New Posts New Posts RSS Feed - Pozz
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>
Author
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 10:17
Povrća da ali tekućine ne jbg to mi je problem jer mi se voda gadi pa ne znam što da radim.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 10:18
Kako mislis voda ti se gadi?
Pa od cega zivis?Smile
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 10:43
Ali ima jedna zanimljiva stvar koju sam pročitao ali nisam vjerovao a to je otkada radim samo složene vježbe a izolacijske osjećam drugi dan veću napetost u rukama nego kad bi napravio i dvije serije za ruke.
Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 12:53
živim od zraka ali ću morat piti i vode puno izgleda.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 14:30
Meni se voda ne gadi, ali moja preporuka je da si nabaviš Bolero prah i pomiješaš s vodom. Nije neka preskupa "investicija", a navodno su potpuno prirodni i bez kalorija

Ja osobno to pijem već godinu dana, možda i više i zadovoljan sam jer imaš jako puno okusa za izabrati, a također je odlična alternativa slatkom desertiću kad ih pomiješaš s npr. svježim sirom ili staviš u neke kolače...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 16:29

Jesi siguran da su potpuno prirodni? Khm. Ja sam sigurna da je prirodniji dobar stari limun ocijeđen u vodi/mineralnoj Winkpa ti eto Auxilium jedne dobre ideje kako povecat unos tekucine, a da ti bude fino i zdravije od ovih bućkuriša sa zaslađivačima koji su ajde ok za tu i tamo ali za svaki dan...sumnjam. Još uz whey i ostalo što se nabere tokom dana....kao bježimo od šećera, a upadamo u drugu zamku sa svim tim novotarijama danas.

Aux...., A što piješ onda tokom dana? Kako stojiš sa čajevima?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 16:42

Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:

Znači proteinsko mljeko ima 5 g šećera na 100 g pa msilim da nije strašno ili ipak je jer nekad popijem 2 boce a to je 50 g ali uglavnom sam na 25g šećera i plus musle ali vrlo malo i da planiram ih izbaciti ali mi treba malo vremena.
Sad sam uzeo lješnake,bademe i orahe pa oko 11 pojedem malo toga.
Ja sam ti non stop gladan to je problem hehe.
Zadnjih par dana osjećam slabost inače i pogotovo kod vježbanja i mislim da sam smanjio ugljikohidrate previše pa sam odlučio ipak ubaciti tjesteninu ili rižu jednom ili dva put tjedno.Međutim u zadnjih par dana kad sam to smanjio odmah je salo počelo ići dolje i nitko sretniji od mene .


Strašno je strašno :) jer je nepotrebno, u krivo vrijeme i blokira ti topljenje masnoća.

Glad ti, osim zbog manjka tekućine, može biti i radi malo vlakana, proteina i masnoća. Koliko mesa inače znaš pojesti za ručak i sljedeći obrok? Zaliješ li to povrće sa maslinovim uljem ili dodaš bilo kakav drugi izvor masnoća? Što je to "puno povrća" za tebe? :)
Čak ti i u doručku nebi loše sjeo neki izvor masnoća (orašasti, sjemenke, maslac od badema npr.) Btw. koliko zobenih pojedeš?

Imam osjećaj da si smanjio UH, ali drugo nisi previše povećavao. Moguće da si gladan jer ti jednostavno sveukupno fali kcal i ne kombiniraš si obroke tako da te zasite dovoljno, a ne zato što ti konkretno fale UH-i. Mada, može i to bit, ja sam i sama najsretnija sa barem malom količinim UH-a u svakom obroku, i čak sam i s tim uspjela skinuti kilažu/masnoće. Mentalno i fizički se tako osjećam bolje, kad ih imam u svakom obroku ili barem većini. Tako da tu sad treba vidjeti u čemu je zapravo problem kod tebe. Možda ih ne moraš izbaciti skroz, samo malo bolje izregulirati obroke. Prvenstveno, minimizirati taj šećer.

Jedan dobar način je jesti malo više UH-a u danima treninga, a u dane odmora ih svesti na 1-2 obroka (a ostale obroke nakrcati povrćem, proteinima i ubaciti nešto masnoća). Možeš pokušati tako. Tako biš trebao imati više energije za trening, a onda kad ti ne treba puno energije topiti masnoće.














Edited by Gym_girl - 12 Svibanj 2018 at 19:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 18:51
Nemoj me strašiti pliz,a to mlijeko pijem jer iz toga dobijem cca 50-80 grama proteina odmah ujutro jer sam na poslu pa mi je to nekako najlakše da počnem dan jer nemam ideju da toliko proteina ubacim iz druge hrane.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 19:16

Ne strašim samo nudim bolje alternative :)

A koliko ćeš sad proteina dobiti iz wheya? Smile

Napokon imaš puno praktičniji, jeftiniji i što je najbitnije puno bolji izvor proteina, a ti se i dalje držiš tog mlijeka ko beba dude LOL


Edited by Gym_girl - 12 Svibanj 2018 at 19:17
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 19:30

Ponavljam pitanja Wink


Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Koliko mesa inače znaš pojesti za ručak i sljedeći obrok? 

Zaliješ li to povrće sa maslinovim uljem ili dodaš bilo kakav drugi izvor masnoća? Što je to "puno povrća" za tebe? :)

Koliko zobenih pojedeš?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 19:51
Pa iz wheya dobijem samo 20g u jednoj mjerici što je vrlo malo.Mesa pojedem recimo 500 grama u dva obroka recimo a povrća isto toliko i naravno povrće je sa maslinovim uljem uvjek,a zobenih cca 150 grama cca.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 21:31

A što te prijeći staviti 2 mjerice? :)

Ako biš ubacio nešto UH-a u neki drugi obrok razmisli o smanjivanju ovih 150 g zobenih ujutro. Po meni bi ti više koristilo jedan dio tih uh-a iskoristiti oko treninga, ali sve je to stvar tvojih preferencija i testinga kako tijelo reagira. 

Uzevši u obzir te zobene i mlijeko, podosta si dobru količinu UH-a nabijao već na početku dana, da biš ostatak dana gladovao (usput, koliko te dugo drži takav doručak?). Osobno smatram da je tih 50g proteina iz proteinskog mlijeka upitno, dok je šećer malo manje upitan, to dobiješ ziher.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2018 at 21:37
 
S povrćem se nemoj previše ograničavati, 250g povrća je neki moj minimum. Tako da smatram da tu imaš još prostora da si osiguraš veći volumen i u tanjuru i u želucu :) Govorimo naravno o zelenom lisnatom povrću, salatama, raznom salatnom povrću (rajčice, paprike, krastavci..)...o svemu onom što sadrži više vode nego drugog :) Usput ćeš i preko toga povećat unos tekućine....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2018 at 08:45
A takav doručak me drži cca 3 -4 sata ali je problem što za sad nemam mogućnost da ga jedem doma već u uredu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2018 at 10:50

A što ti tu radi problem? :)

Ako imaš mogućnosti sastojke držati u uredu pa pripremiti tamo još bolje, a ako ne složiš doma i odneseš. Apsolutno nikakva frka, mnogi tako rade.

Sa wheyem ti je fino zblendati (ako imaš blender), zob, whey, vodu/mlijeko (npr. bademovo - nezaslađeno ili kokosovo), i cimet - to ti je neka baza na koju onda dodaješ šumsko voće, neke sjemenke ili orašaste.....

Dobiješ zdravi čokolino, ako je whey od čokolade - ili dodaš malo kakaa :)

Mislim da ti je tu mjericu dve wheya bolje ubaciti u taj doručak, a onda ovu kasnije preskočiti, vjerojatno bi sitiji bio da nakon treninga pojedeš jedan konkretan, kruti obrok.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2018 at 13:57
Znači sve sam razumio i postupit ću tako jer cijenim dobronamjerne savjete i pomalo kužim stvari a pogotovo važnost prehrane koja je kako se čini i važnija od treninga i da samo ukoliko se stvarno potrudimo te dvije stvari uskladiti dolazi do rezultata.
Znači po uputama doručak mjenjam na način da smanjim zobene,dodajem orašaste i imam neki mix mahunarki i malo šumskog voća i to sve zblendam sa jednom ili dvije mjerice proteina.
Sad mi preložite za drugi obrok prije ručka šta da pojedem po mogučnosti da ga je lako spremiti jer na poslu nemam kuhinju ni frižder.
Za ručak i večeru ću ipak malo ubaciti ugljikohidrate ali samo kuhani krompir,integralnu tjestetninu i rižu i to u dane treninga dok zadnji obrok se mislim da budu jaja sa povrćem ili whey opet sa malo orašastim i voćem a u dane kad je trening i malo ugljikohidrata.
Moram pronaći još namirnica za korištenjem sa wheyom da dobijem na raznovrsnosti.Također za ručak i večeru sam ubacio par salata sa puno povrća piletinom i ribom što je dosta ukusno a pogotovo sada kada zatopli.
Što se tiče treninga trenutno radim 2 puta tjedno samo složene vježbe tj.pet vježbi čučanj,mrtvo dizanje,benč,ramena i leđa 4 puta 8 do 12 ponavljanja a jedan put izolacijske a to je ovaj mjesec ruke i to po tri serije bicepse i tri za tricepse isto 4 puta po 8-12 ponavljanja.
Što se tiče smanjenja obima struka stvari su se konačno nešto popravile i sad moram samo pratiti situaciju da skužim šta mi najviše paše od hrane.
Želim se zahvaliti najviše gym girl i ostalim na savjetima i naravno očekujem vaše uvažene komentare i stay tuned    
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.