New Posts New Posts RSS Feed - Juhuuu, ima li koga za društvo?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Juhuuu, ima li koga za društvo?

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2021 at 14:45
Bok Just! Hvala ti na javljanju! :) Inzulinska rezistencija mi je ustanovljena na sistematskom nesto prije cirkusa s koronm tako da realno nisam nikad dosla do endokrinologa i ozbiljne obrade. LOM mi je bila dala belformin pa metformin, to sam neko vrijeme pila, pa promijenila na siofor, pa nisam pila kad bi mi bilo bolje ili kad bi mi ti lijekovi izazvali previse mucnine i bla bla. U osnovi sam shvatila da moram na postenu obradu :) jer da sama ne mogu nista rijesiti. Kile idu gore, dolje, ovisno o aktivnosti, ali nema trajnog rješenja.

Bila sam vrlo aktivna unatrag šest mjeseci, dok me nije spopao posao.

Jedem puno više od dlana, recimo nekoliko dlanova za obrok :) I malo i loše spavam, a onda naravno i više jedem. Uglavnom, protivnik sam praškova i zrnja, i života na zobenim mekinjama, odlučila sam da ću jesti PRAVU HRANU tj. ono što Ameri zovu real food. Naravno, obožavam hrenovke, salame i paštete, ali suzdržat ću se koliko mogu :)

Mogu si skuhati i ponijeti i to planiram i činiti. Vikendom dosta hodam, ali preko tjedna sad slabo, planiram uskoro krenuti samo da se riješim nekih majstora :) Mislim u teretanu, na orbitrec, ali su mi sugerirali da mi trebaju puno više vježbe snage - zbog inzulinske rezistencije - da mišići bolje troše taj šećer i inzulin :) Uz to sam i kiftoična, a zadnji put mi je lik dao da mašem na onom "leptiru", što je još pojačalo moje loše držanje.

Jel misliš da sad mogu raditi samo vježbe istezanja tj. u suprotnu stranu od leptira? Zašto bih morala raditi i jedno i drugo ako mi realno trebaju samo istezanje i veslanje i te stvari?

Definitivno mislim krenuti u teretanu jer mislim da će mi to dati najbrži i najbolji rezultat što se tiče mase...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2021 at 09:31
Tetka bok i dobro došla :). Pročitala sam cijeli post, ali imam još uvijek nekoliko pitanja prije nego mogu nešto konkretnije reći.
Kao prvo, kako si saznala da imaš inzulinsku rezistenciju? Kakve si testove za to radila, kakvi su bili rezultati i što ti je rekao liječnik?
Koje si još testove(hormone....?) radila, ako ikakve i kakvi su bili rezultati?

Uzimaš li ikakve lijekove(Siofor i slično pretpostavljam ne, ali sve dolazi u obzir)

Kao drugo, možeš li mi malo opisati kako sada izgledaju tvoji obroci tijekom dana? Što pojedeš, otprilike u kojoj količini(šaka, dlan, nešto treće...) i otprilike kada?

Kako stojiš s kuhanjem, tj. koliko si u mogućnosti, voljna, i imaš vremena sebi nešto kuhati?
Kakva je sada ukupna dnevna aktivnost? (Posao, hodanje.....?)
Kako spavaš?

Edited by Justanyone - 18 Rujan 2021 at 09:35
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2021 at 19:26
Hvala ti na lijepim željama, puno ti hvala! Da, moram prestati lagati sebe...hvala! :)
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2021 at 22:40
I rekla sam ti već da je glava najvažnija, jer moraš odlučiti prestati varate samu sebe! Želim ti da budeš ZDRAVA tetka, nikako debela... i držim palčeve da uspiješ u tome
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2021 at 22:38
Hahaha...joj luda ženo🤭
Opet se vraćam na planiranje obroka...bez toga ćeš jako teško i onda se dogodi da pojedeš sve što ti se nađe pod rukom jer si preeegladna i nemožeš se zasititi
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2021 at 22:27
Ljudi moji od mene nikakve koristi, poždere me stres pa i one dane kad kao jedem ok cijeli dan, navečer satrem nešto "zdravo" što ima zilijun kalorija. Budimo realni, ni tog kiselog kruha ni badema ne bi trebalo pojesti 200 grama ili cijelo pakiranje, tako da...neću vas više gnjaviti svojim pričama, pokušat ću promijeniti životni stil offline.

Povremeno ću se vraćati samo da pročitam ponešto, poput posta Vitove mame, u kojem je jasno opisala svoju početnu situaciju. To mi daje nadu da se ipak može. Samo se moram malo spustiti na zemlju.

Probat ću iskombinirati svoje jelovnike, hvala ti na ponudi! Te aplikacije meni zvuče komplicirano, ja sam old school. U osnovi mi je dovoljna olovka i papir, pa kad krenem zbrajati, padnem u nesvijest i čudim se da nemam 200 kg.

To je jednom zaključio moj brat i sad vidim da je bio u pravu - da koliko jedem da ga čudi da nisam i deblja :-) Još će na kraju ispasti da imam brz metabolizam, a da to nisam ni znala :-)
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2021 at 19:51
Meni taj beskvasni kruh izlazi na uha. Ja naravno nisam u stanju pojest jednu snitu :)
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2021 at 19:49
Hej, hvala ti na odgovorima, malo sam se izlogirala pa se vratim. Imala sam dobar hodački pohod za vikend, ali greška je bila kad sam došla doma i satrla brdo badema i svaštanešto. Kao bademe smijem :) Onda sam zbog bada drugi dan pojela 2 kolača na poslu :))

A onda sam se trgnula i odlučila da ću ovaj vikend nastaviti s hodanjem, a da neću ponoviti grešku s bademima nakon toga :) I već svime...

Uglavnom, mislim da će to biti proces. Hvala ti na svim informacijama, nemam baš Stanić blizu pa ako ti ne bude teško napisi tko je proizvodjač tih tortilja, ili stavi link na sliku, naći ću ja njih :) To je super stvar! I skroz se mogu disciplinirati da mi ta jedna tortilja natrpana salatom i mesom bude obrok. Dobro i mrvu majoneze ili vrhnja :)

Mislim da je jako dalek put predamnom, ali trudim se ne potonuti. Bit će to proces vrludanja, gore, dolje. Jedan od zadataka je izbaciti iz stana sve što ne bih trebala pojesti. I naći neke "zamjene" kad me baš uhvati pa da moram nešto zdrobiti :) Znala sam u 11 navečer obuvat tenisice i ići na kiosk po čokoladu :) Srećom, to me prošlo.
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2021 at 22:20
E da...čist dobra zamjena za kruh mi je i integralna, tj. FIT tortilja. Kupujem inače u Staniću, tamo sam ziher da uvijek ima. I jedan paket ima 6 kom, što je cca 6 porcija☺🤭 eto... frikuša ja
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2021 at 22:16
Eh... ovako: ako jedem kruh, onda je to cca 60gr porcija i to beskvasni kruh (sa sjemenkama) iz Lidla ili onaj njihov proteinski kružić...
Inače, da bi zadržala mišićnu masu, povećala sam unos proteina do cca 2gr/kg težine. Tako da uz aplikaciju na mobu pratim makrose🤪 možda je komplicirano, ali...
Također, imam ti složene neke jelovnike od strane nutricionista koje ti mogu fwd, pa da vidiš (ako te intetesira) što,kada i kako jesti. Možda se čini komplicirano, ali uopće nije.
Ne zamaram se sa glupostima, već sam rekla da imam par opcija doručka. Jedino nastojim jesti što manje procesuirane hrane, ne jedem kruh sa kvascem i ne konzumiram laktozu. Skužila da mi to smeta, napuhava me jako. Kavu ponekad i sama popijem sa malim vrhnjem, nije neki grijeh🤭 dok god se kg tope😁 So, go on woman! S vremenom ćeš i sama shvatiti kako funkcionira. I najbolje da se prema tome i ponašaš
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2021 at 16:50
Evo i mene, pomaknula sam se s mjesta i prehodala skoro 5 km danas i zadovoljna sam. Možda nije puno, ali veseli!

Našla sam neki recept za kruh od badema, lana, psilijuma i ne znam čega još. Vidim da je taj psilijum ustvari ljuskica od trputca. Jel se može to zamijeniti s nečim? Nisam ga uspjela kupiti...

Što misliš o tome smijem li jesti ono integralno tijesto iz DM-a? Ono je tamno, ali mislim da je od pšenice.

Kupila sam raženo brašno pa mislim od njega tu i tamo napraviti neku palačniku, kad me baš spopadne. Raženo NEMA ŠEČERA.

Što jedeš od te vrste hrane? Ja moram nešto, ne mogu skroz bez kruha, tijesta i svega. Ne mogu se najesti mesa i povrća.

Danas sam oko 11 jela dinstanu tikvicu, sa paradajz sosom (domaćim) i stavila sam 2 šake kuhane integralne tjestetine, jer mi je inače "prevodeno". Ne najedem se. To me je držalo do 16 sati, kad sam pojela nekoliko raženih krekera, 2 šnitice pršusa, malo svježeg sira i paradajz i papriku. Najela sam se! A sad kad gledam nije to ništa kalorijski pretjernao. Uglavnom, zadovoljna.

Stavila sam malo vrhnje u kavu, jel misliš da trebam i to izbaciti?

Definitivno moram do endokrinologa. Cijeli život imam problema i stalno mislim "mogu ja to dijetom". Ma mogu štangu. Jako teško mršavim, a da sam na vrijeme uzela neke lijekove vjerojatno bi problem puno lakše riješila i to davnih dana.
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2021 at 08:43
Jesi li našla neki recept da glumi kruh i da je ok?

Ja moram naći neku zamjenu za kruh, kakvu-takvu.

Takodjer, ja ne kuzim koncept zobenih. Pa zar to nije antinutrijent? I na kraju krajeva i zobene imaju ugljikohidrate, čak bih rekla dosta, a vidim da svi jedu te zobene kaše i obične zobene i ne znam što. S time su se nekad pajceki hranili da ne dobiju prolijev od napoja :)

Ja sam od svih tih kontradiktornih informacija i pokušaja da ih slijedim na kraju razvila kroničan poremećaj prehrane. Ili jedem samo ovo ili ne jedem uopće ono ili ne znam što, nikad se ne hranim kao normalna osoba, a sad više nisam ni sigurna kako se hrani normalna osoba.

Valjda ću spoznati. Loš dan, bit će bolje :)
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2021 at 18:55
Hvala ti, da!

Smišljam što ću jesti za doručak, da ima ugljikohidrata, a da je prihvatljivo. Ja fakat ne mogu živjet od zrnja i integralnih krekera.

Ma dobro, pomalo. Danas sam se kad sam došla s posla najela kuhanog krumpira. Mislim, ono.

Poslala sam ti neku PM, baci pogled.

Edited by DebelaTetka - 10 Rujan 2021 at 18:56
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2021 at 09:06
Heej...e još jedna od stvari koje NEBI trebala raditi je da tako jedeš, pregladniš pa oči postanu veće od želuca🙈 planiraj obroke i nosi sa sobom posudice sa hranom... možda će te u početku ekipa malo čudno gledati,ali baš te briga, radiš to zbog svog zdravlja! Jesi čula za grelin? E pa to čudo je krivac za napadaje gladi, malo googlaj🤭
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 23:37
Danas sam se pošteno najela tek popodne i naravno da sam navečer gladna. Oko 11 sam pojela jogurt sa zobenima. Ajde, moglo je i gore, ali opet, sad ću takva leći.
Definitivno se moram bolje organizirati da više jedem u prvom dijelu dana pa onda ne budem gladna na večer. To sam baš primjetila.

Nerathekera kako si ti? Situacija dobra?
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 23:11
Ja sam već nekih tjedan dana smanjila klopanje i to je super. Sokove uopće ne pijem,a izbacila sam i vrhnje i mlijeko iz kave, to mi je definitivno smetalo. Čak nekad ubacim i čaj, što je veliki napredak i nadam se da ću ići u tom smjeru!

Ne osjećam više glad za slatkim što je dobar pokazatelj, a čini mi se da sam čak bila u hipoglikemiji jer sam smanjila ugljikohidrate na minimum, pa to nije baš dobro. Uglavnom, moram ubaciti ugljiće ujutro i prijepodne, a onda dalje mogu voziti na LCHF-u.

Uglavnom, bit će nešto od mene. Točno vidim da sam u tih tjedan dana splasnula tj. da sam manje natečena i podbuhla. Nije ono da sam dehidrirala nego sam baš nekako normalnije.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.