New Posts New Posts RSS Feed - Nikako da se rijesim ... sala..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nikako da se rijesim ... sala..

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2008 at 16:24
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Apsolutno zato pricekaj da prođe vrijeme, a nemoj govorit napamet 


ti si covjece puko ko kokica.Ne moram ja nista cekat.Znam razloge,znam uzroke a i posljedice i direktne primjere iz RL.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2008 at 22:05
Ajde onda podijeli te razloge, uzroke, posljedice i direktne primjere sa mnom.. Stvarno me zanima..
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 01:15
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Ajde onda podijeli te razloge, uzroke, posljedice i direktne primjere sa mnom.. Stvarno me zanima..


mozda i bi da nisi bio toliko uporan i da mi wc skoljka nije toliko stvari pojela.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 12:06
Sve mi se više cini da ti zapravo i nemaš pojma o tome što govoriš. Daj mi konktretne i dokazane informacije za i protiv, razuvjeri mene s cinjenicama i dokaži da si u pravu, a nemoj pricat gluposti.   
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 15:22
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Sve mi se više cini da ti zapravo i nemaš pojma o tome što govoriš. Daj mi konktretne i dokazane informacije za i protiv, razuvjeri mene s cinjenicama i dokaži da si u pravu, a nemoj pricat gluposti.   


prvo i osnovno moro bi ti napisat tekst od nekoliko stranica da ti sve objasnim.

Ali u kratkim crtama

takvim zamjenskim obrocima rasterecujes zeludac ali zato remetis rad crijeva,jetre i drugih organa.

kod zamjenskih obroka vrlo je mali rok odnosno vrlo mali period zasicenosti zbog same njegove strukture

zatim posto s njime ubrzavas metabolizam i sto on jako kratko te zasicuje.Glad se javlja mnogo brze nego kod cvrstih obroka(šh pa nekad i krace).

Posto se javlja glad nakon tako kratkog perioda dajes impulse svojem tjelu da kod sljedeceg jela on svaki pa i najmanji visak skladisti(cuva) i tako ga povecavas vise od 50%

Remeti urednost stolice i jos mnogo popratnih simptoma sta ide uz to

Nedostaju vlakna iz hrane,nedostaju popratni minerali i soli....
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
earth_dragon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote earth_dragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 15:40
Jesam li ja to u krivu ili se vas dvoje prepucavate po cijelom forumu? hehe malo smijesno citati ovakav sukob interesa na netu.

nego, evo prosao je prvi tjedan i mogu reci da se tek sad ne osjecam dobro u svojoj kozi.

kao prvo, nikak nebrem uskladiti svoje radno vrijeme s pravilno rasporedenim obrocima. i onda mi se cini ko da sve radim pogresno. evo spar slikica pa da vidite moj problem.



i onda nije cudno da se lose osjecam, a sve sto hocu je RIJESITI se toga pa da mogu nabaciti zamisljenu tetovazu na ostatak leda.

[/IMG]

evo to su moje najgore zone, ostatak i ne izgleda tak lose, sve dok se ne vidi trbuh i bedra...

[/IMG]

tako,to je od ovog ljeta slika.

pa moze li mi tko probat napisati kak bi onda najbolje uklopila vjezbe i obroke u svoj dan, koji izgleda ovako:

-ustajem u 5, krecem na posao u pol 6 (prije biciklom, sad kad je hladno autom), radim od 6 do 2, sjedim i ljepim cipelice
-odmor imamo od 6:50 - 7:00 i od š0:00 do š0:20
-kad dodjem s posla, obicno rucam
-uskoro mi pocinje faks, a posto sam upisala vanredno, predavanja budu 3 puta tjedno u popodnevnim i vecernjim satima
-jedan do dva puta tjedno odem na plivanje
-vjezbam od pol sata do 45 min, 5 puta tjedno (pocela tek prosli tjedan)

da u slobodno vrijeme obicno citam, il rjesavam nekaj il sviram

pa eto, treba mi neki genije da sredi ovaj moj naizgled kaotican i prilicno natrpan tjedan zdravim obrocima

dakle, imam 58 kg, visoka sam š63 cm, i 20 god.

hvala
--- nurture your mind with great thoughts ---
Back to Top
earth_dragon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote earth_dragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 15:46
i jos sam zaboravila reci da ne jedem meso i mesne preradjevine i ribu. jaja jedem samo u kolacima. al pijem mlijeko i jogurte i to. a i nisam onaj tip koji bi meso mijenjal sojom i takvim proizvodima, preferiram rizu i rizino mlijeko u prahu s nekim vitaminima (koje mi je u zadnje vrijeme vrlo tesko nabaviti, jer su ga iz jedinog ducana koji je to imal, izbacili iz prodaje)

--- nurture your mind with great thoughts ---
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 16:09
  fuf lijepo si se opisala stvarno za svaku pohvalu.

Ja sam na poslu pa ti nemam vremena odgovorit u punim crtama.

Javim ti navecer na pp sta ja mislim.

Premda tesko je uskladidti sve to kad se tako rano dizes i kreces na psoao.

Zat cu vidit sam sa sobom kaj bi mogla navece sve.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 16:09

šg proteina 4kcal
šg masti 9kcal
šg ugljikohidrata 4kcal
Višak ugljikohidrata se pretvara u masti .
Kad nešto jedeš pogledaj hranjive vrijednosti, možda sirevi kojima se hraniš imaju previše masti u sebi. Jedi posni sir sa 2.5 g masti na š00g proizvoda, jedi bjelanjak jaja(kuhano jaje, makneš žutanjak)

Evo ti prouci si ovaj jelovnik :

Dobar izvor bjelancevina (životinjskih):
š. Teletina
2. Junetina
3. Govedina
4. Puretina
5. Piletina
6. Bijela riba
7. Tunjevina
8. Jaja (odvojiti žumanjak)
9. Posni sirevi
š0. Jogurt, AB kultura, kiselo mlijeko, mlijeko i sl., masni sirevi u maloj kolicini
šš. Preparati bjelancevina r aminokiselina (bez primjese ugljikohidrata i masti)
Dobar izvor ugljikohidrata:
š. Riža integralna i poluintegralna
2. Riža obicna
3. Tjestenina integralna i obicna
4. Crni kruh
5. Kukuruz
6. Grašak
7. Krumpir
8. Mrkva
9. Brokula
š0. Cvjetaca (Karfiol)
šš. Blitva
š2. špinat
š3. Kelj
š4. Kupus crveni i zeleni
š5. Cikla
š6. Zelena salata
š7. Pomidore (?)
š8. Med
š9. Musli
20. Gljive
Voce neograniceno, svježe i sušeno (od suhog, kruške, marelice, smokve...)
Dobar izvor masti:
š. Bademi
2. Lješnjaci
3. Kiki-riki
4. Masline
5. Maslinovo ulje (zacin salatama)
6. Maslac (margarin iskljucen)

Jelovnik (za jedan trening u danu)
Ovaj jelovnik temelji se na slijedecim principima.
š. Ne miješaju se bjelancevine i škrobni ugljikohidrrati u jednom obroku
2. Minimalna kolicina masti u prehrani
3. Dan zapocima ugljikohidratima, a završava bjelancevinama
Dorucak
- Izbalansirani shake
- Musli s mlijekom (prirodni)
- Integralni kruh s maslacem i medom (š do 2 fete)->ovo se jede kad je težina optimalna NE NA DIJETI
- Voce nekoliko komada (banane, kruške ...) ili vocna salata (ne kompoti iz konzerve)
- Suho voce, bademi, lješnjaci, kikiriki (iz ljuske bez soli).
- Vocni sok (po mogucnosti prirodni, npr štrukana naranca ili miks raznog voca iz miksera razrijeđen
vodom)
*Nije nužno pojesti sve gore navedeno, može se kombinirati po želji, važno je dorucak završiti sit.
Bjelancevinastu hranu ne jesti za dorucak.
Jutarnji trening
Međuobrok (odmah nakon treninga)
- Voce, izotonicni napici, vitaminski preparati
Rucak (ugljikohidratni)
- Juha (bilo kakva samo da nije masna)
- Glavno jelo (primjeri):
š. Teletina ili junetina ili govedina (lešo ili pecena) + povrce (brokula, kupus, blitva, špinat,
mrkva, gljive, kupus, biže..., sve osim krumpira, lece, graha, riže, manistre, pure,
kruha...)
2. Puretina ili piletina (lešo ili pecena) + povrce
3. Bijela riba (lešo ili pecena) + povrce
5. Tunjevina, lignje … (pecene) + povrce
(U glavnom jelu još mogu biti bjelanjak jaja, posni sirevi, jogurt, AB kultura i slicno)
- Salata u vecoj kolicini (svježa sezonska), masline.
*salatu zaciniti s malo maslinovog ulja, kvasine ili limuna.
Vecera
- Glavno jelo (primjeri):
š. Teletina ili junetina ili govedina (lešo ili pecena) + salata
2. Puretina ili piletina (lešo ili pecena) + salata
3. Bijela riba (lešo ili pecena) + salata
6. Tunjevina, lignje … (pecene) + salata
(U glavnom jelu još mogu biti bjelanjak jaja, posni sirevi, jogurt, AB kultura i slicno)
- Salata u vecoj kolicini (svježa sezonska), masline.
*salatu zaciniti s malo maslinovog ulja, kvasine ili limuna.
- Desert: vocni jogurt
Napomena:
Svježe voce uzimati prvo u obroku, a nikako kao desert.
Dnevni jelovnik se ne mijenja bez obzira je li trening ujutro ili popodne--> izuzetno je bitno baviti se nekakvom aktivnošcu tokom dana!

Shake može doci i umjesto vecere i umjesto voca kada u pauzi između rucka i vecer osjetimo potrebu za necim slatkim ili grickalicama!

Ne zaboravi, obavezno pij š.5 do 2litre tekucine dnevno!

Koliko sam vidio, tvoj problem su masne naslage, ako te još nešto zanima(usklađivanja gore navedenog sa tvojim obavezama) obrati mi se na e-mail [email protected]

Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 16:49
Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Sve mi se više cini da ti zapravo i nemaš pojma o tome što govoriš. Daj mi konktretne i dokazane informacije za i protiv, razuvjeri mene s cinjenicama i dokaži da si u pravu, a nemoj pricat gluposti.   


prvo i osnovno moro bi ti napisat tekst od nekoliko stranica da ti sve objasnim.

Ali u kratkim crtama

takvim zamjenskim obrocima rasterecujes zeludac ali zato remetis rad crijeva,jetre i drugih organa.

kod zamjenskih obroka vrlo je mali rok odnosno vrlo mali period zasicenosti zbog same njegove strukture

zatim posto s njime ubrzavas metabolizam i sto on jako kratko te zasicuje.Glad se javlja mnogo brze nego kod cvrstih obroka(šh pa nekad i krace).

Posto se javlja glad nakon tako kratkog perioda dajes impulse svojem tjelu da kod sljedeceg jela on svaki pa i najmanji visak skladisti(cuva) i tako ga povecavas vise od 50%

Remeti urednost stolice i jos mnogo popratnih simptoma sta ide uz to

Nedostaju vlakna iz hrane,nedostaju popratni minerali i soli....


Prvo-> smatram da ti o tome baš i nemaš baš previše veze pa je ovo maksimum koji si ti o tome mogao izvuc (navedi mi te popratni simptomi koje si spomenuo :-))

Drugo-> tocno je da rasterecuješ želudac, ali nigdje ne piše da moraš cijeli dan živjet na tim obrocima, naravno da moraš jesti i voce i povrce i meso i integralne žitarice. Oni sadrže sve makro i mikronutrijente potrebne za jedan obrok. Uostalom mislim da "rad crijeva,jetre i drugih organa." više remeti 6 šalica kave dnevno!

Trece-> što se tice gladi, apsolutno si u krivu. Danas sam malo jace doruckovao klasicni dorucak, i nakon standardnih 3 sata opet sam poceo osjecati glad. Buduci da znam da bi mi rucak još više nepotrebno popunio želudac zamijenio sam ga zamjenskim obrokom puno manje kaloricnosti. Dakle, umiksao sam bananu, mlijeko i taj pripravak oko š4:20 h. Od tada nisam apsolutno ništa pojeo i još uvijek ne osjecam glad, aprošla su vec 2.5 sata, a gladi još nema ni traga, aunio sam kalorija koliko nosi otprilike tri do cetiri šnite integralnog kruha! Dapace osjecam se fenomenalno:lagano poletno, a sito!!
cetvrto-> vlakna iz hrane nece mi nedostajati jer osim tog zamjenskog obroka pojest cu još sigurno dva klasicna obroka+voce i povrce+dopunski vitamini i minerali+mnogo tekucine

Tako da d3m0n molio bih te da se okaniš besmislenih postova i kad malo bolje prouciš literaturu ili što vec pa kad nešto nauciš o tome, onda nešto i reci  :-)


 

Edited by Fresh
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 17:03
u prilog cinjenici da principi moje prehrane imaju smisla šaljem link na sliku svog trbuha, na kojem doduše treba još raditi, ali s obzirom da ne idem u teretanu, mislim da su rezultati cisto zadovoljavajuci :-)

http://img205.imageshack.us/my.php?image=trbuhhw5.jpg
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 17:26
 mlijeko+banana i još u tome nekakav prah(koji vjerojatno sadrži bjelancevine) ti nazivaš niskokalorican!??    to osim kaj ima poprilican broj kalorija diže inzulin u nebo, pa ak ti amatraš da je to zdravo i niskokaloricno onda su ti ti zamjenski obroci malo pomutili um...
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 17:46
Ovaj obrok(bez banane) sadrži oko 220 kcal što znaci da je kaloricnost toga jednaka polovici male mars cokoladice drži te sitim tri sata. Ja sam danas konzumiro to u š4.20 u š7.20 sam pojeo jabuku i sada sam opet potpuno sit i stalno se super osjecam..
Ovaj obrok sadrži kombinaciju ugljikohidrata koji se sporo oslobađaju i onih koji se brzo oslobađaju, cime pomaže u reguliranju skokova vrijednosti šecera u krvi, uz istovremeno održavanje energije. Sadrži i visokokvalitetna biljna vlakna.

Uostalom koga zanima mogu mu poslati na mail skeniranu sliku o hranjivim vrijednostima pa da se sam uvjeri..


 

Edited by Fresh
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 18:33
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

u prilog cinjenici da principi moje prehrane imaju smisla šaljem link na sliku svog trbuha, na kojem doduše treba još raditi, ali s obzirom da ne idem u teretanu, mislim da su rezultati cisto zadovoljavajuci :-)

http://img205.imageshack.us/my.php?image=trbuhhw5.jpg


hmm dovoljno si reko s ovime vise necu nadodat nista.

Kao sto sam naveo u jednom postu prije vi nogometasi ste takva klasa koja za sebe misli sve naj naj naj i to sta oni kazu je jedan veliki ZAKON.

Bezveze gubim zivce raspravljajuci se s tobom i zato cu te jednostavno ignorirat.

Ako zatrebas kakvu pomoc i odustanes od sulude ideje s zamjenskim obrocima mozes da mi se obratis do tada adijo!

Mislim dosta sam principijalan i ne dam samo tako da me neko blati pogotovo onaj koji nema blagog pojma nit veze s vezom.
 

Lako je krast tudje znanje ali tesko je stec svoje!!!


Edited by d3m0n
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 18:36
Originally posted by Mr.O Mr.O wrote:

 mlijeko+banana i još u tome nekakav prah(koji vjerojatno sadrži bjelancevine) ti nazivaš niskokalorican!??    to osim kaj ima poprilican broj kalorija diže inzulin u nebo, pa ak ti amatraš da je to zdravo i niskokaloricno onda su ti ti zamjenski obroci malo pomutili um...


bas tako banane su najkaloricnije voce i zato se nebi trebalo jesti vise od 2 na dan.

Cuj covjek misli da je naj naj ipak on je nogometas.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2008 at 18:47
Mlijeko i banane...tipicni mitski bodibilderski obrok..a zapravo najveci sh*t od obrok.
Banana sama za sebe je ok, a mlijeko - više štete nego koristi.

Stvarno mi se ne da citati te besmislene postove (stvarno me ne zanima), al eto upadne mi u oko da treba jesti jaje bez žumanjka! Bože moj...srednji vijek je odavno prošao, a mitovi i dalje kruže našim teretanama, životima, glavama...

Ja i dalje ne vidim smisao bombardiranja ove i ostalih tema nepotrebnim pepucavanjem s deckom koji ocito svom silom pokušava prodati muda pod bubrege i uz to steci status nekoga ko se kuži u prehranu i super izgleda.

Ponavljam, onaj tko se želi pravilno hraniti, izgledati dobro i uz to se osjecati dobro zna nacina kako to ostvariti, ne treba mu neki guru da mu napuni glavu sa svojim ritualima prehrane i super turbo ultra mega odlicnim vježbama od kojih ce izgledati kao apolon, ili neki njegov rođak...
 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.