New Posts New Posts RSS Feed - Upoznavanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upoznavanje

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 26>
Author
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 13:39
Samo ti stavi linkove,nisi dosadna!Ppgledam ih pod obavezno!Onaj na kojem au bili krekeri uzela sam onaj lijevi,tako da meni linkovi dobro dodju!
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 13:45
Hrana update...Isla sam u nabavku,nadopunila frizider i svoj elementic u kuhinji!Heljda mi je ostala na popisu,i brasno isto!U Kauflandu nisam nasla,a nemam mogucnost obilazenja ducana!Mislim da cu to sljedeci tjedan!Zato sam ipak uzela neku bio smedju rizu!Kupila sam jos i lanene sjemenke,bit ce svakodnevno na meniju,s jogurtom,izmedju uzine i rucka!Kupila jos i svjezu mrkvu,cvjetacu   i brokulu,te cu to kombinirat s piletinom,rizotom,oslicem!Ma s cim god,ali cu uvrstit u prehranu!Aha..I grasak uzela,ali onaj konzervirani!Valjda je to ok!Recimo za pire....Uglavnom,vidim puno sarenila na tanjuru!Kelj i poriluk su mi vise za varivo,a kupus jedem na salatu!Ali jest cu raznoliko,u svakom slucaju!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 14:53
Grašak je ok, ali imaj na umu da je to više škrob nego pravo povrće. Mi kad kažemo povrće mislimo na ono zeleno lisnato i salatno, s manje kalorija, a više vode i vlakana. Makar to nije nešto čime se ti sad trebaš zamarati, pripazi ipak kako na njega reagiraš(spava li ti se, napuhuje li te, dobiješ li nakon njega nekakav nagli nalet energije itd. Iako... mislim da bi u Kauflandu trebalo biti heljde. Baš ću danas ići po krekere pa pogledam. Ako imaš blizu Lidl ili konzum, tamo imaju sigurno.

Edited by Justanyone - 28 Rujan 2018 at 14:53
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 15:13
Imam Lidl blizu!Vidis,nisam znala da je grasak skrob....Mozda ju trenutno nisu imali u prodaji!A znas kaj,ne pojedem ja toga hrpetinu!Npr graska...Tu i tamo se nadje na meniju!Pisem to da ne mislis da jedem neke ogromne kolicine necega!Tako sam jela prije
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 17:06
A šta da jedeš i velike porcije? xD. Ja ih jedem. Eto. Zovem se Maja i volim obilate porcije xD. Hoću reći da ne osuđujem nikakav način prehrane ako meni netko ne nameće svoj i ne prigovara mi jer misli da je moj nenormalan. Svatko si kreira jelovnik onako kako mu odgovara prema onome što smije i voli. Mi smo samo tu da usmjerimo prema onome što znamo što bi bilo recimo zdravije, makar je to jako individualno. I najprije opišemo vlastita iskustva, jer smo rijetki tu stručnjaci(ja nisam, Gymka već da.) Ja ću uvijek predlagati namirnice koje imaju više vlakana (povrće, lisnato, salatno...), škrobaste UH niskog glikemijskog indeksa kao što su heljda, zobene, slanutak...i bezmasne proteine(piletine, posni sir, puretina, riba...većinom), a masti iz mesa, jaja što uleti, i orašastih, eventualno nešto maslaca, žlica ulja.... voće umjereno. Zašto? Jer se takve hrane mogu količinski više najesti tako da budem stvarno sita jer sam se navikla jesti do sita. A ne se nakon 5 čaša vode polusita ustajati od stola, jer eto. xD. Meni kad se tresem od gladi ili imam kiselinu i ne mogu trenirati najbolje što trenutno mogu nema tog višeg cilja u obliku izgleda. Nekom drugom, pak, super paše jesti manje obroke jer, eto, npr. omlet i zobene su "previše" za jednu "curu" ili ne mogu toliko pojesti ujutro.Tako da jedi kako želiš, dok god nisi umorna, neraspložena i gladna, i dok god ne jedeš prerađevine(naresci, slatkiši, majoneza....), jer to nije hrana i nije nikom ništa dobro donijela. Drži se namirnica, jedi do sita, i radije se ako zapne više kreći. Nemoj prenaglo rezati odjednom. Kad dođeš do nekih ludih restrikcija, već ćeš biti i prezadovoljna. :). Ja sam samo napisala zato jer nekima mrkva, grašak... znaju jako dizati šećer, i onda ako netko tu namirnicu voli i često je jede, bolje ju je jesti malo manje, ili kombinirati tipa s nekim mesom i salatom. Ali ovo je jako individualno.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 18:35

Potpisujem Smile

Nekad možda izgleda kao da "pimplamo" oko nekih namirnica koje su zapravo zdrave, ali kada se naučiš osluškivat reakcije tijela na različitu hranu shvatiš da čak i ono što je na listi pravilne prehrane može napraviti problem, i to baš u ovom smislu o kojem Justanyone govori.  A tu nas ima svakakvih!

Ja sam isto tip koji će tanjur rađe nakrcati s puno povrća tipa brokule, cvjetače, kelja itd. jer ću s time sigurno biti sita satima. Da, neće mi ništa biti od malo graška i mrkve i koji put mi ih je gušt pojesti ali nije to to Smile Naravno, što si bliže nekoj idealnoj težini i formi to su ti detalji bitniji....korak po korak, da uvijek ostane mjesta za progres.

U tvom slučaju zmajček, grašak niti nešto slično tome neće naškoditi liniji jer nema puno kcal i bogat je vlaknima ali čisto malo prakse radi osvijesti kako se osjećaš nakon takvog obroka. Pa taj osjećaj usporedi sa nekim drugim, gdje se najedeš ovog drugog povrća. Zapremnina želuca je bitan faktor za sitost, tako da će veći volumen hrane sigurno pomoći više. Ok, najest ćemo se mi i od 2 cuta pizze ali....ali LOL Zahvalimo to masnoćama, a ovako smo bar siti i fit Big smile

Kako god bilo, ti si tek krenula i krenula si jako, jako dobro Thumbs Up Osjetim veliku motivaciju i vjerujem da će ovo biti jedna lijepa priča - a mi ti imamo još toliko ideja da nemaš straha ako ostaneš s nama Clown





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 19:35
Skuzila sam da vi bas ono secirate namirnicu do zadnjeg djelica,odnosno ,njene vrijednosti!Ali meni to super,imam info iz prve ruke!Evo npr prije sam jela brdo palente ne znajuci da je to u biti secer koji vuce na jos!Tu sam to saznala,i ne jedem ju!Znala sam prije uzet i kukuruz iz konzerve,vise ne!Pamtim sve sta napisete o nekoj namirnici i uzimam to u obzir!Zato sam i dosla na forum jer ima jako puno bas ono kontradiktornih informacija...Jedi rizu,nemoj rizu!Ne smijes tjesteninu,ali smijes pola sake!Stavi u nesto kiselo vrhnje,ali ipak ne jer je ono masno...I bila sam bome zbunjena svine time!Ja sam dosad iscistila svoju prehranu,a s vremenom cu vjerojatno preci i na smanjenje obroka,pracenje toga sta mi odgovara,sta ne.....A vjeeojatno i vjezbanje!Ali prvo je najbitnije da ja ovo prihvatim kao nacin zivota!Onda cemo lako dalje!
Sta se tice podrske doma ju nemam!Zalosno,al istinito!Npr Napravim to brdo povrca muz pocne zezat da se vec prestrasio da je to za njega!Ispecem ribu,trazi ostatke mesa od jucer....Jedem npr Skyr za veceru-joj,daj se najedi posteno,kaj je to?Al bez brige,necu ja pokleknut!
Before 68 After 86
Back to Top
Erich View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 20:30
...sve što je dobro ili je zabranjeno, ili je nemoralno, ili deblja...
Mislim da je obitelj vrlo važna u procesu transformacije. Naravno, svojim novim načinom prehrane narušila si malo ustaljenu rutinu prehrane unutar svoje obitelji. Ustraj i polako ćeš dobivati podršku od supruga, a i djeca će se hraniti pravilno. Gledam oko sebe i primječujem da pretili roditelji "rade" pretilu djecu. Nema tu genetike (najčešći izgovor). Samo loše prehrambene navike u obitelji.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 20:47
Tako je, Erich!!! No truer words have been spoken! Ok, malo pretjerujem, ali samo malo. Da, zmajcek, mi malo pimplamo zato jer smo morali naučiti slušati vlastito tijelo. Ja imam PCOS, ja više nikad neću moći jesti po tradicionalno, i mislim da mi šteti čak i tuna iz konzerve. Radi konzerve i spojeva u njoj koji dokazano na to utječu. Mliječno sam tek nedavno otkrila, a škrobasto povrće, velim, ne volim dovoljno da bi testirala. Zato ovako pišemo, jer je svatko na svojoj koži osjetio nešto drugo. Mnogim "kruškama" kao što sam ja, npr. smeta i mliječno. Nekome proteini, mome tijelu(a i nekim poznanicima) šećer na kubni metar, više nego zobene, koje jesu šećer većinom(na kraju, barem). Inače, nijedna namirnica nije sama po sebi zlo. Jako ovisi s čime se kombinira. Nije palenta sama po sebi loša, ali s posnim, npr. i povrćem, da se malo uravnoteži taj inzulin. Nekoga može odalamiti u kombinaciji s vrhnjem jako često, jer su to ipak dva izvora energije.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 20:56
Nije bome genetika,dobro kazes!Kod mene bas nitko neme problema s debljinom,nije nasljedno nego krivi nacin prehrane i manjak kretanja
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 20:59
Pitanje Kad kazete da vam odredjena klopa smeta,na sta mislite?Nadutost,proljev,umor,pad energije....
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 21:00
Pms na djelu!Uzela 2 reda tamne cokolade za veceru!Uf,sad mi je lakse!Mogu ic spavat!
Before 68 After 86
Back to Top
Erich View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2018 at 20:39
Kako ide novi način prehrane? Ustraj.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2018 at 08:53
Jutro,Erich!Prehrana je zasad ok!Al se borim s pms-om!Jucer mi bilo tesko,moram reci!I zaokupila sam se vesom (prala,peglala,ormare sredjivala,pregledavalaa,slagala.....) i tako cjeli dan!Na kraju sam polodne bila tako umorna ,vise iscrpljena,da sam pocela razmisljati o klasicnim palacinkama s tisucu preljeva i tepsiji kolaca koja je samo za mene!Hahahah.....Nekako sam se uspjela skulirat,uzela popodne 2 reda tamne cokolade,a navecer klasicno Skyr!Tako da je dan mogao zavrsit makar palacinkama,al nekak sam prezivjela!Danas mi je lakse!S time da idemo na rucak kod svekrica,a to je ono sve kaj mi ne jedemo!Masni krumpir,masno meso....I ne veselim se bas!Al zmrljat cu nekaj!
Jucer sam jela ko i moji,radila im saft i tijesto!Nisam si posebno radila,bas sam posla imala!Al ja kad to jedem ko da imam kamen u zelucu!Ne da mi nije fino nego si razmisljam da si stetim tim obrokom jer sam prestala jesti tako!Zato se i ne veselim rucku!Mislim da ak tak pojedem par puta da cu se vratit starim navikama!Eto,sad i ja analiziram!Hahaha
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2018 at 08:29
Jucerasnji rucak sam si prevela kao "cheat meal"!Da si olaksam gruznju savjesti... Al danas sve po starom,rizoto s puuuno tikvica i mjesana salata!
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2018 at 09:29

Čim ti primijetiš nakon takvog nekog obroka da jedva čekaš da se vratiš na nešto laganije to je već velika stvar Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 26>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.