New Posts New Posts RSS Feed - vegetarijanka sam i zelim omrsaviti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

vegetarijanka sam i zelim omrsaviti

 Post Reply Post Reply
Author
Daemona View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Studeni 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Daemona Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: vegetarijanka sam i zelim omrsaviti
    Posted: 04 Prosinac 2008 at 23:50
hm
ja osobno ne bi nikome prije 25 preporucila takvu prehranu
to je puno slozenije..i  treba se dosta posvetiti takvom nacinu prehrane..i naravno educirati se..
zato pomalo
Back to Top
earth_dragon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote earth_dragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2008 at 20:33
  probaj kao ja...

nemoras jesti meso, kupi si one fine proteine, ja imam od cokolade i jos jedne od vanilije, slozi si ih s mlijekom smanjene masnoce i dobis vrlo dobar napitak s recimo negdje 30-40 g proteina

matematicki razradeno:
ovaj whey koji ja imam doza ima 23 g proteina
+ slozeno sa 4 dcl mlijeka smanjene masnoce ima negde š7 g proteina
kaj je ukupno 40 g proteina a nisi ni trepnula

ubacis dnevno jos koji jogurt i posni sir i na konju si
--- nurture your mind with great thoughts ---
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2008 at 23:34
 
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2008 at 17:06

Originally posted by Theia Theia wrote:

  Problem je kod vegetarijanaca (vegana) to što se trpaju ugljikohidratima i to raznoraznim složencima tipa tijesto, povrce, hrpetina sira i zaliti uljem na kraju, naravno.

Meni se prehrana sastoji uglavnom od mesa, mlijecnih proizvoda i povrca/voca tako da ti stvarno ne mogu pomoci oko tvog problema. A, jedi povrce!
 

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2008 at 22:37
  Problem je kod vegetarijanaca (vegana) to što se trpaju ugljikohidratima i to raznoraznim složencima tipa tijesto, povrce, hrpetina sira i zaliti uljem na kraju, naravno.

Meni se prehrana sastoji uglavnom od mesa, mlijecnih proizvoda i povrca/voca tako da ti stvarno ne mogu pomoci oko tvog problema. A, jedi povrce!
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2008 at 17:34
 Inace vegetarijancima gotovo svim fali l-carnitina zbog nedostatka mesa i mesnih proizvoda, pa probaj za pocetak sa suplementacijom l-carnitina.
www.fitness-trening.com
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2008 at 00:26
Originally posted by Mr.O Mr.O wrote:

 Nemojte se uvrijedit cure, al da sam vegan ne znam od cega bi živio...bez mesa još i mogu to mi ne bi bio tak problem, al bez ribe, jaja i posnog sira... 

a razlog zbog kojeg vam je teže smršavit je upravo nedostatak bjelancevina životinjskog porijekla koje su biološki najvrijednije, a vegetarijanci te proteine ne uzimaju...



pa to su glavni sastojci kod mrsavljenja.Imat ces vise rezultata konzumirajuci tako nego kao vegetalijanac.Prvo i osnovno cilj kod mrsavljenja je da se treba smanjit unos ugljikohidrata i povecat unos proteina.Odnosno radit kure tako da se unos ugljikohidrata mjenja iz dana u dan.Ovisno o kilazi radi se max,a min je 0.Znaci jedna od š0 dana mora biti dan bez unosa ugljikohidrata.To je vrslo slozen proces i tesk oje to objasnit ovako.Inace slaze se individualno od osobe do osobe i zeli se dobit da se tjelo iz dana u dan sokira i da jednostvno natjera se da trosi svoje zalihe.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2008 at 20:32

 Nemojte se uvrijedit cure, al da sam vegan ne znam od cega bi živio...bez mesa još i mogu to mi ne bi bio tak problem, al bez ribe, jaja i posnog sira... 

a razlog zbog kojeg vam je teže smršavit je upravo nedostatak bjelancevina životinjskog porijekla koje su biološki najvrijednije, a vegetarijanci te proteine ne uzimaju...

Back to Top
earth_dragon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote earth_dragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2008 at 17:10
šparogica, ja sam takoder postupno prelazila na vegetarijanstvo, sad vise ne jedem ni meso, ni ribu, idem prema veganstvu, a sto se tice problema mlijeka, probaj rizino mlijeko u prahu. kutijica je kostala 5 kn, a imala sam dost dugo. fino je i naviknes se na njega. kasnije sam ga koristila i u kolacima, i napitcima i svemu ostalom. puuuuno mi je bolje od sojinog. jedino je problem da vise nigde nebrem najti za kupiti. bilo je u kauflandu, sad nema
--- nurture your mind with great thoughts ---
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2008 at 01:52
jesi postupno prelazila...nije dobro za tijelo naglo,ja sam vec 2 godine vegetarijanka i tek sada sam spremna na veganstvo,ali to je malo teže...ipak kava bez mlijeka...Sve je moguce,a smršavit je nama malo teže,tak sam skužila barem.ali da se,dakle mi nastavljamo jest ko i do sada samo više vježbe i to žestoke!Na meni više djeluje brzo i efikasno vježbanje no dugo,ali sve ovisi o tebi
By:©parogica:)
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2008 at 22:26
Moje pravilo je jesti nezasicene masnoce, bjelancevine i slozene ugljikohidrate, a izbjegavati hranu s visokim glikemijskim indeksom i zasicenim masnocama.

Napisi sta jedes...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2008 at 13:21
ma nemoj biti vegan....jedi bar ribu...još si mlada...... Zašto si veganka uostalom? 
Back to Top
minni_mouse View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote minni_mouse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2008 at 11:56
 Ima vec skoro 2 mjeseca odkako sam vegetarijanka, tj. vegan. Imam š5 godina i stalno citam o prehrani. Sada me zanima, kako se trebam hraniti, cega vise, cega manje jesti, s obzirom na to da sam vegan, a da ipak malo omrsvim. Nebih htjela jako puno izgubiti, najvise 3 kg, a da ne gladujem.

Unaprijed vampuno hvala!

                                                                            

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.