New Posts New Posts RSS Feed - Savijeti po pitanju hidrolizata...(?)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savijeti po pitanju hidrolizata...(?)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savijeti po pitanju hidrolizata...(?)
    Posted: 29 Studeni 2011 at 12:05

Pozdrav!

Evo novi sam ovdije, ima li neka tema za predstaviti se ili samo "šibaš" ?! :)

No, o cemu se radi;

Bavim se sportom, no nisam išao baš previše u teretanu, do otprilike pred 4 mj, otkad sam vrlo cest polaznik, u zadnjih 2 mj idem svaki dan te radim jednu grupu mišica po danu, ajmo rec da sam upoznat s treninzima od strane trenera i td. Valjda.

Osoba sam koja JAKO teško dobiva na masi, ultra brzi metabolizam :) no eto do sad sam to uspijevao nekako riješavat hranom, u ta 4 mj sam dobio oko 4 kg,  mišica naravno :) i to je sada stalo bez obzira koliko i šta ja jeo, kilaža se prestala micati, cak je i malcice pala.

Kako sam ja još uvijek u fazi izgradnje mišice mase, uzeo sam si za probu Weiderov Maximum Zell volume (link ako nekog zanima sastav: http://www.weider-germany.de/english/global.php?section=global/aufbauš)


Naravno u prodavaonici sam dobio naputak da bi poslije treninga trebao uzeti i neke proteine, malo sam proceprkao po netu i stvorio neko moje pozitivno mišljenje o sljedecim proizvodima:

MVP ISOMuscleš00 (http://www.mvpbiotech.com/isomuscleš00.html)

SCI-MUSCLE Hydroflex (http://sci-muscle.com/hydroflex/)

Oba dva proizvoda su hidrolizat i kolko sam shvatio to je najcišci oblik proteina. (?)


Mene zanima mišljenje o ovim preparatima, od strane iskusnijih osoba koji treniraju više od 4 mj :)

I da li je to uopce ono što bih ja još trebao uzimati, ili je Weiderov ZELL sam po sebi dovoljan?

Napomena: CIJENA i OKUS, NISU bitni, samo KVALITETA! :)


Zahvaljujem!

 






Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2011 at 16:26
Hidrolizat ili konc nij neka razlika, ako ceš kupovati tu u hrv moja preporuka je MVP  
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2011 at 23:11
Hmm, po nacinu proizvodnje piše da je ogromna razlika...? Koncentrat se navodi kao do 80% cistog proteina, dok je hidrolizat preko 95%? Izolat bi bio onda od - do.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2011 at 00:20
S obzirom na vjerovatno osjetnu razliku u cijeni kak je Iluvatar rekao hidroizolat je nebitan,pogotovo za nekog tko je tek poceo, koncentrat ce napraviti isti posao, a ima neke pogodnosti koje nema npr izolat ili hidroizolat, a to je da sa tim vecim filtriranjem i vecom cistocom se ujedno i eleiminiraju neke potencijalno pogodne tvari koje sadrzi whey, neki imunoglubini i slicno.....
Uglavnom, nepotrebno je bacat lovu na hidroizolat, onaj zell max od weydera je skroz nepotreban suplement i to je stvarno ako neznaš kam bi s lovom jer ne vidim korist od njega,a cak nema ni proteina u sebi.....
Rađe kupiš whey i kreatin i prođeš za više od 50% jeftinije sa potpuno istim ucinkom.....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2011 at 07:51

Zadaca marketinga je da te uvjeri da je ogromna razlika. Pa onda govore stvari poput necistoca i slicno, što su u ovom slucaju u biti samo ugljikohidrati i masti a kolicina stvarno nije neka. kolicina. A ove ostale sitnice nisu od neke važnosti, više smisla ima paziti na živu u tuni, aspartam i slicno nego na filtraciju wheya. Ako si baš zapeo imaš ovako nešto

https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/ISOLogic-whey-protein-2kg.aspx

ali moja preporuka je 3G ona, za š00 kn manje dobiješ istu kolicinu

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2011 at 09:32
Razlika između hidrolizata i koncentrata je ta što je kod hidrolizata sirutka vec probavljena u peptide (male lance aminokiselina) te bolje i brže se apsorbira.

Hidrolizat je najskuplji oblik whey proteina. No, biti cu iskren, vecina kupuje izolate i koncentrate ili mix.


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2011 at 22:58

Originally posted by Physx Physx wrote:

Napomena: CIJENA i OKUS, NISU bitni, samo KVALITETA!

+

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

bolje i brže se apsorbira.

=

Thumbs Up


Spomenuo sam da sam u fazi IZGRADNJE mišica, kako je onaj Weiderov napitak više ugljikohidrat, s malim dodatkom kreatina, nebi trebala bit baš skroz profulana investicija? 



Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2011 at 23:55
To kaj se hidroizolat brže apsorbira te tebi ne igra apsolutno nikakvu ulogu , niti ceš radi toga dobiti i gram mišica više nego da piješ i koncentrat, jedino kaj ce ti ostati više love u đepu.
A onaj weider za prek 400 kn je totalno bacanje, kila kretina ti košta oko š50-200 kn , to imaš za tocno 200 dana, a placat uh je stvarno bezveze.....
Najpametnije bi ti bilo kupit jeftiniji ili neki iz srednje klase whey , kreatin + hrpu ribljeg ulja , c vitamin i multi i ostalo utuc svaki mjesec u par kila mesa i sira, sve ostalo je prodavanje magle i bacanje love
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2011 at 00:21
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

To kaj se hidroizolat brže apsorbira te tebi ne igra apsolutno nikakvu ulogu , niti ceš radi toga dobiti i gram mišica više nego da piješ i koncentrat, jedino kaj ce ti ostati više love u đepu.
A onaj weider za prek 400 kn je totalno bacanje, kila kretina ti košta oko š50-200 kn , to imaš za tocno 200 dana, a placat uh je stvarno bezveze.....
Najpametnije bi ti bilo kupit jeftiniji ili neki iz srednje klase whey , kreatin + hrpu ribljeg ulja , c vitamin i multi i ostalo utuc svaki mjesec u par kila mesa i sira, sve ostalo je prodavanje magle i bacanje love


Uvijek sam o kreatinu razmišljao kao o prevelikoj kemiji da bi ga uzimao, također  i sve te vitamine i ulja i multi i td., jedva sam se odlucio za proteine/ugljikohidrate... :-/

Frend kad god bi uzeo kreatin dobio bi gnojnu anginu, ima još tih prica vezanih uz druge osobe.

Opet, poznanik iz teretane ih uzima i sve ok.

Ima neki "mythbuster"? Cool

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2011 at 10:51
Razmisljas o kreatinu ko o prevelkoj kemiji da bi ga uzimao,a sad ga uzimas u tom prahu s uh i placas 450 kn za to
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2011 at 12:38
al ga ne uzimam 20g dnevno(?) nego 3g
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2011 at 12:49
Pa nisam ni rekao da ga uzimas 20g nego 5 grama dnevno.200 dana po 5g je škg kreatina
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2011 at 13:04
Zar se ne uzima on prvih 6 tjedana po 20g dnevno...? pa onda po 5g nakon tih 6 tjedana punjenja...? možda sam u krivu, znam to samo preko drugih...
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2011 at 13:18
oko 30ak grama dnevno prvih 7 dana (ne 6 tjedana), pa održavanje s 5-š0g sljedeca 3 tjedna, pa tjedan odmora i sve iz pocetka.
Međutim, po meni ga je bolje uzimati 5g dnevno, bez punjenja održavanja
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2011 at 13:27

dada ja sam fulao, izgleda da se radilo o 6 dana, u ovom slucaju 7. Moram se još malo educirati oko tog kreatina, skeptik sam cim je nešto iz fabrike, pa tražim uvijek nešto najbolje i najcišce i td. 


Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2011 at 15:18
Ma vec dugo se preporuca 5g dnevno kao nacin uzimanja,bez tih punjenja
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.