New Posts New Posts RSS Feed - Jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jelovnik

 Post Reply Post Reply
Author
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jelovnik
    Posted: 18 Travanj 2009 at 23:25
  poslusala sam preporuku te sam pocela jesti prema jelovniku koji sam nasla na ovom forumu
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx
medutim cula sam od nekih da je ovo ok dijeta za tjedan-dva ali da joj je minus sto ima premalo voca i povrca,sto ima previse kemikalija a da je unos proteina zapravo po mjeri profesionalnih sportasa,bildera itd..buduci da ja nisam profi,zanima me koliko bi trebala onda smanjiti tu kolicinu proteina i da li mogu povecati unos povrca i voca..
i sto da jedem umjesto teletine?nju ne volim..
koliko dugo mogu provoditi ovakvu dijetu?
i nisam primjetila da je na ovom jelovniku ono o cemu se pricalo da se par dana jede tako pa onda jedan dan malo vece kolicine itd..da se ne uspori metabolizam..
mozda bi trebala reci da imam 59kg,š67cm,29god..
cilj mi je smrsaviti par kila,do recimo 52-53kg..najveci problem mi je salo na trbuhu
 

Edited by lulamc
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2009 at 23:49
Originally posted by lulamc lulamc wrote:

  poslusala sam preporuku te sam pocela jesti prema jelovniku koji sam nasla na ovom forumu
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx
medutim cula sam od nekih da je ovo ok dijeta za tjedan-dva ali da joj je minus sto ima premalo voca i povrca,sto ima previse kemikalija a da je unos proteina zapravo po mjeri profesionalnih sportasa,bildera itd..buduci da ja nisam profi,zanima me koliko bi trebala onda smanjiti tu kolicinu proteina i da li mogu povecati unos povrca i voca..
i sto da jedem umjesto teletine?nju ne volim..
koliko dugo mogu provoditi ovakvu dijetu?
i nisam primjetila da je na ovom jelovniku ono o cemu se pricalo da se par dana jede tako pa onda jedan dan malo vece kolicine itd..da se ne uspori metabolizam..
mozda bi trebala reci da imam 59kg,š67cm,29god..
cilj mi je smrsaviti par kila,do recimo 52-53kg..najveci problem mi je salo na trbuhu
 


Slobodno povecaš unos voca i povrca. To nikada nije na odmet.
Ukoliko ti izgleda malo too much protein shake za veceru, ubaci umjesto toga neki jogurt / tunu / jaje / posni sir ili sl.

I da se razumijemo, ovaj jelovnik koji se nalazi na linku nije dijeta, to je nacin pravilne prehrane.
Tako bi se svi trebali hraniti ako smo sportaši i bitno nam je što unosimo u sebe. Ove protein shakeove ti slobodno zamijeniš nekim tebi bližim namirnicama, ali naravno trebale bi imati jednaku nutritivnu vrijednost.

Teletinu zamijeni piletinom ili puretinom.



 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2009 at 00:13
  znaci,tako bi trebala jesti non stop,ne samo tjedan-dva?
ali meni se to cini siromasnim..nigdje se ne spominju variva(kelj,poriluk,grasak),naravno bez masnoca..uopce nema crvenog mesa-zar se to ne moze jesti ni u malim kolicinama?i ti obroci su mi premali..ja bi svugdje jos dodala juhu,puno povrca kao prilog,salatu obavezno,ne samo svjezu vec i kiselu papriku i sl..a ak teletinu zamijenim piletinom-to mi znaci da cu samo piletinu jesti skoro svaki dan..hm..jest da ju volim,al sta je prevec ej prevec
a zaboravila sam reci da ove shakeove uopce ne koristim,popijem jogurt umjesto toga..
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2009 at 13:05
  Pa povrce možeš jesti apsolutno u svakom obrok....;) Tako da ako varivo napraviš bez neke zaprške ti ide super u p + masti obroku ...i tako...samo malo prepusti mašti na volju..ne mora sve baš pisati...nešto možemo i sami zakljuciti...što ne...;)

Stvar ti je da npr. voce ne treba jesti poslje obroka...jer se gube njegove vrijednost...pa voce jdi u ranijem dijelu dana i prije obroka...da ga tijelo u potpunosti iskoristi....

A povrce eto možeš papati baš u svakom obroku ako želiš...;)))
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.