaže da i ja nebi nakon 3 god. kosu cupala na jedne te iste teme   šalim se - mislim da netko ko je odabrao bavit se ovim poslom (ako mi se sve posloži) mora biti svjestan da ga cijeli život ocekuju ovakva pitanja.

Nisi ispao grub, sve ok - ja razumijem što hoceš rec i nadam se da ce sticky bar malo potaknut ljude da se najprije sami potrude nac neke osnovne odgovore.

U raspravu oko dekstroze sam ušla jer mi nije bilo jasan Illyev odgovor pa sam to htjela rašcistit da ne ispadne da u svakoj temi govorimo drukcije 

Thorn ti moraš znat jednu stvar - a to je da je ovo forum za vecinom prosjecne ljude koji od svoje prehrane i treninga ne žele pravit znanost nego samo žele zdravije živjet. To što bi i ja ponekad rađe raspravljala o necemu poštenom nego o obroku prije i poslije - moj je problem - jer ja vecinu svog vremena boravim u teretani za razliku od drugih ljudi kojima je to zadnja stavka u danu. Došla sam ovdje, prihvatila se posla i nije me sram "prevelikog razumijevanja i nerealnog pacifizma" jer sam eto valjda jedna velika budala koja se super osjeca kad joj netko sav sretan zahvali na tome što ga je poslušala i pomogla na bilo koji nacin.

Tebe tu nitko ne drži, ocito su tratincice nešto što biš rađe zgazio - pa onda se vrati među predatore i poštene teme.

Molim, pozdrav

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 10:07
  Jel vam treba crtati da je vec postalo dosadno iznova citati prežvakane teme u kojima noobovi postavljaju jedna te ista pitanja a ti i illy kao veliki humanisti dajete jedne te iste odgovore?
 Mislim..a ja radim s ovcama jel? Kakve veze ima što netko radi u teretani ili je netko pak samoprozvani fitness trener? Oba primjera sam se nagledao po teretanama stvarno previše i mogu reci da se ne razlikuju puno od onih kojima bi trebali pomoci, a to su korisnici. cast školovanim iznimkama.

Sad jedva cekam reply: pa onda nemoj citati te teme! Hm da, kao da ih je moguce zaobici i šta mi onda drugo preostaje da citam? Ništa...

Uštedite si trud i napravite pošteni F.A.Q. i Stickye..ovo sad ne lici ni na šta, nije ni cudo što 99% novih postavlja onakva pitanja...

Prosjecni ljudi? A kako to da takvi traže ipak neke nadprosjecne savjete?

Budite realni, uz svo dužno poštovanje prema vama, da se drže samo vaših savjeta (a oni su također trebali doci odnekud ako me razumijete, barem onaj prosjecni dio) kamo srece da bi izgledali prosjecno...ispod je kljucan prefiks.

Sretno
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 10:13
Lockano dok se ne preseli offttopic.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 10:19

 Ne znam kome se tu treba šta crtati.

Kratko i jasno - ako ovdje nema ništa za tebe odi i sretno ti bilo.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 11:32
  Da se i ja oglasim

Ono u cemu je thornov problem, ocito je što on želi da ovaj forum postane nešto što nije i nikad po svoj prilici nece biti.

Meni osobno ne smeta što je toliko pocetnika i što neke stvari ponavljamo š00 puta jer vidim da iz dana u dan uce i d prenose znanje te na taj nacin malo po malo sa svakom osobom mjenjamo svjest o vježbanju i prehrani! Meni je to dovoljna nagrada, ako thornu nije, slobodan je da ide!

A što se tice vrijeđanja mene i gym, stari moj, nisi zaslužio ni da te udostojim odgovorom na takvo primitivno ponašanje!

P.S  E sad, gym girl, draga kolegice, da ja tebi odgovorim u vezi dekstroze! Kad sam napisao dekstroze koliko i whey-a napisao sam tako jer sam napominjao na koji nacin da postigne tu mjeru od 30 grama whey-a! U isto vrijeme ako uzme mjericu (ili 2 jušne žlice) dekstroze nje ce biti 50 ak grama jer ima skoro duplo vecu molekularnu gustocu
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 11:47
Thorn, you are free to go! Molim bez vrijeđanja što je vec tebi postalo navika!!
Nitko te ne drži zavezanim ovdje...

Daj gledaj pozivitivne stvari sve naše komunikacije i bez sarkazna i kritika više!
FIT moderatori i ostali clanovi su cijenjeni dio našeg foruma i molim te bez svađa konstantnih i napadanja. Pocetnicka pitanja ce biti riješena i taj problem nece biti više toliko naglašen. Do vikenda je to riješeno!

Sve rasprave vezano za forum / kritike/ prožvakane teme i sl. molim ovdje:
Rasprava o prožvakanim temama


Ovdje se vracamo temi...
  

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 12:32
Originally posted by Lega Lega wrote:

  Svaka cast ekipi koja ima volje nakon xy godina i xy clanova iznova raspravljati o obroku poslije treninga i whey proteinu, po meni je to debilizam i zato ne želim ulaziti u ovakve rasprave ciji odgovori leže u 30 tema na ovom podforumu.

Stvarno svaka cast, koliko puta sam pohvalio Gym_girl i Illuvatara za neprestano žvakanje jednog te istog kako dođe novi clan.. samo, nažalost, dugo nisam naišao na temu u kojoj sam procitao nešto novo.

(Nemojte me krivo shvatiti, daleko od toga da sam ja prepametan i nešto puno znam... Ali ovakva pitanja trebaju biti riješena FAQom i nema potrebe da se vec 3 godine, koliko sam na forumu, vodi ista rasprava ide li dekstroze manje, jednako ili više nego wheya.)


Inspired by:

Originally posted by Gogo Gogo wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Ocito nisi dobro citao jer smo vec pisali o tome...

Mrsko mi je sad tražiti zbog tebe te teme jer to bi zapravo trebao biti tvoj posao.

Sretno


dobro ljubavi mislio sam u ovoj temi,ali nema veze netko ce mi vec dati odgovor...


Odgovor na tvoje pitanje je OVDJE.

Dobronamjerni savjet:
Poradi na prvom dojmu koji ostavljaš prilikom stupanja u novu zajednicu.
Kada sam poceo pisati ovaj post, mislio sam da se obracam nekome u prvim srednjoškolskim danima, no prema tvom profilu si š0 godina stariji.

Kukaš, jauceš, ali ne vidim neku pravu odlucnost između tvojih redaka.
Nemam ništa protiv opcije da nisam u pravu, i da u šestom mjesecu postaš transformaciju na koju cu zinuti i skinuti ti kapu..

Dotad si samo n-ti u nizu koji pita za dekstrozu, a nije ju ni kupio. (Ako opet nisam u pravu, ispravi..)

Pozdrav!
Filip


Edit: Nakon citanja posta vidim da možda ispadam grub prema Illuvataru i Gym_girl. To mi nije nikako bila namjera i ovo "svaka cast" je iskreno, bez sarkazma..
  


cek ti to za mene kazes da postavljam pitanja kao dijete>??
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 12:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Gogo, mi cemo ti pomoc ali se trebaš i malo sam potrudit, ok?  Ako ti se vec neda tražit po temama ovdje, imaš dobri stari google - meni se vec izlizao

Ajmo ovako zakljucit ovo...

Whey možeš uz zobene i vodu uzet ujutro kao odlican izvor proteina, ako imaš para da ga trošiš 2 put dnevno. Nakon treninga ga uzmeš 2 mjerice zajedno sa dekstrozom i vodom, ne mlijekom (radi brže apsorbcije). Znaci dekstroza samo poslije treninga.

Pitanje Iluvataru :) : zašto dekstroze isto kao i wheya (30 g)? Nismo li komentirali da je to premalo? Nebi li njemu bilo bolje uzet bar 50g ako ne duplo više? Ili misliš da intenzitet treninga nije još toliko jak za toliko

     


ok,tako ce i biti kako kazete!"!
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 13:22
Svaki offtopic odgovor ovdje ce se brisati ili seliti u drugu temu.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 11>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.