New Posts New Posts RSS Feed - Ketogena dijeta - da ili ne!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ketogena dijeta - da ili ne!

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2019 at 15:24
Sa UH*
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2019 at 18:11
Obroci prije i poslije treninga trebaju sadržavati ugljikohidrate i proteine, prvenstveno. E, sad, što se tiče količine, to ćeš morati sama odrediti. Ja bi te zobene pojela s jajima, sirom.... imaš od zobene kaše sa posnim sirom, do palačinke od bjelanjaka, pa neke overnight oats s jogurtom ili mlijekom i sirom i voćem, pa razne pogačice, muffini.... kombinacija sa zobenima je bezbroj, fakat.
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2019 at 18:17
E super, odlicno. Hvala ti puno na savjetima. I samo da te jos pitam s obzirom da mi se neda vise zamarati s makronutrijentima i omjerom (keto deformacija), jel mi dovoljno da pazim samo na broj kalorija i da izbacim slatkise, gazirano, kruh, pekarske proizvode sto ni sad ne jedem s obzirom da sam na keto ili ako zelim dobre rezulatate ipak trebam paziti na omjer makronutrijenata. S tim da mi je cilj 7 kg dolje i misici gore.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2019 at 18:28
E to ti ne mogu odgovoriti. Trebalo bi vidjeti slike i kakva je opća kompozicija tijela i kako rekoh, koliko si do sada jela i gubila. Moguće je da bi prelazak na tzv. "čistu" ishranu uz progresivan trening i blagi deficit dao rezultate, ali ne možemo reći ništa dok ne vidimo kako izgledaš. Samo... zašto tolika kilaža na tu visinu? Bitno je kako to sve skupa izgleda. Kreni s cikliranjem pa vidi kako će ići. Ja bi se prije pozabavila progresijom u treningu i kvalitetnom hranom, nego pimplanjem oko kilaže. Tebi bi možda i dobro održavanje odradilo posao.
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2019 at 18:46
Pa vecina mi govori da se ja trebam samo ucvrstiti i oblikovati bez mrsavljenja, ali ja nekako tezim toj kilazi. U biti nije mi do kilaze koloko bih htjela maknuti masti kojih imam i ucvrstiti i oblikovati. Po mom misljenju imam dosta masnih naslaga i svakako ih zelim izgubiti.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2019 at 19:44
Da, ti onda želiš rekompoziciju, slično kao i ja. Koliko ja znam, to se može na dva načina, ali nisam baš 100% načisto: Ili sad skini masti, pa iz što čišće situacije kreni graditi mišiće, ili udri neki manji deficit, tipa 200-250 kcal i progresivan trening. Ali stvarno se od ovog ograđujem, jer bi najprije trebalo vidjeti slike i ukupnu kompoziciju tijela
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2019 at 20:44
E da tocno to zelim, a odlucila sam definitivno nakon danasnjeg treninga da cu poxet upraznjavat cikiranje UH s obzirom koliko vise snage sam imala (mozda je i placebo, ali bitno je da vidim razliku hahah). Uglavnom znaci ovako sam si nekako poslozila nedjeljom i ponedjeljkom bez UH jer tad ne treniram, a ostale dane zdrave UH prije treninga i za dorucak, a nakon treninga proteini. Pa cemo viditi razultat.
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2019 at 20:45
Ne znam jesam li dobro shvatila, ali UH i masti u biti nije dobro kombinirati?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 03:52
Nakon treninga proteini i UH!! Obavezno. Nikad baš sami proteini, i inače. Ili s mastima ili s UH... Što se tiče kombiniranja ovo dvoje... meni je teorija iza toga malo upitna, mislim da ne bi trebalo biti problema ako pratiš unos, jer te su kombinacije prije svega 2 izvora energije pa se lako premaše kcal. Bitno je da imaš dovoljno proteina, UH oko (POSLIJE I/ILI PRIJE) ovisi o energiji, poslije obavezno, i da masti imaš dovoljno,ne sad bye-bye masti i sve light.
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 09:39
Okej hvala ti :D
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 10:06
E samo da te pitam jel mi dobar dorucak za prie treninga 100 ml mlijeka (ako ne valja tako ubuduce cu s vodom), 50 grama zobenih + plus nasjeckana banana, jagoee i suhe šljive the 15 g Whey-a od MYprotein s okusom vanilije.

Nakon treninga cu odmah popit 30 g Whey s mlijekom 200 ml.

I onda za rucak piletina na kap maslinovog ulja s tikvicama.

Potom za veceru malo posnog sira plus šaka badema i jaje i par feta purece sunke.

I planiram ne jesti navečer.
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 10:07
I kupila sam Vitmain C i magnezij od Solgara.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 10:21
Fittgirl, jesi ti izračunala koliko je ovdje ukupno kalorija? Ja iskreno ne vidim više od 1400, ali ispravi me ako griješim. Ako je opet oko 1400, mislim da bi ih mogla malo podići. Isto tako... je li ti dobar doručak... Po sastavu strogo, prolazi, ali ja ne znam kakve si ti građe i kako reagiraš na mliječne proizvode i mliječni šećer, na primjer. Probaj par dana, pa vidi. Ja u prvom dijelu dana vidim dosta jednostavnog šećera, što je i ok, oko treninga, u teoriji, ali ovisi kako tebi pašu pojedine namirnice. S tim da bi ja možda u taj whey i mlijeko ubacila i još nešto škrobasto. Osobno. Ti vidi kako ti pašu takvi obroci
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 10:24
Hocu, e moja građa hm, pa najvise se debljam u području bokova, to mi je t zona. Znaci okej je da pijem Whey i mlijeko i pardon Whey je od Multipower-a. Je pojavat cu ja kalorije ovo je okvirno da vidim jesam li na dobrom putu.
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 10:27
Stvarno sam te upilila haha, ali kad stvarno nisam jos na cisto s prehranom. Ugl. Sto ti preferiras za dorucak, kako se hranis s obzirom da imamo slican cilj
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 10:50

Od svega što bih napisala krenut ću s onim meni najočiglednijim pa vidjet kako dalje - gdje je povrće u cijeloj ovoj priči i kako ti fittgirl generalno stojiš s time? Koliko si ga jela prije keto, i što voliš uopće?

Također koje druge vrste UH-a dolaze u obzir osim zobenih? Heljda, quinoa, mahunarke maybe?

Kakav je unos ostalih vrsta proteina - jaja,ribe, svježeg sira/jogurta?


Štimanje ovog jelovnika, kao i svakog, zahtijeva malo više informacija i jedan osobniji pristup ali napravit ćemo što možemo, bar probat umanjit štetu ako ništa drugo i potrudit se da ne bude jednoličan jer ovo vodi prema tome.

Jak donji dio zahtijeva što više aktivnosti, dobru cirkulaciju i povrće u pravoj mjeri, ja bih rekla i nešto finih ribica :) Polazim od sebe jer sam dobar dio tog dijela otopila sličnim pristupom (čak i bez puno aktivnosti, to je još i najviše patilo), pa i sa UH-ima u svakom obroku, nije mi bio potreban keto - samo deficit i kontrola UH-a, pa i nešto duže pauze između obroka (ako je to uopće igralo neku ulogu uz sam deficit). Ja bih čak i preskočila whey nakon treninga ako je odrađen dobar obrok netom prije i ako trening nije nešto intezivan....nije svejedno kakav se trening odradi, a s obzirom da si ti početnik u tome fitgirl mislim da se jako dobro možeš pokriti iz hrane.

I polako s kcal da ne bukneš.....nije dobro sad preko noći preokrenuti sve naopačke. 

Pitanje UH-a i M - da se ne smiju kombinirati zonski pristup nebi funkcionirao, niti bi itko uspio smršaviti samim deficitom koji će uvijek biti primaran. Definitivno je problematičnije kombinirati šećere i loše masnoće, što predstavlja junk, ali tu i tamo neće nas ni to ubit ako su kcal naštimane. Masnoće nam trebaju za puno toga u tijelu, između ostalog i produkciju hormona i apsorpciju bitnih vitamina. Ne se zezati sa masnoćama, samo treba znati izabrati prave, dobro ih kombinirati i ne pretjerivati radi puno kcal u malom volumenu.










Edited by Gym_girl - 03 Travanj 2019 at 10:54
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.