New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svim gospodjama u najboljim godinama! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svim gospodjama u najboljim godinama! :)

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 20:32
Ne previše ako tebe muči ovo što pišeš da te muči. Unutarnji mir je neprocjenjiv za stvaranje jednog održivog pristupa. Samo testiraj i dalje, i drži se onoga da naresci i slatkiši nisu hrana. Hodaj i jedi ovako kako si napisala i vjerujem da će biti rezultata. Ako ništa, usvojit ćeš zdravije navike :)
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 19:29
Iskreno? Opteretilo bi me :) Ali budem došla pitati kaj me muči, može tako? :):):)
Općenito kad sam previše fokusirana na hranu jedem više, i više i užas edan. Kad to pustim "po strani" i "samo pokušavam" na kraju bude uspješnije.

Ja mislm da je moj problem prije svega psihološki ali nisam našla psihoterapeuta koji bi to jeftino riješio :) Izgubila sam ravnotežu i mir u sebi i svako mrdanje po prehrani je suvišno dok to ne riješim...ali dobra vijest je to što sam počela otkantavati vanjske faktore i po malo ću se vratiti u ekvilibrij...pa će i dijeta moći lakše!

Evo, sutra još dan pripreme i nabavke, a od subote za ozbiljno :) Može?

Nego koliko vi vjerujete da vizualizacija pomaže mršavljenju?

Edited by debela_frendica - 07 Lipanj 2018 at 19:29
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 18:42

Zatvor je ziher na taj način da Smile I eto ti odgovora što je tvoje tijelo mislilo o toj tvojoj metodi ;) Ako si jela samo zelenu salatu od povrća i još premalo masnoća (a pitanje je da li si i dovoljno pila) - nije ni čudo da si odustala. Zapravo i bolje da jesi, to nije dobar način.

Više mi se sviđa ovo što si sad navela :) Imaš i jaja, pa tu i tamo sir (to si sama odredi koliko će ti odgovarati)...uglavnom - što više različitog povrća i proteini u svakom obroku.

Sviđa mi se što staneš, razmisliš i zbilja sama uvidiš kad nešto ne ide Thumbs Up

Da li bi te potaklo kada biš par dana tu pisala kako jedeš ili bi te to još više opteretilo?









"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 18:21
Da, imate pravo obje, nije odrzivo. Razmislit ću. I stati malo na loptu. Moj keto je neki čudan keto. Uglavnom mesina. I zatvor :) Ali obećavam da ću od sutra biti razumna i da će mi se obroci sastojati od ribe/povrća i mesa/povrća i zdravih ugljikohidrata :)

naresci i slatkiši nisu hrana! napravit ću si muffine od zobenih ako baš bude kriza :) moram se smiriti jer svi ti moji pristupi očito nisu djelovali ako sam i dalje debela :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 09:26
Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:

Ne znam zašto.


Znaš. Zašto? Sjedi, razmisli, kopaj....

Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Od petka krećem s 5 dana keto da se stabilizira šećer u krvi. To obično znači jako puno mesa i zelene salate, dok ne ubijem glad. Onda mogu normalno dalje. Govorim iz iskustva i ovaj put ću koristiti svoje ranije iskustvo u dobru svrhu.



To iskustvo te opet dovelo tu. Znači nešto ne štima s tim, jer nije održivo.

Možda i nije kriv pristup sam po sebi, već izbor hrane. Na što me tjera ovo "jako puno mesa i zelene salate" - sad me jako zanima kako taj tvoj keto dan izgleda :)


I gledaj...bez panike, sve će bit ok samo treba naći pristup ZA TEBE. Pusti sve priče, napiši svoju. To je jedino što je održivo.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 01:15
Joj, čekaj.... Poznato mi je ovo, i mislim da neće dobro završiti... Ideš iz krajnosti u krajnost. Keto bi svakako pomogao, ali proveden kako treba, dakle prvenstveno uz više povrća, ali i masti. Masti moraš imati zbog energije i sitosti. Na bezmasnim proteinima i povrću nećeš dugo, a ne bi odmogle ni neke slastice za početak,sa stevijom ili eritritom, jer garantiram da će te uhvatiti kriza. Je investicija, but it's worth it. Mislim da te vjerojatno u neko doba dana(ujutro?) traži slatko, i to se da riješiti fino. Nije bitno čak ni ako imaš ispade, bitnije je kakve. Voliš sladoled? Ok, ali onda napravi svoj. Čokolada? Ok, ali ne 300g Milke, nego 2-3 kockice tamne iz Lidla svaki dan. Orašasti? Ok, ali neka budu jednom dnevno, ostatak masti neka bude u povrću i mesu. GARANT ćeš se osjećati sitije. Ubaci i rajčice, mogu pomoći kod slatkih kriza(ne znam zašto, nisu nikakvi mitovi, niti sam što gdje čitala, it just did the trick.). Sir? Isto ok,za početak, ali neka ti to onda bude jedan obrok od posnog sira, ako je ispad, i opet poslije idealno u šetnju. Slatko? Apsolutno! Palačinke od lanenog ili kokosovog brašna za doručak, here we come! Browniesa isto na 399 načina, ali s prirodnim zaslađivačima, za početak. Samo se nastoj što više držati mesa, jaja, povrća, zdravih masti..., i općenito prave hrane, a ne narezaka, slatkiša i ostalih procesuiranih proizvoda. Bit ćeš sitija, manje soli i šećera će te manje vući na još . Bit će i ispada, i to je ok, ali velim, neka onda budu sa recimo zobenima, ili voćem i neka ih poprati duga šetnja ili plivanje, što već voliš. Meni je jako pomoglo to što sam si rekla da naresci i slatkiši jednostavno nisu hrana: Prije par stotina godina toga nije bilo, niti su se jeli keksi, ni bomboni ni šunke s toliko soli i aditiva. Samo zamisli od čega se sve to radi i kako se proizvodi.

Edited by Justanyone - 07 Lipanj 2018 at 01:21
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2018 at 20:49
Nemoj me ništa pitati, jedem slatkiše kao luda, na dnevnoj razini, kao da sutra ne postoji. Ne znam zašto. Samosabotaža, glupost, sad već poremećen šećer u krvi pa i moram.

Od petka krećem s 5 dana keto da se stabilizira šećer u krvi. To obično znači jako puno mesa i zelene salate, dok ne ubijem glad. Onda mogu normalno dalje. Govorim iz iskustva i ovaj put ću koristiti svoje ranije iskustvo u dobru svrhu.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2018 at 00:18
Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:

Dobro, kao nešto malo sam i na vagi lakša, ali znaš ono, ako malo jače pritisneš prikaže jednu kilažu ili malo manje - drugu.


Rješenje - pritisni uvijek istim pritiskom Smile Jednostavno samo stani na vagu, normalno, bez ljuljanja....znaš već Smile

Uglavnom - neko mjerilo progesa si moraš uzet. Bila to vaga, bio to metar, odjeća, ogledalo.....neki check point moraš imat, i radi sebe i radi nas Wink  Tu je feedback užasno, užasno bitan. Jer ako ti ne znaš dovoljno jasno odrediti te mjerljive pokazatelje nećeš nikad zapravo imat osjećaj da nešto postižeš.

Iako bih ja voljela da se sad prvenstveno fokusiraš i na uspjehe u promjeni navika, jer je to ono ključno. Ako si ti recimo 6 kava smanjila na 3 ja ti već plješćem ClapWink Ili ako uspjevaš svaki dan pojesti 1 porciju povrća....ili popiti i samo jednu čašu vode više recimo. Ako se osjećaš lakše i fokusiranije. Kužiš princip? Male pobjede do velikih....dobro prati i poštuj svoje pobjede, neka te motiviraju Smile Ne mora to odmah biti par kila manje...sve se ovo broji.....


Nego....s obzirom na ovo:

Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Keto je bio kratkog daha, obično bih ga zeznula nakon par dana i kretala stalno ispočetka. Osjećala sam se bolje. Skinula sam bila nekih 8-10 kg, u nekoliko mjeseci, bez velikog napora, ali na pravom mjestu - trbuhu. Puno sam hodala. Ali ti moji "ispadi" uglavnom ujebu sve :)

.....kako si došla do ovog zaključka?

Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Uglavnom, definitivno mislim da uspijem izbaciti škrob i ugljikohidrate da bih brzo mršavila i osjećala se bolje. Sad se samo moram koncentrirati da to i postignem.


Malo te tjeram da se preispituješ.. Wink



Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Ono što sam naučila od Gym i što misim da je važno kod mene - sve mi je dozvoljeno - sve - dok imam rezultat. Ma ima da stučem 10 kila do jeseni, makar crkla :)

Bitno je da si psihički nedaš zabrane ali - moraš biti svjesna zdravlja. Ono što je meni cilj je da ostaneš slobodnog uma ali da počneš ubacivati dobre namirnice kroz dan, kako ne biš stigla ni razmišljati o onima koje bi ti mogle štetiti. Samo da se krivo ne shvati. Ovako napisano izgleda da bih te mogla pustiti da dane guliš na kutiji sladoleda, budeš u deficitu 500 kcal i skineš 1 kg u tjedan dana tako, ali je li to dobro za tvoje zdravlje? ;)

Još ćemo malo o tome...




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2018 at 23:22
Dobro, kao nešto malo sam i na vagi lakša, ali znaš ono, ako malo jače pritisneš prikaže jednu kilažu ili malo manje - drugu.

U osnovi sam sve ujebala jer sve ono "neću više" i piskaranje po forumu svodi se na puno priče, a malo akcije.

Keto je bio kratkog daha, obično bih ga zeznula nakon par dana i kretala stalno ispočetka. Osjećala sam se bolje. Skinula sam bila nekih 8-10 kg, u nekoliko mjeseci, bez velikog napora, ali na pravom mjestu - trbuhu. Puno sam hodala. Ali ti moji "ispadi" uglavnom ujebu sve :)

Just, hvala na infu, vidim da si ti posložila prehranu kako ti paše. Ne pijem lijekove. Pila sam metformin, i nakon mjesec dana su počele kile ići gore, umjesto dolje, kosa opadati, javio se kroničan umor. Štitjača pala u hipotireozu. Prestala piti na svoju ruku. Mjesec i pol poslije bolje, prestala padati kosa, hormoni štitnjače ok. Još uvijek umor, ali mislim da je sad psihički.

Prije tog sam pila lijekove za srce da bi otkrili da mi je srce ok. Te neke vrtoglavice su ustvari bile povezane sa šećerom i javljale su se NAKON obroka, a ne kao kod dijabetičara PRIJE obroka.

Uglavnom, definitivno mislim da uspijem izbaciti škrob i ugljikohidrate da bih brzo mršavila i osjećala se bolje. Sad se samo moram koncentrirati da to i postignem.

U krizama sam znala jesti kuhani krumpir ili palentu. Nije bio neki problem, nastavila bih sljedeći dan dalje. Uglavnom ići će to :) Još 4 dana do godišnjeg :)))

Ono što sam naučila od Gym i što misim da je važno kod mene - sve mi je dozvoljeno - sve - dok imam rezultat. Ma ima da stučem 10 kila do jeseni, makar crkla :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2018 at 22:04

Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Pozitivne promjene su da se osjećam lakše, baš laganije, iako sigurno nisam izgubila na kilaži,

Kako znaš, jesi se vagala? Smile


Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Ja s orašastim stojim jako dobro, toliko da mogu proždrt pola kile bez problema :) 

Poslije zobenih i jogurta osjećam se dosta sito, to sam danas ustanovila :) Koliko vi stavite tih zobenih u jedan jogurt? Dvije velike žlice? Jednu? 


Ovo mi nešto govori....

A koliko ti žlica staviš? Smile Ja stavim 50g, cca 3 žlice.

Zanima me priča sa ketom - koliko je dugo trajala, koliko si kg izgubila, zašto si prestala s tim i koliko si kg vratila poslije?




Edited by Gym_girl - 03 Lipanj 2018 at 22:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2018 at 21:38
Ufff ja... dakle... Jedem kruh, ali isključivo onaj koji sama radim, dakle od jaja, kefira, kokosovog brašna i nešto začina. Mliječno sam skroz makla(osim šalice kefira domaćeg u izradi kruha), jer rezultate koje želim vidim samo bez njega. Da se razumijemo, ja imam PCOS, i inzulinska rezistencija se popravila kad sam izbacila kruh iz dućana, nareske, i slatkiše. Kasnije sam prešla na LCHF, pa je postalo još bolje, a sad mi se ishrana vrti oko jaja, mesa, povrća, i zobenih/heljde/slanutka...i malo šumskog voća kad imam treninge. Vikendi su obično rezervirani za meso, jaja, ribu, povrće i orašaste ili žličicu domaćeg kikiriki maslaca. Jednostavno sam zaključila da sam sitija s time, i mogu više pojesti takve hrane, što je meni jako bitno. Neke stvari mogu po malo, ali u globalu mi je bitno da sam nakon obroka sita, a od mliječnog to nisam bila. Mogla sam jesti 500g posnog   kao obrok, s wheyem i eritritom i malo orašastih,(ili na slano s povrćem), i još biti gladna nakon par sati, a sir me samo vukao na još. Kasnije sam skužila da mi navlači i vodu, pa je izletio.Još uvijek sam ljubitelj slatkog, pa se ove mahunarke uglavnom sljube s eritritom u neke kaše i slično, a ovih dana pravim i svoj sladoled, u Lidlu ima aparat koji nije skup, a samo krkneš stvari i milina. Ja u principu jedem jako malo kruha. Draže mi je krknuti 50-70g zobenih, žlicu eritrita, 75g šumskog i možda malo oraha/kakaa, pa sve preliti vrelom vodom, i imam oatmeal. Omiljeni mi je kruh bio IWKAN, imaš recept na mom blogu i u receptima. Ali mi zapravo ni ne fali. Baš sam se nekako navukla na jaja ujutro(3 kuhana), hrpu salate,(živio paradajz) i šaku orašastih ili žličicu kikiriki maslaca. Ujutro su mi obavezno bili UH, a onda sam malo pretprila, i skužila da se PUNO bolje osjećam na mastima, tako da su UH sad većinom oko treninga, i to isključivo gore navedeni. Ručak i večera meso i povrće do sitosti(obično komad-dva).   Zato me zanimalo kako stojiš sa sitošću, pomislih da te možda vuče na još, pa da zato padaju slatke krize. I smijem li pitati jesi na kakvim lijekovima za šećer?
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2018 at 21:11
@justone, jel sad jedeš mliječno, sir, jogurte? Ili si i to ukinula?

Ja s orašastim stojim jako dobro, toliko da mogu proždrt pola kile bez problema :) Isto tako stojim i s mlijekom i mliječnim, koliko god imamo u kući, toliko mogu pojesti :) Ako imam litru mlijeka, popit ću ju. A to je 600 kcal! Poslije zobenih i jogurta osjećam se dosta sito, to sam danas ustanovila :) Koliko vi stavite tih zobenih u jedan jogurt? Dvije velike žlice? Jednu?

Mogla bih si sama ispeći kruh, nije mi to problem, ali definitivno trebam taj koncept smanjiti. Jel ti jedeš kruh?

Što se tiče povrća, meni je bio uspjeh jedan obrok od povrća dnevno i još se borim s time da imam obavezno 1 obrok povrća dnevno, ali dosta mi dobro ide. Mogu uvesti i dva obroka dnevno od povrća :) samo onda moram još nešto uz to povrće. Super mi je onaj tvoj recept sa zamrznutim povrćem i piletinom :)

Pozitivne promjene su da se osjećam lakše, baš laganije, iako sigurno nisam izgubila na kilaži, i danas mi je bilo lakše plivati na bazenu. Druga poboljšanja za sad ne vidim, boljela me glava dva dana, ali mislim je ta lakoća koju osjećam danas početak prema dobrom osjećaju.
Što se tiče prehrane, a ne znam, shvatila sam da kao pazim, pazim, pazim ... i onda uprskam kapitalno!

Znači, vraćamo se na tvoje - trebam si dati dozvolu da smijem sve!

Zaključila sam sljedeće:
- u kući ne smijem držati mlijeko, jer ću ga iskapiti
- u kući ne smijem držati slatko, ni za goste, jer ću ga pojesti
- u kući ne smijem imati sir od OPG-a, jer ću ga progutati u jednom danu, trebam kupovati samo one fuj svjeze sireve :)
- sve koji me nerviraju trebam otkantati, neka svoje frustracije liječe na nekom drugom, korisnije je da odem na plivanje ili krug oko Jaruna

Očistila sam ledenicu, znači sad mogu fridge puniti zdravom hranom, jeeeee. Za sutra nemam ništa isplanirano i to je velika greška, ali probat ću se snaći po putu :) Za doručak jogurt i mekinje, za ručak čušpjaz iz menze, a do večere ću već kupiti neku šniclu, a zelenu salatu imam :)

A šta vas dvije?

Od sutra na posao i s posla pješice, to je 1 h hoda, a od vikenda pažljivija prehrana. Ne znam bi li imalo smisla prvi tjedan biti na nekom opuštenijem ketu, da se lakše ufuram? Iako mi je užasno kad krenem smrditi na amonijak...

Edited by debela_frendica - 03 Lipanj 2018 at 21:21
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2018 at 17:21
Kako stojiš s mastima? Čitam post, a vidim sve osim orašastih, sjemenki....Voliš li to? Možda bi ti malo više masti smanjilo želju za mliječnim i škrobom. Pišem jer sam imala nalaze slične tvojima, i nije ih bilo lako popraviti. Meso, povrće i više masti me spasilo, a isto sam mliječno obožavala. Kako stojiš sa sitošću nakon mekinja, posnog i jogurta?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2018 at 13:41

I usput kad budeš odgovarala, možeš li ukratko na jednom mjestu sažeti sve pozitivne promjene koje si vidjela na sebi u ovih tjedan dana? Prvenstveno u nekim navikama, a onda i u samom osjećaju :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2018 at 13:36

Storniraj odluku o zadnjem sladoledu jer ćeš ih jest svaki dan do kraja ljeta Smile Bolje si daj slobodu da ga možeš pojesti i svaki dan ako želiš ali onda poradi oko drugih izbora tokom dana da ti ostane manje mjesta za to....

Bit ću iskrena i realna - nema šanse da ga uspiješ zaobić cijelo ljeto, a nije ni potrebno da to radiš. Nismo li već dovoljno rekli o zamkama zabrana? :)


Što se tiče kruha - teško da ćeš u nekoj pekari naći zbilja kvalitetan kruh, a kod ovog si i sama zaključila da mu sastav ne zvuči baš najbolje. Jesi li i kad probala speći sama svoj kruh? Osim ovog što si navela.....

S tim da, ako si do sada jela običan, bijeli kruh i ovo je neki korak prema naprijed pa te još ne bih time opterećivala ali onda pripazi kako si dalje koncipiraš obrok.

Ok, koliko je sad za tebe realno uvrstiti 2 porcije povrća svaki dan? :) Znači - za ručak i večeru, koliko je to izvedivo?
I koje povrće ti se tu čini najprivlačnije?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2018 at 08:43
Skužila sam da mogu živjet s ovim zobenim mekinjama (integralne, krupne) iz Lidla, fine su.
A sjetila sams se i Agramer kruha koji proizvodi Klara, koji je narezan na šnjite, integralan, jestiv, i ima popis kalorija i svega što treba znati. Kad čitam sastav ne zvuči mi super, ali u živo mislim da je bolji od pola drugog kruha na tržištu...što ti misiliš?

http://www.klara.hr/klara-proizvodi/agramer-kruh/


Inače, skužila sam da sam utrenirala organizam na 3 obroka dnevno, što je super, jer sam prije bila stalno gladna ili bih jela bez reda, samo da jedem, cijele dane.

Sad baš osjetim da sam u roku 2 sata od ustajanja gladna, tamo oko 13 sati sam opet gladna, i predvečer opet osjetim nervozu :) Nije glad, nego nervoza u mom slučaju :) Ali super! Možda mi tijelo konačno vraća zdravlje i ritam :)

Edited by debela_frendica - 03 Lipanj 2018 at 08:45
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.