New Posts New Posts RSS Feed - Upoznavanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upoznavanje

 Post Reply Post Reply Page  <1 1920212223 26>
Author
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2018 at 10:38
Pa i nije jako strasno. Ne bih uobicajeno kroasan, vec nesto malo manje masno - ako ne kreker, onda mozda snita nekog integralnog punozrnatog kruha. Idealno bi bilo tako nesto pa da se iza toga stane. Isto tako nisam ljubitelj tih keksica, ali ajd za prvu ruku nije strasno. Medjutim, mozda da poneses sa sobom jabuku, tako da malo prije nego krenes nazad ako osjecas da te lovi glad si prigrizes? Da ne pregladnis ako je vec takav dan.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2018 at 13:05
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:



Pitanje za vas znalce...Ako ujutro puno hodam plus aktivnosti doma,kad mi je vrijeme uzine ja sam glaaaaadna ko pas!Bila sam (u cetvrtak,2 sata setala) uzela punu zdjelicu mjesane salate sa dimljenim svjezim sirom+bio kroasan (razeni,jeo mi se pa sam kupila,malo za promjenu od krekera)I toga je fakat bilo puno,ali nisam se nikak mogla smirit!Htjela sam jos i jos..Pa uzela kavu nakon toga sa par onih Grancereale keksica pa isla po jabuku..Pa popizdila i rekla dosta!Dorucak mi je bio normalan taj dan!;zasitan sa UH i mastima i proteinima!Ovako se cesto osjecam ako sam bila bas ful aktivna no nisam se nikad sjetila pitat!Ili navecer npr;da izadjem s malom setati oko zgrade od 17-19 isto bi mi se desilo!Da li ima koji obrok,a da je manji i zasitan?Ne tipa obog sta sam nabrojala jer je toga fakat bilo puno!

Zmajček, nekad je sasvim normalno osjećati se tako, i što se emocija i što se gladi tiče tako da prije svega uzmi to kao nešto u čemu nisi sama Wink Evo i meni je ovaj vikend bio nekako čudnjikav što se tiče tlaka i raspoloženja, a onda me i to sve povuče na hranu.

Ono što mene tada pita je kuhana hrana Smile što znači puno povrća (zelenog lisnatog, kupusnjača, tikvice...), nešto proteinski sa strane (čega uglavnom pojedem više da se zasitim i to uglavnom u tim danima bude neko meso) i 3-4 ražena krekera sa sezamom kao dodatak. Na kraju ide kava ako nije kasno, ili neki čaj, a nerijetko i malo tamne čokolade (pol do kocke) ili komadić proteinske čokoladice. Ovaj tvoj obrok mi se čini dosta mršav pa mi nije čudno da nakon takve dugotrajne aktivnosti ogladniš. Šećer padne pa mozak traži brzu energiju Smile Ako još prije toga pojedeš malo, još gore. 

Trebala biš pokušati sa nekim konkretnijim obrokom i u njemu podignuti količinu proteina, ubaciti neke zdrave masnoće radi dodatne sitosti i držati se što kvalitetnijih UH-a (sa što većim udjelom vlakana).

Koliko si dimljenog sira pojela u tom obroku? Koliki je bio taj kroasan količinski? Sigurno se tu moglo još nešto dodati/smanjiti - moguće dodati proteine, a i ovaj kroasan je upitan :) Moguće je da nema baš neki nutritivni sastav, i da je neravnoteža svega napravila još veću glad .... 



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2018 at 13:38
A da..Vidis...Ja samo gledala kak je od razenog brasna,ajde kao nije bijelo!Na kraju isto sranje!Jer da sam uzela 2-3 krekera uz tu salatu biko bi mi bolje definitivno!Sira sam stavila cca 100 grama,odokativnom metodom!!No,svako zlo za neko dobro pa ih vise necu kupovat!Bolje si sama nesto ispecem ako mi se jede pecivo!Bar znam sta je unutra!


Danasnji primjer..Odvjebala onaj 1 mile s Leslie i nakon toga sat vrenena setnje!Ali sam si napravila 1 kreker sendvic i 2 sam namazala s onim proteinskim sirom ( vocni,Lidl)!Popila caja i sad sam ok!Bilo mi dosta,ne trazi me jos!

Sad ce mala uskoro spavat pa cu opet na 1 mile...Imam vremena pa zasto ne?
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2018 at 13:59

Krekeri su spas LOL

Ok, ja ne znam točno kakav je nutritivni sastav tog kroasana ali pretpostavljam prema ostalim prerađevinama koje se diče da su integralne Big smile Većinom je to neki mix brašna, ali tu uvijek bijelo prednjači pa daje drukčiju strukturu. Kad vidiš neku ciglu s kojom možeš gađati nekoga - e to je pravo raženo brašno LOL

Uglavnom, ja sam nekako najsigurnija sa preko 20-25g proteina po obroku, a to ti je cca 100-120g mesa, 150-200g sira, omlet od 1 cijelog jaja i 2-3 bjelanjka (pa tu još dodam žlicu sira ili pureću šunku), do 150g ribe....itd...to su mi neke norme da budem koliko toliko sita Smile Naravno uz dobar prilog sa strane i par tih krekerića za dušu i vlakna Embarrassed




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2018 at 14:12
Ahahahahah....Ovaj je kroasan bio daleko od cigle!Ovak mi je malo slicniji recimo,pero!Eto s tim...Drzat cu se ja svojih krekera,to mi je najsigurnije!A pricao je meni kolega ,radio u pekari,da imaju neku prehrambemu boju pa to stavljaju u kruh i pecivaDa je tamnije ...Eto tako je taj kroasan bio taman!Hahahah....

Hormoni su u normali opet pa se veselim rucku!Nastavljamo u revijalnom tonu
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2018 at 14:17

A da, boja u tim pekarskim proizvodima je isto tako stara priča tako da, eto, trebala si vjerovati kolegi! Big smile

Što manje takvih proizvoda, a što više onih na kojima možeš pročitati od čega se sastoje i po mogućnosti vidjeti što manje sastojaka - dakle, krekeri rules! Clown Big smile

No eto, kako si i sama vidjela, puno puta ćeš tako napraviti "grešku" pa iz nje puno naučiti tako da nekad i to treba napraviti i nastaviti dalje još odlučnije u revijalnom tonu Cool To i je smisao svega, ne nemogući perfekcionizam Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 09:13
Bok,cure.. Evo me na raport!
Ovaj tjedan je zbilja super!Jela sam kako treba jesti,s time da mi je to sad vec ukorjenjeno!Nisam gladna,nemam potrebe za ikakvim medjuobrocima!Nekad veceram ,nekad ne...Kako koji dan!Ovo sto moji jedu (ono sto sam i ja prije jela) me ne privlaci!Ako se i desi da nemam skuhano svoje ili mi se ne da kuhat ,malo se prosvercam!Napravim kajganu sa bilo kakvim povrcem sa strane (salata,svjeze)!Ne brimite,smanjila sam jaja!

Zelju za icim slatkim ili junkom nekakvim mogu rec da i nemam!Od prosle nedjelje,znaci cjeli tjedan,uzela sam samo par onih Grancereale keksica i jedan neki cokoladni,od klinaca!Idem na onu foru dok mi ne treba necu uzimat!Radije uzmem kad osjetim potrebu (naravno,ne previse)!oslije obroka uglavmom uzmem tamnu cokoladu!I jako mi odgovara taj ritual!Hahah...Druge cokolade vise i ne gledam!

Zna mi se ponekad desiti da mi dodje potreba da nesto pojedem!A niti sam gladna nit mi je vrijeme obroka!Znaci,prije bi to bilo posezanje za necim slatkim!Ko da mi secer padne i odjednom bi ja nesto!Potpuno nepotrebno!Ali zanemarim to..Ako bas ne mogu uzmem tamnu cokoladu i dosta tekucine i cekam da prodje!I nema vise onog vrazicka na ramenu koji mi govori da uzmem makar komadic necega,ako radim svojima!

Bila sam aktivna sto sam vise mogla....Vjezbala "One mile s Leslie" pa sat vremena setnje!Opet Leslie dok je mala spavala!I poppdne sam izvela malu na nekih sat,sat i pol (kako kad)!Navecer sam uglavnom pospremala da mi se ne nakupi za sutradan tako da sam i tad bila na nogama!Na kraju dana jesam umorna,ali to je onaj slatki umor!Ali sam i zadovoljna....Jako mi odgovara ovaj stupanj aktivnosti,a vjezbanje cu s tjednima povecati!

Nisam se vagala,meni to nis ne znaci!Mislim da cu tamo iza Nove godine! Imam dvije tunike koje ,kad sam ih dobila ,su mi stajale ko (s oprostenjem),ko kondom! A sad te tunike imaju lufta!Imam jos viska,ali rjesit cu ja to!

Mislim da sljedeci put tokom pms-a necu bit toliko stroga prema sebi jer sam se uvjerila da je to samo tih par dana koji prodju!A i malo bolje se pripremit sa zdravim slasticama ne bi bilo na odmet!Hahah...
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 09:24
Gymka Mislim da sam nasla dorucak koji cu jest narednih pet godina!
Zobena kasa na kokos/badem mlijeku,sjeckani orasi/ljesnjaci/bademi,red tamne cokolade !I nakon toga kreker sa vocnim,proteinskim sirom!Veselim se dorucku ko malo dijete!Hahah...I smijem se sebi kak mi je prije zobena djelovala bljak,a sad mi je najdrazi obrok!A sta ces,covjek uci dok je ziv!Hahah...
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 09:27

Da te bar mogu zagrlit Embarrassed Hug 

Meni je takav gušt pratit ovaj tvoj proces, i super je što svatko može uvijek krenuti ispočetka i vidjeti kako je to kod tebe išlo. Nevjerojatno je kako ti to sa lakoćom odrađuješ i baš si pravi primjer svima Clap

Vidjet ćeš kako će s vremenom ići još i lakše i kako će kreativnost i sigurnost u sebe rasti! A mi smo tu da to potaknemo još i više Wink

Reci mi, kako ostali ukućani vide te tvoje promjene, jesi li uspjela taj svoj entuzijazam malo i na njih prenijeti, u smislu nekih novih namirnica, kombinacija hrane itd?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 09:30
Zmajcek samo cu reci bravo, bravo, bravo! Ono sto mi se posebno svidja je taj rad na sebi, kreiranje zivota kakav zelis da bude, a ne neke tamo dijete koju treba 'otrpiti'. I ne mogu opisati koliko mi je drago vidjeti i da se rezultati vide! Osim vizualno, na razini energije i motiviranosti! Bas mi je drago biti jedan mali komadicak jedne takve price i pozitivne promjene! Samo tako naprijed, kao sto i sama vidis - na pravom si putu! Thumbs Up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 09:33
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:

Gymka Mislim da sam nasla dorucak koji cu jest narednih pet godina!
Zobena kasa na kokos/badem mlijeku,sjeckani orasi/ljesnjaci/bademi,red tamne cokolade !I nakon toga kreker sa vocnim,proteinskim sirom!Veselim se dorucku ko malo dijete!Hahah...I smijem se sebi kak mi je prije zobena djelovala bljak,a sad mi je najdrazi obrok!A sta ces,covjek uci dok je ziv!Hahah...

LOL Sad vidiš zašto i ja svog jedem već 5 godina LOL

Thumbs Up

Mali savjet: s vremenom se pokušaj malo prebaciti na običan sir Wink Ima tu još prostora za korigirati što se tiče ravnoteže makronutrijenata ali za sada pusti ovako pa ćemo vidjeti kako će ići s tim kombinacijama Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 10:29
Cure,hvala puno!Ljubim vas sve od reda!Jako je lijepo procitati vase pohvale!Srce mi je veliko ko kuca!I vi ste tu bome puno pomogle jer ste mi oslonac koji imam u svakom trenutku,to mi je zbilja bitno,mpr ako zapne

Gymka Ja pisem ,ti pratis!Tako da ako nesto treba promjenit u jelovniku,odmah reci!Hahaha..

Moji ukucani...Ajoj...Hahaha...Muz je jaaaako tvrd orah!Od njega je i potekla ta prehrana!Meso i krumpir na sto nacina!Jelo na zlicu su njemu cufte i krumpir!Ono,sta rec?Vidi moje krekere pa napravi facu ko da jedem ko zna kaj!Vidi povrce,napravi bljak facu!Jedino mu odgovara agavin sirup u kavi! Ne trudim se promjenit ga,nije dijete i ako hoce on to moze!Prije puno godina je prestao pusiti,bio ovisan!Znaci,znam da moze,ali nece!I to mu kazem jasno i glasno!

Sin je ok,on zeli bar probati!I njega bih mogla polako promjeniti!On voli jesti,no i kod njega je prisutna tatina prica,meso i krumpir!Slatko mu doziram,kao i kceri!Na putu do skole ima teretana i onda je bio period kad je zapeo da bi on vjezbao!Muz mu je objasnio da mora pricekat jos par godina,jer se jos razvija,i prihvatio je!Ima 9 godina!Tako da ga mogu usmjerit u tom smjeru!Ko zna,vidjet cemo!Nekad zna za veceru trazit nesto sto nije primjereno pa mu objasnim zasto mu to ne dam!

Starija kcer (7 god uskoro),ona oduvijek slabo jede!I nema te fore na koju ju mozes dobit!Ima gradju tijela na mene,visoka je i vitka!I fakat bi mi bilo zao da si to upropasti (kako sam ja napravila)!Ona sa mnom voli vjezbati,zabavno joj je!Sama pita kad cemo vjezbat tjelesni za mame (tak sam joj rekla....hahaha)!No ,ko zna...Mozda ostane u svijetu fitnesa,vjezbanja,plesa....Vezano uz jelo,ne zeli probati,ali zna da je neto zdravo i nesto nije zdravo!I onda ispituje jel ovo,jel ono...Pitala me da zasto jedem drugacije!Rekla sam joj da mama zeli biti zdrava i da ne zelim biti debela!Iskreno joj odgovorim!Ona je jako bistra i zapamti sve sta joj pricam!


Ali ruku na srce,kad sredim sebe (valjda ne ispadam sebicna) onda cu pocet i njih!
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 11:28
Ma ja ti mislim da sto se (drage) okoline tice, najvise sto netko moze je pokazati im pozitivne promjene svojim primjerom. A sve ostalo je na njima. Naravno, na djecu je ponesto lakse utjecati i treba ih motivirati, sto sto super cini mi se radis. Odgovornost je naravno - prvo na tom da sredis svoju glavu. Onda dio ekipe oko tebe to i sama skuzi da je odlicno pa ti se pridruzi, a dio (klince) kojiput malo i poguras, sve koliko ide. A za muza - ma gle, odrasla je i svoja osoba. Nek sam za sebe odlucuje. Jedino ako ostane sam mozes mu reci - nek si sam to i pripremi, da vi danas jedete to ''bljak'', a on moze isto il ne mora hahahahaha! al otom potom, zaista se u ovom trenu najbitnije skoncentrirati na sebe!!!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 12:09
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:



Ali ruku na srce,kad sredim sebe (valjda ne ispadam sebicna) onda cu pocet i njih!

Dapače, kada si ti sama sebi na prvom mjestu to samo znači da i drugima možeš biti još bolja mama, supruga, kćer, prijateljica, kolegica - sve! Mislim da svi mi jako dobro znamo kako nam je sve puno lakše raditi i kako imamo volje za sve kada se osjećamo dobro sami sa sobom Wink

Tako da samo ustraj u tome i svi će imati koristi! Star

Naravno da ima i onih koji odu predaleko pa jedino sami sebi postanu važni ali kod tebe se iz svemira vidi da nisi među njima pa ti zato ovo i pišem Beer

Ja isto kao i belfegora vidim da ti to jako dobro hendlaš sa svima i naravno, nije poanta nikoga tjerati na ništa samo pokazati svojim primjerom! A i gle, ako nam je zdrava hrana dostupna u kući onda ima i veće mogućnosti da ćemo ju jesti jelda Smile tako da ja ne sumnjam da će svi s vremenom usvojiti barem pola od tvojih navika, a i to će već biti top Cool
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2018 at 08:00
Vikend raport..Bilo je sve ok...Puno setala,ali normalne setnje po Bundeku i Maksimiru!Samo sam u subotu odskaakutala s Leslie!Kazem "odskakutala",nije mi to nekak vjezbanje!LoL

Inace,jedva sam docekala pon da se vratim u svoju rutinu!Vikendom se i opustis i svi smo doma ,al drazi mi je tjedan!

Vrijeme je prekrasno pa cu nakon vise dana opet otici u setnju,neku od sat i pol!Ali cu i skakutati;imam vremena ujutro,djeca su su skoli pa imam mira!


Hormoni su jos uvijek na mjestu pa cemo to iskoristiti da bude " cisti tjedan" kao i prosli!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2018 at 14:46
. Svaka čast :). Stvarno si se ufurala u ovo. Samo tako nastavi. Kilaža je ok, pretpostavljam?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1920212223 26>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.