New Posts New Posts RSS Feed - zelim sve izbaciti iz sebe.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zelim sve izbaciti iz sebe.

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2015 at 18:54
Pozdrav svima, nije me dugo bilo :)

Evo da se pohvalim, malo sam se smirila, razmisljala i radila na sebi , jer ipak moram poceti sredivati glavu pa onda ono sto je van nje , i pocela sam.

mnogo sam smirenija, nisam vise toliko gladna, ne zelim bit na dijeti ali konrtoliram se i glad mi se smanjila jer jedem manje porcije hrane.

Uglavnom , svojim postom nisam htjela uvrijediti ljude koji se bave fitnessom, ali htjela sam reci da cesto takvi koji se samo time bave su skloni osudivati druge sto sam osobno dozivjela u periodu kad mi se to debljanje i pocelo desavati skupa sa svim ostalim losim stvarima, pocela sam padati, pocela sam gubiti kontrolu i osjecala sam da ispred mene stoji neprobojni zid, vjezbala sam nenormalno uz strucnjaka ali to nije vrijedilo jer sam zapostavila svoju unutrasnjost koju sam lijecila hranom, pa sam to vjezbanje naravno sabotirala :)

Udaljenost od ljudi je bilo jace od mene, jer su me prewvise pogadali ti pogledi, tako da sam izbjegavala ljude samo kako bi sebe zastitila.


sad neznam st5a ce biti, a nije me ni briga.

Opustena sam,

Ne zelim vise bit nezadovoljna sobom, ali ne zelim ni biti rob tako sto zabranjujem sebi sve pa onda puknem.


prestala sam s prejedanjima. Nikad vise necu pretjerivati s rigoroznim dijetama, jer to se kad tad odbije o glavu, jeednostavno puknes i dotaknes dno.

Znam da se vama ne cini to strasno i znam da postoje mnogo gore stvari,
ali vjerujte mi, nije samo debljanje u pitanju, jer kile dodu i odu (ako se naravno potrudis), nego sve ostalo sto to debljanje nosi sa sobom.
To su mozda stvari koje sam prije potiskivala pa su sad izasle.
A sta vecina ljudi vidi? da si se udebljao i gledaju te kao da si marsijanac, i ne , koliko god da me briga za druge, nije ugodno kad izades vani i svako toliko naletis na komentar od muske osobe "pa mogla bis malo smrsaviti", i jos te onako primi za visak da se osje4cas jos jadnije.

E to je bio razlog zasto sam prestala izlaziti, jer mi to nije trebalo.


No da skratim. necu pisati sto jedem jer ne zelim biti opterecena.
Pazim se kao sto sam rekla, ali ako me bas uhvati zelja za slatkim uzmem griz ili dva i dosta :) jedem povrce, tu i tamo meso jer ne mogu svakli dan ga jesti.

najbitnije od svega sto nemam vise epizode prejedanja. smirila sam se.

Hvala svima na lijepim postovima, mnogo su mi znacili.

pusa svima,

veceras izlazim :)
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2015 at 17:18
Drago mi je da si bolje Smile Samo hrabro naprijed! Clap
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 17:04
I meni je drago da si bolje Smile mada se pitam koliko realno bolje jer kao da i dalje bježiš od nekih stvari. Došla si tu jer ti je vjerojatno trebala pomoć, podrška, savjet, a sad se povlačiš jer misliš da možeš sama. Možda i možeš, a možda i ne jer to često nije lako. Mnogima treba vodstvo i to nije sramota ni slabost.  

Ne znam zašto navodiš da ne želiš pisati što jedeš jer ne želiš biti opterećena - nisi li to pomalo i bez pisanja i možeš li bar uzeti u obzir da bi te baš pisanje oslobodilo te opterećenosti? Smile Nije tu stvar u tome, u opsjednutosti pisanjem,  vaganjem, brojanjem...kako to već mnogi misle...nego u osviješćivanju toga što radiš, što i koliko jedeš, nakon koje hrane se kako osjećaš i u biti, sa strane nas, dobra prilika da pokupiš koji savjet više. 

Ja te neću nagovarati na ništa, samo ti  govorim da to gledaš kao na način da prevaziđeš ove muke koje imaš, a ne da ih još natalasaš :) Kako sam napisala u prvom postu, nekad je neznanje o pravilnom slaganju obroka jedini problem kojeg imamo i zašto se vrtimu u negativnom krugu odricanja pa prejedanja...možda i dalje radiš greške koje će te stajati još jednog udustajanja i negativnog stava prema sebi.

Uz moguće krivine u slaganju obroka, kod tebe vidim problem i u nedostatku samopouzdanja i možda još nekim "manama" koje nastojiš rješiti radom na sebi. Iz svog iskustva znam - za disciplinu koja ti treba u ovom području ništa bitnije ti neće biti od ljubavi prema sebi. Kad nešto voliš onda se za to i brineš. Ako se radi nečega ne voliš, ne cijeniš dovoljno ili pak mrziš, nešto si zamjeraš ...teško ćeš steći onu prirodnu disciplinu koja će ti trebati da svoj planirani režim privedeš kraju.

Druge ljude pusti, nije baš tako, niti su svi takvi, niti te svi gledaju na isti način. Jedan loš primjer ili par njih ne mora značiti da je svijet takav sam po sebi. Ima divnih ljudi, ljudi koje uopće nije briga kako ko izgleda. Ovi drugi ionako nisu ni bitni, tako površni ti valjda ni ne trebaju u životu. Ja sam sigurna da imaš štošta toga ponuditi svijetu. Fokusiraj se na to, razvijaj svoju osobnost i sigurnost na tome. Taj stav će se onda preliti na van i svi će već prema tvojoj energiji znati da im nije pametno upirati prstom na negativan način. Štoviše, tih par kg višak neće ni primjetiti jer ćeš odašiljati drukčiju vibru.

Smij se tim glupostima jer su niske, ljudi koji su na taj način loši dobiju već svoje po nosu. Ti to shvati kao izazov, ne kao problem i pokaži im koliko si jaka. Sve ostalo će uslijediti samim tim pozitivno nabrijanim stavom...i ljubavlju prema sebi samoj Wink

Ako se ne vratiš, sretno Smile





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2015 at 16:27
bok Gymka :)

Imas pravo, mozda bjezim od istine jer iskreno toliko sam se opterecivala, vagala prije dok sam mrsava..i sad kad sam si ovako s tim kg ruzna (mislim nisam ja ruzna, ali sebi jesam) nekako kao da me bas briga, znas ono dok sam buca iskoristit cu to jer nisam smjela kiksati ni jedan dan dok sam bila fit, pa ono bas me briga ak pojedem nesto slatko..a prije dok sam bila fit odmah sam to isla potrositi.

Mislim da me raumijes, da vise tu ne iznosim svoje psiho psihicke disbalanse :)

problem je sto ja nemam neki red.
prije sam mnogo voca jela, sad ga ni ne pomirisem.
i mana je sto radim s hranom, znaci stalno sam okruzena hranom. i nije da ja puno jedem, jer sad sam stalno na istoj kilazi..znaci ne debljam se a ni ne mrsavim (razlog je sto nisam psihicki jaka da opet gubim sve te kile, jer na sjecanje kako sam ih gubila, bila sam slaba, nervozna, postala anemicna i izgubila mjesecnicu, i iskreno to je bio pakao za mene.)

ajde reci cu ti danasnji jelovnik:

probudila se u 11 : pojela kuglu i pol sladoleda + kava

Ručak u 15 : goveđa juha, dva komadica lešo mesa (nekih 70 g mozda i manje) zelena salata iiiiii mala feta bjelog kruha s mareladom od marelice.

neznam sto cu navecer pojesti, najvjerojatnije nista jer sam danas u bedu :) a razlog je sto sam jucer stalno nesto slatko čapkala.


ja cu ti svaki dan pisati svoj jelovnik..može?





Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2015 at 16:32
od tjelovjezbe prakticiram brzo hodanje samo...
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2015 at 09:39
Moras početi jesti, vrlo je jednostavno.
Mislim da je i tebi jasno da "kugla i pol sladoleda i kava" nije obrok!

Pa nakon toga: 70 g mesa! pa nisi vrabac nego odrasla osoba koja treba hranu. Moras shvatiti da hranu trebas iskoristiti za ostvarenje svojih ciljeva i da je hrana saveznik, a ne neprijatelj. Ovo što postižeš ovakvom "prehranom" jest da ti je metabolizam zabetoniran, a samo je pitanje vremena kad ćeš se i razboljeti.

Namirnice moraš birati po njihovoj kvaliteti:
Razmišljaj na način: moram jesti nešto kvalitetno! ne prerađevine, već čiste namirnice: meso, jaja, svjež isir, ribu, žitarice, rižu, krumpir, voće, povrće...

Be healthy, be happy.
Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2015 at 12:30
Zorrori :)

Jucer sam u 19 sati jos pojela bananu i 40 g korflakesa s mlijekom :)
Tako da sma nadoknadila dorucak koji nisam kao pojela.


stvar je u tome sto prije dok sam bila fit nisam uopce doruckovala.

joj meso meso, njega se moram nasiliti da ga jedem, tjesteninu ne jedem osim mozda komadic kruha uz rucak i kornflakes ujuto.

a jaja sam prije jela svaki dan, sa šparugama, blitvom itd.

sad mi malo jaja smrde i pauziram od njih..

a posni sir, oces da umrem? :D

napisem i danas navecer svoj jelovnik.

pišemo se :*
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2015 at 14:54
eh, zabopravi na to da "nadoknadis" vecerom sto ne jedes dorucak... nema toga. a bogami i nutritivno ti je ova "nadoknada" - gotovo sami šećer!

nadam se da će jelovnik koji ces napisati ipak biti nesto konkretniji.

Ne znam gdje si vidjela da sam napisala da trebas jesti tjesteninu... ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2015 at 15:09
htjelA SAM RECI DA jedem tjesteninu jer ju ne volim.
Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2015 at 15:13
dorucak u 11 - 6 integralnih keksa + bjela kava (znam da su to sami seceri, al kako da odolim? ) jedan keks je oko 40 kcal

rucak u 14- fritaja sa šparugama, feta kruha, zelena salata, i velika zlica kajmaka


sta sad dalje?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2015 at 15:34
a sad dalje proteine i zdrave masti. bar jos 2 obroka.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2015 at 08:30
Originally posted by saymyname saymyname wrote:

dorucak u 11 - 6 integralnih keksa + bjela kava (znam da su to sami seceri, al kako da odolim? ) jedan keks je oko 40 kcal

 


Ako si spremna na malo odricanja, odolit ćeš Wink Moraš se dogovorit sama sa sobom koliko si vremena i truda spremna uložiti u to da nešto promijeniš. Bez jednog i drugog ne ide.

Ti si još jedan primjer krajnosti u krajnost. Ili ćeš gladovati ili ćeš jesti što želiš. Ali neće ići tako, moraš naći ravnotežu jer ćeš se stalno klackati gore dolje...

Jelovnik je kaos :) Ali mene sad zanima da li zbilja ne znaš kako skombinirati obroke ili si samo malo daješ na vremenu da papaš što hoćeš dok ne dobiješ odgovore? Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2015 at 09:21
Slazem se s gym_girl... nije mi jasno da imas volje i energije ovdje pisati i pitati, a s druge strane kad ovdje imas toliko informacija o svemu, ti se odlucis za integralne keksiće jer ne možeš odoljeti.

iskreno, meni je ok, jedi ti sto god zelis, ali budi svjesna i na posljedice toga, bez da te to onda psihički uništi. Naš odraz u ogledalu je odraz onoga što nam je prije toga bilo na tanjuru.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2015 at 12:10
Saymyname, stvar je prioriteta. Ako ti je draže jest keksiće, jedi keksiće. Ali se onda nosi i s tim što donose. Kako da odoliš? Ne znam. Nemoj odoljeti. Budi tu gdje jesi, stvaraj si nepotrebne psihičke probleme pomoću stvari koje bi ti, kao što je Zorro rekla, trebale biti saveznik, a ne neprijatelj. Imaš pristup internetu, uz par klikova možeš doći do milijuna informacija, recepata, iskustava, a iz nekog razloga, to ne činiš. Nego ne odolijevaš. 

Good luck with that.


Edited by Wednesday - 14 Svibanj 2015 at 12:11
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2015 at 13:24
Da postoji LIKE gumb sad bih lajkala komentar od Wednesday!
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2015 at 10:26
Ma dobro, iako se slažem da je sve stvar prioriteta i volje koju smo spremni uložiti u ono što želimo opet nekako ne bih tako dramatično pristupila tim keksima Big smile Mislim, u onom smislu "ako padneš na kekse ništa od tebe" Smile Padnem i ja na kekse, i na sladoled i na štošta tome slično ali gledajući širu sliku to je nevažno jer držim kontinuitet u obrocima. Nemojmo raditi prevelike paranoje od te takozvane nezdrave hrane jer to ljudima stvara osjećaj frustriranosti i neuspjeha ako "pokleknu" pred nečim takvim tu i tamo...

Opet, ovdje se reagiralo radi pitanja "kako da odolim" i poanta je jasna: ako imaš neki cilj bilo bi dobro tražiti pravilne načine koji će dovesti do njega. U ovom slučaju postoji problem sa slaganjem obroka i definitivno bi bilo dobro odabrati kvalitetniji doručak. Sve rečeno stoji, treba malo stisnuti ali netko stisne previše pa se opet zavrti u negativnom krugu...radi tih dobro i loše principa...a sve nekako ima neko svoje mjesto. Zdrave navike moraju spontano ući u nas, moramo nekako poželjeti jesti kvalitetnije ali opet ne biti prestrašeni od sve druge hrane, pogotovo ako smo je željni (jer ima i onih kojima zbilja ništa ne fali), a i još više ako dobro treniramo, jer na kraju krajeva...suma svega...


Meni čak ovdje i nije toliki problem u tim keksićima, nego kao da nešto leži u pozadini te nediscipline ako ćemo to tako nazvati. Mislim da ovo naše poticanje teško može upaliti dok se to nešto pozadinski ne riješi. Mene zanima zašto nije upalila terapija navedena u prvom postu, da li zbog krivog izbora psihijatra ili zbog nedovoljno uloženog truda i prebrzog odustajanja. Sličan obrazac vidim i u prehrani.

Tako da.....iako sam i ja krenula od nekih prioriteta i koncepta odricanja, ja bih tu ipak kopala malo dublje....uvijek je najlakše reći "take it or leave it" ali nekima to nije baš samo tako jer je puno gropova spetljano....pa saymyname ako želiš, slobodno se javi u inboxic Wink

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.