New Posts New Posts RSS Feed - Podizanje muških sisa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Podizanje muških sisa

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 14>
Author
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 13:04
Da istina je da me vaga ubija i način prehrane ali jutros me opalila vaga do ibera.Bio sam sada osobno kod svoje doktorice,kojoj je jučer to bila voda a danas je masno tkivo u 7 dana 5 kila.Jučer mi je bio novi početak ali beznam šta da večeram a da me ne budi glad.Napravim si zobenu kašu i onako izboban od terapije na žlicu uzmem wheja i zalijem mlijekom i tako cijeli prošli tjedan. Pijem i chia sa vodom prije spavanja radi probave.Bio sam se pomirio sa tim da ću u masu ići sa 83,84,kile.Ako imate kakav savjet odkuda ovih 5 kila viška u 7 dana od jučer 2.Neću se predati ali nemam kome kad ni sa svojom doktoricom ne mogu razgovarati.Ne treba kortizol kaže,jedan dan je voda drugi nije.Ako možete pomoći ovako,bio bih zahvalan samo da krenem ispočetka.Vježbe sve radim ispravno.Ako je voda kako ću je rješiti bez posta.Hvala svakako.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 16:00

Novak, ti nemaš pojma kako bih ti ja voljela pomoći, i ne samo ja. Justanyone ti je napisala odličan post i ja se nadam da si ga pročitao, više puta. Ali sam 99.9% sigurna da nisi ni 2 puta, a 99% da ga nisi čak niti jednom do kraja. Vjerojatno ni mnoge iverove također nisi pomno proučio, a trebao biš. Pitanje je šta će i s ovim mojim postom biti :))

Zašto mislim da nisi? Zato što se stalno vrtimo u krug sa istim pitanjima i odgovorima. I zato što nekako vjerujem da tražiš taj jedan extra odgovor koji će spasit stvar, i ako ga ne vidiš u tekstu nekako sve preletiš i ideš dalje po svom...

Ako sam u krivu, bit će mi drago.

Prvo - 5 kg masnoća u tjedan dana nisi dobio sigurno i ako ti je to rekla doktorica onda nađi drugu. Drugo - dok ne rješimo strahove oko vage nećemo se maknuti s mjesta. Više puta smo ti pisali o tome što sve čini našu cjelokupnu težinu i iz kojih razloga se događaju fluktuacije. Isto tako, moraš znati da i trening utječe na brojeve koje vidiš na vagi, dakle moguće je biti na istoj kilaži pa čak i dobivati nešto ali u ogledalu izgledati bolje. Da li si to shvatio, zvuči li ti to moguće?

Ne znam koliko si puta napisao da ti odjeća bolje stoji, da si izgledaš bolje, da ti je čak i žena komentirala da bolje izgledaš ako se dobro sjećam - a mi se opet vraćamo na vagu?

Jesi kad razmišljao da se rješiš tog čuda? :D Ozbiljno ti kažem - mislim da biš trebao zaboraviti na vaganje, barem mjesec dana. Jesti, trenirati, pratiti kako izgledaš u ogledalu i kako ti odjeća stoji, a onda se eventualno izvagati ali sa svješću da je broj kojeg vidiš totalno nebitan jer si izgledaš bolje.

Razumijem da nisi u mogućnosti priuštiti si stručno vodstvo, i mi se radi toga svi skupa trudimo bar ti malo olakšati taj tvoj proces, ali nije lako posložiti sve te razbacane kockice. Svatko ima svoj neki pristup i način rada, ali generalno ti nekako pokušavamo dati bar neke okvirne smjernice, da si ako ništa drugo okrenut prema pravom smjeru. A to je više hrane i više treninga - ali kvalitetnih. Ti trebaš izgraditi dobar temelj prije svih nadogradnji. Ako ti taj trener tamo može barem malo pomoći u tome to bi bilo idealno.






Edited by Gym_girl - 25 Rujan 2019 at 16:07
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 16:06

Uzimaš li možda neke nove lijekove koji bi ti mogli navlačiti vodu? Jesi li kakve promjene radio u zadnjih par tjedana otkad vidiš takve fluktuacije? Kakva ti je probava, obavljaš li redovito veliku nuždu?

Puno toga je bitno znati da bi se moglo reći zašto ti se događa to što ti se događa, barem pretpostaviti, i upravo je u tome vrijednost stručne osobe koja zna pitati prava pitanja i skupiti informacije koje će je dovesti do mogućeg/mogućih odgovora, a onda znati zaključiti kako dalje. Pitanje je kakve sve lijekove uzimaš i kako oni utječu na tijelo, kako i koliko točno jedeš, što sve i koliko piješ, kako sveukupno funkcioniraš u životu.....nije dovoljno samo pitati zašto i očekivati odgovor iz rukava. Voljela bih da to mogu, ali nažalost kod nekih pitanja put je malo duži :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 16:34
Specijalista mi je jučer prepolovio lijek koji navlači vodu.Ovako pročitao sam sve i opet ću ali sad ću napisati duži tekst da se bolje razumije.Ti si mi se prva javila i rekla za hranu i ja sam slušao i prvih mjesec i pol dana sam imao progresiju manji šlauf sise tvrđe,ali onda slabija prehrana večera naročito i stagnacija.Ovih tjedan dana gdje je ta kilaža išla gore a nadam se da je voda,u dane treninga "normalna prehrana" ali budi me glad i ja onako nazoban dižem se po noći napravim si kašu i još par žlica wheya direkt usta i nalij sa mlijekom.Tu je kilaža išla gore.84,5 za dva dana,85,5,jučer 86,danas 88.pa ni te hlače ovaj tjedan ne stoje dobro.😪,doktorica mi je u banani ali teško çu naći drugu sa F.43.1.Znači kao što sam jučer rekao novi početak,dečko koji je jučer radio samnom je odradio super o sjetim svaki mišić,prsa,biceps,trbuh koji smo radili ima tu i Iverovog😊,slabije pijem vodu.Moj najveći problem je ta večera jučer salata dva jaja i tuna ali me glad probudi.Panika u kilaži je radi novog početka da znam da sa kilažom 83,5,84,koja je bila zadnjih mjesec dana krećem masu radit.Ako je to voda kako da je se rješim i da krenem naprijed koliko mogu.

P
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 16:44
Probava je dobra,uzmem svaku večer kao pudig u vodi chia.Lijekova nema novih,još smo taj jedan prepolovili.Još jednom molim za oprost svog pisanja i dosađivanja ali inače nisam mutav i sam bi išao nutricionistu ali okolnosti su takve a i liječnica opće prakse je takva kakva je.Zato se i obraćam Vama.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 16:58

Nemamo ti što oprostiti, budi opušten ;) I super za trening, nadam se da dečko koji te prati to dobro radi ;)

Ok, ajmo ovako....s obzirom na to da ti je jučer prepolovljen taj lijek koji bi mogao imati neki efekt na vodu, možeš li pričekati koji dan da vidimo ako će se što promijeniti?

Druga stvar - jaja, tuna i salata za večeru, od toga bih i ja bila gladna. Pogotovo ako sam prije odradila trening. Kada inače treniraš, u koje doba? I pojedeš li kada nešto ugljikohidratno navečer?

Treće - zašto slabo piješ i koliko je to "slabo" - čaša, dvije, tri? Piješ li još nešto osim vode?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 17:30
Evo bit ću iskren,taj lijek bi trebao imati utjecaj na vodu ali ovih godinu dana
bije imao utjecaj na vodu i debljanjanje,što se meni nije desilo radi treninga i kalorijskog deficita.koji želim izbjeći jer ne treba mi tipa jučer i x dana da se tresem koncentracija nula,nervoza svi simptomi kalorijskog deficita.a lijek nema yoyo efekt da nuspojave dolaze godinu poslije,ali pričekat ćemo.Za vagu dobra ideja jer kad u dane bez treninga vidim više ja sam na zobi ili ničemu.To me je lani dovelo na 75 kg i hospitalizaciju.Znači imam poremečaj prehrane pćenito ne znam jesti
Nikad nisam znao.Ne uživam u hrani.Večere u dane treninga su mi takve,ali onda glad buđenje i šopanje proteinima i zobenim.Ne znam šta je to ugljikohidratna prehrana osim da je to riža,krompir,kruh.Vode popijem oko litru i pol valjda zbog psihe.Sada se tresem od gladi a boli me trbuh napuhnut sam.Danas Zob,chia,whey sa vodom,ono od z bregov šta ima 50g.proteina.Ručak dvije pljeskavice 200g.dve fete onog alpskog kruha od Radnik Opatija i salata zelena i pomidor.Treniram ujutro oko 8 popodne oko 17,popodne poslije ručka idem odspavat danas nisam a mislio sam na cardio ali sam opet gladan i nenaspavan.a bole mišići od jučer.što da sad pojedem a da mi ne padne teško na želudac jer tek sad osjetim kako me whey i zob ponoći razvalili.Šta predlažeš dalje?
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 17:47
Pijem samo vodu običnu i puni kave
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 17:53
I kefir opet pijem ali što mi ga žena radi,kažem opet jer sam prije par mjeseci pojeo i one gljivice kada sam imao pohod😪
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 17:56
Novak, ovo je sve nekako zbrčkano. Pojedeš li ikad ikakav kruti obrok ujutro? Recimo jaja, salata i zobene ako baš hoćeš? Pa da u isto vrijeme imaš sve u obroku: P+M+UH+ vlakna. Možda bi bio sitiji. Natukao si puno mliječnog šećera u prehrani, koji navlači vodu i puno ljudi zna napuhati, a o umjetnim sladilima u wheyu(opet mlijeko) da i ne govorim. Proteini, da, ali ima ih raznih, i nije sve za svakog. Pogotovo ako se istim dulje vrijeme pretrpavaš, ne čudi me da ti je možda počelo smetati. Kad sam ga ja češće jela(Whey, jel') osjećala sam da ta kaša samo prođe kroz mene i napuše me. I taj zbregov je ista stvar, pun šećera, kojeg onda vučeš iz obroka u obrok i nije mi čudno da si gladan. Kao drugo, ovo je sve skupa dosta malo hrane. Kažem... Probaj neku ribu, npr., salata ok, ali uzmi uz to i nešto UH, recimo raženi krekeri, krumpir, hrljda....šta već voliš, i nešto masti, tipa ulje u salati. Znači da imaš u svakom obroku svega. I uz to popij vode. Kad pojedeš, pričekaj i vidi kako se osjećaš. Ako ti bude trebalo još, uzmi još. Ali variraju namirnice. P.S. kako ti sjednu te pljeskavice za ručak i općenito takav obrok?

Edited by Justanyone - 25 Rujan 2019 at 17:57
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 18:07

Novak, odakle si?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 18:22
Iz Rijeke sam,pa svako jutro jedem kašu.z bregov sam počeo piti jer sam počeo pratit nekog tipa na you tube i kaže to je to.Whey mi nije smetao ali sam ga već ivaj mjesec 2 kg popio.Probati ću sutra sa jajima i pancetom.Uzeo sam ujutro mjericu i sad ću sa bananom i 50g. zobi stavit.gladan sam.Mislio sam večerat rižu pošto me trbuh boli.A whey kad sam ga pio jednu do dvije mjerice nije mi smetao,uzmem ga sa vodom ali ovo po noći je katastrofa ovih par tjedana.Stavim maslinovo u salatu.P.s.pljeskavica mi nije sjela dobro.
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 18:25
ŠTta da večeram da se ne dižem,jučer dibar trening danas na poslu 5 sari hodanja.
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 18:25
I jeo sam ovo što sam nabrojio.
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 18:45
Ili palenta i malo pancete?Koliko sam skužio ovih 5 kila vode je skupio Whey i sjemenke što sam i predpostavio.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 19:02
Novak, Gymka je iz Rijeke, možda ti može pomoći osobno, ja ću ti pokušati pojednostaviti što je moguće više: POJEDNOSTAVNI SI OBROKE I ŽIVOT.

Gledaj.... Gymka i Iver su stručnjaci ovdje, ja nisam. Nužda me prisilila "upisati" PBF i tek ovaj "semestar" "spremati" kemiju, matematiku i osnove biokemije (Lehninger <3.<3) da kasnije mogu učiti o prehrani i ako Bog da na zimu upisati tečaj.
Trebalo mi je isto jako, jako dugo da se oslobodim nekih strahova u vezi hrane, jela i kako određene namirnice utječu na mene. Dio je došao s više mišića i aktivnosti, ali dio je došao i dugogodišnjim čitanjem(pa i foruma), promatranjem, itd. Važem se i mjerim svaki dan, ali ne zato jer mi je tlaka, već da naučim kako koja namirnica i obrok utječe na MENE. Bez obzira šta se piše.
Što time želim reći: Ako se ne razumiješ u prehranu, pojednostavni si.
Znaj da su proteini: sir(posni, mladi), jaja, meso, riba(piletina, puretina, svinjetina(iako tu ima masti), bjelanjci. To su čisti izvori, sa svim aminokiselinama.
Ugljikohidrati su: zob(ima nešto nepotpunih proteina), heljda(ista stvar ko' i zob), druge žitarice, kruh od brašna cjelovitih žitarica, krumpir, riža, ječam, batat, repa, bundeva.... Ovi UH su složeni i škrobni i imaju u sebi dosta vlakana, za razliku od bijelog kruha, npr.ili cornflakesa, Ona te čine sitijim, kao i proteini.
Mahunarke(grah, leća...), imaju i dosta proteina, samo što nisu cjeloviti, nemaju sve aminokiseline, i imaju ugljikohidrata i vlakana.
Pod UH još spada i svo povrće, ali salatno i lisnato nemaju skoro ništa šećera ni škroba nego većinom vlakna koja ne utječu na šećer u krvi kao recimo škrob. I voće. Voće, za razliku od povrća, ima jednostavnog šećera, fruktoze, a vlakna su većinom u kori.
Mliječni proizvodi imaju proteina, ali i mliječnog šećera,i nekima može smetati i napuhivati i navlačiti vodu. Inače, šećer općenito zna vući na još.

Masti su: ulja(laneno, maslinovo....su zdraviji od suncokretovog), orašasti plodovi, sjemenke. S tim da ima i u orašastima i u chiama nešto proteina, i masnija riba i meso. One isto doprinose sitosti, pogotovo na duži rok. Zato je s njima lako pretjerati, a kad se to desi, znaju teško pasti na želudac.

Ovo je VRLO POJEDNOSTAVLJENO. Zašto? Zato da bi si, ako te stvari bune, i ne razumiješ se u prehranu, mogao pojednostavit život i složiti obroke u kojima imaš 1 izvor proteina(npr. pileći batak, tuna, pa i jaja, ili pljeskavica i druga svinjetina, ali u takvim namirnicama ima i dosta masti),
1 izvor UH-a, recimo zobene, 3-4 krekera, 2 šnite kruha, 1-2 voćke.....
i 1 izvor masti(npr. ulje u salati, orašasti....), + povrće po želji i mogućnosti i apetitu.
Variva su super, ali ako tebe osobno buni i lakše ti je, odvoji si bar za početak, pa kažem, uzmi od svega po jedno. Ako nakon takvog obroka nisi sit, ponovi proces dok ne budeš.
Čak i ako to znači da ćeš isprva za par obroka pojesti više. Nema veze. Ako bude tako, onda ne jedeš kasnije dok ne budeš baš gladan. Vodu i čaj piješ normalno, ali dok ne kruli u želucu nema jela. U početku ćeš imati hunger anxiety pa ćeš možda jesti i kad budeš samo malo gladan. I to je u redu.
Porciju po porciju. S vremenom ćeš naučiti osluškivati tijelo, i shvatiti da hrana zaista neće nigdje pobjeći i da nećeš sam sebi dopustiti da ostaneš gladan i krepaš već da ćeš se kako-tako pobrinuti za sebe. Svakim danom sve bolje i bolje.
Sad smo, naime, naučili da je jedna mjerica wheya ok, 2 kile u 10 dana nisu. :), jer napuše i navlači vodu.
Isto smo naučili da 50g masti(karikiram) u jednom obroku možda jest dobro nekome, ali ne tebi. Pa nećeš jesti 100g badema ili 400g pljeskavice nego 30, ili 100.
Ajmo onda probati nešto drugo. Jede ti se buhtla? Može. Poslije treninga uz recimo neke bjelanjke. Pa sljedeći put nećeš možda pojest to jer će ti bit preslatko, ali daj si slobodu da možeš. Nema ne smiješ ovo ili ono. Smiješ. Probaj, i sebi svaki dan reci da jedeš da bi mogao izvući više na treningu, i da imaš vremena koliko hoćeš za posvetiti se ovome. Shodno tome, ok je eksperimentirati, dan po dan. Nekad ćeš se i pretrpati, pa ćeš, kad ti 2-3 puta teško padne, možda naučiti da ti paše bolje jesti manje. A možda će ti pasati malo veći obroci. Pa ćeš vidjeti šta će biti i s vremenom naučiti šta ti odgovara.

Edited by Justanyone - 25 Rujan 2019 at 19:12
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 14>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.