New Posts New Posts RSS Feed - Savjet za noge :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjet za noge :)

 Post Reply Post Reply
Author
sirena776 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sirena776 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjet za noge :)
    Posted: 12 Ožujak 2015 at 10:18
Pozdrav :)

Ovako, trebam savjet :)

Znam da je nemoguće smršati samo u određenom dijelu tijela, da se građa ne može promijeniti i sve to.
Ali, imam jača bedra koja su izrazito čvrsta, izgledaju kao jedan veliki mišić, kao da je jednostavno kvadriceps velik. Pazim na prehranu, ali nisam na dijeti ikakvoj i redovno treninram. Od dosta ljudi čujem da mi je sad nemoguće smanjiti bedra jer je veliki mišić, ali zanima me je li to stvarno tako?
Postoje li ikakve vježbe za tanji taj dio ili možda samo čučnjevi i iskoraci koje u raznim varijacijama radim veliki broj puta mogu samo još povećati mišić? Jel možda dijet stvarno može pomoći?
Itko ikakav savjet i mišljenje :)
Back to Top
Paf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2015 at 11:32
pa zasto te to nervira,jaca bedra-jaca guza.,ali mozeš raditi na zilavosti,znaci znojenje,raditi male tezine a puno ponavljnjanja,serija 4 po 20 puta,svaku vjezbu,eto.,lipi pozdrav.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2015 at 11:53
Može se utjecati na građu, samo to onda uglavnom traži određene restrikcije. Recimo i ja imam jači donji dio tijela i par puta sam ga uspješno stanjila tonom kardia i s malo hrane samo što mi je tlaka živjet na salati i uživam u liftanju i različitoj  hrani tako da rađe prihvaćam ono što imam i ne opterećujem se, pogotovo ako se radi o mišićnoj masi, ne o mastima viška. No različiti smo. 

Sve ovisi kako treniraš i kako jedeš. Ako već radiš puno ponavljanja i vidiš da ti na to noge reagiraju onda probaj radit manje, u više serija. Možda ih radiš i prečesto pa ti tako reagiraju, možda možeš i smanjit rad na njima pa se fokusirat na nešto drugo da stvoriš ravnotežu. Ako već ne radiš neki kardio, pokušaj s tim. Pogledaj malo kako jedeš, možda si daješ i više energije nego što ti ti treba za ono što želiš. Uglavnom, treba malo podrobnije pogledat što radiš i probat korigirat prema tome. 




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2015 at 11:56

Originally posted by Paf Paf wrote:

jaca bedra-jaca guza


Ovo nažalost nije uvijek slučaj, nekad guza zna bit dosta lijena Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
sirena776 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sirena776 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2015 at 12:25
U biti, ja ne idem u teretanu nego na grupne treninge, ali dosta intenzivnog tipa. U biti dosta cardia u kombinaciji i s vježbama s vlastitom težinom i opterećenjem (pr. trx). Znači jedino rješenje dijeta :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2015 at 12:53
Pa dobro, ne bih to baš nazvala dijetom.... više prehranom prilagođenom cilju kojeg želiš :) Ovisi kako ti definiraš dijetu Smile

Imaš li kakve druge aktivnosti osim tih intezivnih treninga? Kakve duge šetnje ili neki tipovi kardia nižeg intenziteta? Koliko česti su ti ti treninzi i što pojedeš prije i nakon njih?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
sirena776 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sirena776 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2015 at 15:16
A pod dijetom sam mislila samo na jelovnik, ne baš izgladnjivanje, nisam nikako taj tip :)

A u biti, na grupne vježbe idem 3 puta tjedno, 1 put trx i 2 puta kardio treninzi. Obzirom da su u popodnevnim satima, poslije posla pojedem ručak, obično kombinacija nekih ugljikohidrata i proteina i povrća, a poslije najčešće ništa posebno. U biti čitala sam da griješim ako želim mišiće, ali imam dosta čvrsto tijelo tako da i ne želim da mišići rastu više, dovoljno mi je održavanje i ne znam jel onda uopće potrebno puno proteina nakon treninga... Obično pojedem jogurt ili neki sir, možda orašaste plodove.
A što se tiče ostalih vježbi, volim šetnje, s vremena na vrijeme planinarim i ponekad odem na plivanje.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2015 at 22:41
Proteini su dio uravnotežene prehrane i bitno su za štošta još osim rasta mišićne mase (između ostalog i imunitet) tako da ih ne zanemaruj, a pogotovo ne nakon treninga. Jogurt, sir ajde ali šaka nekog orašastog....ne vidim to baš kao dobar obrok nakon treninga niti konkretan obrok općenito :) ako si mislila da ih pojedeš same, bez sira ili jogurta...

S obzirom da su ti treninzi strukturirani od strane nekog drugog na njih ne možeš puno utjecati pa onda bar utječi na kretanje i na prehranu. Možda ti i nešto poput pilatesa nebi loše sjelo. No mislim da bi ti neki dugotrajniji kardio treninzi tu najviše pomogli, zajedno sa preinakom jelovnika. Pogotovo ako ti nebi škodilo par kg-a dolje......uđi u lagani deficit, kreći se što više, isteži se pa vidi ako će to pomoći.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
sirena776 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sirena776 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2015 at 14:49
Hvala puno na savjetima, pokušat ću poštovati što više :)
Back to Top
Borna123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Borna123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2015 at 10:58
Moja cura je isto opterećena jakim bedrima (iako to meni ni najmanje ne smeta, meni su njene noge odlične). Baš ću joj proslijedit ovaj razgovor kad ju već te njene noge toliko smetaju. Smile
Back to Top
sirena776 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sirena776 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 12:50
To isto kaže i moj momak, da imam odlične noge :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.