New Posts New Posts RSS Feed - Masne naslage i prehrana-problem
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Masne naslage i prehrana-problem

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Masne naslage i prehrana-problem
    Posted: 10 Srpanj 2009 at 15:41
Bog svima jos jednom..evo sad da konkretiziram moj problem, nadam se da cu dobit neke korisne savjete..
Prije otprilike 2 godine poceo sam dobivati „popularnu“ škembu, odnosno masne naslage na predjelu trbuha. Više je faktora koji su tome odgovorni: sjebano društvo koje je ostavilo nekoc svakodnevno rekreativno igranje nogometa ili košarke, te isto zamijenilo svakodnevnim tavorenjem po kaficima, nadalje moj dolazak na fakultet i svakodnevno konzumiranje „odlicne“ (po nekima) hrane u menzi, NEDOVOLJNO KRETANJA u odnosu na prijasnje doba. To se maksimalno odrazilo na moje stanje. Nekoc nisam moga ni zamislit da ce se upravo meni to dešavat, jer sam u djetinjstvu ima cak probleme s apetitom i bio sam jako mršavo dite. A sad je malo drukcije.. imam tih jebenih naslaga i to tocno u predjelu trbuha i nigdi više. To mi se sve više i više pocinje gadit da cak ponekad upadnem u depru radi toga. Ne bih želio to gledat na sebi.

Ono pitanje otprije u proslom podforumu i dalje stoji: kako se hranit zdravo? Dali ce dobra prehrana utjecat na promjenu stanja? Koliko treba i dali treba trcat? Ja jako volim vozit i bicikl.. Ozbiljno bih se time uvatio u koštac ako ce mi neko dat savjet šta i kako..
Zanima me KOLIKO DUGO trebam cekat da vidim rezultate...? Mjeseci, godina..? Znam da ne dolazi sve preko noci. Izbacio sam gazirane sokove iz upotrebe, sokove opcenito malo po malo, meso sve rjedje jedem, i tako to.. Meni je JAKA želja skinut masne naslage..To naprosto NISAM JA.! Ja zelim vratit onog „starog mene“.. toliko me to pocinje moriti da mi dodje da placem....ozbiljno vam kažem.

Nije to nista strasno toliko toliko za vidit, ali moglo bi bit jer kakav je trend...

Može li neko dat savjete.. Thorn?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2009 at 17:06
Dino, decki ce uskocit s treninzima za trbušnjake, ali evo i mog skromnog savjeta. Dosta proucavam nutricionizam, pa ti mogu reci da meso nije problem ako je ono kvalitetno.Dakle, prebaci se na pileca i pureca prsa, ako možeš skuhaj, baci na gril. Ako nemoš sam kuhat, biraj uvijek ona gotova jela(mesa) koja su najjednostavnije pripremljena- na žaru, pecena u pecnici, uglavnom bez dodataka tipa umaka na bazi vrhnja i te stvari. Nemoj pohano i prženo, umisto masnih narezaka pileca i pureca šunka u ovitku(od prsa).
Također, za tvoj konkretan problem bitna je dobra probava, znaci birati hranu s dosta vlakana-voce i povrce(sirovo na salatu-super stvar), crni kruh misto bilog. Probaj razne probiotske jogurte, Ab kulturu i sl.
Naravno, nemoj drasticno rezat kalorije, od toga ništa. Bolje 5 manjih obroka na dan nego u 2 puta previše izist.
E, da, dobro da si gazirano izbacio, uglavnom, na dobrom si putu, samo postepeno.    
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2009 at 17:34
aha, sta se hrane tice sad više nisam baš ovisan sam o sebi pa ce se iskombinirat nešto.. Meni je do glave došla više i kokoš na gradelama pa sam "kuharu" u kuci zapovjedio da kokoš radi u tepsiji ,jel to u redu? okus mi je bolji i nije onaj dim kojeg sam se zasitio vise.

neko mi rece: ne valja kombinirat krompire i meso! jel to istina??
ovo s obrocima= tu je najveci problem jer ja se ne sicam kad sam 5 puta zadnji put jeo, to je bas problem.. Jogurte konzumiram takodjer.. Jeli dobro da ovaj svakodnevni kruh totalno izbacim iz prehrane (ovaj šta je štruca 7,0 kuna.. e taj)? jer mislim da nije dobar.

kako se u to sve uklapa vjezbanje odnosno trcanje..?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2009 at 20:50
Malo cu se raspisati buduci da imam trening partnera sa gotovo identicnim problemom.

Koliko sam procitao, odgovaraš nekakvom tipicnom skinny-fat-u, rucice i nožice te nakupine sala u predjelu stomaka. Moj prijatelj bi također odgovarao tom opisu, iako je dosta visok.

Sad kad sam procitao da ne znaš kad si zadnji put jeo 5 obrok automatski sam se sjetio da ni moj frend ne jede toliko, vec š-2 x, ovisno kak je raspoložen. Uza sav moj trud i moju volju da mu pomognem, nema uspjeha da se on odluci na promjenu. Dobro mu je ovako kako je i cao. U teretani ravni benc skoro svaki put, di koja vježba za biceps, triceps (sajle uglavnom), kadikad rameni potisak i to je to. Ocito je da ima rupa u prehrani i treningu, kod obojice usudio bih se reci.

I onda krece ona stara narodna...sve se može ako se hoce.

Konkretno cu uzet taj tvoj problem škembe. Buduci da je dolazio godinama, mjesecima, upravo ce toliko, možda i više biti potrebno da ode.

Hardcore treninzi, kardio u svakom obliku, prava klopa raspoređena kroz dan (ne tam neka smeca kojima nas truju) uz ponekad koje varanje da se malo psihicki središ, dovoljno sna, smanjiti izvore stresa, piti vode što je moguce više, zeleni caj i caj od koprive svaki dan.

A dalje i detaljnije imaš sve vec napisano na forumu, na tebi da je se središ.

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2009 at 21:07
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Sad kad sam procitao da ne znaš kad si zadnji put jeo 5 obrok automatski sam se sjetio da ni moj frend ne jede toliko, vec š-2 x, ovisno kak je raspoložen. Uza sav moj trud i moju volju da mu pomognem, nema uspjeha da se on odluci na promjenu.

Hardcore treninzi, kardio u svakom obliku, prava klopa raspoređena kroz dan (ne tam neka smeca kojima nas truju) uz ponekad koje varanje da se malo psihicki središ, dovoljno sna, smanjiti izvore stresa, piti vode što je moguce više, zeleni caj i caj od koprive svaki dan.A dalje i detaljnije imaš sve vec napisano na forumu, na tebi da je se središ.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2009 at 21:14
Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Sad kad sam procitao da ne znaš kad si zadnji put jeo 5 obrok automatski sam se sjetio da ni moj frend ne jede toliko, vec š-2 x, ovisno kak je raspoložen. Uza sav moj trud i moju volju da mu pomognem, nema uspjeha da se on odluci na promjenu.

Hardcore treninzi, kardio u svakom obliku, prava klopa raspoređena kroz dan (ne tam neka smeca kojima nas truju) uz ponekad koje varanje da se malo psihicki središ, dovoljno sna, smanjiti izvore stresa, piti vode što je moguce više, zeleni caj i caj od koprive svaki dan.A dalje i detaljnije imaš sve vec napisano na forumu, na tebi da je se središ.


Gle mene, ja poslala odgovor bez odgovora

Ocu rec, u vezi 5 obroka- jednostavno svakih 3-4 sata kroz dan uzmeš maju kolicinu kvalitetne hrane-3 glavna, malo konkretnija obroka i 2 manja međuobroka tipa jogurti, voce(ili to dvoje skupa), integralni krekeri. Možeš spec piletinu, ali i teletinu od buta(nije masno) i u tavi na malo ulja i podlijevati vodom kao naravni odrezak. Svakako u glavne obroke uvrsti što više kuhanog ili lagano dinstanog povrca kao i sirovog na salatu. Izbor je zaista velik, pogledaj tržnice, pune su ljetnih plodova.

Probaj i caj od mente, smiruje i cisti organizam od otrova, možeš ga piti i hladnog.
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2009 at 23:42
ovako...

@Thorn: pogodio si polovicno sto se mog opisa tice, u nogama definitivno imam "mesa" i njih bi cak mozda tribalo malo stanjit, ali na moju visinu nije bed, visok sam š94 al recimo ne stavljam remen oko jeans hlaca.. slikovito receno.. tako da..
ali istina u rukama sam slab!to je bolna tocka..

gledaj ovako, ja jos nisam poceo o treningu pricat.. na selu sam trenutacno tako da teretana nista do š.š0. ali imam utege/tegove kod kuce pa s njima mogu sto se s njima da.. al to je posebna tema zar ne?
ja sad razmisljam o naslagama, neakko bih njih volio rjesit. Naravno sve je u meni,odnosno bilo kome ko to zeli radit, treba stat an kraj TREBAOLOGIJI i pocet s djelima.

zasto sam rekao Kate NE mesu: ovako, imam neke jako bliske frendove koji su prestali jest meso neki vec godinu dana nisu se okusili mesa. Garantiraju mi da se bolje dvostruko osjecaju nego prije.. i lipo izgledaju, i bez toga sto meso ne jedu. Tako da bih ja to najradije smanjio, i smanjivam..


P.S. kakava je "sinergija" izmedju trcanja i recimo vjezbanja s utegovima..?
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2009 at 08:54

 Ja cu samo reci da sam ja smršavila hraneci se kako ti kažeš ''odlicnom'' hranom u menzi. Uvijek možeš izabrati piletinu s kuhanim povrcem i salatom umjesto pljeskavice, pomfrija i vocnog sokica. tako da.....

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2009 at 09:54
Originally posted by dino88 dino88 wrote:


zasto sam rekao Kate NE mesu: ovako, imam neke jako bliske frendove koji su prestali jest meso neki vec godinu dana nisu se okusili mesa. Garantiraju mi da se bolje dvostruko osjecaju nego prije.. i lipo izgledaju, i bez toga sto meso ne jedu. Tako da bih ja to najradije smanjio, i smanjivam..

Vidi, nemam osobno ništa protiv tebe vec samo gledam ono što napišeš a ovo što vidim mi se ne sviđa. Takav nacin razmišljanja vrlo je neprikladan i nezreo za ono što tebi treba.

Zašto?
š. frendovi nisu ti, tj. svatko ima bar donekle drukcije tijelo
2. frendovi ako nisu vegeterijanci il vegani, uživaju u nekom mitu kojeg su negdje culi/procitali jer bez mesa teško da ceš napravit nešto u ovom poslu (ne kažem da se ne može, ali je teže)
3. cak i da je njima super i da su high bez mesa, to ne opravdava da i ti tako postupaš - primjerice, da mi netko kaže kako je super bit na AAS-u necu sigurno zbog toga ic uzet ampule i rokat se
4. da su frendovi recimo izbacili jaja i išli pricat kako su super bez njih opet bi bila ista prica...slucajnost.

x. uglavnom, meso je loše i osjecaš se loše od njega? a pojest komad bureka, pizzu, popit par piva s ekipom, najest se grickalica, pa di koji kolac za vikend itd itd
to je ok?

Originally posted by dino88 dino88 wrote:

P.S. kakava je "sinergija" izmedju trcanja i recimo vjezbanja s utegovima..?

Dobra. Slobodno ako ti je gušt.
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2009 at 11:40
problem menze je slijedeci: 99% ljudi dodje jer nisu se hranili kako bi trebalo (pod tim podrazumijevam 5 puta dnevno jesti manje obroke-a ni ja se toga ne pridrzavam/nisam se pridrzavao) pa se natuku svega i svacega (najvise mesine) ja sam bas slabo ljudi vidio da su uzeli salatu samo, vecinom je to prilog, a ne glavno jelo, ali dobro ne znam -ja sam svoje stajaliste reka u vezi menzi, i misljenja sam da i povrce ne valja skupa sa svim ostalima.

@Thorn: sto se tice frendova oni ne samo da meso ne jedu nego i sve ostalo sto se i ti slazes i svi ostali da treba izbaciti iz upotrebe kao gazirani sokovi i sokovi opcenito, i uglavnom baziraju na povrcu svoju prehranu,dali je to njihov mit ili su si ti zabili u glavu ne znam, ali ja mislim da je dobro da ga niakko ne jedu nego da ga se prižderavaju š0 puta tjedno.

iskreno,tesko da bih moga bez mesa, jer misljenja sam da piletina nije loša stvar, zar ne?

okej, ono sto mene zanima, dali mi neko može sastaviti TJEDNI jelovnik, neceg cega bi se pridrzavao u stopu..? ili da ga sam sastavim..?
pa da time oblijepim zidove da me to podsjeca sto i kako raditi.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2009 at 11:59
  Fala bogu da ceš jest meso, bilo koje, nemaš razloga ga izbjegavat.

A jelovnik ti pravit, sumnjam da ce netko za đabe jer nije to lak posao, tak da se potrudi i kopaj po forumu i probaj sam iskombinirat.
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2009 at 17:31
procitao sam vezano za trcanje:

"Opcenito, pri planiranju jelovnika uputno je pridrzavati se Piramide zdrave prehrane prema kojoj u najvecoj mjeri treba konzumirati zitarice, rizu i proizvode od zitarica, kruh i tjesteninu, a potom, u nesto manjim kolicinama, voce i povrce. Nadalje, u jos manjim kolicinama treba jesti krto meso, te mlijecne proizvode, a mnogo manje masnoce, ulja i slatkisa."u nesto manjim kolicinama, voce i povrce

ovo boldano me zbunjuje?!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2009 at 18:06

 hey dino,

kao prvo..cemu tolika depresija oko malo masnih naslaga? Ljudi danas imaju toliko vecih problema od malo veceg trbuha pa ne rade drame, a i sigurna sam da stanje baš nije toliko alarmantno. Sve se to da riješit samo se treba dobro informirat i krenut.

što više aktivnosti i što cišca, zdravija i dobro raspoređena prehrana. Smanjit ugljikohidrate i povecat proteine, sprijateljit se s vodom i zelenim cajem...nije tako teško, jelda?

Piramida zdrave prehrane...da, žitarice i ova ostala ekipa su odlican izvor složenih UH ali ako uzmemo u obzir da su oni energija, onda znamo da se ta energija mora negdje i potrošit. Tako da koncentriranje na te namirnice zahtijeva masu aktivnosti da bi ih se potrošilo, inace se stvaraju zalihe. Ja bi ti preporucila da njihov unos ograniciš na ujutro kad tijelu treba najviše energije koju ce potrošiti kroz dan, a kasnije da se okreneš povrcu (nemoj se bojat, njega možeš u neogranicenim kolicinama - znaci, kupus, brokule, špinat, cvjetace, krastavce, salate, blitvu itd. - nadam se da voliš nešto od toga ). Voce je super ali ni toga ne valja previše. Je zdravo ali i puno šecera. Ja osobno preferiram jabuke i to kao jutarnji međuobrok. Ali opet, svako tijelo drukcije reagira...svatko bi trebao sam nac neku kombinaciju koja mu najbolje odgovara, i što se sitosti tice, a i postignutih rezultata.

Zdrave masnoce nikako ne izbacuj (maslinovo, laneno ulje, orašaste plodove), a isto tako ni meso i mlijecne niskomasne proizvode...što se slatkiša i ostalog junka tice, stvar je jasna  .

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2009 at 18:16
 i da...da se ne shvati krivo, normalno da neceš izbaciti ni rižu ni tjesteninu, odnosno da bis trebao svaki dan brstit po povrcu...samo da ti tijekom tjedna omjer tih namirnica i drugih lakših izvora UH (povrca) i proteina ide u korist ovih drugih...meni je pomoglo .
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2009 at 21:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 hey dino,


kao prvo..cemu tolika depresija oko malo masnih naslaga? Ljudi danas imaju toliko vecih problema od malo veceg trbuha pa ne rade drame, a i sigurna sam da stanje baš nije toliko alarmantno. Sve se to da riješit samo se treba dobro informirat i krenut.


što više aktivnosti i što cišca, zdravija i dobro raspoređena prehrana. Smanjit ugljikohidrate i povecat proteine, sprijateljit se s vodom i zelenim cajem...nije tako teško, jelda?


Piramida zdrave prehrane...da, žitarice i ova ostala ekipa su odlican izvor složenih UH ali ako uzmemo u obzir da su oni energija, onda znamo da se ta energija mora negdje i potrošit. Tako da koncentriranje na te namirnice zahtijeva masu aktivnosti da bi ih se potrošilo, inace se stvaraju zalihe. Ja bi ti preporucila da njihov unos ograniciš na ujutro kad tijelu treba najviše energije koju ce potrošiti kroz dan, a kasnije da se okreneš povrcu (nemoj se bojat, njega možeš u neogranicenim kolicinama - znaci, kupus, brokule, špinat, cvjetace, krastavce, salate, blitvu itd. - nadam se da voliš nešto od toga ). Voce je super ali ni toga ne valja previše. Je zdravo ali i puno šecera. Ja osobno preferiram jabuke i to kao jutarnji međuobrok. Ali opet, svako tijelo drukcije reagira...svatko bi trebao sam nac neku kombinaciju koja mu najbolje odgovara, i što se sitosti tice, a i postignutih rezultata.


Zdrave masnoce nikako ne izbacuj (maslinovo, laneno ulje, orašaste plodove), a isto tako ni meso i mlijecne niskomasne proizvode...što se slatkiša i ostalog junka tice, stvar je jasna  .



ajme puno ti hvala, srce si
a i garant si dobra i super osoba kad imas ovako zivaca sve napisat lipo i ohrabrit    hvala!

naravno da stanje nije alarmantno, daleko od toga, nikad se na meni ne bi reklo, ali mozda bi situacija bila gora da mi stan nije na 6.katu i da nema lifta pa masu puta moran gori -doli i propjesacim prilicno, tako da nisam bas statican ipak..

ovo o zelenom caju sam cuo od dosta ljudi a iskreno ja ga nisam prakticira jer nisam o tome ima pojma ali sad znam! znaci zeleni caj!
voda= kako ne, veliki sam prijatelj s vodom i pijem cak i kad ne treba i kad nisam zedan.. Sokove ,pogotovo one sirupe za mutit sam izbacio.

volim povrce neam tu beda! pogotovo sirove u salati paprike skupa s rajcicama.!

u zadnje jedem dosta one zelene lece, ili neke mahune ne znam im ni ime, a dobro me najedu, a cini mi se da su zdrave..!

zelio bih trcat iz glavnog razloga STO BI SE HTIO BOLJE OSJECAT! i usput naravno skinti i koju naslagu pa kud puklo da puklo. samo malo coviku bude pun film od raznih citanja pa ne zna vise di se nalazi, jedi ovo jedi ono, pa se malo zbunim.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2009 at 22:16

 nema na cemu, hvala i tebi .  Kao što sam vec puno puta napisala, veseli me kad mogu pomoci savjetima i osobnim iskustvom tako da mi je sve ovo veliki gušt i odmor za živce .

Eto, naravno da nije alarmantno, nema nikakve panike, depresija, suza . Svi mi cesto u panici posvuda tražimo caroban štapic, a zaboravljamo ga potražiti na pravom mjestu -  u sebi, nema ga drugdje.

A ja živim na š2. katu i imam lift pa se pentram svaki dan gore dole, možeš mislit kako me susjedi gledaju, svaki put misle da se lift pokvario .

Probaj, još ako piješ kavu dođe ti kao zdrava zamjena jer i u njemu ima kofeina. Meni super stvar, imaš ga u vrecicama, kapsulama i u listicima. Ovaj zadnji je vjerujem najbolji što se kvalitete i ucinka tice makar je malo gorak...

Super, znaci sokovi su aut, voda je in, to je rješeno

Ne znam, ja sam se preporodila otkad sam uvela svo živo povrce..nema koje ne jedem. Nikad se nisam bolje osjecala, i što je najbolje, guštam u njemu.

Ma svaka aktivnost je odlicna, od trcanja do hodanja samo da se covjek krece, jer kad se zalegnemo i zasjednemo pocnu nevolje...i sigurno ceš se bolje osjecat! A da, informacija š0000...ali uvijek ti se sve svodi na isto; smanjit ugljikohidrate, povecat proteine, izbacit prerađenu hranu, puno piti i još se više kretati...tu nema greške. A sve ostale sitnice prilagođavamo individualno sebi..ne odgovara svima sve, inace bi nam bilo dosadno 

 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.