New Posts New Posts RSS Feed - Kako protiv celulita?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako protiv celulita?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako protiv celulita?
    Posted: 07 Sijecanj 2007 at 02:18

 Nisam nigdje vidjela temu s ovim problemom pa...

Kako se borite protiv njega? šta jedete ili bolje sta ne jedete? Vjezbe? Koje? Tko ima savjete iz osobnog iskustva?

Pozdrav!

Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2007 at 12:57

 Ovo je moje iskustvo s ovim zenskim problemom. Rezultat je moga jednogodisnjega proucavanja ove teme.Nemojte misliti da sam pukao pa proucavam ovakve teme "zenske" ali mi je veoma drago dati savjet curi koja me pita sto da uradi da bi skinula celulit. Ha ha ha nisam pukao!

Celulit nastaje kad epidermis postane slab i kolabira pa masne stanice i
vezivno tkivo pocinju izlaziti kroz sloj kože.

Isto tako i kad je netko mrsav i kad jede kvalitetnu dijetu bogatu
nutrientima moze isto tako imati celulit jer nutrienti potrebni za
zdravlje koze ne dospiju do koze.

Yo-Yo dijete mogu samo pogorsati celulit zbog nedostatka
nutrienta tijekom dijete, a kako covjek stari vezivno tkivo je
sve slabije i slabije sto povecava efekt celulita.

Nadam se da znate kako postoje tri faze celulita.

cisto crobni treninzi jos ce pogorsati stanje celulita kao i
zdravtveno stanje posto je crobni trening cisto katabolicka
djelatnost (pale masti ucinkovito kao i misice). Zato dosta sportasica imaju
celulit.

A koje sportasice ga nemaju?? One koje se bave fitnesom!
Ako ste ikada gledali Miss Fitness vidjet cete da ga NITI jedna nema!
Zasto? Jer je fitness kombinacija crobnog i ancrobnog sporta.
Dizanje utega i rad na spravama daju laganu misicnu masu te tonus misica dok
crobne aktivnosti (trcanje,plivanje,ples,...) pale masti. I sve to je
popraceno adekvatnom prehranom .
Za napomenu kao atleticarke takodjer nemaju celulit jer im je 50-80% treninga
ancrobna aktivnost. Molim da me ne napadnete sa nekakvim primjerom cure
koja ga ipak ima jer kad kazem "SVE" mislim na veliku vecinu >90% !

Genetska predispozicija i zenski spolni hormon estrogen temelj su zbog
kojeg kod 90% zena dolazi do potkoznog nakupljanja suvisnih masnoca na
odredjenim dijelovima tijela-straznjici,bedrima,rukama).
Ako vam genetika nije naklonjena nikada se necete u potpunosti rijesiti
celulita ali cete ga barem drasticno smanjiti!

Nastanku celulita strasno pogoduje kava, cigarete, masno, slatko i gazirana
pica.

Muskarce ne muci celulit jer je njihovo potkozno tkivo drugacije gradjeno
nego zensko. Kod zena vezivne kolagene niti su okomito rasporedjene, dok kod
muskaraca imaju mrezastu strukturu. Ta struktura sprecava sirenje suvisne
masti u kozu i usmjerava je u dubinu muskarceva tijela.

Kako ga se rijesiti?

š.krenuti se baviti fitnesom barem 2x tjedno
2.ubaciti HIIT trening 2x tjedno po š0min ( opisan u FAQ-u )
3..kvalitetna prehrana+kapsule ribljeg ulja,vit C i E,kalcij,magnezij te
dosta kvalitetnih proteina kojima je najvaznija funkcija ona za obnovu
koze,kose,noktiju...
4.limfne drenaže i razne masaze za poboljsanje cirkulacije
5.anticelulitne kreme samo ako imate viska novaca jer ionako nicemu ne sluze osim sto ce vas mozda motivirati da obratite paznju na celulit
6.piti puno vode >2L dnevno

Naravno da nitko na pocetku nece poceti s zahtjevnim treninzima
na koje tijelo nije naviklo vec sa pocetnickim treningom.

Zatim ne dijeta nego promjena nacina zivota i jedenja glupavih
rafiniranih namirnica. Znaci zdrava prehrana.

Lista ZABRANJENOG SMEcA :
-alkohol
-gazirana pica
-cokolada i kakao
-kolaci
-masni sirevi
-suho voce
-suhomesnati proizvodi
-zivotinjske masnoce
-senf i majoneza
-bijelo pecivo

POZELJNE NAMIRNICE:
-nemasno meso i riba
-svjeze voce i povrce ( posebno kupus,salata,poriluk,narance,limun,ananas )
-nemasni jogurt
-vlaknasto povrce
-bjelanjci jajeta
-maslinovo/laneno ulje

Takodjer treba spomenuti jednu vrlo vaznu vocku - grejp. Najnovija
istrazivanja pokazuju da grejp snizava inzulin u tijelu i zato je vazan kod
mrsavljenja. Preporuka je jedan grejp dnevno ili 2-3dl svjezeg soka.

Sto se alkohola tice - crno je vino zaista korisno u prehrani dok se pije š-2 dl dnevno! Cak je jedno najnovije istrazivanje potvrdilo da smanjuje rizik od dijabetesa tipa II. Ali napominje se (kao i svim istrazivanjima koje sam procitao) kako kolicine preko 2dl ipak negativno utjecu na zdravlje - cak u takvoj mjeri da trostruko povecava opasnost od npr. kolorektalnog raka. Dec piva takodjer nije stetno.

Tko god se zeli rijesiti celulita neka shvati kako ga nije dobio preko noci
tako da i rjesavanja celulita/prekomjerne kilaze treba biti sporiji proces.
Prehrana moze cak i sadrzavati lose namirnice! Ali samo š obrok TJEDNO!
Npr. subotom pojesti kup sladoleda ili pizzu ili cevape...Ako 7 dana u
tjednu zdravo jedete tada jedan los obrok NECE utjecati na konacni rezultat!
Problem u ovakvim stvarima sto mnogo ljudi tumaci sebi onako kako mu pase!
Pa tako jedu 5-6 obroka tjedno koje cini smece od hrane(hrenovke,sladoled,...). Ta kolicina losih kalorija nije za zanemariti.

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2007 at 14:56

 Wow, svaka cast kaj si se toliko potrudio da se pozabavis ovom problematikom. Vrlo iscrpno, nema kaj.

Nego, ja mogu ponuditi samo kratke upute iz vlastitog iskustva. Ima zbilja masu faktora koji ce utjecati na celulit, ali tesko je paziti na sve i pridrzavati se svega, znam po sebi. Meni se najvaznije pokazalo:

š. VODA, VODA i VODA, bez barem 2 litre vode dnevno nikakvih rezultata nisam postizala. Od tekucine je takodjer dobar i zeleni caj.

2. Masaza "sam svoj majstor". Bilo mi je glupo bacati para i para na masaze po kozmetickim salonima pa sam pocela samu sebe masirati po kriticnim mjestima dok se tusiram i poslije s nekim anticelulitnim proizvodom. Od listova prema guzi, nogu po nogu, kruzni pokreti. (Od kozmetickih stvarcica dobri su Afrodita proizvodi, sad mozda je to bio samo placebo, ali ja bila zadovoljna)

3. Rekreacija. Caba je vec sve napisao pa da ne ponavljam. Ma bolje i makar brze hodati pola sata, nego ne kretati se uopce. I pilates (a i joga u manjoj mjeri) je dobar za celkac jer neke vjezbe za noge jako povoljno djeluju na potkozno tkivo i na cirkulaciju itd.

Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2007 at 16:24

Originally posted by Signorina Signorina wrote:

 Masaza "sam svoj majstor". Bilo mi je glupo bacati para i para na masaze po kozmetickim salonima pa sam pocela samu sebe masirati po kriticnim mjestima dok se tusiram i poslije s nekim anticelulitnim proizvodom. Od listova prema guzi, nogu po nogu, kruzni pokreti. (Od kozmetickih stvarcica dobri su Afrodita proizvodi, sad mozda je to bio samo placebo, ali ja bila zadovoljna)
 

Jedino ti zamjeram sto si masirala samu sebe. Trebala si me zovniti pa bi ti pomogao. Nemoj se ljutiti nisam se mogao kontrolirati hahah sala

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2007 at 16:24
Evo imas tu par clanaka na tu temu :

https://www.fitness.com.hr/savjeti/mrsavljenje.aspx
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2007 at 20:06
N

Edited by emilio
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2007 at 14:56
Originally posted by caba caba wrote:

Originally posted by Signorina Signorina wrote:

 Masaza "sam svoj majstor". Bilo mi je glupo bacati para i para na masaze po kozmetickim salonima pa sam pocela samu sebe masirati po kriticnim mjestima dok se tusiram i poslije s nekim anticelulitnim proizvodom. Od listova prema guzi, nogu po nogu, kruzni pokreti. (Od kozmetickih stvarcica dobri su Afrodita proizvodi, sad mozda je to bio samo placebo, ali ja bila zadovoljna)
 

Jedino ti zamjeram sto si masirala samu sebe. Trebala si me zovniti pa bi ti pomogao. Nemoj se ljutiti nisam se mogao kontrolirati hahah sala

 

He he, ma ne ljutim se, sad znam za drugi put

Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2007 at 15:35
Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Originally posted by caba caba wrote:

Originally posted by Signorina Signorina wrote:

 Masaza "sam svoj majstor". Bilo mi je glupo bacati para i para na masaze po kozmetickim salonima pa sam pocela samu sebe masirati po kriticnim mjestima dok se tusiram i poslije s nekim anticelulitnim proizvodom. Od listova prema guzi, nogu po nogu, kruzni pokreti. (Od kozmetickih stvarcica dobri su Afrodita proizvodi, sad mozda je to bio samo placebo, ali ja bila zadovoljna)
 

Jedino ti zamjeram sto si masirala samu sebe. Trebala si me zovniti pa bi ti pomogao. Nemoj se ljutiti nisam se mogao kontrolirati hahah sala

 

He he, ma ne ljutim se, sad znam za drugi put

 

Dogovorit cemo se he he he.



Edited by caba
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2007 at 15:59
što se tice fitnessa...Ako je fora u tome sto je kombinacij acrobnog i ancrobnog dal je onda moguce jednostavno osim npr.trcanja ubaciti u svakodnevnicu utege itd? Ja treniram tajlandski boks. Kako on stoji na tvojoj osobnoj ljestvici dobrih sportova ? Jer i taj.boks ima u sebi kombinaciju cr/anc! valjda
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2007 at 20:21
Originally posted by petra petra wrote:

što se tice fitnessa...Ako je fora u tome sto je kombinacij acrobnog i ancrobnog dal je onda moguce jednostavno osim npr.trcanja ubaciti u svakodnevnicu utege itd? Ja treniram tajlandski boks. Kako on stoji na tvojoj osobnoj ljestvici dobrih sportova ? Jer i taj.boks ima u sebi kombinaciju cr/anc! valjda


Za skidanje sala a i za borbu protiv celulita, kao sto je vec receno, najbolje je kombinirati ancrobni i crobni trening.

Ancrobni trening je trening sa utezima a crobni je kardio trening odnosno trcanje, steper, bicikl, orbitrek i slicno.

U samom tajlandskom boksu nema ancrobnog treninga, ali mislim da je dobar za trosenje masnih kalorija odnosno sala.
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2007 at 16:17
 Ja sam mislila da onaj dio kad radimo vjezbe snage, koje su ukomponiarne u trening, mozda moze proci pod ancrobni dio (sklekovi i sl...)
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2007 at 17:01
N

Edited by emilio
Back to Top
JustMe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JustMe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 22:14

mislim da ga se nitko tko ga je jednom imao nemoze skroz rijesit ali bi se trebao moc znatno umanjit. naravno kombinirajuci vec sve gore navedeno. i sama imam problem s njim...nastojim pit puno vode...imam masazer ali sam ga koristila svega 2 puta...nisam upotrebljavala kreme...jednom sam pila tablete herbal life za ciscenje toksina iz organizma...uzimaju se nekih mjesec dana i tad sam primjetila da je stanje bolje...ali uz napomenu da sam pazila na prehranu i pila stvarno mnogo vode...dodatak: tada nisam vjezbala. da jesam bilo bi i bolje...

karmen
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2007 at 12:32

Ja bjezim od tog herbal life-a k'o vrag od tamjana. Poznajem ljude koji su imali velikih problema sa zdravljem zbog koristenja istog. Preporucujem ti da mozda jos jednom razmislis koliko ti je to potrebno (ako ikad ponovo mislis to koristiti).

Lijep pozdrav!

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 00:53

 Kako protiv celulita?

a) Nikako

b) Liposukcija

Obje spoznaje bole, znam. Ja imam prob s njim otkad znam za sebe, a treniram cijeli zivot nesto. Sto se prije pomiris s njim, bit ce ti bolje.

Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 14:08

 Ajme Theia...iatina boli :)

Ma znam ja da je to gotovo nemoguca misija. Sreca je da jos uvijek nemam izrazen (vidljiv) problem s celulitom, ali se uzasavam te pomisli pa bi se unaprijed htjela boriti protiv toga.

Ah...blago muskarcima

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.