New Posts New Posts RSS Feed - Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
Author
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2015 at 03:49

Unapred se izvinjavam Israeli, moram na nesto da se osvrnem a to ce biti malo off jer nije bas direktan savet tebi, ali vezano je za temu...


Originally posted by dena75 dena75 wrote:

[email protected]žemo govorit šta god `oćemo ...svi mi želimo izgledat dobro ali ne možemo i onda ćemo  pričat neku drugu priču tj,sam sebe podržavat jer nešto nemožemo postić.....najveći problem je ako osoba teži perfekciji ...e onda je gadno i tu se ništa ne čudim ..kao bivši solo gitarista ako nisam zna sve solo dionice od svjetskih muzičara onda ne bi izaša vani dok to ne bi savlada a o nervozi radi toga da ne pričam....samo jbga razlika  je svirat i ako ne ide u toj ćeš gitari posadit tratinčice.........ili  upravljat svojim tijelom .koje će ti ujutro kad se probudiš priredit šokove ako nešto dan prije krivo napraviš...... po pisanju israelinih@ prošlih postova ....imam osjećaj da je težila perfekciji i zato je došla do ovoga....jer teško je upravljat hormonima al može se....


Niko ne prica da ljudi ne vole izgledati lepo, svi zele izgledati dobro, naravno. ALI problem je, sto je i Phoenix rekao, nacin dolazenja do toga, mnogo nametanja raznih pravila, postulata, besmisleno teskih i za rekreativce NEPOTREBNIH treninga i tako dalje. Nametanje uopste tog nekog fizickog ideala koji se uzasno uvukao svuda, i tamo gde treba i tamo gde ne treba i tako dalje, zbog kojeg ljudi uopste vise ne smatraju i druga ''fit tela'' lepim, kao sto rekoh u gornjem postu, gde se vise ne racuna ako imas normalnu kilazu i pristojno i lepo fit i zategnuto telo ako ti ne iskacu ne znam ni ja koji misici, i ako ti ne sevaju plocice...Zasto mislis da je laganje i izmisljanje neke druge price ako neko prosto ne zeli da ima suludo nizak bf i da budzi misice i koji mu trebaju i koji mu ne trebaju? Jer ima takvih ljudi, i to nije zbog izgovora, nego prosto NE VOLE. Takodje ne vole svi takve treninge i nije svima zanimljivo treniranje radi estetike.
Mogu na svom primeru da ti kazem da kad god sam kretala neki trening rezim zarad ciljane modifikacije izgleda, jako brzo sam odustajala, sto zbog besmislenosti tog cilja, sto zbog tipa treninga koji mi ne odgovaraju.
Pa nije li jedna od poenta fitnessa dobar osecaj i uopste to da uzivamo u nekom treningu i aktivnosti, ali uzivanje u samoj aktivnosti a ne rezutatima koje ona daje.U fazonu, mnogo me smara ovaj tip treninga ali daje mi super telo pa cu svaki put kad vezbam tih sat vremena da stisnem zube i pretrpim zarad rezultata...Radije bih da se bavim necim sto mi je zanimljivo i sto volim i da uzivam u telu koje ta aktivnost gradi na neki specifican nacin, nego sto cu da radim nesto sto mi je dosadno samo da bih dobila izgled koji zelim. Nadam se da kapiras otprilike sta hocu da kazem i zaso smatram da su neke stvari u fitness svetu problematicne(ovo je samo mali delic koliko ih smatram nezgodnima).


I moram da kazem da su mi profi fitness cure i vecina onih rekreativnih uzasno smesne u njihovoj zabludi da su se izdigle iznad kulta mrsavosti i te neke opsednutosti izgledom, one rade apsolutno sve isto, samo na drugom kraju stapa, u drugoj krajnosti.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2015 at 07:32
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:


Unapred se izvinjavam Israeli, moram na nesto da se osvrnem a to ce biti malo off jer nije bas direktan savet tebi, ali vezano je za temu...


Originally posted by dena75 dena75 wrote:

[email protected]žemo govorit šta god `oćemo ...svi mi želimo izgledat dobro ali ne možemo i onda ćemo  pričat neku drugu priču tj,sam sebe podržavat jer nešto nemožemo postić.....najveći problem je ako osoba teži perfekciji ...e onda je gadno i tu se ništa ne čudim ..kao bivši solo gitarista ako nisam zna sve solo dionice od svjetskih muzičara onda ne bi izaša vani dok to ne bi savlada a o nervozi radi toga da ne pričam....samo jbga razlika  je svirat i ako ne ide u toj ćeš gitari posadit tratinčice.........ili  upravljat svojim tijelom .koje će ti ujutro kad se probudiš priredit šokove ako nešto dan prije krivo napraviš...... po pisanju israelinih@ prošlih postova ....imam osjećaj da je težila perfekciji i zato je došla do ovoga....jer teško je upravljat hormonima al može se....


Niko ne prica da ljudi ne vole izgledati lepo, svi zele izgledati dobro, naravno. ALI problem je, sto je i Phoenix rekao, nacin dolazenja do toga, mnogo nametanja raznih pravila, postulata, besmisleno teskih i za rekreativce NEPOTREBNIH treninga i tako dalje. Nametanje uopste tog nekog fizickog ideala koji se uzasno uvukao svuda, i tamo gde treba i tamo gde ne treba i tako dalje, zbog kojeg ljudi uopste vise ne smatraju i druga ''fit tela'' lepim, kao sto rekoh u gornjem postu, gde se vise ne racuna ako imas normalnu kilazu i pristojno i lepo fit i zategnuto telo ako ti ne iskacu ne znam ni ja koji misici, i ako ti ne sevaju plocice...Zasto mislis da je laganje i izmisljanje neke druge price ako neko prosto ne zeli da ima suludo nizak bf i da budzi misice i koji mu trebaju i koji mu ne trebaju? Jer ima takvih ljudi, i to nije zbog izgovora, nego prosto NE VOLE. Takodje ne vole svi takve treninge i nije svima zanimljivo treniranje radi estetike.
Mogu na svom primeru da ti kazem da kad god sam kretala neki trening rezim zarad ciljane modifikacije izgleda, jako brzo sam odustajala, sto zbog besmislenosti tog cilja, sto zbog tipa treninga koji mi ne odgovaraju.
Pa nije li jedna od poenta fitnessa dobar osecaj i uopste to da uzivamo u nekom treningu i aktivnosti, ali uzivanje u samoj aktivnosti a ne rezutatima koje ona daje.U fazonu, mnogo me smara ovaj tip treninga ali daje mi super telo pa cu svaki put kad vezbam tih sat vremena da stisnem zube i pretrpim zarad rezultata...Radije bih da se bavim necim sto mi je zanimljivo i sto volim i da uzivam u telu koje ta aktivnost gradi na neki specifican nacin, nego sto cu da radim nesto sto mi je dosadno samo da bih dobila izgled koji zelim. Nadam se da kapiras otprilike sta hocu da kazem i zaso smatram da su neke stvari u fitness svetu problematicne(ovo je samo mali delic koliko ih smatram nezgodnima).


I moram da kazem da su mi profi fitness cure i vecina onih rekreativnih uzasno smesne u njihovoj zabludi da su se izdigle iznad kulta mrsavosti i te neke opsednutosti izgledom, one rade apsolutno sve isto, samo na drugom kraju stapa, u drugoj krajnosti.

[email protected] tresi se i nisan pisa da te provociram....sad ako ćemo pričat o tijelu ...onda je to sve stvar ukusa.....jedna ženska voli iscrtane abse...jedna dva stupa da se vide ....jedna da joj je trbuh ravan..itd...ja sam  pisa o perfekciji jer je israela radi toga došla di je... a ako ćemo gledat perfekciju onda je najbolje tijelo kad se vide svi mišići a to je ona htjela ....i na kraju krajeva baviš se plesom i virujen da ima plesnih točaka koje možda ne možeš izvesti  a možda možeš sve je si perfekcionista....razlika je zadovoljit se malim stvarima ili težit većim i osobno spadam u ovo drugo jer kad me ne ide onda idem glavom kroz zid... a šta se tiče ženskih izgleda osobno nisam ljubitelj ženskih sa absima...više volim estrogenski tip ženski....


Edited by dena75 - 12 Lipanj 2015 at 07:37
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2015 at 09:11
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Naravno da svi zelimo izgledati dobro, slazem se Dena, no problem je nametanja nacina , proizvoda i sl kako do toga......zapravo usmjeren si tako da krenes s pretjerivanjem. Dovoljno je pogledati vecinu postova ovdje da se iscita da bi svi nesto na brzaka, picajzle oko prehrane i kombiniranja namirnica kao da na bini i zive od toga i opterecuju totalno nebitnim sitnicama i ulaze u tolike dubioze. Zar to nije pretjerivanje, tezenje perfekciji? Najgore je kaj ce u konacnici vrlo malen broj njih unatoc pretjerivanju i postici perfekciju, no to je sad druga prica i neda mi se o tome trenutno......

[email protected]ćaš li se kad si ti meni odgovorija na moj post....ono kad sam ja doša prvi put na forum...i onda si me kritizira da kakve  su to BB sheme...o čemu pišeš"..... reći ću ti jednu stvar...jesi bija si u pravu...to vaganje,brojanje,kataboliranje i ludosti to je običan BB mit a i sam sam bija s tin zaluđen..a i reka mi je iver@ da ću neke stvari s vrimenom i sam skužit ..i pogodija je.... nije problem u brojanju... problem je u hidriranosti tijela....cila filozofija..a toga se drži baš niko i zato rezultata nema....nikakvi suplementi jer to je sve biznis koji je nametnut...tipa moraš moraš ono...samo da proda...ali nikad nije kasno da ti dođe do mozga da se uvjeriš....i još šta se tiče brojanja kalorija da je mit ...tako ja zaključujem...je ako uzmemo lika od 100kg sa 60kg čiste mase a 40 sala a mi mu brojimo kalorije za 100kg ...onda ko je tu lud....
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2015 at 11:32
morrigan- sve bih dala da budem kao ti, normalno fit, u formi i bez zdravstvenih problema. a prvenstveno- mentalni sklop kojeg ti imaš, realan stav i ta opuštenost oko tog. sve više razmišljam da upišem neki sport ili neku takvu akivnost (ukoliko će mi pare dopustit pošto sam sada nezaposlena i visim ovdje na sajtu očajnički tražeći magične savjete). samo da se vratim u normalan tok života jer ovo će me uništiti- brojenje, mjerenje, gledanje, tegobe itd.
dena75- ako se nalaziš u tome svemu, ako TEBI paše brojanje kcal, tempiranje treninga i svega toga, drži se toga samo nemoj misliti da ovakva opsesija ne prelazi i na muškarce. mani se proučavanja hormona, kako kada i sve to "medicinsko znanje" jer ljudsko tijelo je veoma ugođen instrumenat i mnogo puta je čitava ta industrija u krivu. slušaj tijelo, treniraj i normalno jedi i bilo kakav cilj koji imaš pretvorit će se u zadovoljstvo ostvarivanja tog cilja- što je puno bolji feeling negoli ostvaren cilj (koji ti je sve bliže) :D
u pravu ste, mii smo rekreativci, i nama nebi trebalo biti itno koliko je tlak povišen baš danas da vene buknu, niti da prekopavamo čušpajz pa idemo prvo jesti meso i krumpir zatim za dva sata meso i kikiriki. nije to za nas. i tko god se ovdje opterećivao time, zauvijek će biti nezadovoljan, pa čak i ako ima apolonsko tijelo reć će mora to još, ide to još. nevalja. to neka rade roboti za binu ili oni koji žele završiti još gore nego ja.

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2015 at 14:33
Iraela, mozda bi ti zaista pomoglo da nadjes neko strucno lice sa kojim ces popricati, psihoterapeutom ili psihijatrom? Ja znam da svima nama na Balkanu to uzasno zvuci kad nam neko kaze, i da to nama odmah u glavama zvuci kao da smo ludi, ali veruj mi nije tako - moze jako da znaci jer su ljudi koji su dobri u tome tvoj slucaj (ili takav obrazac ponasanja) videli milion puta do sada i tacno znaju koja je zica tu problem. Znam bas dosta ljudi koji su se iz nevidjenih sranja izvukli zbog tih terapija i razgovora, raznih anksioznosti, opsesivno kompulsivnih uzasa itd (ne kazem da ti to imas, ali neko ko ce te skontati ce tacno znati gde je taj zacarani krug koji pravis sebi). Ne kazem niti ne mislim da ti to ne mozes sama(svakako je i pored pomoci sve na tebi), ali ovo bi ti mozda puno olaksalo taj proces.i Samo treba naci pravu osobu, to moze potrajati jedino. Za sve ostalo nisam pametna pa ne bih lupetala i navodila te na potencijalno kriv put. Lako je nama da ti kazemo JEDI i opusti se, ali to sto ti imas, to su ti one misli zakopane u glavu koje je uzas tesko skloniti, nema tu opustencije, i to je svima jasno. Ali daj telu vremena, to je proces oporavka, a nabaciti masu nekad nije lako ni zdravom a kamoli istraumiranom telu.

I podrzavam razmisljanje da upises neki sport, fizicku aktivnost nesto nesto, da te malo skrene sa razmisljanja o estetici. Ne znam da li postoji nesto sto te je oduvek privlacilo da probas (a da nije bas suva teretana), ali ako postoji sad je mozda vreme da probas, i mozda ces u toj mentalno-fizickoj razonodi skrenes misli sa tij stvari koje te muce, a pritom ces biti i fizicki aktivna pa ce ti biti lakse. Ako nemas para izadji u duge setnje napolje, pa nije bas ni lako hodati kilometrima :D Meni su na primer te duge setnje jako pomogle kada sam bila na pauzi od treninga, nisam mogla da treniram ali sam zato pesacila po 15-20 nekad i vise kilometara dnevno (ne kazem da i ti moras ovoliko, ne znam u kom si fizickom stanju, nego kazem sta sam ja radila posto sam bila ipak zdrava i imala brdo vremena). Meni je to bilp super, kroz prirodu i zelenis na svezem vazduhu sjurim se do gradskog jezera naseg i onda nekad i njega otpesacim, ili samo sednem negde kod jezera. Jednostavno u tako nekim trrnutcima malo mrdnes fokus sa tela, treninga i raznih gluposti, a opet radis nesto korisno za sebe...proluftiras glavu i opet si umoran na kraju dana kao da si bio na konkrrtnom treningu. Za pocetak ti mozda i tako nesto pomogne, a posle neki konkrrtni treninzi kad malo vise povratis snage. Samo naravno molim te imaj u vidu da za sta god se odlucis opet ces.trositi vise energije pa ces u skladu sa tim morati malo vise i da jedes, da ti se ne bi opet desilo da budes u deficitu.

A ovo da bi volela da budes kao i ja, nemoj molim te :)) pa imam i ja svoje tripove naravno, mnogo njih ali pokusavam da se ne opterecujem. ali gotovo svi u nekom momentu prodju fazu zaludjenosti ili slicno to sto se tebi desilo. Ja sam se na primer radi te perfekcije, samo na drugom polju, preforsirala i pregorela od treninga, usla u pretreniranost (pre svega psihicku), sto je dovelo do toga da pauziram od plesa kojim se bavim skoro godinu dana, uz to sam naravno propustila milion lepih trenutaka , stagnirala u tehnici itd. Nisam ja ni bitna, nego hocu da kazem pravila sam i ja sebi gluposti i greske pa zato sad imam taj opusteniji pristup, jer sam prosla kroz te jako opterecujuce i neopustene pristupe, cak i za izgled, ali vise na polju mogucnosti tela.




Edited by Morrighan - 12 Lipanj 2015 at 14:37
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2015 at 14:46
upravo se vratila iz duge šetnje. svaki dan propješačim cca 10-15 km nadam se da me to neće potrošiti još (jučer pojela kutiju keksiju morala sam to izbacit iz sebe nisam mogla trpit to više). a kod psihijatra me više nitko ne šalje pošto sam kao mala debelo nadrapala zbog njih. otac me se htio rješiti pa je sve činio da to i napravi zato me sada niti jedan psihijatar ne smatra ludom ili kao nekoga kome treba takva "pomoć". nažalost, to je začarani krug iz kojeg mi se zasada čini da nema drugog izlaza negoli biti apsolutno sama u svemu i kobeljati se kako god znam i umijem. estetika nije bitna, ali razne zdravstvene komplikacije koje se odražavaju na tijelu također doprinose mojoj paranoji. jezive stvari koje sama više nemogu gledati i postavljati si dijagnoze. psihijatrica kod koje sam došla u početku mi je prepisala antidepresiv i naručila za 5 mjeseci da dođem kod nje...to bi trebalo biti sada negdje ja zaboravih hehe....tragikomedija. nisam upoznala osobu koja je ovoliko propatila kao ja iskreno. trebao bi mi tim stručnjaka i brdo pretraga da se ovo rješi međutim kako to nikako nije moguće. ostajem samo ja, sa svojim paklenim mislima i možda još gorim postupcima. a sve što želim je biti normalna zdrava i sretna....samo to, pa makar to značilo i odricanja od svih užitaka svijeta do kraja mog života.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 08:56


Originally posted by israela israela wrote:

phoenix- eto prvi sam freak što se tiče perfekcionizma u vezi svega, naročito zato što sam u dosadašnjim izdanjima, onima prije fitnesa potpuno propadala odnosno neuspjevala u životu. to i je srž problema i na koncu- ako se još i fitnessom takva osoba počne baviti- siguran ulaz duboko u anoreksiju toga tipa. teško je definirati perfekciju, ali ja sam sebi tada bila savršena, jer sam bila zadovoljna......MENI je bilo lijepo, meni je odgovaralo, jer sam na taj način SEBI dokazala da mogu pobjeć od onoga što sam bila- nezadovoljna i potpuno propala napaćena djevojka. je**š izgled, ta moć koja je tako isijavala samo zato što sam bila zadovoljna...sa tim 8 packom, ja sam sebi bila ne kralj- nego tron kraljevske duše. ....uopće u pitanju nije bila pusta želja za izgledom. to je samo manifestacija mog pojma uspjeha u nečemu a sada i ponovnog neuspjeha.




Drago mi je da si svjesna te srži problema, jer je to prvi korak prema rješavanju.

Osobno smatram da gotovo da nikad, možda čak i nikad nije stvar u izgledu radi samog izgleda...uvijek iza leži neka nesigurnost. Jer budimo realni...kad smo nesigurni tražimo priznanje od drugih..a u ova današnja moderna vremena priznanje znači - fit forma. Netko kreće u neke druge stvari, hobije i ostalo...ti si se okrenula fitnessu.

Dakle, nakon niza neuspjeha koje navodiš napokon u nečemu "uspjeh". Odmah ću te tu navesti na razmišljanje što je uspjeh i tko ga definira i nameče....dobro razmisli o tome. Toliko pričamo o tom uspjehu, toliko se time zamaramo da zaboravljamo živjeti. Znam malo ljudi koji danas žive mirno. Nisi sama.

Vidim da ti i sama puno toga shvaćaš, samo ti treba neka ruka koja će te izvući iz te rupe u kojoj stojiš odavna. Ne netko ko će ti reći to je to, neko kako da se s time nosiš. Možda netko ko je to prošao, možda netko ko je vidio puno ljudi koji su kroz to prošli. Možda i jedan i drugi. Ali sama ćeš teško.

Ja ti mogu pisati, samo ne znam da li ćeš to uspjeti usvojiti na ovaj način. Teško je samo gutati slova, a onda ostati sam sa sobom. Nekad treba iskren pogled u oči, zagrljaj, tapšanje ramena, bilo kakva emocija koja se teško osjeti preko ekrana. Tebi fali ljubavi malena, da je toga bilo u tvom djetinjstvu bilo bi i više sigurnosti u sebe, a tako i manje potrebe za priznanjem od drugih.

Meni je najmanji problem reći - "pusti druge i njihova mišljenja" no što to tebi znači? Ako se ne voliš, malo.....jer ćeš se uvijek na neki način kažnjavati i tražiti ljubav izvana umjesto da ju izvlačiš iznutra.....tako da ti bude posve svejedno što netko u prolazu misli o tebi. Da ne kažem da bi naći pravu osobu koja će te prihvatiti takvom kakvom jesi bila lutrija i spasenje. Nekad ljubav prema sebi dolazi prije ljubavi prema drugome...nekad ljubav od nekog drugog potakne tu ljubav prema sebi....

Formula sa hranom je jednostavna, to već i sama znaš samo treba probiti granice i znati da je sada za tebe par kg više uspjeh. Uspjeh je izvući se iz ove situacije, popraviti svoje zdravstveno stanje, izliječiti i uravnotežiti emocije....to je uspjeh, a ne nečiji isplaženi jezik dok prolaziš cestom. Big deal Wink

Voljela bih da bar nešto od ovih riječi dođe do tebe.....jer ima rješenja, samo da osvijestiš sve ovo o čemu ti pišemo...iskreno se nadam da ćeš moći sama. Ako ništa drugo, potrudit ćemo se Smile




Edited by Gym_girl - 15 Lipanj 2015 at 08:57
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 10:32
[email protected] je već dublja psihologija problema, hvala što si uopće napisala tako dugačak post za mene (zajedno sa morr@). nemogu prestati razmišljati zašto pobogu mene to toliko muči, a stvarno kad bolje sagledam širu sliku- uviđam da nije isto kao prije. da ljudii su me uvijek voljeli jer sam bila opuštena i zadovoljna sobom kada sam u nečem rokala od uspjeha, i onda primjetim odjednom kako me život ponovno preokrenuo naglavačke i ja stojim na početku- trudim se i odričem a neuspjevam u svemu. tu sigurno leži manjak pažnje a posebno one muškog roda. evo ti primjer, jučer sam bila vidljivo tužna, lijepo obučena nonšalantno u lepršavoj haljini, bio mi je pun k svega. ušla sam u tamvaj, nisam primjetila da me itko pogledao kao ženu (možda stvarno je u tome stvar koliko god čudno zvučalo al kad sam bila u fit formi su buljili). i sve u redu, ja sjedim na stolcu i imam ruku preko glave, sva puna briga i zaokupljena što sobom što obiteljskom i financijskom situacijom i tako. dolazi kontrola i ja počnem RIDAT molim vas nemojte mi naplatit kaznu kupit ću kartu sada jer nisam imala vremena a i kiosk nije radio, molim vas dosta mi je svega bolesna sam i jedva da mi baka može platiti dopunsko. a on ni 5 ni 6 nego- mrš samnom van iz tramvaja i lijepo ćeš dobit kaaznu!
kako da ja na tu malu točkicu na i, imam uopće ikakvo samopoštovanje i ikakvu sigurnost u sebe kao ženu (i to tako krhku) da ja nemogu zavesti kontrolora! eto takve situacije e samo nakupljaju i ja sve više mrzim ljudski rod radi toga što baš ja eto u ovoj situaciji naletavam na takve bezobzirne ljude. i onda se pitam, jer meni uopće trebaju? 
tu je problem, obrambeni mehanizam kojeg sam si stvarala, da sve uvijek mogu i moram sama, jer me ni rođena mama nikad nije podržavala. i onda na kraju boom, anoreksija, nezadovoljstvo, propala duša-propalo tijelo-propalo zdravlje.
u meni čuči jedan mizantrop, koji je navikao sa ljudima na grubo i vojnički, ipak živimo u svijetu ponižavanja i konkurencije, morala sam se baš ko živina prilagoditi. inaće nebi sama opstala, izjela bih se, mrzila sam druge ljude odj*** staru ekipu zatvorila se u sobu slagala si utege i trenirala. ispušni ventil- ja protiv svim šeme. tu leži filozofija i to zašto? zato kaj BRAVO GYM nisam bila voljena. u nikakvom izdanju osim kada sam "sebi bila odlična". i to me zbunjivalo, u početku strašno- pa kako to da je izgled toliko bitan? nisam to mogla sebi priznati da je tako. ali bila sam uporna samo da opstanem, da sebe ne izjedem od te mržnje prema drugima i njihovim "očima" (drugo je mišljenje a drugo viđenje). što se tiče mišljenja (mrzim tu riječ heh) , nije mi bilo stalo hoće li se kome sviđati moje tijelo ili ja komplet ili nešto drugo što radim; bilo mi je bitno PRIZNANJE putem njihovih pogleda- taman ako su bili i zgražajući!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 11:29
Originally posted by israela israela wrote:

[email protected] je već dublja psihologija problema, hvala što si uopće napisala tako dugačak post za mene (zajedno sa morr@).

Nema na čemu, u tvom slučaju (a i u mnogima još) pisati samo koliko i što da jedeš i kako da treniraš bilo bi besmisleno. Tebi ne šteka teorija, nego sve ovo o čemu sam pisala i ono čega si srećom sama svjesna. Još bi veći problem bio da nisi jer puno ljudi uporno niječe pravi problem.



Originally posted by israela israela wrote:


  ljudii su me uvijek voljeli jer sam bila opuštena i zadovoljna sobom kada sam u nečem rokala od uspjeha, i onda primjetim odjednom kako me život ponovno preokrenuo naglavačke i ja stojim na početku- trudim se i odričem a neuspjevam u svemu. 

I nećeš nikad uspijevati u svemu, što prije to shvatiš bit ćeš mirnija Wink I zašto biš uopće morala uspijevati? Uspijeva li itko? Ne vjeruj pričama, svi imamo svoje padove i uspone. Bitno je kako ih prihvatiš. Ja svoje "padove" prihvatim na razne načine....kao neki putokaz, kao izazov, kao znak da ipak moram još malo raditi na nečemu, kao znak da to nije moj smjer.....da sad ne nabrajam, uglavnom, nikad ne gledam na to kao na neki ultimativni neuspjeh....desilo se radi nečega i ajmo sad skužit zašto.....


Originally posted by israela israela wrote:


tu sigurno leži manjak pažnje a posebno one muškog roda. evo ti primjer, jučer sam bila vidljivo tužna, lijepo obučena nonšalantno u lepršavoj haljini, bio mi je pun k svega. ušla sam u tamvaj, nisam primjetila da me itko pogledao kao ženu (možda stvarno je u tome stvar koliko god čudno zvučalo al kad sam bila u fit formi su buljili). i sve u redu, ja sjedim na stolcu i imam ruku preko glave, sva puna briga i zaokupljena što sobom što obiteljskom i financijskom situacijom i tako. dolazi kontrola i ja počnem RIDAT molim vas nemojte mi naplatit kaznu kupit ću kartu sada jer nisam imala vremena a i kiosk nije radio, molim vas dosta mi je svega bolesna sam i jedva da mi baka može platiti dopunsko. a on ni 5 ni 6 nego- mrš samnom van iz tramvaja i lijepo ćeš dobit kaaznu!
kako da ja na tu malu točkicu na i, imam uopće ikakvo samopoštovanje i ikakvu sigurnost u sebe kao ženu (i to tako krhku) da ja nemogu zavesti kontrolora

Draga moja....a možda je kontrolor gay? LOL Šala ali gle, pomalo i ne Big smile.....masu ljudi uopće ne zanimaju drugi ljudi ma kako god primaljivo izgledali, radi raznoraznih razloga.....evo ja npr. često uopće ne gledam ljude okolo, može ne znam ko proć kraj mene, badava svi treninzi u mom slučaju LOL Don't care, dovoljno sam ispunjena i voljena da bi mi to bilo bitno. To ne znači da neki tip koji prođe ne vrijedi niš - za mene je nebitan Wink Zato ne gledaj na takve stvari, što ti je....mučit ćeš se cijeli život ako se budeš prilagođavala drugima, odnosno očekivala njihov pogled. 

Zar ti tako puno pažnje fali? Rastuži me kad netko odraste u takvom okruženju, čije posljedice onda nosi kroz cijeli život....ali ne mora bit tako, samo moraš puno raditi. Ne razmišljati, osviještavati....



Originally posted by israela israela wrote:

eto takve situacije e samo nakupljaju i ja sve više mrzim ljudski rod radi toga što baš ja eto u ovoj situaciji naletavam na takve bezobzirne ljude. i onda se pitam, jer meni uopće trebaju? 

Trebaju, kao lekcija da još nisi shvatila što trebaš....kada te jednom ovakva ili slična situacija ne takne znat ćeš da si slobodna Wink


Originally posted by israela israela wrote:

tu je problem, obrambeni mehanizam kojeg sam si stvarala, da sve uvijek mogu i moram sama, jer me ni rođena mama nikad nije podržavala. i onda na kraju boom, anoreksija, nezadovoljstvo, propala duša-propalo tijelo-propalo zdravlje.


Ne možeš i ne moraš, pusti u svoj svijet podršku drugih ljudi, zato nas i ima toliko Smile Biti će ti lakše uz nečije vodstvo....kužim sve te obrasce i zato ti i kažem, bit će teško reprogramirati se ali pomoć trebaš. A nitko ti bolje ne može pomoći od onih koji su kroz slično prošli i to nadrasli....i od onih koji će te prihvatiti no matter what.


Originally posted by israela israela wrote:

u meni čuči jedan mizantrop, koji je navikao sa ljudima na grubo i vojnički, ipak živimo u svijetu ponižavanja i konkurencije, morala sam se baš ko živina prilagoditi. inaće nebi sama opstala, izjela bih se, mrzila sam druge ljude odj*** staru ekipu zatvorila se u sobu slagala si utege i trenirala. ispušni ventil- ja protiv svim šeme. tu leži filozofija i to zašto? zato kaj BRAVO GYM nisam bila voljena. u nikakvom izdanju osim kada sam "sebi bila odlična". i to me zbunjivalo, u početku strašno- pa kako to da je izgled toliko bitan? nisam to mogla sebi priznati da je tako. ali bila sam uporna samo da opstanem, da sebe ne izjedem od te mržnje prema drugima i njihovim "očima" (drugo je mišljenje a drugo viđenje). što se tiče mišljenja (mrzim tu riječ heh) , nije mi bilo stalo hoće li se kome sviđati moje tijelo ili ja komplet ili nešto drugo što radim; bilo mi je bitno PRIZNANJE putem njihovih pogleda- taman ako su bili i zgražajući!

Ja ne živim Smile Izaberi svoj svijet i nemoj kontra sebe. Ako prirodno nisi takva, grist će te i ubijati takvo ponašanje. Za to moraš srce ostaviti u ormaru. Ja svoje neću...i ti to možeš izabrati. Ima puno više dobrih ljudi nego što se to misli....samo trebaš svoju energiju narihtati da ih privučeš.


Opet kažem.....totalno te kužim i znam da je najlakše pisati. Ja neću pričati o svojoj situaciji, samo znaj da ni moja nije bila idealna. I da sam i ja danas mogla biti selfhater Smile Ali nisam, odabrala sam malo mućnuti glavom i shvatiti prioritete......a to vjeruj mi, sigurno nisu pogledi prolaznika Wink

Već sam negdje napisala da već par mjeseci radim u udruzi osoba s cerebralnom i dječjom paralizom i da su me ti divni ljudi štošta toga naučili....prvenstveno ono što sam i sama prije znala....da su granice samo u našim glavama Smile i da smijeh i pozitiva ne koštaju ništa, a svima uljepšaju dan Smile





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 13:12
[email protected] riječi za tebe, evo trljam oči i nevjerujem da je nekome toliko stalo da pomogne. ti si ČOVJEK.
sve od navedenog al svaka riječ ima svoje mjesto, posebno dijelovi gdje se postavljaju pitanja zašto bi si išta radila radi drugih, zašto bi uopće težila nekom uspjehu kad je uspjeh sreća i samo to. nažalost, ima puno težih situacija iz mog života od prostih uvreda, osuda i sl. nisam htjela na forumu uopće pisati o tome a rijetko kome sa se i spremna obratiti vezano za određene traume. kao što si i rekla da je ova opsesija za izgledom uglavnom manifestacija moje težnje za priznanjem okoline, prihvaćanja muškog roda itd. to je NAŽALOST samo ulaz u puno dublji bezdan problema i trauma sa kojima svaku noć liježem u krevet ...što ja povezujem sa seksualnošću, zadovoljstvom, hedonizmom koji mi očito fali, opuštencija.... meni su pogledi drugih ljudi POGLEDI, bili OGLEDALO. nebitno mi je bilo dali je to kome lijepo ili ne, samo PAŽNJA ,da ja znam DA SAM USPJELA. opet ponavljam, kako bi bilo da svi vide zeleno a ti vidiš crveno? probaj skontati zašto bi netko nekome rekao da je npr. debeo a čovjek je vitak......e sve nabrojano je površina, površinski dio problema , koji se veže za sve dileme sumnje i nedoumice koje gajim prema svijetu od dijetinjstva i ne dijelim ni sa kime već kroz razne OPSESIJE bježim od toga. sada kad sam došla tri prca, odmah panika, a ono što me najviše brine je...zašto ja nisam spremna spasiti svoje zdravlje/život?.. nije strah od debljanja, strah me je budućnosti, budućih podhvata, trudova i mučenja, uspona PA padova...imam osjećaj kao da će me bilo koja sitnica slomiti do kraja da ću puknuti sa svim time. nemogu se pomiriti sa tom nepravdom, nemoguće je da jedna poštena osoba može taako baš naj**?& u životu. nemogu to prihvatiti sebe i svoj život a kamoli da me struja strese kad se sjetim što bi se sve i moglo mi još dogoditi. to nije želja za fitnessom/izgledom/formom/pogledima/muškima/prihvaćanjem....to je odvratna fobija od života. samo da napomenem još, nikada nisam imala samoubilačke ideje fala bogu niti ih imam sada. borit ću se sa svime jer što mi drugo preostaje? mogu živjeti (pa kaj god mi život priredio) ili mogu umrijet. pošto me priroda tera da živim, morat ću vas poslušati! ja ću morat potražit stručnu pomoć (ponovno, prošli put je bilo još većih sranja) i morat ću trpit koliko ću morat da pomognem sebi i da tu zahvalnost i ljubav prenesem na druge, a prvenstveno LEKCIJE. gym, ti bi trebala razmisliti da se prekvalificiraš u psihologa, ja ovako nešto nebi javno nikad napisala.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 13:44
Smile gym će se prekvalificirati u nutricionista pa će imati priliku biti i psiholog na jedan način Smile Jedno bez drugog je po meni često nepotpuna priča. Ne uvijek, nekima trebaju samo smjernice.....nažalost, danas je sve češće priča malo kompliciranija od pustog nabrajanja gramaže i ostalog, nekad mi to dođe na kraju :)

Sve mi je jasno i zato ti od početka govorim da je ovo što ti nosiš u sebi jako teško ili čak nemoguće rješavati preko monitora. Ja bi ti toliko toga rekla, a toliko sam ograničena. I opet i da ti kažem da li bi to bilo to, ako ti to ne uspiješ doživjeti.....puno ljudi preskoče ključne dijelove, treba sve isčitati Smile Tu ti treba netko ko će pratiti tvoje reakcije i razumijevanje, ponavljati ti dok ne shvatiš, pustiti tebe da pričaš, da sve izbaciš van, netko ko će znati reagirati u trenutku, a ne samo nagomilavati svoje riječi kao ja sad ovdje Smile Prije svega netko ko će ti znati pružiti dovoljno te pažnje koju tražiš, iz kojeg ćeš držanja i ponašanja shvatiti da vrijediš.

A ne netko ko će ti pripisati antidepresive i šutnuti van na 5 mjeseci......imaš li nekoga ko bi mogao ispuniti sve te uvjete?

Imaš li imalo prijatelja, bar nekoga ko je na tvojoj strani? Ili si baš sve otjerala u svoj toj magli.... :(






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 14:35
imam prijatelje, ali oni neće nažalost nikada to moći shvatiti, čak i najbolja frendica koja je prošla sve i svašta - nemože shvatiti nikako, i onda se još ja osjećam krivom kad vidim da ljudi koji me vole pate zbog mene i neznaju mi pomoći. ja netražim od njih to ionako, uglavnom mi turaju čokolade pod nos, teraju me da jedem i tako. kad se idem nekome povjeravati to obično bude : isuse ela neznam što da ti kažem, valjda sve ima svoj razlog, i ostale utješne rečenice. zato i šutim i najčešće ne ulazim u dublju tematiku jer čim i ovako nešto spomenem kao što sam sada ovdje napucala, reakcije me još više bacaju u bed i mislim kako nema baš nikakvog izlaza. pa ako mi se psihijatrica klanjala i pustila suzu, di će onda tek prijatelj....teško je to. znam i po sebi, najgore mi je kad netko pati a ja mu nemogu pomoći.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 15:08
upravo mi je netko poslao NAJBOLJI VODIČ ZA MRŠAVLJENJE. što reći? koju posluku porati?
ljudi....XD tragikomedija, sad ti meni gymka reci kako da opstanem kad će me živčeki izjest? 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 15:56
Israela, mislim da previše vremena provodiš na sajtu koji promovira mršavljenje, fit, svi na dijetama, režimima i ganjaju estetiku.
Nije ništa loše u tome, samo ne vidim kako to tebi može pomoći, samo ti odmaže i ostavlja i dalje zarobljenom u tom filmu koji ti zaista ne treba.
Ostani u kontaktu putem fejsa, mejla, neceg  s dobrim ljudima poput Gymke koja ti sigurno vidim hoce i moze pomoci savjetima, ali mislim da ti citanje sajta vise steti nego koristi
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 16:31
[email protected] da si u pravu ali baš zato sam cijelo vrijeme i tu, očajnički čitam bilo koji savjet jer mi stvarno pomaže, mada subliminalno znam da odmaže jer kao što kažeš, cijelo vrijeme naletavam na jelovnike, tipove treninga, tipove tijela itd....ali kad am vidla da mi stvarno tu neki ljudi žele pomoći, nisam mogla vjerovati, pa sam stalno tu i čitam. imam registraciju ovdje dosta dugo, međutim do prije ovog svog posta nisam uopće ovdje ni bila :/....
a gym girl ii ostalima puno hvala na podršci jer stvarno pomažu!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 12:37
Originally posted by israela israela wrote:

upravo mi je netko poslao NAJBOLJI VODIČ ZA MRŠAVLJENJE. što reći? koju posluku porati?
ljudi....XD tragikomedija, sad ti meni gymka reci kako da opstanem kad će me živčeki izjest? 

To bi te trebalo nasmijat, ne naživcirat Smile Šta ćeš, uvijek se nađe neki komedijaš...ili netko nije skužio bit? Big smile

Treba ti malo opušteniji pogled na život, svijet i sve skupa.....bit će zeznuto graditi ga iz tvoje situacije ali ne i nemoguće....

Anyway, je li bar nešto od svega ovoga bilo konstruktivno? Imaš li osjećaj da se nešto pomiče u pravom smjeru? Gledaj, mic po mic, neće ići preko noći i često ćeš imat osjećaj da si povučena prema nazad....ali tu onda treba bit svjestan da to nije neuspjeh nego normalni dio etape, znak da to još nije to i da treba još malo gnjaviti...najgore je stati i reći "eto, opet se baš meni sve urušava, normalno to je i za očekivat...vrijedi li se uopće truditi više"......takav način  razmišljanja i dijaloga sa sobom je nešto najgore što si možeš napraviti. Od toga nema napretka i samo privlači loše situacije.

Možeš, znaš, hoćeš i prije svega vrijediš Wink


Edited by Gym_girl - 16 Lipanj 2015 at 12:37
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.