New Posts New Posts RSS Feed - Upoznavanje :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upoznavanje :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 678910>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 09:05
Originally posted by belfegora belfegora wrote:

I ja mislim da ce mi skroba najvise nedostajati, a kako ga opcenito nekako najvise zaobilazim (a bez neke utemeljenosti), mislim da trebam malo to pojacati, ali  i opcenito kalorijski unos sa sva 3 zastupljena. Pratit cu sad po kilazi jer sam promijenila rutinu pa i potrebe (ne samo trcanjem vec opcenito drugacijim treninzima). Ne bih nikako da se smanjuje ali ni nagli porast (ne brojim vodu). Dugorocno jos misica, moze onda i plus na vagi, do 2-3 kg.

Al sve je to lakse izvest u teoriji, sad cete tek cuti moje litanije kad bude to trebalo primijeniti u praksi LOL 

Ako će ti biti lakše, imamo sličnu misiju Tongue Ja isto moram vratiti malo masice, a i dosta sam spala s kilažom po ljeti mada se kad sam počela raditi i pogotovo sad kad je malo zahladilo nešto već i povratilo, ipak ova arktička hladnoća traži svoje. Imam osjećaj da je zima već došla pred tjedan dana Big smile Uglavnom, patim za ljetom i laganim obrocima i uopće me ne veseli ovaj period LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2018 at 09:45
hahahah evo i ja kao zalim za ljetom, mada malo se i vratilo :) lagane obroke sad ipak moram popuniti necim, inace bi se toliko ocijedila u ovoj fazi da bi u nekom trenu nestala, a to nikako ne zelimo!

treniranje za polumaraton odlicno ide, poboljsala sam tempo i manje mi je opterecenje na puls, pa  sam sad na blizu 13 km za 1:25 h. Trcim 2x tjedno, jedan put na ovu kilometrazu pazeci da mi je puls do oko 150 (cilj je jos smanjiti, dotad ne micem bas kilometrazu, a tempo povecavam samo kad je bolja tehnika a ne opterecenje). Drugi put je kratki intervalni oko 4 km plus jos malo sporog jogginga. Ostale dane popunjavam treninzima drugih tipova, koji su puno manje intenzivni a meni zanimljivi. Npr idem na trx grupu koja mi jako popravlja tehniku kod cucnja i dosta radi ruke, a nije nimalo zahtjevno za kardiovaskularni sustav. slicno je sa drugim grupnim programom koji se radi sa sipkom i puno ponavljanja (nesto slabije opterecenje), to je total body. Uz to 1 dan su samo ruke u teretani (iznimno lagan trening, skoro rest day) i core negdje ubacim i/ili nalijepim kad bude neki slabiji trening (njega samo odrzavam). Tako da treniram oko 5x tjedno, nekad i 6 ako je jedan dan doslovno neko core istezanje ili nesto jako lagano. Kako se bojim pretreniranosti, dosta pratim i onu neku aplikaciju koja mi prati vrijeme oporavka nakon treninga po pulsu i aktivnosti. 

Sto se hrane tice, dosta sam pojacala, sad se barem 2-3 puta tjedno castim kaloricnijim namirnicama tipa zdravi homemade hamburgeri sa keto pecivima od orasastih sa sirom i slicno. Jos ubacim po turu proteinske palacinke svako par dana na svoj standardni meni, pojacala sam UH (povecavajuci kolicinu) na te dane kad trcim i cesce posezem po saku orasastih i kockice tamne cokolade. Pisala sam vec da povremeno ubacim i cokoladicu ''prave'' jer je ovo najoptimalniji tren za izborit se sa vlastitom psihom. 

Eh, kad smo kod psihe, tu se dalje trudim napredovati. Neke stvari sam zaista napredovala, npr neki dan sam uzela pralinu od kolegice kad je ponudila, pojela ko nista, uzivala i otisla dalje iako to nije bilo u mom planu i programu. Sitnica, ali signalizira da se stvari mijenjaju. Bila sam neplanirano kod kuce, kod mame (iako samo jedno popodne) i bila sam koncentrirana na razlog zasto sam otisla a ne hoce li tko sto misliti o tom sto, koliko i kako jedem. Nije me nimalo unazadilo i optimisticnija sam za sve buduce posjete. Da sad imam priliku opet otici kuci na par dana, rado bih i sa puno manje stresa nego inace. Sad radim na podizanju vlastitog samopouzdanja i na poboljsanju komunikacije s ljudima. Koncentriram se na situacije koje mi izazivaju stres i frustracije, npr (besmislene) partnerske svadje, komunikacija sa sefom i slicno. Jer sve to sto ne uspijem rjesiti - ispoljavam na hranu. Sad smo maknuli efekt hrane i ogolili stvarne probleme. Treba iskoristiti volju da se poboljsati sve sto se da u smislu situacija koje nas bespotrebno opterecuju, to je nesto sto svi imamo na lageru :)
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2018 at 13:02
Sta reci nego !Super!Samo nastavi tako!Bome si puno napredovala!A ovo za pralinu,totalno te kuzim!Uzet samo jedni i reci dosta;po meni je to velika stvar!
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2018 at 13:58
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:

Sta reci nego !Super!Samo nastavi tako!Bome si puno napredovala!A ovo za pralinu,totalno te kuzim!Uzet samo jedni i reci dosta;po meni je to velika stvar!
  
A tek otic kuci kod svojih i to na svojoj donjoj granici kilaze ispod koje svakako ne idem i u potpunosti pustit sve oko cega se inace uznemiravam i koncentrirat na ono radi cega sam dosla. Ne slusajuci komentare, ne razmisljajuci o obrocima... Mislim da ce nakon ovog lakse biti i za Bozic, sad su i oni prihvatili da sam se odlucila na drugacije izbore od njihovih i lagano se mice fokus sa hrane, barem taj pretjerano intenzivni dio. Jako sam bila ponosna u tih nekoliko momenata - nakon susreta s mamom i tatom, ipak je to nesto cemu je ovdje posveceno preko nekoliko stranica i nije bilo uzalud.

Ponosna sam bila i nakon praline. Ne samo jer sam rekla dosta. Napravila sam to s minimalnom dozom ''mjerenja ocima'' i predomisljanja hocu li jos. I krenula dalje po planu kroz dan bez IMALO zamjeranja sebi. Ovo zadnje je za mene bio tezak korak, jer je on vodio u konzum po cips i cokoladu, ''kad sam vec pocela''. A ponos kad sam uspjela otrcati veliku kilometrazu u razumnom roku je drugog tipa. Mislim se, ono WOW, pa prije 2 godine bi umrla nakon 2 km. Sad cu fakat uspjet polumaraton zavrsit kroz koji mjesec.  Uz to, zaista se dogodilo par trenutaka olaksanja kad sam otpustila neke svoje izvore frustracija. A to su bile sitacije nakon kojih bi se osjecala lose i jela. Ovaj put, ponos. 

Imam ja pred sobom enormne kolicine daljnjeg rada na sebi. Tipkat cu i o tome, koji su sljedeci koraci i unutarnja previranja i borbe. Ali sad cu stati na - ponos Big smile
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2018 at 14:04
Samo ti tipkaj,ja cu pratit!
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 11:42
Evo i od mene kratki update, iako ne znam cime bi ga punila. Prosli mjesec mi je bio malo skakljiv jer je opet bila neka hormonalna zbrcka, a i opcenito je bio jako stresan. To me uvijek isprepada. Medjutim, nisam dala da me nazaduje. Sad sam na sljedecoj kutiji pilulica i nadam se da se nece ponavljati. Vidjet cemo kroz sljedecih par tjedana. 

S treninzima sam relativno redovita, iako nekako sam svasta slagala zadnje vrijeme pa nemam onaj osjecaj rutine i sigurnosti. Mislim da je vise do osjecaja nego da je nesto posebno utemeljen. U svakom slucaju, trcanje napreduje, a ruke cini mi se da malo stagniraju. No pojacat cu to sljedeci tjedan (ovaj tjedan sam imala pauzu u gymu i to zamijenila to drugim treninzima). Kilaza stoji, stalno klacka to 1 kg oko donje granice, pa si cesto uvrstavam i kalorijski bogate obroke. U 99% slucajeva su neka modificirana, kalorijski bogata ali zdravija verzija fast food-a. Npr. imam cravinge za crvenim mesom pa to cesto bude cheeseburger radjen od mesa mljevenog doma u pecivu od zobenih i orasastih, ili zamjena za lazanje , pizze ("tijesto" od cvjetace, junetina, svjezi sir, mozarella light itd), zatim sam pojacala dozu lososa i maslaca od orasastih plodova i (nazalost) protein barova. Ne znam sto mi je s tim zadnjim, jednostavno mi se ne da sve pripremati pa onda posezem za njima.

U planu imam 1-2 izlaska, to ponekad bude kamen spoticanja (cak ne kad pijem vani koliko sutra kad sam mamurna i nesklona donositi dobre odluke), ali se ne brinem, imam fore cak i za to. Primjetila sam da kad imam upisano neko clanstvo u teretani i ciljeve za trcanje, poprilicno sam sigurna da se nece rastegnuti :) tad se nekako lakse upali onaj kliker za 'ajd resetiraj se i mrdni dupe' :D 

Na kraju, nesto rjedje stizem meditirati i posvetiti se ''istrazivanjima sebe'', no i dalje se trudim raditi na tim aspektima. Primjecujem da mi zaista nekad dobro dodje, osjecam kako mi snizava kortizol i onaj grc u zeludcu. I generalno, rezultira pozitivnim promjenama u smislu da sam doma manje svadljiva i opcenito da se manje svadjamo. Uz to ce ostati i dalje posao kao bitna stavka neceg sto trebam rjesiti sama sa sobom, no zasad pustam da stvari idu takve kakve jesu sa sto manje doticaja s njima. Dok se ne ohrabvrim uhvatiti u kostac i s tim, zasad je obitelj prioritet.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 12:23

I sve je to ok belfegora Smile 

Prihvati to kao još jedan period refleksije i mogućnosti za svladavanje raznih lekcija, preispitivanje svojih emocija, vrijednosti i prioriteta i dopusti si osjećati sve što osjećaš - proći će.

Vidim da je posao taj neki limitirajući faktor i tu te skroz razumijem jer sam u sličnoj poziciji, s tim da znaš i ti dobro sama da ti imaš kontrolu nad svojom percepcijom cijele situacije. Ako već odlazak nije rješenje, onda treba ostanak učinit što lakšim, a to najlakše ide kad jednostavno nastojimo tražiti što više pozitivnih stvari i jednostavno se odlučiti osjećati ok bez obzira na sve. To ok ne mora biti odlično i genijalno ako nije, ali može biti upravo tako - ok, nije mi sjajno ali koga briga, bacam sve na valcer Smile Samo što manje uzimati neke stvari srcu!

Uza sve, mislim da se u odnosu na prije ti puno bolje nosiš sa svime tako da je tu ipak primjetan jedan veliki napredak? Wink

I ...khm.... zazvučalo mi je zanimljivo - pecivo od zobenih i orašastih...recept please? Clown Star





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2018 at 12:48
@gymka, razlika je sto je prije puno tog bilo na tanjuru: odnos s roditeljima, muzem, kolegama, poslom, uz probleme sa zdravljem i zelju da sredim prehranu i vjezbanje. A sad se malo pocistilo ipak, lakse se odnosim s roditeljima i muzem, zdravlje je ponesto bolje (napokon mi barem te pilule su odgovarale, nadam se da ce potrajati), a vjezbanje i prehrana su pod kontrolom. Tako da jednostavno mi je sve lakse jer zongliram s manje loptica u zraku. I kad se jos neke od tih smire, doc ce i taj posao na red, po listi prioriteta. 

I, ne - nije ga svakako rjesenje mjenjati. Ako i da, onda ne iz ovih razloga koji mi sad smetaju. Sam posao ja zaista volim iako sam u demotiviranoj fazi. Iskljucivo trebam mijenjati svoj stav prema ljudima i medjuljudskim odnosima tu na poslu. A tako nesto bi se dogodilo na bilo kojem radnom mjestu. 

Sto se tice recepta, budem uskoro to dokumentirala, jer me dosta ekipe pitalo. Pa cu objaviti i linkati tu.. Stvar je sto sad ja to sve odokativno, pa ni ne znam bas prenijeti al sam vec obecala :) Ovako to izgleda: https://www.instagram.com/p/Bpw3Sy6HqE_/ 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2018 at 13:38
Originally posted by belfegora belfegora wrote:



A sad se malo pocistilo ipak … Tako da jednostavno mi je sve lakse jer zongliram s manje loptica u zraku.  


 


Ali nije se počistilo samo od sebe jelda Opet si ti uložila svoj trud da izbiješ par tih loptica i malo si daš zraka....sve se to broji u napredak

I jaao, ne znam zašto ne vidim link
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2018 at 14:42
@Gym_girl, itekako! Uopce nije upitno je li napredak postoji, on je neupitan i nije ga nitko drugi napravio osim mene. Tj barem te prve korake, poslije se naravno i drugi pocnu slagati u ukupnu sliku!

Bas sam se poslje razmisljala kako sam ovo tu tebi napisala o ''stvarima na tanjuru'' - i dosla do zakljucka da zapravo sam podsvjesno se jako dobro izrazila jer je upravo u tome svemu problem koji se onda izrazava preko hrane i tanjura. I kako sam tek otkrila probleme koje me stvarno muce, otkrila koliko sam 'skrenula' sa svog puta kojeg zelim, osvijestila sto ustvari ne stima. Ako vec sad vidim pozitivan napredak, majko mila, sta me lijepog tek ceka!

BTW, da se pohvalim, kilaza i dalje stagnira, sto je OK a izdrzljivost raste. Nedavno sam prvi put uspjela otrcati 15 km. Nije bilo brzo, ali - je bilo. Jos prije pola godine mi je 5 km zvucalo puno. Eto, za one koje zanima - ima i objektivnih i realnih fitness pokazatelja napretka :)
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2018 at 14:54


Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2018 at 15:04

Pa svaka čast! I super kako ti to odmah se povežeš Ma da, nas većina ima taj problem prebacivanja svega preko tanjura. Teško je odrediti granicu između gladi za hranom ili utjehom, i sama to znam.

Čeka te sigurno još puuno svega lijepoga, a ako još i ono manje lijepo uspiješ preokrenut na nešto korisno i poučno - nema kraja sreći


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2018 at 17:44
Da, ironicno ispada da kad bi eliminirali sto pojedemo za utjehu, slavlje ili iz dosade - pa umrli bi od gladi LOL
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2018 at 14:46

Paa ajde nije baš toliko krizno
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 12:42
Je li netko zna koliko je (kolicinski) preporucljivo ici u suficit za povecanje misicne mase? Zapravo bi ja neku defku, al ajd ne moze gore i dolje u isto vrijeme pa recimo da sam zapela s masom.

Znaci redoviti treninzi oko 5x tjedno (2x cardio, 3x snaga: gornji/ledja, core, total body). Trcim i radi tog sam vec podigla unos. Ne zelim ga se odreci jer mi psihicki jako odgovara, iako znam da se to cesto preporuca, no pazim da imam vrijeme za oporavak (ovo je samo 1/2x tjedno). Tezine pomalo podizem, kad god vidim da mogu, ne bojim se utega (samo krive izvedbe). Sad sam na odrzavanju bila i imam razvijen osjecaj koliko za to pojesti. Sad je pitanje sta i koliko dodati na jelovnik u kontinuitetu. Recimo da mi je odrzavnje oko 2500 kcal (ne znam je li tocno jer ne brojim, al nije daleko od istine). 

Na kraju, pretpostavljam da bi trebala podic oko 500 kcal dnevno iz proteina + kompleksni UH (cardio) ili zdrave masti (ostali dani), a mislim da onda stane i 1 cheat obrok u cca 2 tjedna. Zvuci li to razumno i koliko uopce tijelo okvirno moze brzo graditi misic (znam da je individualno ali ono slijepa procjena za prosjek)?

BTW u medjuvremenu sam imal par dana off skroz, opusteno i pomela sve sto ne valja, al sam se brzo resetirala. Tako da smatram da je to OK, tijelo je to iz nekog razloga trazilo. Nije ostalo stetnih posljedica, ali sam primjetila da kad se tada kilaza podigla nije isla u misice vec mast i vodu (imam omroncu doma pa pratim)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 14:12

Ni nemoj se odreći trčanja, ako sve lijepo posložiš neće ti štetiti masi, može samo pomoći i psihi i tijelu Smile

Pripazi sa 500 kcal, ja bih išla na manje, možda i u pol pa pratila situaciju. Možda nebi bilo loše ni izračunati par dana kako trenutno jedeš pa da vidiš realno di si. Ja bih na tvom mjestu digla max 250 kcal, pretežito iz UH, pa pustila tjedan-dva i onda korigirala ako treba. Tako će lakše i cheat sjesti Smile

Koliki si max kg odredila da biš htjela dobiti?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.