New Posts New Posts RSS Feed - Zdrava glad
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zdrava glad

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zdrava glad
    Posted: 06 Sijecanj 2010 at 12:57
  Ovako kao što sam vec navela proucavala sam cijeli forum pa bih vam postavila par pitanja.
š.Probala sam sam se hraniti na nacin da jedem 5-6 manjih obroka i na nacin da pojedem 2-3.Rezultat je bio iznenađujuci.Naime kod 5-6 manjih obroka ujutro sam se budila gladna.Otkrila sam kako je ta "zdrava glad" meni bila znak da sam u fazi mršavljenja i to se ispostavilo kao istina.Drugo probava mi je naravno bila brža i namjerno nisam griješila kako bi vidjela što ce se dalje desiti.Naime nakon nekog vremena sam zgriješila nekim junkom nakon kojeg mi je probava totalno zakazala.Pitanje je ustvari da li je ta "zdrava glad" stvarno dobra ili je kljuc da treba preferirati manje obroke pa se zbog toga pojavlja glad?
2.Napomenula sam da volim vježbati,ali nažalost ne mogu doma jer više volim vani u prirodi i tip sam za rolanje i trcanje.Treniram odbojku tri puta tjedno po 2 sata ali mi to nije dosta.Recite mi kako se vi snalazite po ovom vremenu jer kod mene u Pazinu je stalno kiša i puuno snijega.Dođe mi da izletim van i odem trcati jer ne mogu sjediti pred kompjuterom cijeli dan
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 13:43

š. Manji obroci se ne preferiraju radi pojavljivanja gladi :) nego radi sprjecavanja uzimanja velikih kolicina hrane u samo par dnevnih obroka i usporavanja metabolizma - znaci mi razbijanjem 3 glavna dnevna obroka na više manjih samo dijelimo te porcije koje bi inace pojeli u jednom obroku (s obzirom da tijelo uzme koliko mu je potrebno, a višak spremi), a i osiguravamo tijelu konstantni unos hranjivih tvari.

E sad...ta "zdrava glad" ujutro kako je ti zoveš može bit rezultat toga što si smanjila veceru, ili što si jednostavno ubrzala metabolizam. Može bit i razlog što jedeš premalo? Ovisi koliko si smanjila u odnosu na prije...

U svakom slucaju, ako osjetiš glad nakon 3- max 4 h nakon svakog obroka to je znak da si za prijašnji pojela sasvim dovoljno i da je vrijeme za novi manji/veci obrok..i to je normalno. "Nezdrava glad" bi onda bila ona kad nakon 7-8 h gladovanja pojedeš stol i stolice zajedno sa vecerom  

2. Kako se snalazim...ja se snalazim na sobnom biciklu, steperu i stepenicama, a kad ulovim najmanju zraku sunca trcim van :) Ako imaš mogucnosti nabavi si neku spravicu za doma pa vozaj još ovih par zimskih mjeseci...svi mi volimo više u prirodi ali šta se može, snađi se  Uostalom, ako stvarno to voliš i imaš potrebu za kretanjem, nema te kiše koja te može sprijecit

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 13:54
  hvala gym girl.morati cu se snaci što se vježbanja tice,planirala sam nabaviti neku spravicu jer ne mogu više ovako.i još nešto,želim odmah na pocetku reci da te pohvaljujem i da bih te voljela osobno upoznati jer tko zna ipak možeš ti biti ta koja ce mi promijeniti život na bolje,pa da mogu pokazati mami i tati ovo je ta super cura
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 14:04

 

Hvala ti puno na ovim rijecima, zato se i želim baviti ovime - da ljudima mijenjam živote :) Za pocetak i ovako preko monitora kad nemam druge mogucnosti  Za savjet i podršku sam ti uvijek tu  A što se tice upoznavanja, zašto ne, i nismo toliko daleko :)

Super, vidi što bi ti najviše odgovaralo - dal je to orbitrek, ili bicikl, ili ne znam...traka je malo glomazna i skupa, još ako ju nemaš di stavit...u svakom slucaju, što si god uzmeš dobro ce doc da ispucaš malo energije kad si doma.

Ako živiš u kuci i imaš prostora možda biš mogla i vijecu preskakat? Meni je to odlicna stvar...

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 14:06
Pitanje br. š - ne bih se htjela miješati u strucan odgovor naše Fitness-guruovke Tu je vec sve receno

Pitanje br.2- Moji omiljeni DVD-i su oni s vježbama, poželjno ples ili plesni koraci, a ima svakakvih-od žestokog crobika do ležernijeg pilatesa.To može bit jedno od rješenja

Edited by Kate
Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 14:12
Imaš jako puno strpljenja,a to je jako važno jer ga i treba imati pogotovo kad navale svi pocetnici pa svima ponavljati jedno te isto.Ja te necu gnjaviti ja cu konkretno ciljati s obzirom da više manje znam što i kako jesti.
Živim u stanu i problem je jer nije baš veliki ali orbitrek mi je prvi na listi za nabaviti.Drugo spravice mi ne bi stale u stan.Rekla si da smo blizu,živiš i ti u Istri ili?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 14:55

Vidim da ti još uvijek nije odgovoreno na, po meni, kljucno pitanje - junk food nakon dužeg perioda nejunkanja.

Originally posted by janja janja wrote:

  Naime nakon nekog vremena sam zgriješila nekim junkom nakon kojeg mi je probava totalno zakazala
  

Inace u slucajevima u kojima se duže vrijeme zdravo hraniš i ne kombiniraš brze Uh+M u istom obroku (dakle junk food) i odjednom konzumiraš neki junk može doci upravo do 2 reakcije:

- ili ceš ubrzati metabolizam zbog šoka koji mu predstavlja taj junk (vrlo dobra stvar na dijeti)

- ili ceš stvoriti alergijsku reakciju na junk i time doslovno poremetiti metabolizam (jer ono sad junk, posebno ako je prerađena hrana u pitanju, dakle nešto neprirodno, doživljava kao nepoznato i doslovno ojsetiš šok)

Ovaj drugi slucaj cešci je kod dužeg vremena nekonzumiranja junka.

Originally posted by janja janja wrote:

2.Napomenula sam da volim vježbati,ali nažalost ne mogu doma jer više volim vani u prirodi i tip sam za rolanje i trcanje.Treniram odbojku tri puta tjedno po 2 sata ali mi to nije dosta.Recite mi kako se vi snalazite po ovom vremenu jer kod mene u Pazinu je stalno kiša i puuno snijega.Dođe mi da izletim van i odem trcati jer ne mogu sjediti pred kompjuterom cijeli dan
 

Ako ti je zaista stalo do vježbanja, dobro se obuceš i van! Ovisno koji ti je cilj, ali brza šetnja je no.š za ove hladnoce.

Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 15:11
  Definitivno preferiram 5-6 manjih obroka.Jer prije sam jela sve to u 3 veca ali ovako mi je bolje.Inace sam dosta izbirljiva što se hrane tice i to moju obitelj pa i ostale izluđuje.Jednostavno ne volim soliti hranu,ako da stavim sama origano kad pripremim nešto ali neke umake,ljute zacine i vrhnja i tako to ne volim.Nikad ne jedem po restoranima jer ne volim te dodatke,a sram me je pitat da mi donesu bez necega ako to cini osnovu tog obroka koji narucim.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 15:24

Originally posted by janja janja wrote:

Imaš jako puno strpljenja,a to je jako važno jer ga i treba imati pogotovo kad navale svi pocetnici pa svima ponavljati jedno te isto.Ja te necu gnjaviti ja cu konkretno ciljati s obzirom da više manje znam što i kako jesti.
Živim u stanu i problem je jer nije baš veliki ali orbitrek mi je prvi na listi za nabaviti.Drugo spravice mi ne bi stale u stan.Rekla si da smo blizu,živiš i ti u Istri ili?
 

Imam ga i inace pa mi nije problem 

Ok, super, nabavi si orbitrek, i pripazi na kvalitetu, nekad je bolje izdvojit i malo više nego da loviš dijelove po podu nakon par treninga :)

Inace, ne, u Rijeci sam - ma  tu smo negdje

 

Originally posted by janja janja wrote:

  Nikad ne jedem po restoranima jer ne volim te dodatke,a sram me je pitat da mi donesu bez necega ako to cini osnovu tog obroka koji narucim.
  

Pa uvijek si možeš neko meso narucit, ili ribicu s povrcem ili nekom salatom - nema u svemu dodataka - a i nema te zašto biti sram da tražiš bez, njima samo manje posla



Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 15:42
  Gym girl kad si vec tu zanima me da li si možda probala ovu prehranu za skidanje potkožnog masnog tkiva?Ja bih probala ali samo me zanima da li stvarno kao međuobroke trebam popiti 0,5l jogurta ili to može biti ona bocica od 0,3.cini mi se da je to opet previše zbog toga jer ne pijem whey pa kad se sve zbroji na kraju dana dođe litra jogurta.Je li to u redu?Obožavam jogurte ali cini mi se ipak previše.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 16:54

 hmmm na što tocno misliš? Pod takvom prehranom ja podrazumijevam smanjenje ugljikohidrata - odnosno njihovo svođenje na jutro ili na vrijeme oko treninga i obavezno povecanje proteina, odnosno proteini u svakom obroku....i naravno povrca na tone, pogotovo lisnatog. To ne da sam probala, tako živim svaki dan + trening, trening, trening....  Tako da mi tu nema previše filozofije!

Zašto ti neki od međuobroka nebi bio posni sir recimo? Jogurt je ok ali litra dnevno je po meni definitivno previše..i nepotrebno...Ne zamaraj se time, samo si odredi pravilne ugljikohidratne i proteinske namirnice i posloži ih kroz dan time da pri kraju dana sve više težište stavljaš na druge...zajedno sa treningom nema šanse da masno tkivo ne krene

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 17:17
  Tamo je pisalo za takve međuobroke,ali dapace meni nisu samo jogurti međuobroci vec i posni sir,voce,orašasti plodovi itd.Ne znam zašto ne mogu smršaviti do željenog cilja,mislim da mi je prehrana u redu ali vježbe premalo,jer s odbojkom samo ne mogu doci do cilja.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 17:25
Pozz janja, bilo bi najbolje kad bi napisala kako otprilike jedeš, recimo jedan dan napišeš

tako cemo najbolje znati
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 17:53
  Bok i tebi.Evo onda cu napisati npr.jedan dan u školi.Probudim se u 7 i skuham si kavu sa malo mlijeka 0,9%m.m.ili zeleni caj ovisi.Inace ako sam odmah ujutro gladna pojedem oko 8 zobene sa malo mlijeka ili sa obicnim jogurtom isto sa malo masnoce.Marenda u školi mi je u š0 sati pa ako ne jedem doma i jedem tek za marendu to bude integralno pecivo sa sjemenkama š00g ono od Mavrovica i uz to jedan jogurt.Onda oko š sat pojedem ili šaku badema ili neku vocku dok ne dođem doma.Doma dolazim u 3 ili 4 i onda je rucak gdje jedem obavezno tunu ili puretinu sa povrcem(cvjetaca,brokula,mahune,grašak itd.).Oko 6 popijem jogurt ili uzmem malo posnog sira.Trening mi je u 9 i prije pojedem bananu i bude mi dosta.S treninga dođem u šš i pojedem jabuku jer mi više odgovara nego konkretan obrok.Znam da bi nakon treninga trebalo jesti ali mi ne odgovara.Također nisam napomenula da u danu popijem i do 3l vode.Komentirajte,kritizirajte,savjetujte
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 18:16
hmmm, kao prvo vidim da se dosta trudiš, što je prvo pohvalno, jelovnik je poprilicno ok, samo treba unjeti par izmjenica

Kao prvo, primjeti se dosta nizak unos proteina kroz dan.. i velika rupa između rucka i treninga

Znaci, ono što trebaš napraviti je ubaciti više proteina te pojesti jedan obrok jedno sat i pol prije treninga (banana nije obrok)

što se tice obroka poslje treninga, on ima vrlo važnu ulogu i trebala bi ga pojesti jedno sat i pol nakon treninga, da nepricam kako po sadašnjem planu jedeš rucak pa nakon 5 sati bananu i onda ništa do jutra (jabuku isto ne racunam pod obrok)

poslje treninga bi bilo najbolje jedno 2 jajeta, nešto posnog i integralnog kruha
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 21:09
  što se proteina tice super ako ih je premalo znaci mogu više uživati u njima .Nakon rucka obicno imam još jedan međuobrok koji bude oko 6 ili 7 sati.Trening mi je  u 9 pa ne znam kako bih mogla ubaciti još jedan obrok prije jer inace racunam da između obroka prođe 2-3 sata.Poslije treninga mi je kasno jesti jer dođem doma u šš i budem umorna,dok se istuširam i spremim neke stvari za školu bude ponoc i nešto i zato pojedem jabuku koja mi je osvježenje pogotovo nakon treninga.Znam inace umjesto jabuke popiti jogurt.Trebam smršaviti zar mi nije jabuka ili jogurt sasvim dovoljno?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.