New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana i vježbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana i vježbanje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana i vježbanje
    Posted: 10 Ožujak 2009 at 08:28
 Hocu, obecavam! :)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 20:13
da te kvotam, Ajoj.. baš to.. vecina stvari je kriva.. ubrzo ce staviti FAQ... ja sam se dosta trudio d aobjasnim u njemu neke stvari pa.. nauci ga dobro sa razumjevanjem kad ga stave
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 13:53

 Pa jesam, citala sam!

O joj.  SVE KRIVO?! Pa nije valjda baš sve...

Ma meso nije da ne jedem, nego ga ne jedem puno...sasvim malo zapravo. Ne znam, za rucak pojedem juhu, dooosta salate i dosta kuhanog povrca, a tog mesa samo dotaknem. Zar to nije ok?

A vocni jogurti... joooj, i mislila sam tako. A ok, smanjit cu ih onda...

A to punjenje, ma ne radim to baš, više sam mislila reci da šest dana nastojim (izgleda da samo nastojim kad ništa ne valja:(...) jesti zdravo i onda više-manje sedmi dan pojedem nešto slatko ili junk. a joooj... :S

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 09:39
  Radiš sve krivo.....
 Zašto ne jesdeš meso? I šta ce ti toliko vocni jogurti? I zašto punjenje kad nisi u nikakvoj ketozi? Nisi baš nešto citala..ha?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 09:38
audreyh nema tu neke filozofije...pisalo se vec o tome š00x.

Pisalo se i o prehrani i o svemu. Nema smisla jedno te isto š000x ponavljati.
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 02:52

 meni još nitko ništa nije odgovorio. :(

samo me zanima da li radim krivo s tim što ne jedem baš meso, usporavam li nekako organizam na taj nacin, ima li to veze?

i treba li to ici taaaaako sporo?

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2009 at 01:10
uh upravo sam proveo pun k vremena pišuci FAQ o prehrani.. tako da, neda mi se sa dponavljati.. secekaj par dana i sve ce ti biti odgovoreno! no vjerujem da ce thorn odgovoriti isto pa cu ga nadopuniti ako treba ;)
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2009 at 00:18

 ovako...necu duljit, prica je uvik ista, samo bi se malo nadovezala. :P

uglavnom, na dijeti sam od š.š. i od tada do sad sam nešto smršavila, ali jaaaako malo. ne važem se, mjera su mi hlace, u kojima osjecam pomak, ali ništa extra! :(

e, znam da je ovo dugotrajan proces i da je najzdravije mršavljenje ono sporo, ali opet bi se kg mogli malo brže topit!

idem na anticelulitne masaže, imam treninge, kako onda??

ne znam dali radim nešto krivo...hranim se u studentskoj menzi, i tu za dorucak uzmem vocni jogurt i dvije, tri vocke. za rucak pojedem juhu, odaberem jelovnik koji mi se cini najzdraviji, uzmem koji vocni jogurt i vocke za popodnevnu užinu, a za veceru najcešce opet to isto, ili samo kuhano povrce.

(nastojim ispunjavat ono punjenje/pražnjenje, a nekad i zgriješim,kao danas - cokoladna krafna za dorucak , ali sam se poslije jako pazila.)

i primjetila sam da moj izbor jela za rucak nekako cesto završi na vegetarijanskom jelu, to me malo zabrinjava... negdje na forumu sam procitala da je cura jednako išla na treninge i to, i da nije uopce mršavila. je li to to? :S ja stvarno malo mesa jedem ili ga uopce ne jedem.

tenks za svaku pomoc people!

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 20:37
Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

 Napravila sam Proteinske plocice

š00 g kesten pirea

š50 g oraha

š dl mlijeka 0,9% mm

50 g zobenih

žlica meda

50 g otopljene cokolade

Od tog se dobije š7 okruglih plocica, promjera cca 5 cm. Koje se premazu cokoladom. To planiram uzeti kao meduobrok sutra. Ne sve, samo 2 ili 3

Proucavala sam sastav pojednih namirnica iz recepta i nisu bas prebogate proteinima.  Po meni su to UH plocice.  Grijesim?


Upravo tako..tu nema ni P od proteina tako da je naziv totalna pogreška
Imaš puno više recepata i boljih od ovog za pravljenje P plocica. Dakako da sadrže i UH i nešto M ali su definitivno kvalitetnije.

Vecinom se radi o sljedecim sastojcima: zobene, whey, svježi sir, kikiriki maslac, cimet, grožđice, kakao prah (inace jako dobar antioksidans) i ekstra poput puding praška, mlijeka, jogurta itd.
Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 19:22

 Napravila sam Proteinske plocice

š00 g kesten pirea

š50 g oraha

š dl mlijeka 0,9% mm

50 g zobenih

žlica meda

50 g otopljene cokolade

Od tog se dobije š7 okruglih plocica, promjera cca 5 cm. Koje se premazu cokoladom. To planiram uzeti kao meduobrok sutra. Ne sve, samo 2 ili 3

Proucavala sam sastav pojednih namirnica iz recepta i nisu bas prebogate proteinima.  Po meni su to UH plocice.  Grijesim?

Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 11:35
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

za dorucak sam izmiksala svjeµi sir+voda+zobene

plan za sutra±nji dorucak: posni sir+zobene 60g+š/2 banane+š/2 narance+voda (sve skupa izmiksano)

 


Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

da li je preporucljivo ponekad zamjeniti posni s jogurtom, u tom slucaju bi za dorucak imala zmiskani jogurt 0,9%mm+š/2banane+š/2 narance+mala µlica meda+50 g zobenih. Da li je to previ±e UH?

Jogurt ne moµe zamijeniti svjeµi sir prvenstveno jer je sir vecinom proteinskog sadrµaja dok jogurt ima dosta niµi sadrµaj proteina.

 

Hvala

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 10:18
Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

za dorucak sam izmiksala svježi sir+voda+zobene

plan za sutrašnji dorucak: posni sir+zobene 60g+š/2 banane+š/2 narance+voda (sve skupa izmiksano)

 


Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

da li je preporucljivo ponekad zamjeniti posni s jogurtom, u tom slucaju bi za dorucak imala zmiskani jogurt 0,9%mm+š/2banane+š/2 narance+mala žlica meda+50 g zobenih. Da li je to previše UH?

Jogurt ne može zamijeniti svježi sir prvenstveno jer je sir vecinom proteinskog sadržaja dok jogurt ima dosta niži sadržaj proteina.

Back to Top
Hunter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hunter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 09:11
Neznam kako si se hranila u zadnje 2 i pol godine,al pretpostavljam,strasno.Htjedoh rec da se manje opterecujes brojkama i kolicinom...Najbitnije je imat kvalitetne obroke i redovite,bez preskakanja.sad kolko je to grama,manje bitno.Kljuc uspjeha je u crobnom treningu.Idealno bi bilo trcanje ujutro 40-45 min,a navecer orbitrek 30-35 min(poslije toga jabuka ili nesto sl.),4x tjedno.

Tako da nemoj se zamarat brojkama...
Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 08:48

Najprije da zahvalim na savjetima, pokušavam ih uklopiti u svoj raspored. Da, i jesti cu joj jedan obrok iza vecere. Idem spavati oko 22 sata, pa cu nekaj pojesti oko 20h - jabuka, a ako vježbam oko 2š,30 - posni. Jel to ok? 

Jutros 45 minuta orbitreka

za dorucak sam izmiksala svježi sir+voda+zobene

plan za sutrašnji dorucak: posni sir+zobene 60g+š/2 banane+š/2 narance+voda (sve skupa izmiksano)

da li je preporucljivo ponekad zamjeniti posni s jogurtom, u tom slucaju bi za dorucak imala zmiskani jogurt 0,9%mm+š/2banane+š/2 narance+mala žlica meda+50 g zobenih. Da li je to previše UH?

 

 

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2009 at 00:10
evice.. nemoj samo ženu upucivati na svoje jelovnike molim te :D

kao što kaže thorn, malo manje brojite kalorije a malo više gledajte što kad jedete! p.s i Vilo zubica.. nemoj me nasmijavati, vecera u š7:30 normalno da treba biti obrok poslije toga, barem jedan   
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 21:52
Originally posted by evica evica wrote:

  hej,hej! sad sam tek naišla na tvoju temu,pa eto da i ja sa ženske strane uskocim!
svakako saslušaj decke kaj ti kažu,al eto samo da ubacim one savjete za ono kaj mi je upalo u oko!

znaci,muci te dorucak,a decki su te savjetovali sa š00g zobenih! š00g zobenih ima cca 400 kcal što baš i neide na ruku kad je u pitanju mršavljenje!

evice evice..zar nije imalo svrhe sve ono što smo pisali dosad na forumu?

Nema veze koliko što ima kalorija, nego p, m i uh! A š00g zobenih je nekih 50-60g uh što je taman dovoljno za taj period što cura nece jest i nije da se radi o š00g jednostavnih UH i onda gledaj dalje:

Originally posted by evica evica wrote:

probaj jesti zobene ali u manjoj kolicini (najbolje ceš se orijentirati po tome da staviš pola šalice zobenih ) i možeš posni ili jaja! (meni najbolje odgovara tako negdje 30g zobenih i 2 kuhana jaja mmmmmmmmm... a  tako se i najedeš i imaš dovoljno kcal->između š50 i max 300!

Još jednom, neka ne gleda na kalorije.
Jaja nisu baš najsretnija kombinacija jer se relativno brzo probave a njoj treba nešto da ju zasiti što duže, tj. prijedlog - posni sir.

Još jedna stvar - uvijek gledam da mi je dorucak što jednostavniji za spremit a što hranjiviji jer je najmanja šansa da ce nešto otic u salo ako se pojede za dorucak.

Smiksa sir i zobene i vodu i vec je gotovo! Može i neku vocku uz to.

-----------------

Originally posted by evica evica wrote:

  odi na blogove za moj jelovnik!

dosad nisam nikad pojela i zobene i posni u istoj kombinaciji (mix,jel?) nego npr u posebnoj zdjelici posni,u posebnoj zobene.

Zašto tako?


Originally posted by evica evica wrote:

inace za prehranu pazi da ima što manje kalorija,masti i ugljikohidrata,a više proteina!

Hm ne bih se složio. Ovisno koji princip prehrane ima, važni su i Uh a posebno masti u M+P obrocima! Pa cak i one nedozvoljene masti ali u manjoj mjeri.

Dakako da ce jednostavne Uh izbjegavati, pogotovo u kombinaciji sa mastima. Prije bih rekao da su jednostavni UH vece zlo od masti.

Originally posted by evica evica wrote:

al nemoj radit istu onu grešku ko kaj sam ja prije radila-kupovat one jogurte od vanilije,cokolade ili neke fine vocne! djeluje kao zdravo i niskokaloricno,no zapravo je suprotno.

Sve može naci svoje mjesto u prehrani, samo je pitanje vremena kad ce se šta pojest tokom dana.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.