New Posts New Posts RSS Feed - Chat
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Chat

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 607>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2010 at 22:03
Originally posted by Kate Kate wrote:

Yes, yes, dobra ideja za otic van ako se ima para..
Ali, moram napomenuti da i mi ovdje u RH imamo jako jakih škola stranih jezika, idemo u korak sa strancima, sve više škola ima međunarodne certifikate tako da ti se vecina njih priznaje i u EU pa neš imat brige kad uđemo

Sve škole imaju razlicite stupnjeve a neke cak imaju i posebnu kategoriju BUSINESS ENGLISH.
Postoje i tzv. INDIVIDUALNI TEcAJEVI , nešto skuplji, ali barem ti se profac u potpunosti posveti.
Ako si u ZG-u, stvarno imaš veliki izbor.

I svakako bih preporucila što više citanja knjiga/casopisa/portala-internet stranica na stranom jeziku.

Također, ima kvalitetnih CD-ROmova za nabaviti.
Ali da, svaku priliku za otic van poželjno je iskoristiti


citam aktivno non stop knjige, blogove, forume, web stranice na engleskom tako da sam taj dio pokrio. No, kao što si rekla, otici van i slušati 24h engleski jezik te pricati ga, to mi je definitivno za sada cilj. Budemo vidjeli kako ce vrijeme i lova poslužiti, no javim se ako otputujem u London.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2010 at 22:05
Inace, FITovci koje strane jezike pricate?
Ja samo engleski, volio bih nauciti španjolski i eventualno njemacki.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2010 at 22:08
  Ja engleski, pomalo talijanski, a njemacki sznam gramatiku iz srednje, ali ga ne koristim
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2010 at 22:52
Zoki -

što se tice jezika, dobre su dvije vježbe:
š) pisati esej o svojem životu, poslu itd. od recimo pola stranice. DRugi put napisati duplo dulji i tako proširivati vokabular i izraz.

2) gledati filmove bez titla. Onog trena kad mozes razumjeti i njihov slang i brz izgovor razlicitog naglaska i narjecja, to je to!

A ima i 3) Ja na skypu cesto pricam s Amerima jer s njima radim i nevjerojatno je koliko napredujem nakon par dana pricanja (i koliko nazadujem nakon 2 tjedna bez npr..).
Pronađi nekog tako! Ili cak frenda iz Zg koji bi sa tobom pricao na engleskom. Ja cesto sa suprugom doma pricam na engleskom jer moram biti u toku radi posla i to pomaže također.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2010 at 11:12
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Eitam aktivno non stop knjige, blogove, forume, web stranice na engleskom tako da sam taj dio pokrio. No, kao što si rekla, otiai van i slušati 24h engleski jezik te prieati ga, to mi je definitivno za sada cilj. Budemo vidjeli kako c vrijeme i lova poslu3iti, no javim se ako otputujem u London.



Pošalji razglednicu
Ma ne, stvarno, to je definitivno odliena investicija i savršen ncin ulaganja u svoje znanje kako samih stranih jezika, tako i onog o kulturi i ncinu 3ivota zemlje u koju ideš.



Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Ince, FITovci koje strane jezike prieate? Ja samo engleski, volio bih naueiti španjolski i eventualno njemcki.




Engleski, španjolski, njemcki

Zahvaljujua španjolskom, lagano razumijem i talijanski s Tv-a







Edited by Kate
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2010 at 13:41
Originally posted by Kate Kate wrote:



Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Ince, FITovci koje strane jezike prieate? Ja samo engleski, volio bih naueiti španjolski i eventualno njemcki.


Engleski, španjolski, njemcki
Zahvaljujua španjolskom, lagano razumijem i talijanski s Tv-a


I koji jezik najviše koristiš?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2010 at 19:43
Engleski do maksimuma svih maksimuma. U biti, to mi do?e ko drugi materinji Koristim ga najviše - najviše se traže prijevodi na engleskom

Osim toga, komuniciram na engleskom sa mnogim ljudima putem maila, klasicnih pisama, a i usmeno(dosta mi je rodbine i prijatelja rasipano po USA


španjolski- još ustvari ulazim u taj svijet s gomilom skoro pa vojniekog drilanja i informacija s faxa, puno puno proeitanih knjiga i treanjem po web-portalima.
Slušanjem latino glazbe (salsa, cumbia) i plesanjem na nju i, dapce, eak gledanjem uglavnom ARGENTINSKIH serija (jer mi je argentinski španjolski najlipši)
Manje je tražen, ali sve je veci interes u školama stranih jezika, a osobno uglavnom citam stvari s Neta trenutno na espanol.

Njemcki - iza sebe imam dost godina ueenja, pa ga ku3im isto jako dobro, ali ga neko vrijeme nisam imala vremena ni potrebe toliko aktivno koristit, tako da mi "ishlapilo" malo gramatike, al s ponavljanjem se sve da sredit
Za citanje(kupujem ponekad njemacke casopise), watching Tv (ima jako dobrih stvari na RTL-u njemackom, PRO7, VOX-u i ostalim njem. kanalima)







Edited by Kate
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2010 at 20:33
neznan jeli to samo do mene ali ne ocitava mi slova s kvacicama nego ih zamini simbolima ili sl,pa ako jos neko ima taj problem nek se javi,jer neznan do cega mi je ta greska
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2010 at 10:41
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

neznan jeli to samo do mene ali ne ocitava mi slova s kvacicama nego ih zamini simbolima ili sl,pa ako jos neko ima taj problem nek se javi,jer neznan do cega mi je ta greska


Imamo sitnih problema trenutacno na forumu. Vjerujem da cemo to brzo popraviti.
Vea sam postavio temu o tome.
  

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2010 at 20:48
Originally posted by Kate Kate wrote:

Engleski do maksimuma svih maksimuma. U biti, to mi do?e ko drugi materinji Koristim ga najviše - najviše se traže prijevodi na engleskom

Osim toga, komuniciram na engleskom sa mnogim ljudima putem maila, klasicnih pisama, a i usmeno(dosta mi je rodbine i prijatelja rasipano po USA


španjolski- još ustvari ulazim u taj svijet s gomilom skoro pa vojniekog drilanja i informacija s faxa, puno puno proeitanih knjiga i treanjem po web-portalima.
Slušanjem latino glazbe (salsa, cumbia) i plesanjem na nju i, dapce, eak gledanjem uglavnom ARGENTINSKIH serija (jer mi je argentinski španjolski najlipši)
Manje je tražen, ali sve je veci interes u školama stranih jezika, a osobno uglavnom citam stvari s Neta trenutno na espanol.

Njemcki - iza sebe imam dost godina ueenja, pa ga ku3im isto jako dobro, ali ga neko vrijeme nisam imala vremena ni potrebe toliko aktivno koristit, tako da mi "ishlapilo" malo gramatike, al s ponavljanjem se sve da sredit
Za citanje(kupujem ponekad njemacke casopise), watching Tv (ima jako dobrih stvari na RTL-u njemackom, PRO7, VOX-u i ostalim njem. kanalima)


Da, taj ludi njemacki vecini "ishlapi" ako se ne koristi. Nikada ga nisam ucio, no ocito je težak jezik.

španjolski mi je sada interesantan. Postao je dosta popularan i mnogo ljudi ga prica. Koliko ga je teško nauciti i koliko bi vremenski trebalo da ga usavršim?

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

neznan jeli to samo do mene ali ne ocitava mi slova s kvacicama nego ih zamini simbolima ili sl,pa ako jos neko ima taj problem nek se javi,jer neznan do cega mi je ta greska


Zmaj, evo sređeno je. Sada možete koristiti HR znakove.


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 11:07
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


španjolski mi je sada interesantan. Postao je dosta popularan i mnogo ljudi ga prica. Koliko ga je teško nauciti i koliko bi vremenski trebalo da ga usavršim?



Sve ovisi o tome koliko vremena npr. tjedno provedeš aktivno ga uceci.

Naravno, ja uvijek preporucam školu stranih jezika za ove osnovne stvari, za "postavljanje temelja", a nakon toga, kao što smo vec pricali, vrlo lijepo ga možeš samostalno nadograđivati.

U svakom slucaju, vi u ZG-u imate velik izbor škola stranih i to kvalitetnih, u kojima uvijek imaš u ponudi taj INDIVIDUALNI TEcAJ o kom sam ti govorila. To ti je super, uciš tempom koji tebi odgovara-kolko puta tjedno želiš, a predavac ti se u potpunosti posveti, kao da imaš instrukcije.

španjolski ima specificnu gramatiku ali kad jednom svladaš taj "nacin razmišljanja i govorenja", kad skužiš neke kljucne "cake" onda stvarno nemaš problema.


Ali, ništa bez REDOVITOSTI. Kao i u Fitnessu/Vježbanju, uostalom,

PRACTICE MAKES PERFECT


Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 20:03
Nisam znala bi li otvarala novu temu, pa cu nastavit ovdje na CHAT-u sa sljedecim pitanjem:

JESTE LI SHOPINGOHOLIcARI KAD SU U PITANJU NEKI ODREĐENI ARTIKLI?

PRED cIM NAJVIšE "POKLEKNETE", TJ. NA šTO STE SLABI'

Moj mogli bismo rec "fetiš" je lijepa sportska odjeca, , volim jako marke ADIDAS, REEBOK, FILA, NIKE...
I cesto kupim kakvu trenirku, tenisice i - šILTERICE!
šilterice pogotovo
A moji doma kažu da iz ormarica za cipele ispadaju samo moje tenisice


Zatim, tu su majice kratkih/dugih rukava (T-shirts) s printom ili bez.


I naravno, CD-i (rock, rock, rock, rock)
i DVD-i s vježbama

Toliko o mojim malim strastima. Napišite nešto o vašima

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 20:50

Originally posted by Kate Kate wrote:


Moj mogli bismo rec "fetiš" je lijepa sportska odjeca, , volim jako marke ADIDAS, REEBOK, NIKE...


 

na ovaj spisak imam za dodat još jedino....PUMA

Inace nisam baš neka shopingholicarka niti me zanimaju "klasicne" ženske stvarcice tipa torbice, cipele, suncane naocale itd...ali ostavite me par sati u nekom sportskom ducanu i bit cu sretna ko beba :)

Meni iz ormara ne ispadaju tenisice (još) ali u gradu valjda nema modela gornjeg dijela trenirke kojeg nemam  Eto baš jucer zaglavila u Intersportu i opet je neplanirano pala Nike trenirka...više ih ni ne brojim

Da se zaposlim u nekoj banci trebala bi kredit dignut za opremit ormar

Osim toga, nije mi teško izdvojit za neki rekvizitic za homemade trening...a zadnje vrijeme i za whey :)

Da knjige ne skidam preko neta, izdvajala bi i za to ali ovako prođem free :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 21:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


na ovaj spisak imam za dodat još jedino....PUMA


Inace nisam baš neka shopingholicarka niti me zanimaju "klasicne" ženske stvarcice tipa torbice, cipele, suncane naocale itd...ali ostavite me par sati u nekom sportskom ducanu i bit cu sretna ko beba :)


Meni iz ormara ne ispadaju tenisice (još) ali u gradu valjda nema modela gornjeg dijela trenirke kojeg nemam  Eto baš jucer zaglavila u Intersportu i opet je neplanirano pala Nike trenirka...više ih ni ne brojim


Da se zaposlim u nekoj banci trebala bi kredit dignut za opremit ormar


Osim toga, nije mi teško izdvojit za neki rekvizitic za homemade trening...a zadnje vrijeme i za whey :)


Da knjige ne skidam preko neta, izdvajala bi i za to ali ovako prođem free :)





Je li to neki DEJA VU ili ja to citam svoju repliku?


Uzela mi skoro sve rici iz usta,

Sve što si rekla - potpisujem

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 22:37

Originally posted by Kate Kate wrote:


Je li to neki DEJA VU ili ja to citam svoju repliku?


Uzela mi skoro sve rici iz usta,

Sve što si rekla - potpisujem

 

Hehehe prvo ti uzela meni, pa ja opet tebi . Sis, u to ime

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 09:02
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

...ali ostavite me par sati u nekom sportskom ducanu i bit cu sretna ko beba :)

Hehehe!! Kod mene isto tako...nisam baš lud za kupovinom, ali oprema za kampiranje (iako rijetko kampiram) i stvarcice za trening svega, od boksa do plivanja i planinarenja + šah itd. me fasciniraju do bola. Sve bih kupio i malo koristio...
 

Edited by Sasa Rajnovic
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 607>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.