New Posts New Posts RSS Feed - Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 12:40
A što se tiče negativnog utjecaja čitanja ovog portala i foruma ne bih se u potpunosti složila jer smo mi ipak malo opušteniji nego neki drugi forumi ali na jedan način treba biti oprezan i znati razabrati dobre stvari. U svakom slučaju mislim da ovdje ima dovoljno trezvenih i normalnih pojedinaca kojima je fitness način života ali ne ultimativni i jedini smisao tako da će te uvijek imati ko uputiti u prave izbore i jedan normalan, zdrav način razmišljanja.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 12:48
Originally posted by israela israela wrote:

imam prijatelje, ali oni neće nažalost nikada to moći shvatiti, čak i najbolja frendica koja je prošla sve i svašta - nemože shvatiti nikako, i onda se još ja osjećam krivom kad vidim da ljudi koji me vole pate zbog mene i neznaju mi pomoći. ja netražim od njih to ionako, uglavnom mi turaju čokolade pod nos, teraju me da jedem i tako. kad se idem nekome povjeravati to obično bude : isuse ela neznam što da ti kažem, valjda sve ima svoj razlog, i ostale utješne rečenice. zato i šutim i najčešće ne ulazim u dublju tematiku jer čim i ovako nešto spomenem kao što sam sada ovdje napucala, reakcije me još više bacaju u bed i mislim kako nema baš nikakvog izlaza. pa ako mi se psihijatrica klanjala i pustila suzu, di će onda tek prijatelj....teško je to. znam i po sebi, najgore mi je kad netko pati a ja mu nemogu pomoći.

Prijatelji ni nisu tu uvijek kao zamjena za stručnjaka, rijetki su takvi. Mnogi nemaju tu crtu prepoznati određene obrasce i dati prave savjete što je normalno jer nismo svi za sve ali to ni nije ključno, ključno je da ti daju do znanja koliko si im potrebna i posebna. Tebi treba dizati samopouzdanje i sigurnost u svijet koji te okružuje. Bojiš se budućnosti jer odmalena nisi stekla tu podsvjesnu sigurnost od roditelja. S obzirom na očiti nedostatak brige od onih koji su tu trebali biti na prvoj liniji ta crta straha i nesigurnosti je godinama samo bujala i na kraju te ostavila nesigurnom u cijeli svijet....jer tko će se brinuti za tebe kada se to nisu znali ni oni koji su te donijeli na svijet?

Neka prijatelji budu tu samo da ti kažu volim te, vrijediš i sigurna si i već će i to biti dovoljno da ti barem malo narastu krila.... Smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 12:50
evo me opet, nenormalna sam čim upalim lap odmah tu čitam komenatre ./ :D znaš kaj ti mogu reći, sa sigurnošću, čitaš me poprilično bar što se tiče mog razmišljanja u ovoj sad situaciji. stvarno mislim da se sve urušava i da idem mimo procesa. svaki zalogaj mi je muka, i svaki pogled na sebe. ali kako si mogu pomoći drugačije? krećem se, jedem čisto,trudim se baviti se nečim drugim, i onda vidim da i dalje imam rupu na gluteusu, trbuh raste iz dana u dan, menzisu ni traga, osipi se ne povlače...i kojekakve nove zapažene tegobe. naravno da nemogu sama ni znati ni moći ni morati. pomažeš ti menni kad me bodriš ovako, zato i dolazim jer čim ti meni možeš pročitat kako ja trenutno stojim sa situacijom to mi ipak daje neki znak da nastavim sa borbom, jer je to što se događa dio etape kako kažeš. vjerujem ti...dopireš do mene samo mi nemoraš govoriti da vrijedim jer me nisi još upoznala :D ali hvala i na tome, subliminalno sigurno i ta riječ dopire do mog mozga smanjene gustoće. trudit ću se ne preostaje mi ništa drugo, moram, samo da znam gdje griješim pošto poboljšanja nema 3 mjeseca, samo da znaam kako proces ide.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 14:26
Sve što ti je Gym_girl napisala je istina.
Ttvoj glavni problem nije tvoje fizicko stanje, nego psihicko (tvoje misli, razmisljanja i opsjednutost) što je puno teže prebroditi nego neakav fizicki problem.
Ukoliko nemožeš sama prebroditi to sto te muci, nema veze sto ti npr. roditelji nisu podrska ili netko tko bi to stvarno trebao biti, jer diu forumasa je vise stalo i pokusava ti vise pomoci, a cak te niti ne poznaju
Bitno je da nađeš nekoga tko ti jednostavno "paše", (svejedno je tko je to) kome možeš bez ustrucavanja "istresti" ono što te muci kako bi se, ajmo reci oporavila.
sretno ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 14:57
Originally posted by israela israela wrote:

evo me opet, nenormalna sam čim upalim lap odmah tu čitam komenatre ./ :D znaš kaj ti mogu reći, sa sigurnošću, čitaš me poprilično bar što se tiče mog razmišljanja u ovoj sad situaciji. stvarno mislim da se sve urušava i da idem mimo procesa. svaki zalogaj mi je muka, i svaki pogled na sebe. ali kako si mogu pomoći drugačije? krećem se, jedem čisto,trudim se baviti se nečim drugim, i onda vidim da i dalje imam rupu na gluteusu, trbuh raste iz dana u dan, menzisu ni traga, osipi se ne povlače...i kojekakve nove zapažene tegobe. naravno da nemogu sama ni znati ni moći ni morati. pomažeš ti menni kad me bodriš ovako, zato i dolazim jer čim ti meni možeš pročitat kako ja trenutno stojim sa situacijom to mi ipak daje neki znak da nastavim sa borbom, jer je to što se događa dio etape kako kažeš. vjerujem ti...dopireš do mene samo mi nemoraš govoriti da vrijedim jer me nisi još upoznala :D ali hvala i na tome, subliminalno sigurno i ta riječ dopire do mog mozga smanjene gustoće. trudit ću se ne preostaje mi ništa drugo, moram, samo da znam gdje griješim pošto poboljšanja nema 3 mjeseca, samo da znaam kako proces ide.


A jbga, svi smo neke greške radili, to ne znači da ne vrijedimo Smile Pusti to, možda i skrivaš neke postupke i osobine kojima se ne ponosiš ali što prije kreneš sa tim procesom čišćenja i prihvaćanja sebe brže će se topiti takvo razmišljanje i s povećanim stupnjem svijesnosti ćeš prirodno usvajati vrline kojima ćeš opravdati tu vrijednost o kojoj ti govorim :) 

Da znamo di griješiš moramo pratiti tvoje jelovnike Smile Jedan od tvojih problema je i razmišljanje u smislu: "pojela sam kutiju keksa i idem to prehodati". Ok, kada živiš zdravo to je dobar i poželjan način razmišljanja jer tako uravnotežuješ unos hrane i trošenje ali u ovom slučaju kada ti je svaka kalorija bitna ti i dalje tražiš bijeg od suvišne energije...

I kako sad to prevazići? Da li je isti slučaj i sa kvalitetnom hranom? Možda najbolje krenuti od toga....

Možda bi pomoglo da nam pišeš kako jedeš pa da malo korigiramo taj dio? Iako ja vjerujem da ti sve dobro znaš i imaš iskustva i da je psiha tu glavni krivac jer treba razbiti tu pozadinu straha ali eto....možda bi i ovako ciljano pomoglo :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 15:32
znam što hoćete reći i hvala vam svima na svemu jer stvarno pomaže malo osvješavanja (iako sam ovog dijela sa roditeljima itekako svjesna) ali ima puno za kopati po rupi što i sama donekle znam i lakše je to čuti iz tuđih ustiju nego iz svoje glave čupati asocijacije i sjećanja naravno. razgovor pomaže, forum pomaže, stav o hrani pomaže, i bilo koje iskustvo (sa sretnim ishodom fala bogu) pomaže.
ujutro jedem između 50-100 g zobenih ovisno što grickam tokom dana jer nekad mi paše više obroka nekad manje, zalijem mlijekom cca 200 ml polumasno i oko 100-150 g posnog, tu još umješam laneno sjeme 
onda pojedem koju voćku 
za ručak nekaj kaj skuham za sve doma, najčešće lešo neko meso i povrće (cca 150 g mesa) povrće ne brojim, riža krumpir tjestenina bilo kaj takvog , krumpira najviše pojedem cca 200 sa špinatom, riža je obično u nekom pasiranom umaku ili sa tikvicama mrkvom i sl. i sve to na maslinovom ulju
onda oko 4-5 mezim neku šnitu raženog cca 50-80 g  sa ostatkom mesa ili par šnita pilećih prsa salame sa rajčicom, pa tutnem i voćku još koju nekad popijem još i jogurt ak sam jako gladna
večera XD ostaci ručkova, znam smazat kojih 100 g mesa sa ostacima riže ili još malo kruha i naravno povrća koje ne brojim čak ni paradajz, pa još i kojih 100njak g posnog znam pojest sa šakom kikirikija ili žlicom maslonovog ulja......tu uglavnom počinje "trešnja" oko tog zadnjeg proteinsko masnog obroka koji mi doda sveukupne kalorije.....to je otprilike to, neki dan pojedem malo više nekad malo manje, nevjerujem da će mi 200 kcal simo tamo toliko više sala dati a i krećem se dovoljno - hodam 5-20 km svaki dan ovisno o raspoloženju i mogućnostima, istežem se redovno i napravim koje pilates vježbice za guzu ili par propadanja....dosta fizički radim po kući sam kako sam nezaposlena pa imam brdo vremena za ovakve stvari i posvetit se sebi malo i svojim problemima da ih riješim konačno.

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 09:56
Super Smile

Upravo zato što nemaš neki konkretan plan ni ne napreduješ sa kilažom. Ako si jedan dan u minusu 500 kcal, drugi u plusu 100, treći na održavanju, četvrti u minusu 1000 kcal.....kako će kilaža ići gore? Smile A još hodaš toliko. Nemoguća misija, pogotovo sa svim tim strahovima. Ako jedan dan slučajno i pojedeš više, prehodat ćeš duplu kilometražu i ode sve u vjetar Smile

Nema tu 50-100g zobenih, odredi si konkretan broj i toga se drži. Pojedi 100g zobenih svako jutro, digni krumpir na 300g, riža najmanje na 70g, kruh na 100g, večeru isto malo konkretiziraj pa da vidiš :) Ako ti je lakše sa masnoćama poduplaj dozu ulja/orašastih/sjemenki. 

Pusti te brojeve s defke, nisi na tome više. Sve skupa je ovo jako malo hrane i nema šanse da time nakupiš potrebne kilice niti da povratiš tu snagu. Odredi brojeve, jelovnike po njima i drži se toga svakodnevno, bila gladna ili ne. Imaj minimum koji ti treba za suficit, toga se drži, i na to dodavaj po volji i guštu. Ovako ćeš se stalno klackati sa tim kcal i na kraju sveukupno biti u tjednom deficitu......i stajati i pitati se što to ne štima....plan, organizacija, trud i vjera u sebe Smile

Naravno, ne moraš ti svaki dan biti u suficitu - ima dana kada i ja jedem manje ali to nadoknadim dan kasnije ili druge dane, tako da sam otprilike na istome, da se uravnoteži. No tako moraš više pratiti, lakše ti je smisliti neki standardni jelovnik i pratiti ga svakodnevno.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 11:35
ovo je bio obrazac sad ću napisat konkretno ka sam baš jučer pojela. naravno da 50 i 100 g zobenih nije isto nego ako je 50 ako nisam jako gladna ujutro poslije pojedem još. inače, ovo je slično bolničkom jelovniku kojeg sam dobila i rekla mi je endokrinka da je moja prehrana uredu, da je sufiicit ali preblagi za mene, slobodno da hodam veli ona. e sad sam ko magarac između dva plasta sjena. al majke mi neznam ni sama više ništa. dali su mi jelovnik od 2 100 kcal i rekli da na to dodam ŠNITU KRUHA SA MARGARINOM. pa nema boga da tako jedem bez vježbe, što će mi 10 kg čistog sala? dali će riješiti problem 10 KILA SALA...naravno da ne, i endo je rekla da ne. i ti itekako znaš da je to nemoguća misija jer si jedno deset puta pametnija od nje. a kako ću stjecati mišićno tkivo ako se ne krećem jel? i 300 g krumpira ja mogu pojest, mada se nekako držim 200 jer mi na jelovniku tako piše. pa ja kombiniram malo po njihovom malo po vašem i vele da je okej.
- 100 g raženog 50 g pileća prsa salama, 200 ml jogurta 50 g posnog žlica lanenog sjemena do vrha puna
- jabuka
- 150 g riže (kuhano), 100 g tikvica (lešo), 100 g mješanog "povrća"( mrkva, paprika rajčica), 150 g polumasne svinjetine, zelje na salatu sa jabučnim octom i maslinovim uljem
- breskva
-80 g raženog, zelena paprika, 70 g pilećih, par kocki tamne čokolade
- 150 g riže, 150 g posnog, tikvice i preostalo povrće od ručka
- 100 ml mlijeka koje se provuklo iz jedne kave a i malo sam nagnula na kraju dana iz boce (2% masti)
sve rađeno na lešo sa maslinovim uljem osim ovih suhih stvari zbog nestašice novaca prisiljena sam na ova pileća prsa u ovitku. ovo je dosta kalorija, baš gledam po jelovniku kojeg su mi dali...posebno ugljikohidrati, na okej su nivou..oni to imaju nekak po jedinicama i glupostima tipa 2 jedinice kruh i zamjene je 120 g kuhane riže. inače na sve ovo dodam u zadnji obrok šaku kikirikija ili neki drugi izvor masnoća, ali pošto je tu ipak bila svinjetina i maslinovog ulja dosta i u pripremi i u salatama. prešišam sa mastima skoro svaki dan. uh su mi problem i očito strah
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 12:00
možda se krivo i razumijevamo, ja gramarim na kuhano odnosno pripremljeno već. ipak 150 g sirovog mesa bi bilo puno manje pečenoga, kad ga ispečem ili skuham onda izmjerim, ove tablice po netu su zaje*??& jer neznaš što se važe sirovo što kuhano, međutim papir kojeg sam dobila kod doktora na njemu se vrijednosti već pripremljene hrane i njihovih zamjena. tipa 200 g kuhani krumpir dok 80 g pečeni, 120 g kuhane riže- sve u istom kalupu. tako da me i to dosta opterećuje. a ja si onda mislim, bolje da jedem do sitosti jer već otprilike znam koliko što teži i kolko čega ima pa onda da budem sigurna izvažem tu i tamo da provjerim griješim li. svaka dva dana promotrim što jedem i kako i izračunam pa vidim da se krećem između 1900- 2200 kcal što je po meni uredu , ako taj dan prehodam dosta- imam i dva ručka. nisam baš toliko restriktivna lakše mi je puno jesti ali i vježbati odnosno bilo kako se kretati...negoli brojati svaki gram tresti se nad hranom i nutrijentima i još mirovati pa i misliti o tome gdje se lijepi. nemojmo zaboravit da sam ipak 6 mjeseci tukla kile (6 kg svega) i uspjela barem na noge stati na taj spontaniji način
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 12:03
 
Gladna ili ne, moraš jesti :) Zato ti i kažem da ti je bolje imati određeni minimum da se prisiliš pojesti toliko nego se voditi tim osjećajima gladi, mislim da je to kod tebe pomalo nesigurno.

Vidim da te jako muči ta šnita kruha sa margarinom Smile Vidiš koliko je to sve kod tebe preuveličano kada tako nešto povezuješ sa 10 kg sala više :) Ja nisam ljubitelj margarina u nikojem smislu i slažem se s tobom da ima i boljih izbora ali nemojmo baš raditi tolike drame oko jedne šnite i malo namaza Wink Kao što se meni ništa strašno ne desi kad pojedem cut pizze tako se ni tebi ne bi desilo da to pojedeš par puta tjedno :)

Time ti ne govorim da to jedeš jer može bolje, samo da ne povezuješ nepovezivo jer takve kombinacije ne daju automatski brdo sala Smile To su te uh+m šeme....ali pusti.....nije to tako jednostavno, i da si sa tom šnitom u minusu opet nebi ništa bilo. Htjeli su ti dodat što više energije u što manjem volumenu pa su to sprčkali kad ne znaju bolje :)

Uglavnom.....ako nećeš to namaži na neki cjeloviti kruh malo namaza od svježeg sira, tune i maslinovog ulja, ponekog začina i eto ti zdrav namaz na zdravom kruhu Wink Samo da si osiguraš još malo energije jer ti očito fali.

Gle....150g kuhane riže ti je nekih 50-ak g sirove....pa sad ti gledaj di si sa kcal :) Nisi tako visoko i koliko ti se god čini da jedeš dosta, očito nije dosta i treba dizati. Probaj dodati još, ili uh-a ili masnoća ili jedno i drugo u nekoj mjeri. Ako ništa drugo uz ovo voće ubaci 1-2 šake orašastih/sjemenki i već si nešto napravila ;)


Nema straha od uh-a, samo biraj kvalitetno i povećavaj malo pomalo. Sludila vas svih ta low carb groznica Smile




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 12:12
da da znam da je 150 g kuhana! tako mi i u jelovniku mrtvom piše da moram jesti, pa si sad misli kak sam tek zbunjena a ja mogu i više riže pojesti...mislim da su mi čak i premalo hrane oni dali. nisam ja baš slabašna kolko god kila imala. ipak ja i dalje mogu staviti 15 kg na leđa i raditi čučnjeve do iznemoglosti ako poželim. oni to nemaju u vidu, jer im je nevjerojatno da je žena sa 46 kg bila ikad bilderica i da očito treba više energije!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 12:35
Ma 50kg na leđa! Big smile Wink

Jelovnici su samo okvirni primjer, rijetko kad će ti se pogoditi 100%...sve je pitanje promatranja i korekcije....kada zapne dižeš kcal i to je to :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 13:28
ma od 50 bi mi pukla leđa...:D  do iznemoglosti?! hahaha uff.....ma što više planova imam za jelovnike i sve to mi je gore u glavi a znam da moram inaće neću nikada više imati 55 kg. ili oću da, sa 10 kg sala na sebi pa bum se onda primila tih 50 kg na leđa meni se čini..do otkaza. imam tu jedan lijepi uteg doma stari mi ga je poklonio onako generacijski i dolazim u iskušenje da radim lagane vježbe sa njime jer nemoguće je više slušati toliko raznih strana. dve doktorice. jedna veli puno jedi i nevježbaj. druga veli jedi čisto puno i vježbaj ali ako si pretrenirana nemoj. nit neznam jesam li!! neznam šta mi je činiti? u totalnoj sam panici, pitala sam što bi bilo da malo ubrzam proces debljanja- usalit ćeš se jako brzo i ništa riješiti sa time. pa šta da radim onda? šta oni stvarno očekuju da ću si sama moći vratiti kilažu i menstruaciju i bubrege i jetru? ne osjećam se dobro...FIZIČKI. imam kondu i snagu, ali bome mi i srce preskače tu i tamo. bome znam zadržavati vodu do te mjere da ju čujem dok hodam. bome imam neke čudne osipe po nogama, velike limfne žvorove koji bole i bakerovu cistu na desnoj nozi, neke čudne rane i masnice koje mjesecima ne zacjeljuju...oni mene puštaju samu?! sve će riješiti kile vele oni.....KILE ČEGA?! dijagnosticirali su mi hipotalamički hipogodanizam koji znači TRAJNO ONESPOSOBLJAVANJE JAJNIKA. pa što mi onda rade'?
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 17:14
..baš je lipo slušat vas dvi...a ti israela @ evo ovo sad čitam poviše moga posta a stvarno mi te ža`....brate mili nema šta te nije čapalo i do čega si se sve dovela....to šta ti srce klapa svako malo to ti je kateholamin (adrenalin) ..nizak ti je nivo UH u tijelu i zato ti je on aktivan...ustvari ubrza ti rad srca jer je organizam pod stresom...a taj hormon kad se probudi onda je idealan za mršavljenje......ako želiš da dobiješ salo ravnomjerno e onda se tribaš bazirat svako 2 sata na obroke pune UH sa visokim GI...grožđice,banane,med,kukuruzne pahuljice,tjestenina  .znači nema u obrocima masti i vlakana jer usporavaju UH..proteine možeš..znači punit mišiće glikogenom i kad se mišići pripune tijelo će taj glikogen počet pretvarat u salo i ravnomjerno će ti ga slagat po cilom tijelu...i iza svakog obroka dobro se nalokat vode ...najmanje pola litre.neka voda to gurne u mišiće.....jer će ti inače bez vode sve otić u donji dio trbuha...ovo govorim iz svog iskustva jer sam u ovome dugo i nema šta nisan proba...ne postoji....dobro ti gym@ govori čas jedeš `voliko čas `noliko.....i još se krećeš ...napravi obroke pune UH i to sa visokim GI i miruj...i dnevno unesi bar 200g UH i vidit ćeš rezultata..moći ćeš i sama reagirat kad počneš pupat.....i kad dobiješ sala ,utege u ruke.... u ovom trenutku kako nemaš sala a ideš vježbaš tijelo će ti trošit mišiće tj jesti će samo sebe...trenutno nemaš zaliha-sala.....bojim se ovakvim tvojim jelovnikom od tebe ništa a ako se ne kockaš nema rezultata...viruj mi....da si moja `ćer punjenje UH... i bit će ti svi organi prizadovoljni kad dobiju brdo šećera a ko zna kad su zadnji put i dobili obilato....

Edited by dena75 - 17 Lipanj 2015 at 17:30
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 20:27
eh dena moj, u većini ovih podataka si u pravu i svjesna sam toga. što se hormonalnog dijela tiče, krtizolček je taj koji meni trenutno papa tkivo, a da bi njega smirila prehrana bi trebala biti obilata složenim ugljikohidratimai proteinima. namirnice sa visokim GI-om dolaze uglavnom u međuobrocima ili u mix sa zobenima, makar i neko povrće koje konzumiram često ima viši gi mada bi tvoja prehrana u mojoj situaciji otišla u konstantno sagorijevanje pošto sam ultra senzibilna na inzulin i stalno bih bila bez energije jer bi je odmah trošila. e sad masnoće, također mi trebaju radi proizvodnje uspavanih anabolnih hormona a iozmeđu ostalog i ženskih-ključnih za moju menstruaciju. za rad hipotalamusa a također i doprinose mi kalorijskom unosu. i opet se tu svodi sve na te omjere i računanja. ali da je barem samo hormonalni dio problem. ja se bojim što mi je sa bubrezima , jetrom srcem... lako je nahraniti hormone i uspostaviti balans mikronutrijenata , ali da dobijam masu- ključni su mi i proteini i to minimalno gram i pol po kili što mi nije teško unijeti pošto malo težim. ali što ako su te moje tegobe stvarno povezane sa lijenim bubrezima ili slično, pošto doktori neznaju što je prisiljena sam sama čačkati poo sebi da vidim kako reagiram na određenu hranu i zbog čega. osip po koži može biti i zakiseljenje - od proteina, a može također biti i alergijska reakcija na neku hranu radi opće slabosti, može biti i nekroza tkiva ili čak lupus kao posljedica anoreksije...preskakanje srca i aritmija u navalima može biti i od smanjene njegove gustoće, kolesterola, noradrenalina, tlaka.....svašta može biti i sad mi ne preostaje ništa drugo nego čekati naruđbe za pretrage na koje me šalju. velim, neznam nit ću znati kako mi se čini. jer 6 mjeseci trpim to sve sama i sve što su mi znali reći je da samo jedem da je VJEROJATNO to sve zbog male težine  ali da neće isključit i ostale nabrojane posljedice sa kojima neznam kako da se nosim...
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 21:23
.ZAŠTO MIKSAŠ VISOKI GI SA VLAKNIMA(zobene i povrće)JER VLAKNA KAO I MASTI SNIŽAVAJU VISOKI GI...šta se tiče estrogena mastima dobar obrok(najbolji kikiriki)možeš uzeti navečer prije spavanja..ne moraš ti priko dana šopat masti..po čemu si ti to zaključila da su ti trenutno bitni proteini za rast mišića?..prije bi reka da se tvoje tijelo izmaltretira dok provari te proteine u stvari i dalje mršavi(termogeneza)...tebi triba energija..UH.i to brzi UH..kakvi proteini....i sama kažeš da nemaš snage...od šećera letiš a proteini daju izdržljivost..bome ja na proteinima bez UH jedva vježbam.........bubrege i jetru češ dovest u red sa hidriranosti(voda) a klapanje srca kad se počneš šopat UH...e onda će kateholamini(adrenalin,noradrenalin i dopamin)nestati...tj kad tijelo počne slagati UH u .........sad ti je oragnizma u totalnom rusvaju jer nema UH u tijelu...a dokle ćeš tako živit i čekati da tijelo počne dobivat energiju..a koliko vidim ti mu je ne daješ...to ne znam...i po čemu ti to znaš da te UH zapališ u sekund kako sama kažeš?....a šta se tiče zobenih tijelu triba proći sat vrimena dok ih aktivira a bar dva sata dok ih provari...i tu si automatski u deficitu.....a kako ćeš od zobenih  napunit zalihe mišića...nema šanse..

Edited by dena75 - 17 Lipanj 2015 at 21:42
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.