New Posts New Posts RSS Feed - Zatezanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zatezanje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
sposnimcute View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sposnimcute Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zatezanje
    Posted: 16 Veljaca 2011 at 13:02
Pred 2 godine sam imao š0škg:
Skinuo 20kg trcanjem - došo na 8škg
Teretana - utezi godina dana skoro - 76kg definirano - cirka š0kg masti dolje, 5kg mišica gore
Još imam 2-3 tjedna definicije da bf spustim na nekih 9%. sada je oko š0%


Problem glavni: višak kože i nezategnuti stražnji dio svega.

Mislio sam da ce se definicijom, trcanjem i omegom 3 posložit malo bolje, ali daljnja definicija više nema smisla.
Plocice definirane, prsa, ruke, leđa isto, a kvadricepsi na gore do donjeg dijela leđa, nema masti, neg jednostavno višak kože.


Trenutno za zatezanje:
Jutarnje trcanje 20 min, omega 3 riblje, twinlab dualtabs vitamini.
(+ normalno 4-5 put tjedno utezi - normalni suplementi - whey, dekstroza, kofein, vitamin C)


Znam kako gubit bodyfat, znam kako dobivat mišicnu masu.
Kako zatezat mišice ili kožu nisam imao iskustva do sada pa pitam za savjet:

š. Vježbe zatezanja gluteusa?
Imam prirodno velike kvadricepse tako da noge nisam diro nikad, samo listove poveco da bude proporcionalno.
Ne želim dobiti mase ništa na gornjem dijelu nogu, niti dirat kvadricepse kao takve 4-5 mjeseci sigurno, dok leđa još ne porastu.

Gluteus s druge strane, do sad nisam razmišljo o njemu.

a)zategnut gluteus, cim manje dirat kvadricepse - kako to izvest?
    sve ove single leg vježbe koje sam probo: single leg squats itd pogađaju kvadricepse, na kojima ne želim anabolizam, i još su k tomu umurni od trcanja.

b)Dal ih trebam odvojit od vecernjeg treninga?  ne želim anabolizam na kvadricepsima.

2.Zatezanje kože: glavni problem o kojem nisam prije razmišljao i apsolutno nemam ideje kako osim trcanjem i omegom 3 to izvest.

3. Dodatni suplementi?
trenutno uzmimam vitamini A, E po 250% i 333% RDA u Dualtabsima, vitamin D 50%. Omega 3 u sklopu definicije, vitamin C i kofein prije treninga.
Dodatni u svrhu zatezanja mi nisu poznati.
  

Edited by sposnimcute
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2011 at 14:21
  Poštovani kolega,

Ja mislim da za ovo treba proci neko vrijeme, da se koža "oljušti", renovira i poprimi sadašnji obujam tijela. Skromno napisano, ali pošto vidim da niko ne odgovara, to je moje mišljenje.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2011 at 14:33
Ja se bojim da tu nema baš previše pomoci, to je jedan od razloga zašto ne poticemo prebrzo mršavljenje... bojim se da je jedino riješenje, operacija
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
sposnimcute View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sposnimcute Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2011 at 17:19
Možda sam malo preozbiljno to gore napiso.

Nema se šta odrezat, sam nije dovoljno zategnuto, i frustrira me. Stvar milimetara.
A mislim ozbiljno radit na tome u sklopu definicije na kojoj sam još 2-3 tjedna.


Znam da otiđem na masu 2-3 mjeseca,  na sljedecoj defki, to ne bi bilo pitanje, ali pokušavam u ova 2-3 tjedna još ucinit cim više u svrhu zatezanja i definicije.

Sada: Trcanje, omega 3, vitamini, vrijeme.... Sad sam negdi na 40% cilja što se zatezanja tice.

na kraju defke bit cu na nekih 60%, pa tražim savjete za jednostavne stvari koje zatežu kožu par milimetara


što se tice operacije, veliko NE. Imam 22 god. Da sijedim na dupetu 3 mjeseca, zateglo bi se. Pokušavam to ubrzat.

Ovako ce ic za mjesec i po, a sve upute za zatezanje kože na googlu su na istu foru: sjedi na dupetu 2 mjeseca i maži se ovom i onom kremom.

niko ne govori o vježbama i suplementima.


 

Edited by sposnimcute
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 08:52
Originally posted by sposnimcute sposnimcute wrote:

sve upute za zatezanje kože na googlu su na istu foru: sjedi na dupetu 2 mjeseca i maži se ovom i onom kremom.niko ne govori o vježbama i suplementima. 


pa zato što vježba nemože zatezati kožu, a suplementi, eventualno neki koji ce povecati kvalitetu kože opcenito i njenu prilagodljivost... moj savjet ti je, da se fakat mažeš kremom ( obicnom) i cekaš, mislim na de možeš ništa više od toga
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 09:11
  Evo postoji još jedna tema o tome

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=4š05& ;PN=š
Back to Top
sposnimcute View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sposnimcute Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 12:56
ah, ok... trcanje omega i hipertrofija leđa ce ic iduci mjesec-2...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 13:43
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ja se bojim da tu nema baš previše
pomoci, to je jedan od razloga zašto ne poticemo prebrzo
mršavljenje... bojim se da je jedino riješenje,
operacija


Slažem se s ovim.....trcanje nije bio najbolji nacin za
skunut kg, a uz to si vrlo vjerovatno isao pre nisko s
kalorijama tako da si gubio kg prbrzo i uz gubitak
misicne mase konstantno tako da ti je radi tog ostala
koža viška.
tak da nikako nebi nastavio sa još trcanja kako si rekao
da ceš raditi iduca mjesec-dva. to je zadnje što ce
pomoci po meni, ako ne pogorša još stvari

A kaj se tice vracanja kože....neznam, treniraj dalje,
nabaci malo extra mišicne mase i
mislim da bi se to trebalo s vremenom popravit samo, iako
stvarno neznam sigurno.

Edited by The Phoenix
Back to Top
Tamron View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tamron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 14:02
Možda je malo offtopic, ali je isto vezano za temu. Može li
se u isto vrijeme raditi žešci crobni (da bi se izgubio
stomak) i trening utezima za masu (da se ne objesi koža na
rukama, nogama i leđima).
Je li to kontraproduktivno i ima li uopce to smisla?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 15:50
Originally posted by Tamron Tamron wrote:

Možda je malo offtopic, ali je isto vezano za temu. Može li
se u isto vrijeme raditi žešci crobni (da bi se izgubio
stomak) i trening utezima za masu (da se ne objesi koža na
rukama, nogama i leđima).
Je li to kontraproduktivno i ima li uopce to smisla?


Naravno da može, tak se i radi zajedno da bi ocuvao mišicnu masu jer samo crobno po sebi znaci i gubitak mišicne mase......
S tim da je crobni sad širok pojam i to može bit bilo kaj, i nesto visokog itenziteta kaj i nije crobni rad, al nebitno.......
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 18:43
Originally posted by Tamron Tamron wrote:

Možda je malo offtopic, ali je isto vezano za temu. Može li
se u isto vrijeme raditi žešci crobni (da bi se izgubio
stomak) i trening utezima za masu (da se ne objesi koža na
rukama, nogama i leđima).
Je li to kontraproduktivno i ima li uopce to smisla?


tehnicki ne možeš graditi i mišice i salo u isto vrijeme, ali nešto što bi išlo pod tvoj opis najbolje je trening nekakav kružni trening, pa recimo s girjama i tako
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Tamron View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tamron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 18:47
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Tamron Tamron wrote:

Možda je malo offtopic,
ali je isto vezano za temu. Može li
se u isto vrijeme raditi žešci crobni (da bi se izgubio
stomak) i trening utezima za masu (da se ne objesi koža
na
rukama, nogama i leđima).
Je li to kontraproduktivno i ima li uopce to smisla?


tehnicki ne možeš graditi i mišice i salo u isto vrijeme,
ali nešto što bi išlo pod tvoj opis najbolje je trening
nekakav kružni trening, pa recimo s girjama i
tako


Kružni trening za masu?
Back to Top
Tamron View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tamron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 18:47
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Originally posted by Tamron Tamron wrote:

Možda je malo offtopic, ali je isto vezano
za temu. Može li
se u isto vrijeme raditi žešci crobni (da bi se izgubio
stomak) i trening utezima za masu (da se ne objesi koža
na
rukama, nogama i leđima).
Je li to kontraproduktivno i ima li uopce to smisla?
Naravno da može, tak se i radi zajedno da bi
ocuvao mišicnu masu jer samo crobno po sebi znaci i
gubitak mišicne mase...... S tim da je crobni sad širok
pojam i to može bit bilo kaj, i nesto visokog itenziteta
kaj i nije crobni rad, al nebitno.......


Pod crobni mislim vijacu 20+ min.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 19:58
Originally posted by Tamron Tamron wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Tamron Tamron wrote:

Možda je malo offtopic,
ali je isto vezano za temu. Može li
se u isto vrijeme raditi žešci crobni (da bi se izgubio
stomak) i trening utezima za masu (da se ne objesi koža
na
rukama, nogama i leđima).
Je li to kontraproduktivno i ima li uopce to smisla?


tehnicki ne možeš graditi i mišice i salo u isto vrijeme,
ali nešto što bi išlo pod tvoj opis najbolje je trening
nekakav kružni trening, pa recimo s girjama i
tako


Kružni trening za masu?


Rekao sam ti da ne možeš gubiti salo i graditi mišice u isto vrijeme, ali ako mršaviš sjedeci na fotelji pa cak i vozeci bicikl, neceš izgledati na krjau isto kao d asi radio kružni
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 21:11
  Mislim da je on na definiciji kolko se sjecam iz postova prije zato sam mu tak i odgovorio..........jel si mislio na definiciju Tamron dal bi mogao i s utezima radit?
Back to Top
sposnimcute View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sposnimcute Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 22:54
takve izjave su i meni dosta usporile razvoj, pa nisam radio ancrobno prvu godinu-2
"nemoguce je dobit i gram mišica ako ne jedeš 2500kcal"


š. najbitniji su ciljevi
 ako netko ima drukciji cilj od 90 kg mišicne mase, ne mora se forsirat 2500kcal "poštena masa" teorija


2. na definiciji svi ozbiljniji ljudi ovdi dobivaju oko pola kile mišicne mjesecno, ozbiljna definicija: 20min cardio + ozbiljan ancrobni


2 podcrtane stvari:

20min cardio: ako želiš dobit mišicnu masu bolje se zadrži na 20 min, zbog katabolizma
š0 min bicikla ti je recimo 60kcal, tako da se ne isplati 30-45min. al forsiraj cim poštenijih tih 20 min
meni recimo sad jutarnji kardio 20min dođe 4.5km trcanja, polušprint dođe, taman za razbuđivanje, i nema katabolizma
to je 300+ kcal, dok je 30-40 min nekog neozbiljnog odrađenog cardia vjerojatno i manje, pa ti se zbog katabolizma najviše isplati cim poštenijih tih 20 min napravit


ozbiljan ancrobni:
najbitnije. pogotovo na definiciji mišici nece rast sami od sebe, ako pristupiš izuzetno ozbiljno rast ceš dosta, pogotovo uz gubitak bf-a, pola kile mišicne mjesecno ce ti biti dosta

znaci to je:
+ pola kile mišicne ako ozbiljno pristupiš ancrobnom treningu
+ ostanak stare mišicne ako ne radiš cardio duže od 20min



recimo mojih zadnjih 9 mjeseci je izgledalo:
š300kcal, š80g proteina, 20 min jutarnji cardio, 4-5 treninga vecernjih ancrobnih

najbitnije: fanatican pristup treninzima - 8 podizanja, drop serije(8xš00%, bez odmora 8x80%, 8x60%, š5x40%), bol, bol, ako možeš hodat do iduce sprave, možeš stavit š0 kg više

mjesecno: pola kile mišicne gore, 2% bf-a dolje
sad sam na negdi 90-tak kila benca, u usporedbi sa sobom pred 9 mjeseci dok sam se borio sa utezima od 4kg
ne mogu se ni usporedit.


tako da se vratim na pocetno pitanje, žešci crobni ti nitko nece preporucit, stavi žeštinu u intenzitet ne u trajanje
20 min ozbiljnog cardia, a rast ceš i lean body mass ce ic gore ako ancrobne radiš intenzivno

ovo je dost dobra stranica za pocetnike po tom principu:

http://www.scoobysworkshop.com/schedintermediate.htm
bf-dolje, lean body mass gore istodobno, treninzi intenzivni

  

Edited by sposnimcute
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.