New Posts New Posts RSS Feed - Novi član
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi član

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 14:48
Najlakše mi se čini za sada, izbaciti skroz voće, krenut sa rotacijom UH. Ono što je Cele spominjao 100/50/0 UH. Da li se pritom misli da tih 50 gr dolazi isključivo iz riže, tjestenine, zobi ili je to sve skupa 50 sa onim UH koje dolaze od povrća, tipa brokule, krastavaca itd.?
Mislim, i to zeleno kupus, krastavac, cvjetača, brokula, mahune imaju svoje kalorije. I kad to jedem plus meso to je kao dan sa 0 UH? Jer u konačnici i to iznosi određenu gramažu UH.
Kako odrediti što je previše a što malo UH?

Nakon toga probat s keto, ako s ovim ne bude rezultata.
Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 14:42
Ja ne mislim da je jedna banana jednom ili dva puta tjedno puno voća. I recimo da sam jednom tjedno pojela 300 gr jagoda. To je ako si na nekoj normalnoj prehrani. Možda za ono što ja želim, sad i je previše...Pokušat ću sad kod rotacije izbacit voće... 

Kruh ubacim proteinski, kad sam na low danima.... Iz Pan-Peka, ili Lidla.... Jel to u redu ili da mičem? :)

Što se jela tiče, moj apetit i kapacitet su u rangu jačeg muškarca haha, tako da sam ja stalno gladna. Iako moram priznat da sam prošle godine čak bila i više gladna, pogotovo navečer prije spavanja. Možda mi više ovih 1300-1400 kcal nije dovoljno za deficit...Jel moguće ako stalno paziš na određeni broj kcal postići da ti se metabolizam uspori, i da onda stalno moraš snižavat ako želiš napredovat dalje? Kako se u tom slučaju maknuti iz tog začaranog kruga.....

Ako te Justanyone baš zanima jelovnik evo npr. za dva dana: 
Obrok 1 - 2 jaja, posni sir 100 gr, kikiriki 30gr, 
obrok 2-bijelo 150gr, krastavci 200 gr, avokado 60 gr, 
obrok 3-svinjski file 150, mahune kuhane 150gr, 
obrok 4- oslić 150 g, tikvice 200 gr.
Uz to proteini poslije treninga, i šećer 8 gr, i Omega 3 2 kapsule. Povrće i meso mijenjam, nije uvijek isto. Ovo je kad su UH niski, kad su visoki:
Obrok 1-zobene pahuljice 50gr, banana 125gr, plus mjerica proteina
obrok 2-bijelo 150gr, krastavci 200 gr
obrok 3-tuna 150 gr, mahune 150
obrok 4-oslić 130 gr, riža 50gr.

Kad ne jedem rižu, jedem tjesteninu. Krumpir ne. 

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 14:31



Dobro se ti to sjećaš, a nije ni čudo da sam se dotakla toga ako je jela 7 voćki dnevno Naravno, svakome kažeš neku varijantu ovisno o slučaju. Kako je Gabi rekla da upravo ne jede puno voća sjetila sam se svoje priče pa uskočila s tim jer je meni baš pasalo ubaciti nešto tako. A i ipak, prođu godine, skupljaju se iskustva...

Gabi, što ti se od svega ovoga čini najlakše za implementirati sada?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:58
Ma Gymka, mislim da smo se svi shvatili :). Sad samo ostaje vidjeti što Gabi smeta. Upravo si ti pred par godina jednoj zakletoj Herbalifeovki pisala da joj je donji taj trbuh od previše voća i mliječnog, ali ona je jogurt smatrala proteinima i jela 7 voćki dnevno. Tako da sve 5, shvatili smo poante :)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:50
Lol... sad bi ja voljela vidjeti cjelopkupni jelovnik, jer kažeš nije puno voća, a opet, banana je prilično heavy. Doručak na zelenoj kuri apsolutno ne moraju biti samo jaja. Imaš mesa, ribe i povrća na razne načine: Krekeri od sjemenki uz nešto mesa i povrća, salata od tunjevine, pa i klasično pečeno meso. Možeš sve zaliti dobrim temeljcem... čak je meni nekad i burger znao dolaziti u obzir pod uvjetom da je a) sve LCHF,(iako sam na kraju makla peciva, nisu mi trebala), b) sve u prihvatljivim brojkama. Uopće mi je nekako bezveze ta podjela na doručak, ručak... Ja recimo najjači obrok jedem ujutro i tu jedem porciju od ručka, a za popodne si ponesem kuhana jaja. Što se tiče UH, to isto ovisi. Osobno, ako se nisam naspavala, onda rasporedim kroz cijeli dan, pogotovo ako taj dan imam teži trening.Inače ujutro i poslije treninga, bez obzira kad je. Jednostavno mi u 90% slučajeva tijelo tad traži. (Leptin, grelin, kortizol i ekipa, ovisno o dobu dana xD.). Ovaj posni sa šumskim je bio i moja go to kombinacija. A nakon čega ti je taj trbuh najveći, bez obzira na sveukupni deficit? (Ako znaš). Banane, posnog, nečeg trećeg? Jedeš možda krumpir kao UH? Kruh? Kako tebi pašu ti obroci? Jesi gladna ujutro, navečer najviše....?

Edited by Justanyone - 25 Svibanj 2018 at 13:51
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:44
Originally posted by Gabi55 Gabi55 wrote:

Kada jedete UH, kako ih unosite? Kroz svaki obrok ili oko treninga, bez obzira da li je on ujutro ili navečer?


U svakom obroku Svaki dan i kroz duži period uz minimum treninga. Ovo malo nejasno zvuči - želim reći da ne treniram previše već neko vrijeme (mada se sad ponovno ušaltavam) pa si svejedno dopustim UH-e u svakom obroku i čak sam lijepo uspjela skinuti kilice i cm-e s time, bez ikakvih cikliranja, keta i ostalog. Nisam u zadnjoj fazi naravno i treba tu još pimplati malo po hrani i treningu ali sam svejedno napravila sebi dobru razliku ovim opuštenim pristupom pa zato i lajem toliko, možda nekom sjedne :)

50 g zobenih ujutro, i do 25g UH (raženi krekeri, riža tu i tamo, krumpir rijetko) u ostala 3 obroka. Nekad sa voćem između, i obavezno u doručku.

Svaki dan, bez obzira na trening :)



Edited by Gym_girl - 25 Svibanj 2018 at 13:54
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:42
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Ti doduše ne priznaš ništa ispod 250g, meni je to maksimum do kojeg smijem ići, čak i previše, ali ja imam drugih problema, pa možda i zato.


250 g posnog misliš? U jednom obroku? Ako si na to mislila, nikako - 200g uvrh glave i definitivno priznajem i manje ;)


Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:


Mene najviše zanima kako se ona osjeća nakon što jede to voće i posni i koliko pojede i s čime. Opet joj može i baš do te neke sitnice biti, jer možda nema puno posla, pa sad ovisi na koju je namirnicu osjetljivija.


I mene to zanima I apsolutno se slažem da može baš do te sitnice biti, zar ne pišem to cijelo vrijeme Da uvažavam sve, samo dijelim svoje iskustvo...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:33
200 grama posnog max dnevno uz jaja, eventualno sa šumskim voćem ponekad. 

Da, svako tijelo funkcionira na svoj način, i treba isprobavati, ali super mi je za čuti koje sitnice drugima čine razliku i dobit motivaciju i nove ideje za iskušati. 

Kada jedete UH, kako ih unosite? Kroz svaki obrok ili oko treninga, bez obzira da li je on ujutro ili navečer?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:20
Pa da. Nekome je ta količina malo voća, u usporedbi s 3-4 jabuke dnevno koje je jeo prije. xD. Sve ovisi o tome koliko je to voća, i koliko posnog. Ti doduše ne priznaš ništa ispod 250g, meni je to maksimum do kojeg smijem ići, čak i previše, ali ja imam drugih problema, pa možda i zato. Mene najviše zanima kako se ona osjeća nakon što jede to voće i posni i koliko pojede i s čime. Opet joj može i baš do te neke sitnice biti, jer možda nema puno posla, pa sad ovisi na koju je namirnicu osjetljivija.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:20
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Govorim čisto iz vlastitog iskustva, pa ako pišem glupost, zanemarite, ali oko tog dijela voćni i mliječni šećer zna stvarati jako puno problema, čak i kod sveukupnog deficita.


Ništa nije glupost Dapače, sve to ima smisla i kod mnogih i ima. Opet se vraćamo na pitanje individualnosti i kako kome tijelo na što najbolje reagira. Zato i treba biti otvoren za sve i jednostavno testirat na sebi.

Ja sam često sa nekim najmanjim korekcijama uspjela pomaknut stvari. Recimo - ubacim 2 zelena čaja dnevno umjesto 2 kave i vidim razliku. Smanjim 5 krekera na 3 u obrocima. Dodam više povrća u marendu na poslu, ali i općenito. Ubacim više ribe umjesto mesa. 30 min više hodanja. Izbacim kockicu tamne čokolade nakon večere, a ovo od ručka smanjim na pola ili umjesto toga popijem kakao s vodom, a u zadnje vrijeme se zadovoljavam sa jagodama :) I tako, sitniši....ali pokrenu priču. Nekad ne treba puno toga mijenjat.....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:18
Koji sam tip nikad uvijek mi je bilo teško zaključiti ali i ja bi rekla endomorf, nisam sigurna....

Vodu unosim cca 2,5 litre, plus eventualno zeleni čaj.... Sigurno cheat vikendi, svadbe i ostalo imaju isto malo svoj utjecaj....Trebam bit jači karakter :) 

Kontracepciju ne koristim. 

S vremenom sam skužila da me mliječno napuhuje, pa tu i tamo kad mi dođe pojedem grčki jogurt, tvrdi sir...A posni mi je i dalje svaki drugi dan u prehrani jer ne znam s čim da jaja jedem, kako salatu jedem s mesom neda mi se i ujutro to žvakati. A ako jaja ne jedem ujutro ne znam što da jedem za doručak u low dane :) U high UH dane od voća jedem 1 bananu uz zobene, eventualno sad jagode. Nije da unesem sad nekakvu veliku količinu voća.

Mogu probati izbacit posni na neko vrijeme pa vidjeti. Ako izbacim sve mliječno, onda na keto jedem samo meso, orašasto i zelenjavu, to me ne veseli baš....

Znači, sigurno ću onda probati radit rotaciju, 100/50/0 i period keto dijete. Možda bi radje startala sad sa rotacijom pa ako ne bude rezultata sa keto... Recimo dva tjedna rotacija, 10-ak dana keto? Ako sam na 1,5gr M, i 2 P to ispada kalorijski na 50 kg 1075 kcal, nešto malo će dodatno biti od povrća, opet mi se čini malo...Da povećam unos P? 
 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:10

btw. bilo bi zanimljivo vidjeti sliku :) Čisto da vidimo koliko tu opće posla ima i koliko striktno sada treba ići s obzirom na to....možda su nam tu percepcije različite :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 12:22
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

s tim da ako ti je donji trbuh problem ja čak ovdje ne bi ubacivala voće, nego bi UH dizala iz nekih škrobastih izvora tipa zobene(proporcionalno kcal unosu.), a možda bi i na posni pripazila i jela više mesa i jaja,


Uvažavam ali iz svog iskustva podržavam i suprotno. Ja sam uspjela upravo taj dio smanjiti sa povećanim unosom voća (uzmite u obzir da se tu radi o manjoj jabuci dnevno (ili pola velike) ili do 100g jagoda/malina/borovnica, uz 40 g šumskog voća fiksnih ujutro - dakle to su i dalje male količine ali veće u odnosu na prije kada nisam jela gotovo ništa) i sa zadržavanjem posnog u najmanje 1 obroku (doručak), ali češće 2 dnevno. S druge strane, ono s čim ja znam osjetiti nadutost su upravo - jaja (zapravo, više žumanjci, sa tekućim bjelanjcima se osjećam bolje) ;)

Samo nudim još jednu perspektivu, može biti i da će joj izbacivanje navedenog donijet nešto dobro.

Usput, ja čak ni ne mislim da je endomorf,bilo bi zanimljivo čuti kako ona sebe vidi po tom pitanju :) I što se tjelesnih, a i ostalih karakteristika tiče.

Stres definitivno može biti bitna stavka, kao i dehidracija, a možda bi jednostavno samo malo više uh-a napravilo razliku. Ja bi i dalje pokušala sa rotacijom pa ako to ne upali - na keto.



Edited by Gym_girl - 25 Svibanj 2018 at 12:27
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 12:05
Dritto. A čini mi se i kao endomorf, pa joj možda i ti jednostavniji šećeri provociraju inzulin zbog kojih taj dio ne ide dolje. Ja sam prije godinu dana imala 8 kg manje i jela hrpu posnog, doslobno sve ode,donji trbuh ne mrda, dapače. Sad, sa više kg, a bez mliječnog i samo s malo šumskog voća, taj dio prvi ide dolje. Pogotovo sa low-carb danima po principu zelene kure.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 11:56
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Meni samo jedna sitnica upada u oči. Kažeš da ti smeta donji trbuh i bokovi i da tu stagniraš najviše, a u high dane UH povećavaš iz voća, ako sam dobro shvatila? CeLe apsolutno ovdje ima pravo, s tim da ako ti je donji trbuh problem ja čak ovdje ne bi ubacivala voće, nego bi UH dizala iz nekih škrobastih izvora tipa zobene(proporcionalno kcal unosu.), a možda bi i na posni pripazila i jela više mesa i jaja, jer ti možda mliječno zadržava vodu. Govorim čisto iz vlastitog iskustva, pa ako pišem glupost, zanemarite, ali oko tog dijela voćni i mliječni šećer zna stvarati jako puno problema, čak i kod sveukupnog deficita.

On point..
Lako moze biti problem u generalnoj nadutosti i problemu sa odredenom namirnicom/namirnicama te odredena intolerancija na iste..Thumbs Up

Nadutost i vodenost odredene tjelesne partije, cesto na oko promatraca moze izgledat kao nakupina masnoca, jer upravo isto kao i mast, "prekriva" podrucje izmedu koze i misica, a time naravno i smanjuje vidljivost na "van"..
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 11:51
Meni samo jedna sitnica upada u oči. Kažeš da ti smeta donji trbuh i bokovi i da tu stagniraš najviše, a u high dane UH povećavaš iz voća, ako sam dobro shvatila? CeLe apsolutno ovdje ima pravo, s tim da ako ti je donji trbuh problem ja čak ovdje ne bi ubacivala voće, nego bi UH dizala iz nekih škrobastih izvora tipa zobene(proporcionalno kcal unosu.), a možda bi i na posni pripazila i jela više mesa i jaja, jer ti možda mliječno zadržava vodu. Govorim čisto iz vlastitog iskustva, pa ako pišem glupost, zanemarite, ali oko tog dijela voćni i mliječni šećer zna stvarati jako puno problema, čak i kod sveukupnog deficita.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.