New Posts New Posts RSS Feed - Debela mama :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela mama :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
Author
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2019 at 14:35
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Koja jaja? Ona od doručka? Jesi baš sigurna da je od njih? Je li bilo što slatkog tijekom dana? Možda ne moraš skroz maknuti jaja(a pogotovo ne živjeti na varivima bez proteina, to je tek recept za glad i katastrofu), možda da pojedeš 2-3 tjedno, a ostalo bjelanjci sir i meso? Kako stojiš s ribom, smetaju li ti neke konzerve?


Jaja sam jela za ručak a ne za doručak i baš me je želudac patio. Danas sam pojela tunjevinu Rio mare i sve bilo ok, to mi ne smeta.
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2019 at 14:38



Koliko si jaja poslije pojela? Osjetiš li i inače težinu nakon njih?


[/QUOTE]
Pojela sam 2 jajeta na kajganu i užas, počela sam kašljati od kiseline.
Inače nemam problema sa bilo kakvom hranom ali sad kako mi se ispit približava ovo je sve gore.
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2019 at 21:28
Dobro večer, opet ja imam pitanja
Gledam recepte za zdravi sladoled od vanilije i gotovo u sve ide whey od vanilije. Da li vi koristite njih i gdje ih nabaviti.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2019 at 21:42
Vecer!
Meni su u planu za kupit,dosad nisam!

Uzmi u Polleosportu!A mislim da mozes i odavde,s web shopa naruciti!Evo da ja uzimam izabrala bih jedno od ta dva navedena
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2019 at 21:58
E,da,mislim da ih ima raznih!Bar koliko sam uspjela vidjet !To ce ti cure reci koji da uzmes,one su strucne!
Before 68 After 86
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 12:45
Ne znam Ništa o tome, osim da je u sastavu protein sirutke. Sad možda jedno smiješno pitanje, što kad napravim od toga sladoled i mala me napadne da joj dam malo (sve što ja jedem ona mora probati, tako da je ovo mogući scenarij) ?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 15:05

durice, slobodno ga uzmi tu preko webshopa. Ja inače godinama koristim Myprotein - smatram da je jedan od boljih prema omjeru cijene i kvalitete. Tu je i Optimum Nutrition, ali po meni malo preskup za ono što nudi. Navodno je i Body Lab ok, s tim da ja osobno izbjegavam acesulfam zaslađivač u deklaraciji :)


Koliko malena ima godina? :) Inače, ja još nisam mama pa nemam razrađene te tehnike (btw. mame, ujedinite se i pomagajte :)) ali ja bi nekako s tim postupila kao i sa svime ostalime što baš ne bih htjela da mi dijete jede. Ovisno o tome koliko godina ima, i koliko je sama u mogućnosti uzimati hranu....jedna od varijanti je i rađenje 2 verzije sladoleda, jednu "običnu" i jednu s wheyem pa kad ona poželi dobit će svoju :)) i neće ni skužit da je tvoja drukčija. Ukoliko naravno nema sama pristup hrani pa počne njuškati :)










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 15:06
Pa das joj malo LOL  Vjerojatno ce te pitat onda jos malo, pa joj das jos malo.

Ljudi misle da je taj whey bog zna sta.. A na kraju je samo koncentrirani sastojak kakvog se moze nac u sirutki. Da te mala pita gutljaj sirutke, je li bi joj dala? OK, ima ponesto dodataka za okus (npr arome i zasladjivac), ali sigurna sam da pojede i proba u danu puno upitnije od onih koji se nalaze u whey-u. Ako nema nekih bas svojih specificnih intolerancija vec je tipicno dijete, bit ce ok. Naravno, pretpostavljam da ne pricamo bas o novorodjencetu, vec o djetetu koje ima toliko godina da se teze obraniti od znatizelje haha LOL

Ako netko zna vise neka na pise, ovo je iskljucivo moje misljenje Smile



Edited by belfegora - 18 Veljaca 2019 at 15:08
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 15:16

A nije bog zna šta, ali nije ni ništa Big smile Hoću reći, s obzirom na neke šuplje kontrole i hrane općenito, a tih dodataka prehrani pogotovo, ja sam nekako oprezna po tim pitanjima kod nekih osjetljivih razdoblja (trudnoća, dojenje...), i kod djece.

Ionako se pomalo sve pretvara u prašak pa će imat vremena za nadoknadu Big smile 

Ali evo, bilo bi zanimljivo čuti i mišljenje drugih na tu temu....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 15:33
Ja bi svojoj dala da proba,ima 20 mjeseci!Pa nije bas ko da ce dobit cjelu mjericu!

A da je se bas ne mogu oterasit (kakvi oni i znaju bit),jela bi ga dok ona spava!A njoj dala obican slatkac!Ako ne vidi nece ni trazit!

A ako moze dobit ( govorim za svoju) malo keksica ,lizalicu,smokica tu i tamo,onda moze i malo proteina!Cak vise koristi od toga!

Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 15:39
Ajd bas i mene zanima! Je li netko potkrijepljeniji, nek nas slobodno educira? 

Ja nekako mislim da ako pricamo o djetetu od 2+ godine, maloj kolicini i umjerenoj komzumaciji (kao i za sve ukljucivo 'obicni' sladoled, cips itd) da nema nista strasno. Posebno jer nije da ce sipat na kile+ koliko aditiva inace ima u hrani ne zelim ni prebrajati... 

Ali ZAISTA nisam strucnjak niti sam detaljno proucavala temu, tako da ako netko jest i sama bi voljela procitat vise o tome! S tim da ako se netko ne slaze, nek takodjer usporedi s 'normalnom' hranom sto misli da bi (i kad) dijete smjelo. Ne zato da se prepucavamo nego me iskreno zanimaju drugaciji pogledi, a to je jedna od stvari koja bi meni pomogla da shvatim drugaciji pogled. 

Bravo, durica, otvorila si vrlo zanimljivu diskusiju :klap:
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 16:18
Nema nista strasno od male kolicine,ali je po meni nepotrebno!Jer u dobi 2+ ,odnosno od godine pa nadalje njima su najvaznija 2 mlijecna obroka (500 ml mlijeka dnevno),rzcak (meso i povrce) te uzine.Djeca su ipak djeca!

A ako dijete slabije jede (imam jednu takvu pa mogu rec puuuuno slabije jede),onda ima tih vitaminskih sirupa za odredjenu dob!


Ponavljam,dala bi joj da proba,ali ne bi uvela u redovnu prehranu!Nema potrebe!Drugo su djeca sportasi!
Before 68 After 86
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 21:37
Stoji da vjerojatno ne bi ništa bilo da proba, stoji i gymkino pitanje koliko ima godina, i zmajčekine primjedbe, zašto bi ???... Industrija će uskoro početi reklamirati dodatke i za maloljetne, gdje zakon to dozvoljava. Što je belfegora rekla, da već ionako ima hrpa toga u drugoj hrani, ali upravo zbog toga izbjegavaj redovito da daješ djetetu bilo što, jer se efekt raznih dodataka multiplicira i kumulira pa i minimalne (daleko ispod granice dozvoljenog ) mogu nekome stvoriti problem. Osim toga, skoro svaki zasladjeni whey je sa sucralose-om, umjetno sladilo koje dokazano uništava dio mikrobioma, opet kod nekeih, ne svih, a dijete tek oko 3 godine ima razvijenu mikrofloru. Otkriće i istraživanja mikrobiote su stravično zakomplicirale sliku u prehrani, već 50 godina znamo za biokemijsku individualnost, a količina, vrsta mokrobiote komplicira beskonačno. Kod nekih ljudi može uzrokovati inzulinsku rezistenciju, kod nekih neurološke poremećaje i u ponašanju, itd... Radjeni su eksperimenti na ljudima, i presadjivanjem mikroflore su dobiveni nevjerojatni rezultati, ali se ne zna mehanizam djelovanja i nema pravila kako će tko reagirati na identičnu namirnicu. Već se i neke razlike u načinu prehrane i efekti, od low carb-a do low fata objašnjavaju vrstom i utjecajem mikrobiote. Za nekoga je kruh sasvim dobar, a nekoga totalno poremeti, zbog mikrobiote neki ljudi apsorbiraju i do 20% više kalorija iz iste hrane, nekima može povećati kolesterol itd... Problem je da su ogromna rasipanja od osobe do osobe, i nema nikakvog pravila. Sve še više razvijaju testovi za ispitivanje mikrobiote kod ljudi, a neću ni nabrajati što se sve danas isprobava, od neke vrste implantiranja stolice zdravog čovjeka u debelo crijevo bolesnog pa nadalje. I sam sam dugo mislio da je to patka, medjutim danas su to znanstvene činjenice, kao i da mikroflora ima komunikaciju sa okolnim organima. Pa tu još dolazi i priča o utjecaju antibiotika, pesticida i raznih dodataka iz hrane, tako da je slika nepregledna i za znanost, a kamoli za običnog smrtnika, ali utjecaj je dokazan( osim za neke autore članaka ovog portala). No, znanost se razvija i mijenja a idioti će ostati idioti.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 22:15

iver, otvorio si zanimljivo pitanje u kojem se i sama gušim već dugo, btw. Coursera ima dobar tečaj na tu temu. Zapravo sve je više dostupnog materijala o tome i koliko se veselim toliko se i bojim što ćemo još tu saznati :)

Def se s tim baca malo drukčije svijetlo na ono: jedem sve, a ništa mi se ne prima i suprotno - debljam se od zraka. Iako je to sad filozofija za sebe, šta tu sve može biti, jedan od uzroka sigurno može biti i jednostavno drukčiji raspored vrsta, omjer i broj bakterija kod individualaca. To presađivanje mikrobiote s mršavih na pretile i obrnuto i efekti nakon toga su i mene ostavili blago iznenadjenom :) ali i otvorili još jednu kutiju u moru drugih komplikacija :)

Tako da...da...zato i propovijedamo toliko dugo - ne postoji nešto najbolje za sve jer tu toliko faktora treba uzeti u obzir, a čak i da uzmemo sve opet ko zna što će sve još isplivati u godinama pred nama... na kraju dođe da nam je sve ruski rulet, pa dok traje :D

Ja se s tim borim pojačanom svijesnošću kako mi tijelo reagira na koju hranu i redovitim nalazima....naravno, uz to i psiha treba bit ok :)) A kako sam stalno u nekim testiranjima, trenutno sam u misiji saznavanja štete li mi fruktani iz hrane :D Odnosno, mojoj probavi i čistom tenu ;)

Uglavnom, meni jako jako zanimljiva tema....

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2019 at 22:32
gymka, Ima jedna odlična( ne savršena, ali 80% stoji) od 2 znanstvenika sa weizman instituta, pisana je bez bullsh*ta i razumnim jezikom i čitka, sami su radili puno istraživanja, izdanje 2017, a hrpa i još nove znanosti na researchgate-u. Sad se ne mogu sjetit naslova, ako te zanima potražim u svom džumbusu pa ti napišem.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 08:39

Googlala sam ali ima ih brdo pa da ne gađam (iako ću pronjuškati svejedno) bilo bi super, kad stigneš!

Ionako sam stalno u nekim istraživanjima, barba Berardi me tjera :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.