New Posts New Posts RSS Feed - Upoznavanje :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upoznavanje :)

 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
Author
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2018 at 13:02
Sta reci nego !Super!Samo nastavi tako!Bome si puno napredovala!A ovo za pralinu,totalno te kuzim!Uzet samo jedni i reci dosta;po meni je to velika stvar!
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2018 at 09:45
hahahah evo i ja kao zalim za ljetom, mada malo se i vratilo :) lagane obroke sad ipak moram popuniti necim, inace bi se toliko ocijedila u ovoj fazi da bi u nekom trenu nestala, a to nikako ne zelimo!

treniranje za polumaraton odlicno ide, poboljsala sam tempo i manje mi je opterecenje na puls, pa  sam sad na blizu 13 km za 1:25 h. Trcim 2x tjedno, jedan put na ovu kilometrazu pazeci da mi je puls do oko 150 (cilj je jos smanjiti, dotad ne micem bas kilometrazu, a tempo povecavam samo kad je bolja tehnika a ne opterecenje). Drugi put je kratki intervalni oko 4 km plus jos malo sporog jogginga. Ostale dane popunjavam treninzima drugih tipova, koji su puno manje intenzivni a meni zanimljivi. Npr idem na trx grupu koja mi jako popravlja tehniku kod cucnja i dosta radi ruke, a nije nimalo zahtjevno za kardiovaskularni sustav. slicno je sa drugim grupnim programom koji se radi sa sipkom i puno ponavljanja (nesto slabije opterecenje), to je total body. Uz to 1 dan su samo ruke u teretani (iznimno lagan trening, skoro rest day) i core negdje ubacim i/ili nalijepim kad bude neki slabiji trening (njega samo odrzavam). Tako da treniram oko 5x tjedno, nekad i 6 ako je jedan dan doslovno neko core istezanje ili nesto jako lagano. Kako se bojim pretreniranosti, dosta pratim i onu neku aplikaciju koja mi prati vrijeme oporavka nakon treninga po pulsu i aktivnosti. 

Sto se hrane tice, dosta sam pojacala, sad se barem 2-3 puta tjedno castim kaloricnijim namirnicama tipa zdravi homemade hamburgeri sa keto pecivima od orasastih sa sirom i slicno. Jos ubacim po turu proteinske palacinke svako par dana na svoj standardni meni, pojacala sam UH (povecavajuci kolicinu) na te dane kad trcim i cesce posezem po saku orasastih i kockice tamne cokolade. Pisala sam vec da povremeno ubacim i cokoladicu ''prave'' jer je ovo najoptimalniji tren za izborit se sa vlastitom psihom. 

Eh, kad smo kod psihe, tu se dalje trudim napredovati. Neke stvari sam zaista napredovala, npr neki dan sam uzela pralinu od kolegice kad je ponudila, pojela ko nista, uzivala i otisla dalje iako to nije bilo u mom planu i programu. Sitnica, ali signalizira da se stvari mijenjaju. Bila sam neplanirano kod kuce, kod mame (iako samo jedno popodne) i bila sam koncentrirana na razlog zasto sam otisla a ne hoce li tko sto misliti o tom sto, koliko i kako jedem. Nije me nimalo unazadilo i optimisticnija sam za sve buduce posjete. Da sad imam priliku opet otici kuci na par dana, rado bih i sa puno manje stresa nego inace. Sad radim na podizanju vlastitog samopouzdanja i na poboljsanju komunikacije s ljudima. Koncentriram se na situacije koje mi izazivaju stres i frustracije, npr (besmislene) partnerske svadje, komunikacija sa sefom i slicno. Jer sve to sto ne uspijem rjesiti - ispoljavam na hranu. Sad smo maknuli efekt hrane i ogolili stvarne probleme. Treba iskoristiti volju da se poboljsati sve sto se da u smislu situacija koje nas bespotrebno opterecuju, to je nesto sto svi imamo na lageru :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2018 at 09:05
Originally posted by belfegora belfegora wrote:

I ja mislim da ce mi skroba najvise nedostajati, a kako ga opcenito nekako najvise zaobilazim (a bez neke utemeljenosti), mislim da trebam malo to pojacati, ali  i opcenito kalorijski unos sa sva 3 zastupljena. Pratit cu sad po kilazi jer sam promijenila rutinu pa i potrebe (ne samo trcanjem vec opcenito drugacijim treninzima). Ne bih nikako da se smanjuje ali ni nagli porast (ne brojim vodu). Dugorocno jos misica, moze onda i plus na vagi, do 2-3 kg.

Al sve je to lakse izvest u teoriji, sad cete tek cuti moje litanije kad bude to trebalo primijeniti u praksi LOL 

Ako će ti biti lakše, imamo sličnu misiju Tongue Ja isto moram vratiti malo masice, a i dosta sam spala s kilažom po ljeti mada se kad sam počela raditi i pogotovo sad kad je malo zahladilo nešto već i povratilo, ipak ova arktička hladnoća traži svoje. Imam osjećaj da je zima već došla pred tjedan dana Big smile Uglavnom, patim za ljetom i laganim obrocima i uopće me ne veseli ovaj period LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2018 at 13:36
Belfegora Zelim ti svu srecu u tvojem naumu!Bas me zanima kako ce ici tvoj put pa cu te pratit....Vidim da si motivirana i nek te to drzi do samog kraja!
Sto se tice hrane ja sam uvijek jela krivo!Medjutim nisam imala problema s kilama evo recono do 30-te!Ova zadnja trudnoca..Plus deset u pocetku pa ono u trudnoci...Ma joj...Ne zelim misliti na to!Nego na to kako sam na pravom putu da se to vise ne dogadja!Ni trudnoca ni debljanje
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2018 at 13:18
I ja mislim da ce mi skroba najvise nedostajati, a kako ga opcenito nekako najvise zaobilazim (a bez neke utemeljenosti), mislim da trebam malo to pojacati, ali  i opcenito kalorijski unos sa sva 3 zastupljena. Pratit cu sad po kilazi jer sam promijenila rutinu pa i potrebe (ne samo trcanjem vec opcenito drugacijim treninzima). Ne bih nikako da se smanjuje ali ni nagli porast (ne brojim vodu). Dugorocno jos misica, moze onda i plus na vagi, do 2-3 kg.

Al sve je to lakse izvest u teoriji, sad cete tek cuti moje litanije kad bude to trebalo primijeniti u praksi LOL 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2018 at 12:58

Wow, interesantno, dobar izazov Cool Thumbs Up Ajde sretno, vjerujem da ćeš odraditi to, motivacija je tu! Bit će fora pratiti napredak Wink

A što se hrane tiče, svatko ima neki svoj đir, ja uglavnom krenem od UH-a jer me to najviše traži. Ali postepeno pa tako možda dodam 1-2 krekera po obrocima ili nekih 20g više ostalog škroba, pa gledam kako ide s tim. Dam si malo više gušta i sa slatkim i tako. Ali malo pomalo....da imam vremena intervenirati Smile S druge strane, možeš pojačati i P ako ti manjkaju ili masnoće ako ti to više odg.  Mislim da će ti uz toliko aktivnosti više ići škrob, ako ga dobro toleriraš :)


Edited by Gym_girl - 27 Rujan 2018 at 13:00
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2018 at 10:58
Ja sam se oduvijek ''kuzila'' u hranu u smislu da sam znala sto ja najbolje i najpametnije. Al sam svejedno radila krivo. Zasto? Zbog vlastite psihe. I mislim da se na kraju sve svodi na to. Svi mi nekako znamo otprilike barem sto bi trebali. I dok ne zakljucimo zasto to inace ne radimo, mozemo se privremeno odreci neceg, ali ce najcesce vratimo istim pogreskama. Zato kod mene toliko analiziranja. Ovo je moj put naprijed.

Frendice - da, i ja ih imam za razlicite kategorije. Ali i inace je tako, tocno odredjene cu pitati sto misle kako da se osisam, a one s kojima ne dijelim ukus cu preskociti. Jedino sto povremeno neka zivotna faza promijeni ''kategoriju'' pa treba malo adaptacije. Vjerojatno i rada na odnosu, da se ne izgubi (ako je dovoljno vrijedan). Sigurno cu se jos koji put na ovoj temi vracati na temu blize i dalje okoline / ljudi. To je nesto sto nas, priznali ili ne, oblikuje. Ne u smislu da je njihovo misljenje vaznije od naseg. Ali, s kim smo se okruzili, cime punimo svoje vrijeme, gdje se motiviramo, gdje se demotiviramo, gdje imamo emotivni ispusni ventil, tko nas potice na bolje odluke, tko nas nanervira svaki put i zasto je tako bitan.. sve su to teme o kojima cesto meditiram zadnje vrijeme i trazim odgovore jer mislim da su vazni.

Inace, ekipa, donijela sam novu odluku. Nedostajao mi je, bas, ono - konkretan cilj, dugorocni. I odlucila sam da zelim na proljece zavrsiti polumaraton. Cak poticem i muza da se pridruzi u pripremama jer bi mi to bilo super iz vise razloga nego li je samo fit zivot, jel. Uglavnom isla sam jucer prvi put testirati izdrzljivost. Smanjila sam tempo sa standardnih 10ak km/h kako trcim 5K na 8.5-9 km/h (sto je isto borba same mene sa mnom ahahaha kako se tempirati a znam da skoro hodat brze mogu). Ideja je bila ako mogu preko 10 km, isplati mi se sad poceti pa za pola godine da to laganim tempom uz ostale treninge ima glavu i rep. I eto - uspjela sam, za 1:20 min sam zavrsila 11.50 km i ako bude sve OK planiram nastaviti trcati 2x tjedno do Bozica. Podic malo tempo i ici do 13 ili 15 km. A uz to radit snagu. Iza Bozica intenzivirati trcanje. Eto, rekla sam da cu si smislit akcijski plan pa recimo da sam si ga smislila Clap Zasto Bozic? Zato jer sam dotad platila teretanu/grupna vjezbanja, a uklapa se sad u sve ostalo... Sad to samo lagano da napreduje a vise radim na pojacavanju prehrane i vjezbama snage, a onda udri ga druze LOL Mislim da cu u narednom razdoblju itekako morati - jesti LOL
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2018 at 13:55
Cuj,u hranu se ne kuzim!Zato sam i tu,ne? Mogu samo prijateljice komentirat!Imam jednu koja zdravo jede,s njom sam pricala prije nekog vremeba i zena me je i savjetovala!Dok ova jedna druga (obje su one super) jede sve i ne pazi....I s njene strane je recimo teze naici na razumjevanje jer ona kaze ma sta ti je,nisi debela imas samo taj trbuh....Onda sam prestala njoj ista i spominjat jer nema smisla!Objasnjavat da se i dalje lose s tim osjecam ,makar nisam king size,se ne isplati!Pa sa svakom onda imam svoje teme!Ne znam kako ti,ali ja ti nemam puno tih za koje mogu reci da su mi najbolje!Vodim se onom bitna je kvaliteta ,ne kvantiteta!
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2018 at 11:34
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 
belfegora, fora je čitati ove tvoje analize i preispitivanja Smile Tebi to sigurno pomaže, a mislim da pomaže i svima nama jer se uvijek nekako možemo pronaći u nečijim riječima.

Mislim da si dosta postigla do sada i da si puno svjesnija nego prije, i dobrog i lošeg, ako o tome možemo govoriti tako kad nekad ispadne i obrnuto. A svijest i je poanta, jer ako nečega nismo svjesni to ne možemo ni mijenjati. Ja se isto trudim stati usred neke situacije i pitati se - što je ovo, zašto ovako reagiram, šta me toliko dotaklo, kako da to prevaziđem....al nekad se i izgubim, pogotovo kad sam umorna. Sve je to normalno, ne postoji osoba koja je dostigla neku ravnu crtu, da se nikad ne gubi. Sve nam je to potrebno za razvoj, i padanje i dizanje, i svijest i mjesečarenje Smile

A prijateljice....uuuhhh Big smile Ja se nekako sve manje opterećujem time. Skužila sam s kim mogu o čemu, a ako baš s nikim ne mogu - uzmem knjigu ili poslušam neki video Big smile Koliko god se udaljili s nekim ljudima od nekih tema, neka poveznica uvijek postoji...ili ako ne postoji baš ništa, nit sama pukne s vremenom. Dokle god postoji bar tanka nit, uvijek se neka tema nađe....a drugo...ostaviš za nekog drugog ili sa svoj trenutak tišine. Ionako nam je teško dati neki savjet, kad svatko od nas gleda iz nekog svog ugla i svojih programa....

Cure, hvala na odgovorima, uvijek mi je draze tipkati kad vidim da to netko i cita! A nadam se da ce kojiput i pomoci, makar malo. 
Sto se gubljenja tice, pa naravno da se svi povremeno gubimo.. medjutim kod mene je prije to znalo ekstremno dugo trajati i imati jako izrazenu autodestrukciju svega postignutog. uglavnom, necu se ni vracati na to, to ostavljam iza sebe. Ali malo nazadovanja uz razumnu dozu napredovanja - potpisujem odmah Clap

A prijateljice ja oduvijek na neki nacin ''dijelim po podrucjima'', razliciti ljudi uklapaju se u razlicite djelove mog zivota, dijelimo neke zajednicke interese, neke ne. Ali ovo mi je bas bila jedna od onih blizih i sad dolazi do izrazaja koliko su se moji interesi udaljili od njenih. Ne znaci da ce odnos prestati. Promijenio se, to je sve- naviknut cemo se obje. Al bome me sokiralo, a da nisam ojacala, taj dan bi me i izdeprimiralo. Ovako znam bolje - da je to cijeli mix strahova, projekcija, drugacijih iskustava itd. Sjest ce tu sve na svoje mjesto a za fitness teme sam odmah zovnula tu drugu frendicu s kojom to dijelim i nagustala se u pricanju Star

Sto mislite, koliko bi trebala ''pojacati prehranu'' cca da lagano dobivam na misicnoj masi? Mislim da treninga imam cisto dovoljno, al da trebam malo vise jesti. Kako vi to radite?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2018 at 09:42
 
belfegora, fora je čitati ove tvoje analize i preispitivanja Smile Tebi to sigurno pomaže, a mislim da pomaže i svima nama jer se uvijek nekako možemo pronaći u nečijim riječima.

Mislim da si dosta postigla do sada i da si puno svjesnija nego prije, i dobrog i lošeg, ako o tome možemo govoriti tako kad nekad ispadne i obrnuto. A svijest i je poanta, jer ako nečega nismo svjesni to ne možemo ni mijenjati. Ja se isto trudim stati usred neke situacije i pitati se - što je ovo, zašto ovako reagiram, šta me toliko dotaklo, kako da to prevaziđem....al nekad se i izgubim, pogotovo kad sam umorna. Sve je to normalno, ne postoji osoba koja je dostigla neku ravnu crtu, da se nikad ne gubi. Sve nam je to potrebno za razvoj, i padanje i dizanje, i svijest i mjesečarenje Smile

A prijateljice....uuuhhh Big smile Ja se nekako sve manje opterećujem time. Skužila sam s kim mogu o čemu, a ako baš s nikim ne mogu - uzmem knjigu ili poslušam neki video Big smile Koliko god se udaljili s nekim ljudima od nekih tema, neka poveznica uvijek postoji...ili ako ne postoji baš ništa, nit sama pukne s vremenom. Dokle god postoji bar tanka nit, uvijek se neka tema nađe....a drugo...ostaviš za nekog drugog ili sa svoj trenutak tišine. Ionako nam je teško dati neki savjet, kad svatko od nas gleda iz nekog svog ugla i svojih programa....




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2018 at 15:48
Kuzim,kuzim...Nije to lose,vidim da bas radis na sebi!Meni je to pohvalno!Lijepo si napisala,nije stvar u cokoladi nego onom sta ona predstavlja!Odmah sam se sebe sjetila u danoma zderanja..Meni ti je slatko predstavljalo osjecaj zadovoljstva,ali kratkotrajnog!I nakon toga osjecaj praznine!Sad je puno bolje pojesti tamnu cokoladu,zadovoljstvo duze traje!Meni isto pomaze sta piskaram tamo na svojoj temi!Nekako mi lakse sve...
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2018 at 15:18
Draga zmajcica, dobrodosla, naravno da ne zamjeram!

Prije nisam, prije mi se pristup svodio na kalorije i dijete. A bilo je vise nego ocigledno da nije dovoljno i sve skupa ne pali. Posebno s emotivnim prejedanjem. Pa sam sad u fazi definiranja vlastitih problema, razmisljanja, trazenja dugorocnih ciljeva. Pokusavam protumacit sto sama sebi signaliziram. Kako zelim da mi izgleda zivot. Sto mislim da je najbolje za mene. Sto uopce zelim postici. Gdje su mi slabe tocke i okidaci. Zasto su mi uopce slabe, zasto ja to tako osobno dozivljavam... i tako dalje. 

Lakse mi je stati nakon tog jednog reda cokolade sada - jer na kraju se i ne radi o cokoladi nego sto ona predstavlja. Sad imam u glavi danasnji trening, kako zelim napredovati. Kako zelim zaista bit sretna i umjerenost me bolje vodi tamo. Ne znam neke stvari ovako ni na prvu objasniti, ali svakako je efekt da mi puno te analize i ponovno gledanje u sebe pomazu u ovoj fazi da si izgradim opet bolji zivot. 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2018 at 13:18

Ja pratim i javim se malo kasnije Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2018 at 13:05
Hej,ja upadam ...Valjda neces zamjerit!Inace ovako sve analiziras?Mislim na situacije?Pohvale za nepredak!!!Nastavi tako!Nisam procitala chelu tvoju temu,samo par stranica!
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2018 at 10:15
E sad, je da nitko ne odgovara, al amo opet o napretku. Bilo je par skakljivih situacija koje spominjem samo da ih analiziram(o) i osvijestim(o). Prije bi me zaista mozda i poljuljale, sad nece i nisu, ali ih koristim da analiziram u cemu je kvaka i kako da to postane i trajno stanje.

Prvo - kava s best frendicom. Ne mogu vjerovat da ovo pisem. U jednom trenu mi je kliknulo koliko su nam ocigledno zivoti i trenutni filmovi i razmisljanja razliciti. Pricam ja njoj o novom indukcijskom stednjaku koji sam se stvarno potrudila kupiti za kuhanje i pripremu obroka. Pbjasnjavam koliko ce mi to ustedjeti vremena, ona me gleda kao da sam s Marsa pala. Pricam kako doma naravno da mami NE govorim o svojim hormonalnim problemima jer nikad nismo ni imale takav odnos i ja se ne osjecam ugodno. Mama samo pokusava ''naci rjesenje'' u smislu kako ona vidi moju prehranu i treninge (koji nisu izvor problema) i nicim mi ne pomaze, dapace. Frendica me gleda kao da sam s Marsa pala. Kao najblizoj familiji moras rec zdravstvene stvari. Rekoh - meni je muz najbliza familija i samo njega se tice moj reproduktivni sustav. Sad ja nju gledam ko da je s Marsa pala jer nije ni povezala da za takve stvari meni vec godinama nije mama najbliza osoba (ona je single i nije zapravo ni bila u dugoj ozbiljnoj vezi na ovakav nacin). Na kraju mi kaze kako sam uzasno smrsavila i jel se treba zabrinit. Na sta ja skocim naravno u obrambeni stav, pa se cudi sto se branim. Pa reko - zeno vidjala si me prije pola godine i mrsaviju pa ti je bilo ok, samo sam se ispuhala nakon onih groznih pilula i super sam si (ako koga zanima, nisam premrsava - imam ciljanih 66 kg i super sam si). 
E sad to sve nerazumijevanje u kompletu izmedju nas dvije bi me prije duboko potreslo. Ovako me malo zaljuljalo (ipak mi je to jedna od blizih osoba s kojom trenutno ne dijelim bas interese ali me voli i zeli mi najbolje). Dosla sam doma i mislim se - a sta da sad napravim da najbrze osvjestim sebi da nema razloga da se osjecam lose i kao da sam nesto skrivila.
I tako, dogovorim jos jednu kavu s jednom drugom curom, doma se lijepo podruzim s muzem, malo meditiram da si osvjestim kako se JA ZAISTA osjecam (sto je eventualno umorno, ali zapravo dobro i zadovoljno). I gotovo, krenem dalje.

Uz to, nedjelja je dan za cascenje. Tako da sam si jucer ispekla malo konkretnije komade tipa svinjetina u nekim zdravim masnim lepinjama, pa sam jela neki kavijar sto smo jos davno dobili na toastiranom rizinom kruhu s kaloricnim umacima, toast, s namazom od kikirikija, tamnu cokoladu i slicno. I na kraju me kopka moja Milka s kikirikijem, koja je uvijek bila kamen spoticanja jer mozak odvali na taj okus. U ''proslom zivotu'' nakon prvog griza kupim sve sto se da kupiti i pojedem ko da nikad nisam jela prije svo smece koje mi se nadje u videokrugu. Jucer, za razliku od puta dosad  - mislim se - stvarno mi se jede te Milke. Zato kupim ono malo pakiranje, onaj kao stapic - 1 red kolicinski, plus sto mi je ostalo trebalo iz ducana standardno. I pred spavanje pojedem i odem leci. I danas nastavljam gdje sam stala. Bez nazadovanja, bez griznje savjesti, bez krivnje. Mozda malo samo u tragovima, ali neusporedivo s ''prije''. Na kraju krajeva - oduvijek znam da je nemam zasto imati ali bila je tu. E sad se ZAISTA nesto temeljno u meni mijenja. 

Inace, trebala bih malo vise medititrati, slabo stizem. A upravo ovo smatram KLJUCNIM za dugorocne ciljeve. Tj  za zdravi i fit pristup zivotu. Medjutim napredak je neupitan. Uz to, sad mislim da cu u blagi suficit. Ljeto je proslo, zelim vise misicne mase. Sad je pravi tren. Kako vi to u praksi radite? Meni to nekako ne ide prirodno, znam se ubit od hrane, znam ic u deficit, znam ocito i odrzavat, al ovo radim prvi put. Ali sam optimisticna, ne ocekujem probleme, samo se razmisljam naglas cime popuniti najbolje jelovnik da mi sluzi na jos bolji nacin :)
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2018 at 08:52
Hvala Erich! I ja tako nekako mislim, da ove stvari koje zaista uvidjam da sam promijenila na bolje je teze zapravo ugroziti ikad opet. Pritom mislim na navike, znanje ja imam vec 20 godina pa corak hahaha!

No, svejedno treba se do kraja izboriti s ''duhovima proslosti'' :) Doduse, to je ono sto nas cini normalnim ljudima, da se stalno razvijamo i idemo naprijed :)

U fazi sam kad isprobavam nove grupe za vjezbanje, trcanje i teretanu. Ponekad imam osjecaj da malo bauljam kroz nepoznato, al vidim stvarno da sve to skupa ide nekud. Moram doduse priznati da kako sam prosli vikend zaruzila vani nakon dugo i ovaj tjedan se vratila na posao nakon dugo, da mi je ovaj tjedan bas malo naporan. Jucer sam npr mislila originalno otici na trening al sam odustala jer sam bila premorena. Budem doduse danas iako jos nemam pojma sta bi danas radila, vec sam dosta ruku i nogu ovaj tjedan pa vjerojatno core il trcanje na traci. 

Uz to, kad god nemam rutinu - imam raznorazne cravinge, tako i sad. Srecom, vecinom ih drzim pod kontrolom kloneci se junka. Tek povremeno nesto ekstra kaloricno a zdravo maznem kao da sutra ne postoji, to mi je OK. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.