New Posts New Posts RSS Feed - Kineziološki fakultet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kineziološki fakultet

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kineziološki fakultet
    Posted: 12 Svibanj 2012 at 18:35

Originally posted by since86 since86 wrote:

Pa kineziologija je dif kolko ja znam..

recimo, da

Iako kineziologija oznacava znanost o ljudskom pokretu, e sad, koliko faks zapravo zaslužuje taj naziv bi se dalo raspravljati

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
since86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2012
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote since86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2012 at 12:09
Pa kineziologija je dif kolko ja znam..
Back to Top
angel-ozil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote angel-ozil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 21:57
Originally posted by barefoot barefoot wrote:

Vidjet ceš dok upišeš s kojim ce te sve teorijama pilati a koje nemaju veze sa praksom.. Poceli su lagano s bolonjom mijenjati neke stvari, dali više izbornih (koje mi nismo imali) ali još uvijek to nije to..
Ako te bilo što zanima vezano uz fax slobodno pitaj, ja imam staža kao kifovka.. [IMG]smileys/smileyš.gif">

E ja bih nešto pitao....ja idem u 2.razred ekonomske škole i planiram upisat kineziologiju ili dif.E sad sto mi ti preporucaš? jer je jako volim sport(NOGOMET!!!!) , zdravu prehranu i vježbanje i tako to.
Koje predmete treba da ucim malo više?
Back to Top
since86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2012
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote since86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2012 at 23:41
Lega jesi upao na fax i zna li netko koje sposobnosti i sportove treba znati na upisima?

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2010 at 18:38
Originally posted by barefoot barefoot wrote:

Vidjet ceš dok upišeš s kojim ce te sve teorijama pilati a koje nemaju veze sa praksom.. Poceli su lagano s bolonjom mijenjati neke stvari, dali više izbornih (koje mi nismo imali) ali još uvijek to nije to..
Ako te bilo što zanima vezano uz fax slobodno pitaj, ja imam staža kao kifovka..


hvala :)

za sad nemam pitanja, ali znam za ta pilanja no tako je svuda... no vidjet cemo.. možda odem van nastaviti faks :P tko zna
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
barefoot View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barefoot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2010 at 14:22
Vidjet ceš dok upišeš s kojim ce te sve teorijama pilati a koje nemaju veze sa praksom.. Poceli su lagano s bolonjom mijenjati neke stvari, dali više izbornih (koje mi nismo imali) ali još uvijek to nije to..
Ako te bilo što zanima vezano uz fax slobodno pitaj, ja imam staža kao kifovka..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2010 at 13:38
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

 
A kaj misliš upisati, redovni fax ili višu trenrsku?


redovni


p.s barefoot, da, sustav je loš i trebaju mu promjene, slažemo se
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
barefoot View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barefoot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2010 at 12:56
Nisam ni ja cekala da mi sve bude servirano, i dapace, puno sam toga naucila sama i potrudila se sama saznati. Ali da jedan kineziolog pod obavezno ne mora znati sve o teretani i vježbama??? A s druge strane mora znati š0 vrsti judo bacanja i neznam koliko elemenata hrvanja ( cure!) Nemam nista ni protiv juda ni hrvanja, ali ipak..Pa zar to nije bzvz? Bila sam i vani na razmjeni studenata i vidjela malo kako to tamo funkcionira ( Cz ) i vjeruj mi...puno toga se u nasem sistemu mora promijeniti i posloziti da to bude kako treba..
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2010 at 23:49
  A kaj misliš upisati, redovni fax ili višu trenrsku?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2010 at 22:10
Iskreno, ja kad budem na kineziološkom planiram se sam pobrinuti da saznam sve i svašta, ne treba cekati da sve bude servirano
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
barefoot View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barefoot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2010 at 15:38
Ja sam završila kineziološki falultet ( smjer kineziterapija ) ali nisam baš bila nešto pretjerano oduševljena..ocekivala sam puno više nauciti..
Npr. sve 4 godine studiranja 3 put sam usla u teretanu ( ako!) i to samo da vidim sprave a ne da mi netko pokaze i nauci kako se na njima radi..Ista je stvar sa pilatesom, crobikom i slicnim programima koje smo mozda odradili koji put na nastavi ali isto tako samo površno. S druge strane pilali su nas s hrvanjem, judo bacanjima, baletom..Mi smo prvenstveno prof tjelesnog nakon završenog fakulteta..Tko je ikad u školi radio balet ili hvanje? A nogomet ili stolini tenis (za koji uvjete imaju sve škole i klinci ih obožavaju) u našem progamu nije uopce spomenut? Znam da polako mijenjaju program, uvode puno više izbornih predmeta no to još uvijek nije dosta...Treba krenuti od osnovnog programa pa ce možda biti nešto bolje..
Inace fakultet nije težak, i svaki sport se uz malo truda da uvježbati i položiti..kao i vecina teoretskih..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 19:55
Originally posted by anne anne wrote:

 ja uskoro postajem apsolventica kineziološkog fakulteta...faks nije težak ali je zahtjevan..naravno,trebaš biti motoricki sposoban kako bi uopce upao na takvu vrstu fakulteta i uz malo truda da se riješit bez problema!!!malo je specificniji od ostalih fakulteta,ima i terenske nastave(skijanje i jedrenje) što predstavlja posebno iskustvo i užitak...pitajte sve što vas zanima,ja vam mogu sve reci iz prve ruke...



Daj mi reci kako da se upišem, pošto ce mi iduce godine biti cetvrta godina da pokušavam
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Sport junkie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sport junkie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2010 at 15:24
Originally posted by anne anne wrote:

 ja uskoro postajem apsolventica kineziološkog fakulteta...faks nije težak ali je zahtjevan..naravno,trebaš biti motoricki sposoban kako bi uopce upao na takvu vrstu fakulteta i uz malo truda da se riješit bez problema!!!malo je specificniji od ostalih fakulteta,ima i terenske nastave(skijanje i jedrenje) što predstavlja posebno iskustvo i užitak...pitajte sve što vas zanima,ja vam mogu sve reci iz prve ruke...


e pa mene zanima koje su mogucnosti poslije toga fakulteta jer sam cula nema posla bla bla bla... stoga me zanima šta ti imaš u planu za ubuduce?
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 12:19
  Evo jedna informacija koja bi mogla uljepšati dan još nekom buducem maturantu:

Prošle godine je izašla publikacija "Ususret državnoj maturi" u kojoj je za Kineziološki fakultet stajalo slijedece:

SVEUcILIšTE U ZAGREBU
KINEZIOLOšKI FAKULTET
STUDIJSKI PROGRAMI: Kineziologija

OBVEZNI DIO DRŽAVNE MATURE:
Hrvatski jezik - viša razina
Matematika - osnovna razina
Strani jezik - osnovna razina: Engleski jezik

IZBORNI DIO DRŽAVNE MATURE:
Biologija

DODATNE PROVJERE SPECIFIcNIH ZNANJA, VJEšTINA I SPOSOBNOSTI


S obzirom na to da cu s pripremama za dodatne provjere bla bla bla morati zapoceti barem 6 mjeseci ranije, ovi uvjeti su im bili dosta papreni.

Nije da kukam, ali u tom slucaju bih u 4. razredu morao:
paziti na prosjek i š7,š8 ostalih predmeta; pripremati se za obvezni dio državne mature (osnovna razina je smiješna ali hrvatski je gadan); uzimati instrukcije iz biologije iz sve 4 godine + pripremati se za dodatne provjere odnosno prijemni


Međutim, danas sam dobio mail da pogledam novu knjižicu i ona izgleda ovako:

Kineziološki fakultet
Kineziologija
Preddiplomski sveucilišni studij
Trajanje: 3 godine
Mjesto izvođenja: Zagreb

Hrvatski jezik - osnovna razina
Matematika - osnovna razina
Strani jezik - osnovna razina (strani ili klasicni jezik)

Izborni dio - nije zahtjev studija (Položeni izborni predmet Biologija dodatno ce se bodovati.)

Dodatna provjera specificnih motorickih sposobnosti i znanja


Shvatit cete i sami u cemu je razlika, mislim da su ovo nešto realniji uvjeti nego što je bilo najavljeno prošle godine i hvala im na tome!


Možda još nekom popravim dan!


Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2009 at 19:47
  nixa je ti to ljeva ruka bila slomljena...malo ti je ukocena :D
šalim se
naravno da moš upisat šta oceš ako nemaš prbolema sa rukom više. to bi bilo ko da odusta od medicine jer je u 8 razredu bi bolestan
By:©parogica:)
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2009 at 17:57
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.