New Posts New Posts RSS Feed - Kineziološki fakultet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kineziološki fakultet

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 15:49

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by ewie ewie wrote:

kao jer sam kao prvostupnik ni±ta pa sad ne znam, a nikako me ne zanima...

Ne kao, nego zaista jesi nitko i ni±ta kao prvostupnik jer ne smije± raditi u svojoj struci
 

Da, žalosno je da vecina ne može raditi s tom prvostupnickom titulom, nakon svih pompoznih reklamiranja "Bolonje".

Ipak, iznimke su prvostupnicke diplome iz onih podrucja za koje su postojale (i postoje) više škole. Tu se kod zapošljavanja uglavnom izjednacuje VšS s prvostupnikom i nema nekih problema s pronalaženjem posla.

Ali da budete ziher, odgulit lijepo 5 godina i to je to

Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 16:47
Ajme nikad nisam bila za tu školu , sad sam kao i na kraju 4. srednje: totalno iscrpljena i bez volje!! 

A morat cu, ako ništa drugo jednog dana ce biti veca placa radi tih 2 god (a zapravo traje 3 semestra + 4. semestar magistarski rad)
Back to Top
josipzekic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote josipzekic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2009 at 01:35
  znam dosta ljudi na kineziološkom koji su fizickim predispozicijama daleko od atleta, ali ipak ocito je program prilagođen svima, i kao na svakom fakultetu pogotovo ovakvom ne oekuje se isto od svih....

sto se tice znanja i teorije, one knjige koje su medi dosle pod ruke, bazicno su znanje, barem što se tice bazicnih znanosti ne vezana za pojedine sportove pojedinacno, dakle predstavljaju zbilja minimum znanja da bi se za nekog moglo reci da ima visoku strucne spremu, pogotovo referiram na znanja s podrucja medicine, biokemije, nutricionizma, sto mnogima od novopecenih kineziologa predstavljaju osnovni posao i zaradu, a takvih znam barem 20... ipak ljudi se i bez specalisticke naobrazbe u RH usude raditi svašta, jer ne postoje mehanizmi nadzora i sankcioniranja

znanje se i na ovim podrucjima raipidno mijenja, svakih 5 god otprilike 50% znanja je beskorisno.... a ne treba vas upozoravati iz kojih sve korjena sekvoje informacije koje se tu nažalost uce potjecu....

al posto to nije prob samo ovog fakulteta.... nije potrebno posebno naglašavat

težina fakulteta ovisi najvise o motivaciji i zainteresiranosti pojedinca

ipak... nemože ga se uspoređivati sa strojarstvom, medicinom ili fizikom... meni je pomalo cudno da se nekad ljudi upuštaju u takve usporedbe...

svako je podruce ljudskog djelovanja jednako vrijedno i na to treba iskljucivo tako gledat....

sposobnost da tvoje znanje doprinese drustvu u kojem se nalazis i tebi najbolji je pokazatelj tvog uspijeha i vrijednosti tvojih znanja...
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2009 at 18:29

 ja uskoro postajem apsolventica kineziološkog fakulteta...faks nije težak ali je zahtjevan..naravno,trebaš biti motoricki sposoban kako bi uopce upao na takvu vrstu fakulteta i uz malo truda da se riješit bez problema!!!malo je specificniji od ostalih fakulteta,ima i terenske nastave(skijanje i jedrenje) što predstavlja posebno iskustvo i užitak...pitajte sve što vas zanima,ja vam mogu sve reci iz prve ruke...

Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2009 at 19:21
-ja sam slomio ruku prije jeno par godina 3.raz sam srednje,dal to znaci de ne mogu na kineziološki fakultet
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2009 at 14:11
  nixa,odakle ti to??ako ti je s rukom sad sve u redu onda nema razloga zbog kojeg nebi mogao upisati kineziološki fakultet
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2009 at 14:24
Originally posted by anne anne wrote:

 
nixa,odakle ti to??ako ti je s rukom sad sve u redu onda nema razloga zbog kojeg nebi mogao upisati kineziološki fakultet

-što odakle ?
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2009 at 18:07
Originally posted by niXa niXa wrote:

Originally posted by anne anne wrote:

 
nixa,odakle ti to??ako ti je s rukom sad sve u redu onda nema razloga zbog kojeg nebi mogao upisati kineziološki fakultet

-što odakle ?


ako ti ruka ne bude predstavljala problem, bojim se da ce sposobnost zakljucivanja
 

Edited by Lega
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2009 at 20:19
Originally posted by Lega Lega wrote:



Originally posted by niXa niXa wrote:

Originally posted by anne anne wrote:

 
nixa,odakle ti to??ako ti je s rukom sad sve u redu onda nema razloga zbog kojeg nebi mogao upisati kineziološki fakultet

-što odakle ?
ako ti ruka ne bude predstavljala problem, bojim se da ce sposobnost zakljucivanja  
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2009 at 20:36
 
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2009 at 21:19
 
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2009 at 17:57
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2009 at 19:47
  nixa je ti to ljeva ruka bila slomljena...malo ti je ukocena :D
šalim se
naravno da moš upisat šta oceš ako nemaš prbolema sa rukom više. to bi bilo ko da odusta od medicine jer je u 8 razredu bi bolestan
By:©parogica:)
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 12:19
  Evo jedna informacija koja bi mogla uljepšati dan još nekom buducem maturantu:

Prošle godine je izašla publikacija "Ususret državnoj maturi" u kojoj je za Kineziološki fakultet stajalo slijedece:

SVEUcILIšTE U ZAGREBU
KINEZIOLOšKI FAKULTET
STUDIJSKI PROGRAMI: Kineziologija

OBVEZNI DIO DRŽAVNE MATURE:
Hrvatski jezik - viša razina
Matematika - osnovna razina
Strani jezik - osnovna razina: Engleski jezik

IZBORNI DIO DRŽAVNE MATURE:
Biologija

DODATNE PROVJERE SPECIFIcNIH ZNANJA, VJEšTINA I SPOSOBNOSTI


S obzirom na to da cu s pripremama za dodatne provjere bla bla bla morati zapoceti barem 6 mjeseci ranije, ovi uvjeti su im bili dosta papreni.

Nije da kukam, ali u tom slucaju bih u 4. razredu morao:
paziti na prosjek i š7,š8 ostalih predmeta; pripremati se za obvezni dio državne mature (osnovna razina je smiješna ali hrvatski je gadan); uzimati instrukcije iz biologije iz sve 4 godine + pripremati se za dodatne provjere odnosno prijemni


Međutim, danas sam dobio mail da pogledam novu knjižicu i ona izgleda ovako:

Kineziološki fakultet
Kineziologija
Preddiplomski sveucilišni studij
Trajanje: 3 godine
Mjesto izvođenja: Zagreb

Hrvatski jezik - osnovna razina
Matematika - osnovna razina
Strani jezik - osnovna razina (strani ili klasicni jezik)

Izborni dio - nije zahtjev studija (Položeni izborni predmet Biologija dodatno ce se bodovati.)

Dodatna provjera specificnih motorickih sposobnosti i znanja


Shvatit cete i sami u cemu je razlika, mislim da su ovo nešto realniji uvjeti nego što je bilo najavljeno prošle godine i hvala im na tome!


Možda još nekom popravim dan!


Back to Top
Sport junkie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sport junkie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2010 at 15:24
Originally posted by anne anne wrote:

 ja uskoro postajem apsolventica kineziološkog fakulteta...faks nije težak ali je zahtjevan..naravno,trebaš biti motoricki sposoban kako bi uopce upao na takvu vrstu fakulteta i uz malo truda da se riješit bez problema!!!malo je specificniji od ostalih fakulteta,ima i terenske nastave(skijanje i jedrenje) što predstavlja posebno iskustvo i užitak...pitajte sve što vas zanima,ja vam mogu sve reci iz prve ruke...


e pa mene zanima koje su mogucnosti poslije toga fakulteta jer sam cula nema posla bla bla bla... stoga me zanima šta ti imaš u planu za ubuduce?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 19:55
Originally posted by anne anne wrote:

 ja uskoro postajem apsolventica kineziološkog fakulteta...faks nije težak ali je zahtjevan..naravno,trebaš biti motoricki sposoban kako bi uopce upao na takvu vrstu fakulteta i uz malo truda da se riješit bez problema!!!malo je specificniji od ostalih fakulteta,ima i terenske nastave(skijanje i jedrenje) što predstavlja posebno iskustvo i užitak...pitajte sve što vas zanima,ja vam mogu sve reci iz prve ruke...



Daj mi reci kako da se upišem, pošto ce mi iduce godine biti cetvrta godina da pokušavam
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.