New Posts New Posts RSS Feed - Trajanje treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trajanje treninga

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trajanje treninga
    Posted: 14 Kolovoz 2010 at 23:25
Koliko puta nedeljno, i koliko traje vas trening.
Konkretno ja idem po dva sata, pet puta nedeljno, sa cetiri
cardia (bajs 30 min, high intensity). Da li je to previse
treninga.
I da li cu previse utanjiti ako to bude tri do cetiri puta
nedeljno po sat- sat i po (zbog skole koja ubrzo dolazi
)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 00:24
5x tjedno, sat - sat i po, bez kardia trenutno

što se tebe tice, 2h mi je malo previše...a kakav trening radiš ako je 5x tjedno?

Sve ovisi o tijelu, ciljevima ....gubiš kile, dobivaš, mišicna masa..što je cilj?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 00:37
š76cm, 65 kg...
Cilj je da dobijem misice. i da odrzavam postojecu % bf,
ako ne i da smanjim malo.

Radim:
grudi biceps + cardio
ledja triceps + cardio
noge
ramena ruke + cardio
i dan kada radim kettlebell vezbe sa bucicama + cardio
(ne u ovakvom rasporedu)
a vezbam 90 min i jos onda 30 min bajs.
osim kada radim noge
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 01:23
Gle, jednostavno izracunaj kalorijski unos hrane, trebaš bit u suficitu ako hoceš na masu i to je to, to je presudno dal ceš dobivat ili gubit kilažu 

Treninzi od 90 min.+30 min crobnog su puuno previše, trening sa utezima odradi unutar sat vremena i eventualnoš5-20 min. crobnog treniga, sve preko toga je previše ako radiš u komadu
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 07:31
znaci ako budem radio 3-4 puta nedeljno po 80 min, nece
biti malo ?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 10:29
A da ti prvo dobiš koju kilicu, nabacaš malo mišicne mase pa onda ideš to definirat sa kardiom? Još više zato što i nemaš nešto kila za izgubit, znaci nije primaran problem težina.

Ovako ti je malo kontraproduktivno...hoceš dobit mišice, a peglaš taj kardio 4x tjedno (usput, kad vec radiš HIIT - iako ga je malo teškasto na bicikli napravit...) skrati na ovih š5 min što ti je soner rekao...al ja bi taj kardio u ovoj fazi skroz izbacila, pogotovo na kraju treninga kad ti je primarno da što prije nadoknadiš izgubljeno. Nakon 90 min ancrobnog treninga mišici debelo traže oporavak :)

3-4 puta, pa cak i do 60 min je cisto dovoljno...ako kvalitetno odradiš trening ni 45 min nije malo
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 10:36
Pa dosta mu je teretana 3 put tjedno, ili 4 pa da radi upper/lower sistem, i po 45min kao sto kaze Gym_girl.. i nikakav kardio iza toga.. samo PWM i doma odmarat..

I jos bi ja na tvome mjestu pio kreatin...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 11:31
Može on radit i 5 kardia tjedno i 5 puta teretanu tjedno, jedini faktor koji ce bit presudan u dobivanju kilaže je suficit u kalorijama 
Rijeąeno na PM.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 11:35
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Može on radit i 5 kardia tjedno i 5 puta teretanu tjedno, jedini faktor koji ce bit presudan u dobivanju kilaže je suficit u kalorijama 


A to je.. ali ako radi kardio 5 x tjedno i toliko teretane, ne vjerujem da ce on pojest toliko i biti u kvalitetnom suficitu.. nisu svi zderonje kao ti
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 11:42
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Može on radit i 5 kardia tjedno i 5 puta teretanu tjedno, jedini faktor koji ce bit presudan u dobivanju kilaže je suficit u kalorijama 


A to je.. ali ako radi kardio 5 x tjedno i toliko teretane, ne vjerujem da ce on pojest toliko i biti u kvalitetnom suficitu.. nisu svi zderonje kao ti


Pa trebao bi bit na nekih 5000 kcal, ko da je to problem pojest


Rijeąeno na PM.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 11:47
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Može on radit i 5 kardia tjedno i 5 puta teretanu tjedno, jedini faktor koji ce bit presudan u dobivanju kilaže je suficit u kalorijama 


A to je.. ali ako radi kardio 5 x tjedno i toliko teretane, ne vjerujem da ce on pojest toliko i biti u kvalitetnom suficitu.. nisu svi zderonje kao ti


Pa trebao bi bit na nekih 5000 kcal, ko da je to problem pojest




haha.. ja neznam iz cega bih pojeo 2500kcal ako ne jedem npr. pastu ili tonu rize.. a pogotovo 5000..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 12:10
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Može on radit i 5 kardia tjedno i 5 puta teretanu tjedno, jedini faktor koji ce bit presudan u dobivanju kilaže je suficit u kalorijama 


e sad je tu pitanje dal covjek voli više pojest pa mu je gušt biciklirat, il bi rađe pustio to pedaliranje pa jeo umjerenije :) To je sad na njemu - ima ih puno kojima je tlaka jest pa ako je jedan od takvih..dalje od bicikle
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 12:25
hahah Problem jesti.... Zbog toga sam i krenuo u
teretanu(pa sam se kasnije i pronasao u sportu).. Da ne
treniram, a da jedem kako jedem imao bih 90 kila
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 14:13
imam pitanje: kako bi za ženske bilo najbolje organizirati trening po grupama mišica, za 3xtjedno teretane???

ja sam isto puno peglala po kardiu i niš nisam napravila, sad mislim pocet drugacije, samo na pocetku š5-tak min. zagrijavanja i onda dizat utege i to sa velikim kilažama, trebam mišica
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 14:16
Prsa-triceps, ledja-biceps, noge-ramena.. Klasican split...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 14:18
jel mogu malo obrnuti , npr. da mi u sredini tjedna bude tening noge ramena, a leđa prebacim na petak...

i koliko vježbi bi se trebalo raditi, serija ,ponavljanja???
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.