New Posts New Posts RSS Feed - Paleo ishrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Paleo ishrana

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 9>
Author
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:09
A phoenix znas sto da sad nedaj boze gabrijel dobije neki tezu bolest sve ove njegove price bi pale u vodu i gdje bi zavrsio sta mislis pa u doktora naravno lako je sad rec zracenja ovo ono ali to pomaze,mislim to je jako nezdravo svakako da moze mnogo zla nanjeti,ali to je sad jedini nacin(dokazani)prijatelju moj htio ti to prihvatit ili ne.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:11
ne odem po antibiotik vec uzmem cesnjak..rezultat je neusporedivo bolji a iskreno, ne sjećam se kad mi je zadnji put antibiotik trebao.
Prehrana nije garancija, niti se nešto može izliječiti samo hranom, ima tu mnogo drugih čimbenika, ali liječnici jako malo imaju znanja osim onog uskog što su nabubali a to se ne zove obrazovan čovjek i često te svojim neznanjem uvuku u još gore stanje nego u kojem jesi..vidjela sam to mnogo puta. Da mi nešto treba, izabrala bih radije homeopata, no to je moje mišljenje..ne ulazim u tuđa niti smatram da su pogrešna.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:14
ali ipak daleko od toga da je zračenje jedini način..
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:15
[QUOTE=Ronie] Ma pustimo sad suplemente i sve druge stvari ti si sad meni napisao da pricam gluposti da se informiram i tako dalje,a to samo govori o tebi ti govoris da ja pricam gluposti a za mene to sto ti pricas su isto gluposti mozemo tako u nedogled,ali pazi ja nisam ovdje dosao da omalovazam tebe ili bilo koga drugo nego da ti recem da nevjerujes slijepo u reklame,ali ti moj post drukcije protumacis pa se ljutis.Zapamti mozda paleo ishrana jest dobra neznam ali 99% je laz vec sam spomenuo biobio i tako to su prevare da bi naivci to kupovali.Ti sad mozda mozes rec da sve znas ali odavno mi znamo da ko govori za sebe da zna sve nezna nista.[/QUOTE

Jesi ikad procitao ijednu knjigu o Paleo? Ja mislim da nisi. Jer da jesi onda bi znao da nema potrebe ici u ducane poput bio&bio. A koju god kuharicu o Paleo ishrani kupus neces naci da ti trebaju proizvodi koje bi trebao rcimi kupivati po takvim skupim ducanima. Ovi proizvodi tipa paleo tjetenine je cisto radi neke zelje da probam, ali potpuno nepotrebo da bi netko bio Paleo. Voce i povrce kupujem na placu, dosta povrca kao i mesa, jaja, svnjske masti imam svoje. Energetske plocice nemoram kupovati, jednkstavno kupim orasaste plodove i suho voce i sam si napravim placice i td. A suplemente uopce ne koristim. Po slikama mozes vidjeti sta jedem, pa ti sad vidi koliko tu ima proizvoda iz ducana tipa bio&bio.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:24
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

bolnice i doktori su zadnji na svijetu koji mogu bilo što izliječiti, vjeruj mi govorim iz iskustva, a ne bih u detalje..


još jedan štovatelj new age teorija zavjera? Zasto odes po antibiotik a ne ljecis se sama doma kad dobis gnojnu anginu i sl kada je to sve glupost?

Nemojte gluposti pričati, najbolje da svi krenu lječit svoju djecu prehranom i sranjima ko onog sirotog dečeca iz Rijeke.......
Da, hrpa ljudi ode jer im organizam ne podnese teške terapije, to je jednostavno tako, trenutni limit medicine, no glupo je uopće pomislit da bi trebalo lječiti i da se može nešto izlječiti hranom kada ode u te stadije, niti je prehrana garancija da do bolesti neće doći..... Ima iznimaka kojima pomognu neke alternativne metode ili prehrane, no sigurno neusporedivo nestane vise ljudi koji su se poudali u new age terorije nego onih koji su odabrali konvencijalne metode, sve ostalo su bljuzganja bez pokrica


Nisam nikakav stovatelj teorija zavjera vec vjerujem ljudima kojima je prehrana pomogla izljeciti mnoge bolesti promjenom prehrane. A sto ae tice antibiotika, ja se ne sjecam kad sam zadnji put bio kod doktora i uzeo neki antibiotik. Jedan primjer:Pred jedno pola godine uhvatilo me pecenje u grlu, dobio temp. Za grlo sam pio propolis,genralno pio puno tekucine, nisam obilno jeo, temperaturu nisam rusio nikakvim sunecim tavletama i za par dana sve je proslo. Drugi ljudi cim ih malo uhvati smrcsnje odmah andolC, aspirin i ostale pizdarije.

Za nista u zivotu nema garancije ali je prehrana sigurno ta koja moze pomoc da se mnoge bolesri sprijece.
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:24
Gabrijel 7 neznam sto da ti kazem ti si zacrto sad neku svoju tezu i za nju se boris zivot ili smrt meni se sad neda pokasnjavati sta ja pisem cjelo vrijeme,ali postoji problem ti svaki moj post krivo protumacis tj.nemozes ga shvatit a stoga sto da ti kazem prijatelju zelim ti srecu i uzivaj nadam se da ce ti paleo donjeti dobre rezultate.
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:26
I za kraj prehrana moze sprijeciti i lijeciti mnoge bolesti ja se slazem potpuno tocno,ali nemoze teske bolesti shvatite to i dobro je nemozee
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:28
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

 
A cuj, mozemo reci onda da je svaki oblik ishrane na neki nacin sekticki :) mislim, uvijek ce netko nekog pratiti, jer tako ce i doci do informacija.

Ja ne zelim nikog uvjeravati da je paleo najbolji. Ja podrzavam i vegetarijanstvo, veganstvo, raw prehranu, makrobiotiku i td. jer cinjenica je da kod svih ovih prehrana ljudi ostvaruju dobro zdravlje, samo osoba treba naci ono sta njemu najbolje odgovara

Pa i nisi pogrijesio puno s tom tvrdnjom :) 
Znam da ne uvjeravas nikog, vidio da otvoreno pišeš i dai dajes prostora i mogucnosti drugim nacinima prehrane bez uvjeravanja i  tih slijepih tvrdnji ko kak se znaju uhvatiti pijan plota i bez da se dizu na zadnje noge kaj da im rodbinu spominjes cim pomislis protiv njivohe metode prehrane :) I svidja mi se takav pozitivan stav.

Nisam ja protiv ili za za neki odredjeni tip prehrane, stvar osobnog izbora, no smatram kad krene glorificiranje odredjenih tipova prehrane i upadanje u ralje konzumiranja specijalnih namirnica jer drugo vise ne valja (pod to mislim te astronomske "paleo" konzervirane i tvornicki obradjene hrane) to vec odlazi u drugu krajnost i pretjerivanje koji postaje nezdravo......
To ovako sa distance mislim da mogu reci trenutno, nije da nisam isprobavao jesti ovako ili onako i biti bolesno dosljedan i pedantan onda u tome kaj radim ili da necu za mjesec dana preci na paleo i raditi to isto, no u konacnici mi se uvijek pokazalo da to tvrdo pracenje necega i nepopustanje ispada neracionalno pretjerivanje i vise stete nego koristi dugorocno....
A knjige ko knjige, koju god procitao svaka tupi o svojoj temi da je bas ta najbolja, navodi brojne "dokaze" odnosno iz konteksta dijelove istrazivanja i teorije o toj prehrani tako da svaka ispada nepobitno bas ona koja je najbolja. Sve do jedna je pisana na osnovu autorovih svjetonazora i uvjerenja, presubjektivna, daleko od neceg sto bi trebalo uzimati kao pouzdano...


Edited by The Phoenix - 13 Listopad 2015 at 14:29
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:30
Originally posted by Ronie Ronie wrote:

Gabrijel 7 neznam sto da ti kazem ti si zacrto sad neku svoju tezu i za nju se boris zivot ili smrt meni se sad neda pokasnjavati sta ja pisem cjelo vrijeme,ali postoji problem ti svaki moj post krivo protumacis tj.nemozes ga shvatit a stoga sto da ti kazem prijatelju zelim ti srecu i uzivaj nadam se da ce ti paleo donjeti dobre rezultate.


Hvala na dobrim zeljama.
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:33
Evo sad mi je napokon drago s gabrijelom 7 sam rijesio neke stvari,a sad Gabrijela idemo vidjeti kako stvari stoje ti kazes imas puno iskustva i pored svih znanstvenika svih istrazivanja koja su nesto dokazala ti kazes za sebe da si najpametnija i da nevjerujes u to nego u nekog obicnog covjeka koji nije ni srednju zavrsio,a sta imam pricat s tobom a nista reci cu ti slusaj svoje srce kad vec nemozes razmisljat nicim pozz
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:34
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

 
A cuj, mozemo reci onda da je svaki oblik ishrane na neki nacin sekticki :) mislim, uvijek ce netko nekog pratiti, jer tako ce i doci do informacija.

Ja ne zelim nikog uvjeravati da je paleo najbolji. Ja podrzavam i vegetarijanstvo, veganstvo, raw prehranu, makrobiotiku i td. jer cinjenica je da kod svih ovih prehrana ljudi ostvaruju dobro zdravlje, samo osoba treba naci ono sta njemu najbolje odgovara


Pa i nisi pogrijesio puno s tom tvrdnjom :) 
Znam da ne uvjeravas nikog, vidio da otvoreno pišeš i dai dajes prostora i mogucnosti drugim nacinima prehrane bez uvjeravanja i  tih slijepih tvrdnji ko kak se znaju uhvatiti pijan plota i bez da se dizu na zadnje noge kaj da im rodbinu spominjes cim pomislis protiv njivohe metode prehrane :) I svidja mi se takav pozitivan stav.

Nisam ja protiv ili za za neki odredjeni tip prehrane, stvar osobnog izbora, no smatram kad krene glorificiranje odredjenih tipova prehrane i upadanje u ralje konzumiranja specijalnih namirnica jer drugo vise ne valja (pod to mislim te astronomske "paleo" konzervirane i tvornicki obradjene hrane) to vec odlazi u drugu krajnost i pretjerivanje koji postaje nezdravo......
To ovako sa distance mislim da mogu reci trenutno, nije da nisam isprobavao jesti ovako ili onako i biti bolesno dosljedan i pedantan onda u tome kaj radim ili da necu za mjesec dana preci na paleo i raditi to isto, no u konacnici mi se uvijek pokazalo da to tvrdo pracenje necega i nepopustanje ispada neracionalno pretjerivanje i vise stete nego koristi dugorocno....
A knjige ko knjige, koju god procitao svaka tupi o svojoj temi da je bas ta najbolja, navodi brojne "dokaze" odnosno iz konteksta dijelove istrazivanja i teorije o toj prehrani tako da svaka ispada nepobitno bas ona koja je najbolja. Sve do jedna je pisana na osnovu autorovih svjetonazora i uvjerenja, presubjektivna, daleko od neceg sto bi trebalo uzimati kao pouzdano...



Ajd ds se kuzimo.

E uoravo to i je problem, naravno da svaka knjiga brani svoje teze, svako se poziva na neka istrazivanja. E, a sta onda? Ja sam krenuo ja mislim najjednostavnijim nacinom, isprobati to na sebi i sam se uvjeriti koliko je nesto dobro:)
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:35
koliko puta vam se desilo (ili niste ni obratili pažnju) da vam je liječnik prepisao antibiotik bez da vam je izvadio krv, gdje ne zna je li u pitanju virus ili bakterija? Koliko ste puta uzimali antibiotik bezveze, sto je jako lose, a zapravo ste imali virozu koja je licila na bakterijsku upalu? Kad ste me već povukli za jezik vezano za antibiotike..a mogla bih napisati knjigu primjera vezanih za klasicnu medicinu, nase divne lijecnike i njihovu egomaniju..da se klasična medicina usko ne drzi svojih granica i da malo uzme u obzir i ostale mogucnosti te covjeka kao cjelinu duha i tijela..mozda i ne bi imali tako lose rezultate i mozda im se pacijenti ne bi stalno vracali..ali kao sto rekoh, medicina zivi od bolesnih ljudi, farmacija se uzdigla do nebesa kljukajući ljude nepotrebnim tabletama i plaćajući masno liječnike da ih promoviraju na svojim predavanjima, prioritet je da se stalno nesto lijeci i stalno nalazi nesto novo sto treba da se lijeci i tako u krug..
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:37
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

bolnice i doktori su zadnji na svijetu koji mogu bilo što izliječiti, vjeruj mi govorim iz iskustva, a ne bih u detalje..


još jedan štovatelj new age teorija zavjera? Zasto odes po antibiotik a ne ljecis se sama doma kad dobis gnojnu anginu i sl kada je to sve glupost?

Nemojte gluposti pričati, najbolje da svi krenu lječit svoju djecu prehranom i sranjima ko onog sirotog dečeca iz Rijeke.......
Da, hrpa ljudi ode jer im organizam ne podnese teške terapije, to je jednostavno tako, trenutni limit medicine, no glupo je uopće pomislit da bi trebalo lječiti i da se može nešto izlječiti hranom kada ode u te stadije, niti je prehrana garancija da do bolesti neće doći..... Ima iznimaka kojima pomognu neke alternativne metode ili prehrane, no sigurno neusporedivo nestane vise ljudi koji su se poudali u new age terorije nego onih koji su odabrali konvencijalne metode, sve ostalo su bljuzganja bez pokrica


Nisam nikakav stovatelj teorija zavjera vec vjerujem ljudima kojima je prehrana pomogla izljeciti mnoge bolesti promjenom prehrane. A sto ae tice antibiotika, ja se ne sjecam kad sam zadnji put bio kod doktora i uzeo neki antibiotik. Jedan primjer:Pred jedno pola godine uhvatilo me pecenje u grlu, dobio temp. Za grlo sam pio propolis,genralno pio puno tekucine, nisam obilno jeo, temperaturu nisam rusio nikakvim sunecim tavletama i za par dana sve je proslo. Drugi ljudi cim ih malo uhvati smrcsnje odmah andolC, aspirin i ostale pizdarije.

Za nista u zivotu nema garancije ali je prehrana sigurno ta koja moze pomoc da se mnoge bolesri sprijece.

ovo je gabrijela bila, ne ti :)
Nego kako ti ljudi koji su pa vegetarijanaca, promjenili prehranu mogu dokazati da je to razlog necega? Osobno znam i dosta vegetarijanaca, ljudi koji su minimalistički, zdravo jeli pa dobili rak pluča iako nikada cigaretu vidli, isto tako znam hrpu pušača, pijanaca i ljudi koji ne mare za zdravlje pa isto doktora vidli nisu...........kako izvuči zaključak? Jasno s zdravom prehranom, kretanjem i ostalim smanjujemo rizike, no nista nam ne moze garantirati niti mozemo donijeti tvrdnju da nesto mozemo na globalnoj razinimoze  lijeciti bolesna stanja prehranom....
Tvoj slucaj imuniteta nije bitn previse, to sto govoris to si ti, jedinka, nikakv primjer na kojem bi trebalo zasnivati teoriju.......Ja sam i pčelar, pojedem meda, propolisa  (popijem medice :) i svega vise neg ti pa jbga, popušim tu i tamo anginu ili upalu grla iako i propolis i med i sve spada u superfood i tzv lijeci sve bolesti kao
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:41
Dragi Ronie..ja se ne želim raspravljati bez da to nema neku svoju određenu svrhu i pogotovo ne na ovakav nacin, za to mogu otići na forum hr. Tvoje provokacije kod mene idu u vjetar. Lijep pozdrav
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:46
Ronie
Zamolio bi te da otvoris svoju temu i tamo prezentiras svoje znanstveno dokazane teorije o prehrani

Hvala :D
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:51
Pa,da gabrijela sto bi se vi raspravljali kad imate mnogo iskustva i sve znate.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.